Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (492. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
16.549
Cevap
189
Favori
1.251.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu seferde masaüstün deyken ekran gitti hdm kabloyu cikartip takinca duzeldi ama virtual super resulation ayarini acinca yapti

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Freesync açıkken oyuna girdiğinde ekranın gidip gelme sorununu yaşayan var mı? 1 senedir var bu sorun ve hiçbir sürücü ile düzelmiyor.
  • Hızlıca yazayım,

browser donanım hızlandırıcı mı ne o zımbırtı kapalı.
    freesync off
    msi afterburner yüklü değil.
    DP yerine HDMI bağlı ( RX 5700 XT incelemesi yapan arkadaşın mesajında detaylı mesajım mevcut konuyla ilgili)
    son olarak monitörüm 75 hz olmasına rağmen oyunlarda 60 hz kullanıyorum, nedendir bilinmez 75 hz'de sıkıntı olabiliyor.
    son driver yüklü.
    oyunlarda vsync açık.

Şu an bu şekilde sorunsuz kullanıyorumi, yalnız kartım XT değil düz model.
  • Turuncu Sakal kullanıcısına yanıt
    Monitörde yada kabloda sorun olabilir mi? Başka pc de deneyin isterseniz. Tamam sürücüler de sorun çıkabiliyor ama her şeyi sürücüye bağlamak da doğru değil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Espa

Monitörde yada kabloda sorun olabilir mi? Başka pc de deneyin isterseniz. Tamam sürücüler de sorun çıkabiliyor ama her şeyi sürücüye bağlamak da doğru değil
    Sanmam çünkü sistemi yeniden başlatınca sorun düzeliyor. İşin garip tarafı yıllardır amd kullanırım, burda bahsedilenler gibi ne bir hata mesajı ne de bir mavi ekran aldım bu zamana kadar, tek sorunum bu.
  • Şu driver sorunları yüzünden nvidia kart almayı düşünüyorum.
  • aschil kullanıcısına yanıt
    Aynen bende aynı düşüncedeyim !

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bayaltog -- 31 Ağustos 2019; 1:22:44 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Turuncu Sakal kullanıcısına yanıt
    Bende de aynı sorun var. Yalnız değilsiniz.
  • Pazartesi gününden beri rx 5700 blower fanlı versiyon kullanıyorum her hangi bir sıkıntı yok. Tek yaptığım sürücü kurmadan önce şikayet var mı yok mu ona bakmak oldu, son sürüm sıkıntı yaşayanları görünce bir öncekini kurdum hiç problem yok. Ekran 2k 144hz freesync, dp kabloyla bağlı. Bence kaliteli DP kablo kullanmak önemli.
  • Rx570 saphire nitro+ kullanıyorum. Oyunlarda bir anda ekran gidiyor, sinyal yok hatası alıyorum. Siyah ekran...
    Pc reset atmadan açılmıyor, bazen kendi kendine reset atıyor.
    Açılınca watman hatasıda veriyor, bazende watman hatasız oluyor.
    Bu sorunu çözebilen varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ssj

Rx 5700 aldım. Bu amd driverleri yüzünden ne kadar pişmanım anlatamam. Freesync monitörde yatay çizgiler, mavi ekran hataları. Keşke 2070 ya da 1080 alsaydım da uğraşmasaydım diyorum
    Hocam ne yazık ki AMD de uygun sürücüyü bulana kadar böyle oluyor. Ondan sonra sürücü güncellemeye korkuyorsun. Hala aylar öncesinin sürücüsünü kullanıyorum. Ama sürücü sorunu olmadığı için şikayet etmiyorum. AMD kullanıcıları için şu sürücü şu oyuna çıktı bu özelliği getirdi hayal, çünkü asla güncel sürücüyü kullanamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 2 Eylül 2019; 10:14:23 >
  • sadtneverdie kullanıcısına yanıt
    Çözümünü buldum sayılır. Her oyun için ayrı ayrı Adranaline girip test ediyorum. Mavi ekran hatası genellikle Geliştirilmiş senkrondan dolayı oluyor. ya kapatıyorum ya da uygulama belirtmediyse kapalı diyorum. Düzeliyor. şimdilik sorunsuz kullanıyorum.
  • 5700 sahipleri hariç nasıl bukadar sorunlu sistemleriniz var anlamak güç büyük yenilikler hariç (genelde 2 sürücü atlarım ozaman) hep güncel sürücü kuruyorum hiç sorun yaşamıyorum bu konuyu okudukça şaşırıyorum her sorunu sürücüye bağlamasanız başka yerde arasanız şimdiye çözmüştünüz bence. Hiç amd fanatikliğine vs. bağlamayın bukadar ızdırap çeken insanları okudukça yazasım geliyor sürücü suçlamakla boşa vakit kaybediyorsunuz.

Kullandığınız yazılımlara odaklanın.
    Ekran kartına birden fazla program müdahele etmesin.
    Monitör için kalitesiz dönüştürücüler kullanmayın.
    Psu nun 12v hattının sistem için yeterli olup üstünede bir 50-100watt boşluk olmasından emin olun.
    Bazıları oyun açarken sinyal gidiyor geliyor demiş oyun içindeki ayarlarda yenileme hızı 60hz ama monitör 75hz ise böyle yapar oyunuda 75hz ayarlayın.
    Pekçok sorunun sürücüden bağımsız basit çözümleri var ama amd sürücü çöp mantığıyla devam ederseniz kasa fanı dönmese amd sürücüsü suçlu diyceniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 2 Eylül 2019; 10:59:6 >

• Pekala değin doğru sorun sürücüde değil, peki nerde?
    Yüksek grafik oyunlarda Bir anda dıt sesleri geliyor bazende gelmiyor ekran direk siyah ekran oluyor.
    No signal diyor.
    Sistemi reset atmadan açılmıyor.
    Reset atınca fanlar 10-20 saniye kadar aşırı hızlı çalışıyor.
    Anakart bios güncellendi, en son sürün windows sürücüsü ve en son sürüm ekran kartı sürücüsü kullanıyorum.
    Sistemi yeni dizdim, psu 12v kanalından 554w güç veriyor.
    Sıcaklıklar işlemci 60 ı geçmiyor.
    Ekran kartı en fazla 76 77 görüyor genelde 65 civarlarından çıkmıyor bile.
    Garantiye gönderip aylarca kartı beklemek istemiyorum.
    Ayrıca sorunu yaşayan bir çok kişide var.
    Ne yapalım peki ? Sürücüyü amd yi veya Saphire yi suçlamayıp ?
    Kartı alalı 6 ay oldu, 6 aydır bu hatayla uğraşıyorum.

• Ben de uzun bir aradan sonra yeniden amd’ye geçerek geçen hafta sapphire 5700xt aldım, uv yaparken değerleri bulana kadar birkaç sefer siyah ekran, reset vs yaşadım ancak değerler oturduktan sonra herhangi bir sorun yok. Gayet normal bir şekilde kullanıyorum sistemi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Stabil driver gelene kadar freesync'i kapatın, bir de 75 hz kullanmayın şu an kullanılamaz halde, bir de son olarak browser ayarlarından donanım hızlandırıcıyı kapatırsanız problem yaşamazsınız. 3 gündür 7/24 açık pc bir kere bile BSOD yemedim, blower fanlı rx 5700 kullanıcısıyım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A44FAC9E9 -- 2 Eylül 2019; 14:52:58 >
  • Önemli Not !!! Arkadaşlar sakın ddu ile sürücü kaldırmayın kartınıza zarar verirsiniz benden demesi normal sürücü üzerine sürücü kurun. 1 haftalık böyle bir gözlemim oldu eğer bilgilerimde bir güncelleme olursa burada belirtirim.

• MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    Önceki kartımda garip bir şekilde gpu biosunu dikmişti.
    Techpowerup tan bulup bios atmıştım.
    O zamandan beri kullanmıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dostlar
    Ben rx 580 8g kullanmaktayım
    Amd sitesi üzerinden baktığımda
    Windows 10 64bit için 19.8.2 istediğe bağlı olan sürücü var adrenalin edition olarak yok tam versiyon be zaman çıkacak acaba dostlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Schi20phrene

Dostlar
    Ben rx 580 8g kullanmaktayım
    Amd sitesi üzerinden baktığımda
    Windows 10 64bit için 19.8.2 istediğe bağlı olan sürücü var adrenalin edition olarak yok tam versiyon be zaman çıkacak acaba dostlar
    Tam versiyon en son 3 ay önce çıktı, bence bir 3 ay daha bekleriz
  • 
Sayfa: önceki 490491492493494
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.