Şimdi Ara

[AMD DRIVER ANA KONU] AMD Adrenalin Edition 24.3.1 (FSR-RSR-AFMF) (508. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
16.556
Cevap
189
Favori
1.251.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
24 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 506507508509510
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bence çok boş yapıyorsunuz son sürüm windows en iyisimi sanıyorsunuz ? Reddite bakın ne demek istediğimi anlarsınız. Son sürüm windows sizi denek olarak kullanıyor haberiniz yok galiba neden ltsc itsc vs win sürümleri var biliyor musun ? Daha kararlı sürümler oldukları için bilgi yok araştırma yok bol keseden sallama var. Amd nin driver larina bok atmadan önce windowsa bak 1607 sürümünden sonraki bütün sürümlerde ram şişiyor istersen 32gb ramin olsun istersen 64 olsun intelligent standby list cleaner yada manuel empty standby list.exe oluşturmadan dropsuz stuttersiz oyun deneyimi malesefki sunamıyor 1607 üzeri tüm sürümler. Toz kondurmadigin win bunu iplemiyor kaç surumdur iyice araştır win10 kullanmak format at oyun yükle devam değil malesef bir sürü ince ayar istiyor bu işletim sistemi driver larda sıkıntı olsa bende olurdu en başta driver çıkar çıkmaz kuruyorum 1803 sürüm windows kullanıyorum kafam rahat. 1 güncellemeyle yerin dibine sokar windows ki bir çok kez yaptı da bununla uğraşmamak için eski sürüm win10 öneriyor yabancı forumlarda herkes. Umarım anlamışsındır.son sürüm windowsun faydasından çok zararı olduğuna.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: B-2 Spirit

istediğine inanıp inanmamakla özgürsün sürücü güncelledikten sonra restart atınca bitmek bilmeyen yükleme döngüsünü ve ardından gelen "inaccesable boot device" hatasını neye bağlamam lazım ? sürücü güncelledikten sonra başka hiçbir şey yapmadım.
    https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/267729/inaccessible-boot-device-error-upon-starting-pc-af/

al bak bakalım benim yaşadığım sorunun aynısını daha önce yaşayanlar olmuş üstelik nvidia'da da olmuş

Alıntıları Göster
    Madem Nv dede yaşanmış bunu amd ye değil windowsun kendisine atacaksın bilip bilmeden sallamayacaksın.

• Bir sürümde acaba bitti mi dediğim Aniden görüntü gidip gelmesi sorunu bir sonraki sürümde yine başlıyor. Şuana kadar cozulememesi büyük sorun olduğunu gösteriyor. Acaba Mimaride bir sorun mu var yoksa yazılım ekibi mi sorunlu bilemiyorum.

Çok rahatsız edici değil ama kaygı verici bir sorun.

• Bakın gene yazıyorum. Arkadaşlar sizin sistemleriniz bozuk arada donanım olarak bozuk kartlar olabilir ama genel olarak bozukluk yok. bu firmalar kaç bin çalışan arge ler yapılan yatırımlar mühendisler falan siz gerçekten inanıyormusunuz bu adamların bu sürücüleri çıkartırken kontrol etmediğine. 20 defa yazmışımdır. burada o bozul bu bozuk diyenlerin çoğunun ya windowsu bozuktur ya bilgisayarında başka sorunlar vardır. senelerdir amd nvidia intel amd işlemci aklınıza gelecek herşeyi kullandım. 1 kere buraya yazdığınız hatalar ile karşılaşmadım. bende neden yokta sizde var. sistemlerinize ddu msı afterburner gibi saçma sapan şeyler kurup bozup suç atıyorsunuz. bir kere msı afterburner programının kendisi bozuk silin onları
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Ben Amd'nin yalancısıyım abi :D

Win7 sürümünde betası ile bunun arasında 2mb fark var.

Bende yatan r7 250li sisteme sil baştan kurulum yapacağım. Bu seviye düşük kartlara bi faydası olur mu ki acaba, crimson dan adrenalin e

• quote:

Orijinalden alıntı: jac0B0

Hee yok ya ne alakası var driverla windowsun.
    Bende de mavi ekran veriyodu ddu ile eski driverı sildim 19.10.1 yükledim ne mavi ekran kaldı ne bişe şakır şakır çalışıyo.
    hocam başka bir şey yapmadın mı ya bende de 19.10.1 yüklü ama oyunlarda mavi ekran hatası alıyorum.
    işin ilginci aynı ekran kartı fm oynarken vermiyor dota oynarken veriyor. neredeyse düne kadar cs oynarken de vermiyordu artık cs'de de veriyor. bir türlü çözemedim
  • CS BETA kullanıcısına yanıt
    crimson baya eski dene bence benim eski sistemde takılı r7 250x de sorun yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: B-2 Spirit

istediğine inanıp inanmamakla özgürsün sürücü güncelledikten sonra restart atınca bitmek bilmeyen yükleme döngüsünü ve ardından gelen "inaccesable boot device" hatasını neye bağlamam lazım ? sürücü güncelledikten sonra başka hiçbir şey yapmadım.
    https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/game-ready-drivers/13/267729/inaccessible-boot-device-error-upon-starting-pc-af/

al bak bakalım benim yaşadığım sorunun aynısını daha önce yaşayanlar olmuş üstelik nvidia'da da olmuş

Alıntıları Göster
    Windowsda Ddu dahil bazı uygulamalar Amd nin chipset driverlerini siliyorlar b450 veya hangi çipi kullanıyorsan onun için tekrardan çipset driveri kurabilirmisin ?

• MogoLKhan kullanıcısına yanıt
    ben ddu kullanmıyorum artık, sürücü kaldırırken indirdiğim sürücü üzerinden temiz kurulum deyip öyle kaldırıyorum

sistemi formatladığım için bir sorun yok şu an 19.9.2 yükledim 19.10.1 yüklemem bir daha sanırım
  • Dentirox D kullanıcısına yanıt
    Öncesinde format attım ve msi afterburner kurmadım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • jac0B0 kullanıcısına yanıt
    ben de format filan attım ama bir türlü olmadı zaten pek anlamadığım için bu işlerden format atmaktan başka çarem yoktu :D
  • Dentirox D kullanıcısına yanıt
    İlla çakışan bişey vardır. İnternette gördüğün tüm çözümleri dene
    W10 son sürüm-
    Oc iptal-
    Vb. Bir sürü çözüm var mavi ekranla ilgili :)

• jac0B0 kullanıcısına yanıt
    tek korkum sorunun donanımsal olması ama sanırım benim aldığım hata donanımsal bir şey değilmiş o yüzden şu sıralar pes ettim idare ediyorum ama dediklerini de denerim çok teşekkür ederim :D
  • Bu sürücü kaynaklı sorunlar, Intel chipset+AMD GPU kullanan arkadaşlarda da yaşanıyor mu? Acaba sorun, hem chipset hem de GPU’nun sürücülerinin çakışması ile ilgili olabilir mi?

• horrorshow kullanıcısına yanıt
    Yok hocam onunla alakası yoktu mesela benim problemimin.
    intel lga775 - rx580; sistemimde problem vardı
    Amd am4- rx580; sistemimde problem yoktu.
    Ama intel+amd gpu problemi de çözüldü, ya hepsi yazılımsal veya oc cpu dan dolayı filan oluyor hepsinin çözümğ var.

• Bende nitro rx570 kullanicisiyim. Kimi zaman ekran donuyor kaliyor. Pc kitleniyor. Son sürücü yükledim 2 gündür bir donma yoktu. Az önce tekrar yaptı . Ekran kartinda mi bir problem var bilemiyorum. Aynı problemi yaşayan varmı ?

• Ravalond kullanıcısına yanıt
    anakartın chipsetini yükle yüklü değilse
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Yüklü değil hocam. Yükleyip deneyim. Cevap için teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: horrorshow

Bu sürücü kaynaklı sorunlar, Intel chipset+AMD GPU kullanan arkadaşlarda da yaşanıyor mu? Acaba sorun, hem chipset hem de GPU’nun sürücülerinin çakışması ile ilgili olabilir mi?
    İntel Amd çakışma şehir efsanesi safsatası çok uzun yıllar önce başladı hala devam ediyor.İntel sistemde birçok amd kart kullandım ekstra hiçbir sorun yaşamadım.
  • RX570 aldığım gün 19.7.1 sürümü vardı bende onu kurmuştum. Wattman hatası veriyordu sadece bazen açılışta. Sonrasında sanırım 4-5 gün sonra 19.7.2 çıktı ve bende yükledim ve wattman hatada bitti. Şu an 19.9.2 kullanıyorum ne 19.7.2 de nede 19.9.2 de hiçbir hata sorun yok. Saatlerce de oyun oynuyorum. Benin sistemde intel cpu + amd gpu şeklinde. Artık sorun yaşayanların neden niçin bu kadar çok sorun yaşadıkları ayrı bir araştırma konusu. Tüm yazılımlarım güncel. Ayrıca her zaman ddu ile temizledim ve öyle kurdum. Ddu batırıyor şöyle ediyor vs bende hiçbir soruna yol açmadı. Bence düzgün temizlenmez ise sürücü işte esas o zaman sorun çıkarıyor. Ayrıca mutlaka bir imaj yazılımı kullanın. bir sürü bedava imaj yazılımı var artık herkes ssd kullanıyor windows un imajını almak 5 dk bile sürmüyor.
    son not: burada arkadaşlarınızın önerdiği sürücüleri deneyin ilk önce. En son veya çok eski sürücülerde sorun çıkabilir. Önceliğiniz WHQL sürücüler olsun.

• 
Sayfa: önceki 506507508509510
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.