Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (695. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: lazye , lazye Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 5 Misafir - 6 Masaüstü1 Mobil
5 sn
16.549
Cevap
189
Favori
1.251.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 693694695696697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bir kaç forumda 19.8.2 driver'ı ile sorunsuz oynandığı söyleniyor.

Yine benzer forumlarda OC yaparak sorunu aşanlar mevcut hocam.

Downgrade deneyebilir yada bu yeni drivera şans verebilirsiniz gibi

• Hocam Merhabalar

Zaten 21.2.3 de sıkıntı olmuyordu. Şuanda bu sürücü de de sıkıntı yok

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

• İyi gibi duruyor şuan için sürücü 5700xt ile bir sorun yok şimdilik.

• 6800XT kullanıyorum. Yeni sürücü olan 21.6.1 versiyonunu kurdum DDU işleminden sonra. Her zaman oynadığım Apex Legends'a girdim. FPS normalde elde ettiğim FPS olmasına rağmen oyun takılıyormuş gibi geldi. Kareler çok garip işleniyordu yani. SAM özelliğini kapatıp tekrar oyuna girdim, bir değişiklik olmadı. Oyundaki ayarlarımda mı bir değişiklik oldu diye baktım fakat yoktu. Bu sürücüden dolayı mı bu sorunu yaşadım bilmiyorum. 21.5.2 sürümüne geri dönüyorum. Sonuca göre mesajımı editleyeceğim.

Edit: 21.5.2 sürümüne geri döndükten sonra Apex Legends'ta yaşadığım takılma sorunu düzeldi. FPS'im aynı kalmasına rağmen garip bir takılma yaşıyordum. 144hz monitörde 60hz ile oyun oynuyormuşsunuz gibi düşünün. Tuhaf. Kardeşimde 6700xt var. ESO oynuyor o. Onda herhangi bir sorun yok yeni driverda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aelfwig -- 22 Haziran 2021; 22:59:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: speedycihan

İyi gibi duruyor şuan için sürücü 5700xt ile bir sorun yok şimdilik.

FSR nin daha 10 fırın ekmek yemesi lazım.

• Yeni FSR'ı denemek isteyen olursa Steam'de ücretsiz Rifbreaker: Prologue demosu var. Ücretsiz indirip FSR'ı deneyebilirsiniz.

The Riftbreaker: Prologue Steam'de (steampowered.com)

• Yeni sürücüyü kurdum ama incelemek için çok fırsatım olmadı. Hızlıca fark ettiğim şeyleri not ediyorum;

*Adaptive Sync açık iken memory en yüksek hızda çalışmıyor. Kapatınca yine en yüksek hızda devam (XFX 6800 XT Black / MSI MAG271CQR).

*SAM açma kapama düğmesi gelmiş ama benim sistemimde önce uyumsuz olarak gösterdi. Kurulumdan sonra otomatik olarak Türkçe geliyor ben her seferinde İngilizce'ye alıyorum. Yine aynı işlemi yaptım ve garip bir şekilde SAM aktif hale geldi. (B450 Tomahawk Max /R5 3600 son bios)

*FSR'ı test etmek için The Riftbreaker Prologue indirdim. Görselleri paylaşacağım ama sıkıştırma, boyut küçültme vs. gibi işlemlerden sonra fark ne kadar belli olur bilemiyorum.

Nacizane düşüncem, ultra quality modunda bir miktar bulanıklaşma oldu ama oyun esnasında farkedilebilecek bir durum değil. Ben de yan yana görselleri alınca fark ettim.

Driver üzerinden Radeon Image Sharpening (RIS) açınca fark neredeyse hiç yok denecek kadar az oluyor.

NOT: Güvenirliliği yüksek testler değil, sadece ilk izlenim olması açısından paylaşmak istedim.

Görseller;

Her durum için oyunda en yüksek ayarlar ve Ray tracing açık. FSR Ultra quality mode seçili.

1440p FSR kapalı

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF)

1440p FSR Açık

1440p FSR Açık (RIS 50%)

1440p FSR Açık (RIS 100%)

Virtual Super Resolution 4k FSR Kapalı (RIS %100)

Virtual Super Resolution 4k FSR Açık (RIS %100)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JrGrendel -- 24 Haziran 2021; 3:29:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: JrGrendel

Yeni sürücüyü kurdum ama incelemek için çok fırsatım olmadı. Hızlıca fark ettiğim şeyleri not ediyorum;

*Adaptive Sync açık iken memory en yüksek hızda çalışmıyor. Kapatınca yine en yüksek hızda devam (XFX 6800 XT Black / MSI MAG271CQR).

*SAM açma kapama düğmesi gelmiş ama benim sistemimde önce uyumsuz olarak gösterdi. Kurulumdan sonra otomatik olarak Türkçe geliyor ben her seferinde İngilizce'ye alıyorum. Yine aynı işlemi yaptım ve garip bir şekilde SAM aktif hale geldi. (B450 Tomahawk Max /R5 3600 son bios)

*FSR'ı test etmek için The Riftbreaker Prologue indirdim. Görselleri paylaşacağım ama sıkıştırma, boyut küçültme vs. gibi işlemlerden sonra fark ne kadar belli olur bilemiyorum.

Nacizane düşüncem, ultra quality modunda bir miktar bulanıklaşma oldu ama oyun esnasında farkedilebilecek bir durum değil. Ben de yan yana görselleri alınca fark ettim.

Driver üzerinden Radeon Image Sharpening (RIS) açınca fark neredeyse hiç yok denecek kadar az oluyor.

NOT: Güvenirliliği yüksek testler değil, sadece ilk izlenim olması açısından paylaşmak istedim.

Görseller;

Her durum için oyunda en yüksek ayarlar ve Ray tracing açık. FSR Ultra quality mode seçili.

1440p FSR kapalı

1440p FSR Açık

1440p FSR Açık (RIS 50%)

1440p FSR Açık (RIS 100%)

Virtual Super Resolution 4k FSR Kapalı (RIS %100)

Virtual Super Resolution 4k FSR Açık (RIS %100)

Çok iyi. FPS'de 2 kata yakın artış var görüntü kalitesi aynı olmasına rağmen. Bu RIS ile FSR olayını AMD'ye iletmek lazım. Hem performans artıyor hem de kalite daha iyi oluyor RIS kapalı FSR açık'a göre.

• serin_su842 S kullanıcısına yanıt
    Çözebildin mi sorunu

• Dreadfrost kullanıcısına yanıt
    Dostum aynı ekran kartını çıkarıp başka bir kart taktım nvidia 1050 denemek için hiç bir sıkıntı olmadı donma kilitlenme falan hiç bişey sorun bariz kartla alakalı hala bulamadım sorunu

• SincapReyiz kullanıcısına yanıt
    Bende aynı hayatı alıyorum sapphire rx 5500xt 4gb bi türlü çözemedim başka nvidia ekran kartı taktım hiç sorun yok ama kendi kartımı takınca aniden çöküyor bazı oyunlarda ve nadiren de olsa googleda falan

• Benimde benzer sıkıntı var çözebildin mi?

• SBurko kullanıcısına yanıt
    Var çözebildin mi sorunu?

• MEnesYE M kullanıcısına yanıt
    Hocam Windows ile AMD driverları arasında sorun. Ben cihaz arızalandı sandım garantiye yolladım cihaz sağlam. Windows en son sürüme güncelledim AMD Radeon yazılımını da 21.6.2 yaptım şuan bir sorun ile karşılaşmıyorum.

• Denemek için malum yerlerden terminator resistance indirim, oyun hem karanlık üstüne bir de film grain olduğu için native ile ultra quality arasında bir fark anlamadım [AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF)  Keşke godfall 1 haftalık demo açsa da denesek. Belki oyuncu kazanır bu şekilde oyun. Zira terminatöre 25-30 dk baktım, ben baya dandik bir şey bekliyordum ama şaşırttı. Yine ben gidip oyunu satın alıp oynamam ama yani oynanmayacak bir oyun da değil gibi. Tabi ilerisi nasıldır bilemeyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keremec -- 23 Haziran 2021; 16:47:30 >
  • SincapReyiz kullanıcısına yanıt
    Ya benimde windows güncel 21.6.2 nerdeyse bütün driverlar da bu sorunu yaşıyorum sadece 21.2.3 denemedim forumda çoğunlukla bu sürücede sıkıntısız çalışıyor falan demişler bende garantiye gönderdim test yaptılar hiç bir sıkıntı yok ama kendi kasama kartı taktığım zaman bu sorunu yaşıyorum bakalım ne olcak

Temiz kurulum deneyin hocam ben ilk etapta öyle yaptım

• B450 anakart r5 3600 işlemci biostan re size bar açık bios son güncellemede 21.6.1 kurulu ama şurası böyle sizde de mi aynı?

hocam psu değiştik 650wt taktım çok nadir çöküyor sağlam psu almak lazım

• The Riftbreaker Prologue rx570 için fsr denedim ultra ayarda 70 75 fps alırken fsr ultra quality 100 fps lere cıktı bir bulanıklık vs yaşamadım anca quality altı modlarda bariz bulanıklık var

• 
Sayfa: önceki 693694695696697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.