Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (380. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.482
Cevap
189
Favori
1.246.591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
81. Sırada  bugün en iyi #34
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • asus rog strix rx580 t8g satın aldım monitörüm asus vg248qe amd sürücüsü 17.12.2

sorunum daha once asus hd7950 ekran kartım ile monitörü 144hz kullanabiliyordum, rx580 kullanmaya başladıktan sonra 144hz de gri bir ekran ile karşılaşıyorum,
    şu an monitorumu sadece 120hz de kullanabiliyorum kullandığım kablo belkin marka dual link dvi

bu sorunu yaşayan var mı

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kngndr -- 7 Ocak 2018; 20:17:31 >
  • R9 380 4gb kartımda bazı oyundalarda özellikle gta5 patlama ve hareketli sahnelerde görüntüde yırtılmalar oluştu yeni driver ile bende kaldırıp driver işini windows 10 update'e bıraktım oda 17.7 yi kurunca sorun düzeldi...
  • HumWE kullanıcısına yanıt
    Bende R9 380 kullanıyorum kesinlikle bu kart için en iyi driver 17.7 ve 17.7.1.
  • da*uq u talkin bout.

bir nvidia fanboyu olarak buraya direk cevap yazmalıyım.

"cevap"

şuanda 390.65 versiyonu yayımlandı. dün hatta.

bakalım siz geçmişten çok konuşuyosunuz ya 400 sürümlerine ne diyeceksiniz
  • Arkadaşlar merhaba.

Adrenalin edt. sürümünü kullanırken sadece görüntüde sıkıntı yaşadığımı değil,performans kaybı yaşadığımı farkettim.Shadow of Mordor'da medium ayarlarda bile stabil bir performans alamıyordum.FPS'in 35-40'lara kadar indiği oluyordu.Bende DDU ile kaldırıp 17.7.1 yükledim ve ultrada bazı AA ayarlarını kısarak rahatça oynayabiliyorum.

Adrenalin sürümünde sıkıntı yaşamayanlar varsa ne mutlu onlara Sadece hatırlatma tarzında bir şey olsun istedim.Halbuki metrik izleme olayı baya güzeldi.

Kart Sapphire R9 280 dual-x
  • Eylül ayından beri okul nedeniyle şehir dışındaydım.Doğal olarak driver felan güncelleyemedim.En son 17.6.2 sürücüsünü kurmuştum.Görüyorum ki baya değişiklikler olmuş.Hangi sürümü kurmamı tavsiye edersiniz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Leopard2A6

Eylül ayından beri okul nedeniyle şehir dışındaydım.Doğal olarak driver felan güncelleyemedim.En son 17.6.2 sürücüsünü kurmuştum.Görüyorum ki baya değişiklikler olmuş.Hangi sürümü kurmamı tavsiye edersiniz ?

17.7.1 ve 17.10.1 bu iki driverda pek sorun yaşamadım ben.yeni driverlarda dx9 oyunlarda sorunlu ve fps düşüşü yaşayanlar oldu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bende de oluştu bu hocam, internette araştırdığıma göre bu sıkıntıyı yaşayan çok fazla kişi var ve tamamen sürücü kaynaklı bir sorun. Benim kart R9 380X

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wakari_mayo -- 17 Ocak 2018; 14:23:16 >
  • Teşekkürler
  • .....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 19 Ocak 2018; 5:38:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackBeasT

AMD Adrenalin Edition 18.1.1 WHQL

Link Açılacak deniyor. Bahalım
    />
    http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Adrenalin-Edition-18.1.1-Release-Notes.aspx

Geri mi çektiler yahu sürücüyü kaldırılmış...
  • TMRT kullanıcısına yanıt
    Sanırım bu linkten ulaşılabilecek diye duyuruldu ama dün geceden beri link çalışmıyor. Geri çekme vs yok yani.
  • beta değil dimi ?
  • quote:

AMD Adrenalin Edition 18.1.1 WHQL

İyileştirmeler

/*A small number of DirectX®9 games may experience crashes or instability.
    /*Radeon FreeSync enabled system configurations may experience stuttering when using the performance metrics feature in Radeon Overlay.
    /*Protected video content may intermittently experience a freeze or hang during playback.
    *-A blank screen may be experienced while playing back videos when using Movies & TV player.
    /*Starcraft™2 may experience corruption in multi GPU enabled system configurations.
    /*Bezel compensation controls when creating display groups may be misaligned or have no functionality.
    /*Blank videos may be experienced when playing back videos in edge browser after the system resumes from sleep.
    /*Color corruption may intermittently be observed in Radeon overlay with multiple gaming applications and performance metrics running.
    /*The Radeon WattMan fan slider may intermittently fail to change after loading profiles.
    /*Enhanced Sync may not enable for game profiles in Radeon Settings when using Vulkan™ API.
    /*On multi GPU enabled system configurations Player Unknowns Battlegrounds™ may experience menu item flickering.
    /*CLINFO may report incorrect values in multi GPU system configurations.

Bilinen Hatalar

/*Radeon Chill may fail to enable on Vulkan™ API games.
    /*Radeon Overlay hotkey may fail to bring up the overlay or may cause a Radeon Host Application crash intermittently on a limited number of gaming titles.
    /*Radeon FreeSync may cause stutter with Radeon ReLive Instant Replay enabled on some fullscreen games.
    /*Radeon Settings may experience a hang when enabling AMD CrossFire with three or more graphics products.
    /*Trimming videos may fail to create a thumbnail if the video contains non-English characters.
    /*Flickering may be observed on the performance metrics overlay when Enhanced Sync is enabled on some Radeon FreeSync connected displays.
    /*Performance Metrics Overlay may hang if enabled when cycling display power off and on.
    /*The "Reset" function in Radeon Settings for Display, ReLive, and Video may not work as intended when using Radeon Settings in certain regional languages.
    /*Radeon WattMan may intermittently fail to load profiles for Radeon RX Vega on the global Radeon Wattman page.
    /*A random system hang may be experienced after extended periods of use on system configurations using 12 GPU's for compute workloads.
    /*The GPU Workload feature may cause a system hang when switching to Compute while AMD CrossFire is enabled. A workaround is to disable AMD CrossFire before switching the toggle to Compute workloads.
    />

http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/Radeon-Software-Adrenalin-Edition-18.1.1-Release-Notes.aspx
  • R9 390 kartım için 17.7.1 sürücüsünü kullanıyordum. Bugün Windows 1709'a güncelledim ve Windows, 17.7'ye düşürmüş sürücümü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KyLeGs -- 19 Ocak 2018; 12:3:42 >
  • Sanırım sürücü önce geri çekilip WHQL ibaresi kaldırılarak tekrar yayınlandı.
    Hocam bende de aynı kart var. Uzun zamandır gta 5 oynamıyordum. Bi gireyim bakayım dedim. Aynı senin dediğin gibi patlama, kıvılcım, duman gibi efektlerde ekran çizik çizik oluyordu. Ben grafik ayarlarından bir kaç birşey değiştirdim düzeldi. Şuan 17.12.2' yi kullanıyorum ve memnunum şuan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: En Passant

Birisi yardımcı olursa çok mutlu olurum. Dün AMD Radeon R7 240 ekran kartı aldım. Eve geldim kurdum çalıştırdım sürücüsünü yükledim sıkıntı yok. CS:GO'da hiç bir sorun yok. Fakat bilgisayarı kapatmadan önce son kez öylesine güncelleme tarattırdım. Adrenaline 18.1.1 güncellemesi gelmiş. Yeni güncelleme iyidir diye eski sürücüyü DDU ile silip yeni güncellemeyi kurdum ancak CS:GO rekabetçide oyun bir anda donuyor görüntü bozuluyor. Ctrl+Alt+Delete yapıp görevi sonlandırmadığım sürece öyle kalıyor. Benim yardım istediğim nokta ise bu 18.1.1 sürücüsünden önce R7 240 için AMD'nin sitesinde hangi resmi sürücü vardı? 17.x.x diye hatırlıyorum ama tam emin değilim. O sürücüde sorun olmadığı için onu yükleyeceğim fakat bir türlü bulamadım o sürümü. Yardım ederseniz çok minnettar olacağım.

Şu an windows update ile kurulan ve windows 10 da en istikrarlı çalışan benim gördüğüm 17.7 sürümü ...
  • En Passant E kullanıcısına yanıt
    Ben de R7 240 var. Sürücünün Adrenalin 17.12.x sürümleri Chrome'dayken veya Potplayer'deyken ansızın mavi ekran hatasına sebep olmaktaydı. Durumu AMD'ye raporladım ve forum'una da yazdım.

Sürücünün 18.1.1'i çıktığında denedim. Bu sabah yine mavi ekran çıkıverdi. Mecburen mavi ekran vermeyen 17.11.4 sürümüne geri dönüyorum.

32-bit
    http://support.amd.com/en-us/download/desktop/previous/detail?os=Windows%2010%20-%2032&rev=17.11.4

64-bit
    http://support.amd.com/en-us/download/desktop/previous/detail?os=Windows%2010%20-%2064&rev=17.11.4
  • 17.12'de hata verip açılmayan Pes 2015 bu son 18.1 ile sorunsuz açılmaya başladı. Dx9 hatası giderilmiş görünüyor.
  • 
Sayfa: önceki 378379380381382
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.