Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

AMD™ Adrenalin 2019 Edition 19.12.1

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir Kullanıcı, 7 Masaüstü Kullanıcı
10.310
Cevap
98
Favori
572.503
Tıklama
Giriş
    4277 Mesaj

hocam her sürücünüzü güncelleyin. Windows dahil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bilgennyk -- 3 Aralık 2019; 2:14:11 >
    |
    |
    MİY1988 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2817 Mesaj

mafia 3 en baştan beri optimizasyon sorunlu, gta 5 ise directx 11 ve nvidia ağırlıklı bir optimizasyona sahip. pes 2020 ve pes 2019 ise garip.

windows 10 mu kullanıyorsun. tüm güncellemeler tamam mı ? sürücü güncellemerin tamam mı (amd chipset :https://www.amd.com/en/support/kb/faq/download-incomplete gibi ) anakart bios'un son sürüm mü ? biostan a-xmp modunu açıp rami 3000 çalışır hale getirdin mi ? Burda 4ncü sayfada (http://download.msi.com/archive/mnu_exe/mb/M7B86v3.0-EURO.pdf ) ramlerin nasıl takılması gerektiği şekille gösterilmiş. Çift ram ise B2 A2 şeklinde takılı olacak.
    |
    |

• Yarbay
    5215 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    BlackBeasT

AMD Catalyst'den beri yıl sonu sürücüler performanslı olurdu hade rastgele...
    quote:

AMD Adrenalin Edition 19.12.1

Desteklenen:
    Radeon RX 5300M

İyileştirmeler
    /*Radeon RX 5700 series graphics products may experience stutter in some games at 1080p and low game settings.
    /*Some Radeon RX 5700 series graphics products may experience an intermittent crash to desktop when playing The Outer Worlds™.

Bilinen Hatalar
    /*Radeon RX 5700 series graphics products may intermittently experience loss of display or video signal during gameplay.
    /*Performance Metrics Overlay may cause stutter or screen flashing on some applications.
    /*Toggling HDR may cause system instability during gaming when Radeon ReLive is enabled.
    /*AMD Radeon VII may experience elevated memory clocks at idle or on desktop.
    P/*erformance Metrics Overlay may report incorrect VRAM utilization.
    /*Invoking Radeon Overlay may cause games to lose focus or become minimized when HDR is enabled within Windows®.
    https://www.amd.com/en/support/kb/release-notes/rn-rad-win-19-12-1

Çok mantık teptim, Hiç değil heptim, Koyu karamsar renktim, Velhasıl çiftesinde pektim, Binlercesine karşı yektim...Bitmedim teke tek hep indirdim...

• Yarbay
    8269 Mesaj

bu adrenalin 2019 için son update olcak 2020 update gelsede bir büyük sıçrama görsek
    |
    |
    bL0gKam1L kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Xbox One GT:xXxRaZoRxXx1 İphone 6 64GB Xbox One 1.5 TB 2 joistik 1 kinect ASUS B350M-K RYZEN2200G 3,85 Ghz 16GB DDR4 2400MHZ RAM RX 590 PULSE 8G WİN 10 64 BİT AOC LED 24" G2460VQ6 1ms 75 hz WD BLUE 250 GB SSD
  • Yarbay
    10412 Mesaj
    Küçük sürücü geldi üstüne yükleyip geçiyoruz ozaman.
    |
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: eskibirkurt

mafia 3 en baştan beri optimizasyon sorunlu, gta 5 ise directx 11 ve nvidia ağırlıklı bir optimizasyona sahip. pes 2020 ve pes 2019 ise garip.

windows 10 mu kullanıyorsun. tüm güncellemeler tamam mı ? sürücü güncellemerin tamam mı (amd chipset :https://www.amd.com/en/support/kb/faq/download-incomplete gibi ) anakart bios'un son sürüm mü ? biostan a-xmp modunu açıp rami 3000 çalışır hale getirdin mi ? Burda 4ncü sayfada (http://download.msi.com/archive/mnu_exe/mb/M7B86v3.0-EURO.pdf ) ramlerin nasıl takılması gerektiği şekille gösterilmiş. Çift ram ise B2 A2 şeklinde takılı olacak.

Alıntıları Göster
    tek tek cevap vereyim:

-evet windows 10 orijinal 64 bit
    -windows güncellemeleri tamam
    -ekran kartı son driver yüklü
    -anakart bios son sürüm mü bilemedim şimdi ama web sitesinden driver güncellemesi yaptım, sadece anakartın özel bir bios update olayı varmış onu da yapmaay gücüm yetmedi diyelim o cesareti bulamadım anakartı sökmem gerekiyor herhalde onu yapmak için
    -ramlerim 3000 hz
    -bios'tan a-xmp modu açıkmış
    -3000 çalışır hale getirme ekranını görmedim?

• Yarbay
    2426 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: MİY1988

tek tek cevap vereyim:

-evet windows 10 orijinal 64 bit
    -windows güncellemeleri tamam
    -ekran kartı son driver yüklü
    -anakart bios son sürüm mü bilemedim şimdi ama web sitesinden driver güncellemesi yaptım, sadece anakartın özel bir bios update olayı varmış onu da yapmaay gücüm yetmedi diyelim o cesareti bulamadım anakartı sökmem gerekiyor herhalde onu yapmak için
    -ramlerim 3000 hz
    -bios'tan a-xmp modu açıkmış
    -3000 çalışır hale getirme ekranını görmedim?

Alıntıları Göster
    pes 2019 ve pes 2020 demoda maç başlar başlamaz oyundan atıp pc yeniden başlatıyor kendini... ilk defa böyle bir şeye rastladım... 1 saattir ilk defa yapmaya başladı bunu 4 defa denedim 4 kere de reset attı ssitem kendine

• Yarbay
    3780 Mesaj

Güç beslemesi yetmiyordur sistemi tam yüke sokacak başka oyun deneyiniz.
    |
    |
    quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Alıntıları Göster
    başkan yeni almadım sistemi, 18 ekimden beri topladım, oynuyorum bu güncelleme sonrası oldu bu sorunlar... wattman'e her şeye baktım tüm ayarlar sıfır sıkıntı çıkarması gereken türden ayarlı... çok ama çok şaşırdım bu duruma
    |
    |

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Alıntıları Göster
    GTA 5 menüye girmeden önce reset yaptı PC... İnanılır gibi değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: brkylmz19990102

Yok hocam senelerdir aynı düzeni kullanıyorum nedeni henüz çözemedim sanki oyunla windows a geçiş arasında ufak bir siyah ekran gözükmesi olur ya benim kartım orda kalıp windows a geçemiyor sanki . Acaba kart eskidiği için yeni sürümler uyumsuz mu çıkıyor ? Sıcaklık değerlerimde iyi .

Alıntıları Göster
    Hocam aynı kart bende var ama gigabyte versiyonu. Sizin sorununuzla hiç karşılaşmadım bence GPU sorunundan çok windows sorunu gibi duruyor. Kartı başka bilgisayara takıp denemenizi tavsiye ederim. Belki zamanında yüklediğiniz veya yaptığınız bir şey windowsunuzun bu şekilde gecikmesine neden oluyordur.

• Yüzbaşı
    758 Mesaj
    Amd çözdük demiş ama "Radeon RX 5700 series graphics products may experience stutter in some games at 1080p and low game settings." bu sorun hala devam ediyor.
    Ryzen 5 2600 3.9GHZ OC / Sapphire RX5700 / Msı B450 Gaming Plus / Corsair Vengeance LPX 3000MHZ (3200MHZ OC) CL16 2X8 16GB / Adata Su650 240Gb / WD Blue 1TB 7200RPM / Fsp Hydro 600W / Phanteks P300
  • Teğmen
    124 Mesaj

Hangi oyundan bahsediyorsun?
    |
    |
    IVBACK kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

AMD Ryzen İşlemci Kullananlar Kulübü

Sapphire Radeon RX 5700 XT / Ryzen 5 3600 / MSI B450M GamingPlus / NZXT Kraken X62 / Phanteks Eclipse P300 / Samsung 970 EVO 500GB / Kingston 16GB(2x8) HyperX 3200mhz / FSP FSP600-60AHBC 600W / AOC AGON AG241QX 23.8" 2K 144 Hz 1ms / BenQ RL2455HM 24 / Samsung A70
  • Yüzbaşı
    794 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Shadeforty-5

Hocam aynı kart bende var ama gigabyte versiyonu. Sizin sorununuzla hiç karşılaşmadım bence GPU sorunundan çok windows sorunu gibi duruyor. Kartı başka bilgisayara takıp denemenizi tavsiye ederim. Belki zamanında yüklediğiniz veya yaptığınız bir şey windowsunuzun bu şekilde gecikmesine neden oluyordur.

Alıntıları Göster
    Hocam bende öyle düşünmeye başladım bilgisayarın windows içindeki hızı iyi ama çok fazla güncelleme yaptım windows şişmiş olabilir . Yeni sürücü çıkmış bu güncelleme sorunları çözer belki .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yüzbaşı
    595 Mesaj
    ya arkadaşlar benim şöyle bir sorunum var witcher 3 oynuyorum ben bişey farkettim crash olduğu zaman belli bi bölgede oluyor oyuna tekrar girdiğimde gene aynı yerde crash oluyor ama o bölgeye gitmeden evvel grafikleri düşüğe alayım dedim bu sefer crash olmadı rx 5700 var bu oyunu lowda mı oynayayım şimdi yokmu bunun bi çözümü crash olmadımıda olmuyor 5-6 saat bios güncel driverlar güncel steamden dosyada doğruladım ama crash hep var şuan bişey daha denedim en yüksek ayarlarda bi sıkıntı var yüksek e ayarladımmı crash vermedi aynı yerde en yüksek yaptım direkt crash 1080p oynuyorum zaten ultra açayım diye aldık kartı şuraya bak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliözcan -- 4 Aralık 2019; 18:27:56 >

Oyunun optimizasyon sorunu buna neden olabilir ama kabloda sorun çıkarıyor olabilir veya ram ayarlarınız farklı ram ayarlarını deneyin gerek sistem gerekse ekran kartı vram ayarlarını değiştirip deneyin.

Bir de hangi kabloyu kullanıyorsunuz...

DP kablonun versiyonu 1.4 olan çözüm olabilir. Ultra ayarlarda oyunun hep aynı yerinde crash olmasına sebeb o bölgede daha yüksek veri aktarımı söz konusu oluyordur mevcut kablonuz sıkıntı çıkarıyor olabilir.
    |
    |
    aliözcan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    | Streacom ST-BC1 - SilverStone ES02 | Asrock Z370 Taichi | i7 8700K - NZXT Kraken X62 | Gskill TridentZ 16gb 3200mhz | Evga TitanX (Maxwell) - NZXT Kraken G12 Liquid Cooling Mounting Kit - NZXT Kraken X62 (Hybrid) | Samsung 960 Evo 500Gb | Evga SuperNOVA 1200 P2 | Asus PG278Q - Nvidia 3d Vision2 | Sapphire Nitro RX 5700 XT |
    "Talih, Cesurdan Yanadır!" John WICK.
    "Arap kültürünü İslamiyet sanmakla, Avrupa kültürünü medeniyet sanmak aynı hatadır" Muhsin Yazıcıoğlu.
  • Yüzbaşı
    595 Mesaj

paugge markası olması lazım kaliteli bi dp kablosu var elimde sanmıyorum sorun ekran kartında değilmi şimdi birde ayar düştükten sonra o bölgeyi geçiyorum sonra tekrar ultra yapıp o bölgeden geçtiğimde ise crash olmuyor acayip bi durum
    https://www.youtube.com/watch?v=kMM12Pm0qeA&feature=youtu.be

Şurdaki video tam bendeki crash oyun donuyor ama ses devam ediyor

Paugge v1. 2ymiş kablonun versiyonu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aliözcan -- 4 Aralık 2019; 19:34:56 >
    |
    |
    Interstellar kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Selamlar arkadaşlar. rx590 kullanıyorum. yüksek sistem isteyen yapımlarda fazla ses çıkarıyor. sıcaklık problemi yok gayet serin çalışıyor. ama bu durumu nasıl iyi hale getirebilirim? wattman da vs. yapabileceğim bir ayar var mıdır?
    |
    |
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
SEO
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.