Şimdi Ara

AMD 7970 bir hızaşırtma delisi.. (1200mhz cok yakın) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
118
Cevap
0
Favori
3.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cestvrai

quote:

Gösterdiğiniz sitelerin son dönemde yeni nesil olarak çıkış yapan kartlardan önermedikleri olmuş mu hiç? Özellikle Guru3d ve Techpowerup çok ilginçtir bu konuda. Ben bugüne kadar Techpowerup'ın "Recommended" ibaresi olmayan bir inceleme yaptığını görmedim şahsen.

Burada farkındaysan hardocp'den Enthusiast Gold Award ve Legit Reviews'ten Editörün secimi ödüllerini almış. Başarısız bir kart bunları kolayca alamaz.
    Emin olunki AMD bu kart 449 usd'den sunsa hepsinden editors choice alırdı tabi burada bulldozerin fiyaskosunun etkisi var zira AMD o işten epey zarar etti
    ve etmeye devam ediyor.. Birde CEO'su degisti ve gpu/cpu bölümünden de bircok kişiyi (Nigel D vs.) kovdular.

Sonucta size şunu söylüyorum ben sabahtan beri. Diyelim Enthusiast'sınız ve elinizde 550usd bütce var ve newegg'den tek gpu'lu en hızlı ekran kartlarını araştırıyorsunuz.
    İki opsyionunuz var gtx580 3gb ve 7970 . Biri digerinden %20-25civarı daha fazla performans sunuyor. Hangisini alırdınız? Ama unutmayın siz enthusiastsınız
    tek kart istiyorsunuz ve 6950 / gtx570 gibi kartlar sizi tatmin etmiyor, tek gpu'da en hızlı kartı istiyorsunız

Merhaba,

Bu durumda fiyat opsiyonu otomatikman devreden çıkar zaten. Kendi adıma konuşacak olursam, ben 700$'da olsaydı HD 7970 deneyecektim zaten, şimdi de deneyeceğim. Fakat bu, kartın beklentilerin altında olduğu, fiyatının fazla olduğu ve Nvidia'nin hiç köşeye sıkıştırılmadığı gerçeğini değiştirmiyor.

Tek beklentim HD 7950'nin çok iyi bir fiyatlandırma ile pazara giriş yapması, eğer bunu da yapamazsa AMD, bu seri kendileri için de bizim için de hüsran olur...

Bu piyasada pay olarak yeni sistemle satılan kartların oranı değişim yapılan kartların oranından azdır. Demek istediğim şu, benim için geçerli olmayabilir ama elinde GTX 580 ve benzer bir kartı ola kişinin bu karta geçmesi için bir sebep yok. Benim bu karta karşı olumsuz bakış açım bu, yoksa elbette ürünün kötü olması mümkün değil.

Teşekkürler,

Hicks

• @MAU

Siz AMD olsaydınız , rakibiniz Nvidia GTX580 3gb modellerini 550-600 usd'den satarken, ondan %20-25 hızlı ekran kartınız
    olan 7970i ne kadardan satardınız peki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cestvrai -- 22 Aralık 2011; 14:40:17 >
  • Size katilmiyorum M@U ozellikle techpowerup un recommended demesine yaptiginiz itiraza

ornek vermek gerekirse gtx 590 recommended etiketini almadi mesela o siteden.
  • quote:

@MAU

Siz AMD olsaydınız , rakibiniz Nvidia GTX580 3gb modellerini 550-600 usd'den satarken, ondan %20-25 hızlı ekran kartınız
    olan 7970i ne kadardan satardınız peki?

Öncelikle şunu söyleyelim, HD7970'in sonuçları dengesiz. Yani GTX580'i %20-25 düzeyinde geçtiğini söylerken bile şüphe duymanızı tavsiye ederim.

Daha sonrasında ise eğer nod'da küçülme varsa yani teknik geliş varsa ve bu direk olarak maliyeti düşürüyorsa, rakip firmanın ürünü F/P anlamında başarısızsa; ya rakip firmanın kartı ile aynı fiyata ya da daha düşük fiyata sunarım ürünümü. Zira üst seviyede tercih edilen taraf Nvidia. Bunu değiştirmek için tüm kozlarımı kullanırım. Eğer maliyet avantajını kullanmıyorsam bu benim için bir yanlıştır.

Şimdi ben size bir şey söyleyeyim. AMD ne zamandan beri başarılı bir çıkış yaşadı? HD4800'lerden beri. Peki ne zaman duruldu? HD6900'lerden beri. Neden? Çünkü AMD RV670 gpu'su ile maliyeti düşürdü ve bunu direk olarak fiyata yansıttı. Ancak bu gpu çok güçsüz kalıyordu rakiplerine karşı. Onun yerini alan RV770 yani HD4800'ler hem güçlü hem de düşük fiyatlı idi. Bu da AMD'nin eline koz verdi ve bu kozu hemen oynadı AMD. Sonucunda da çok büyük bir başarıya ulaştı. Hatırlayacaksınız HD4870'in fiyatı 300$, HD4850'nin fiyatı 200$'dı. Rakipleri diyebileceğimiz GTX260 düşük performansı ile 400$, 9800gtx ise 300$ bandındaydı. Yani AMD daha performanslı kartları daha düşük fiyata sunmuştu. Sonraki seride ise AMD HD5870'i çok daha iyi performans ve büyük yeniliklerle birlikte Nvidia'nın eski kartı ile aynı fiyata sunmuştu. Yani 400$'a ve eleştirilmesine rağmen başarılı olmuştu. Gerçi HD5850 de GTX285'i rahatlıkla geçtiği için AMD yine benzer bir çizgi izledi diyebiliriz. En azından HD5850'nin fiyatı 300$ olarak belirlenmişti ve mükemmel bir F/P oranı sunmuştu.

Peki duraklama dönemi nasıl başladı? Aynı performansı sunan kartların daha pahalı olmasıyla. AMD üretim maliyetinin avantajını kullanmadı. 40nm'de AMD'nin kesin bir başarısı vardı ancak bunu HD6970 ile örseledi. Zira daha küçük bir gpu kullanmasına karşın, GTX570'ten yüksek fiyat ile çıkışını yaptı HD6970. Şöyle ki Nvidia GTX570'i 350$'dan sundu, AMD ise HD6970'i 370$'dan. Bu demektir ki AMD fiyatı artırdı. Bu nedenle de HD6970 diğer iki seride ulaşılan satış adedine ulaşamadı. Hatta yanına bile yaklaşamadı. Farklı sebepleri var elbette ancak rakibe karşı bir üstünlüğü yoktu. Bu nedenle de Nvidia'ya tekrar pazar payı kaptırmaya başladı.

Peki şimdi? HD7970'in maliyet avantajı var. Ancak hani bize yansıyan boyutu? Yok. AMD direk olarak performans üzerinden fiyatlandırma yapmış durumda. Ancak aklın yolu birdir. Tüm kozları oynadığında kazanırsın. Şuan rakipsizliği ile AMD mümkün olduğu kadar kâr etmek istese de rakipler ortaya çıktığında direk olarak küfür yiyecektir. Çünkü şundan emin olmanız gerekiyor, HD6970 ile HD7970 arasında maliyet farkı yok. Yani aynı fiyata üretilen ekran kartını AMD bize 180$ daha pahalı satıyor. Bu nedenle AMD eski başarısına ulaşamayacaktır. Hele ki bu fiyattan hareketle tüm seriyi yüksek fiyatlarla sunacak olursa, AMD kendi ayağına kurşun sıkmış olacaktır ki bu durumu ilerleyen günlerde daha iyi anlayacağız.

• Esas bomba 400-450usd arası gelmesi beklenen 7950'lerin 7970e modlanması olacaktır
  • quote:

Orijinalden alıntı: leop

Size katilmiyorum M@U ozellikle techpowerup un recommended demesine yaptiginiz itiraza

Her hatanın bir telefisi vardır:

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/Mars_II/31.html

• kepler çıkar o zaman görürüm 7970i bu durumda beklemek en mantıklısı bu kart bu fiyata cık alınmaz
  • quote:

Esas bomba 400-450usd arası gelmesi beklenen 7950'lerin 7970e modlanması olacaktır

Şuan AMD cephesinde tek umudum o.
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@U

quote:

Size katilmiyorum M@U ozellikle techpowerup un recommended demesine yaptiginiz itiraza

asusun kendi muhendislerinin yaptigi yanlis hatirlamiyorsam vatanda 4000 tlden daha pahaliya satilan, firmalarin yol haritasinda bulunmayip bir prestij ve asusun reklam malzemesi olarak uretilmis bir karti, ekran karti sektorundeki diger resmi kartlarla ayni kefeye koymaniz beni sasirtti acikcasi.

bunun haricinde siz kesinlikle forumumuzda bol bulunan -bu tarz fisleme hareketlerini hic sevmiyorum aslinda- fanatik dedigimiz kisilerden degilsiniz. bu konu hakkinda yakaladiginiz hd5870 ile hd7970 arasinda fiyat performans ozellik acisindan karsilastirma gayet rasyonel ve nedenleri siralanmis..

gonul ister forumumuzda elestiri yapanlar dusuncelerini sizin gibi gercekci nedenlerin ustune kursalar.

neticede benim fikrime gore bu kart recommended`in allahi. bunun yaninda sizin yaptiginiz 5870 ile karsilastirmaya da katiliyor ve kartin fiyatini yuksek buluyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leop -- 22 Aralık 2011; 15:21:05 >

• quote:

Fiyat performanstan bahsederken bu 2000usdlik kart olmadı şimdi M@U gözümden düştünüz şimdi + o kart referans tasarım degil (nvidia tarafından ürtelimedi)
    ayrıca asus'un gereksiz bir fantazisi Aynı paraya 6990 quadfire alınabiliyor.. Bir anda 7970e pahalı derken Asus MARSII'yi de karşımıza cıkarmanız
    ilginc geldi bana..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cestvrai -- 22 Aralık 2011; 15:23:31 >

• quote:

DODO : kepler çıkar o zaman görürüm 7970i bu durumda beklemek en mantıklısı bu kart bu fiyata cık alınmaz

Mart ayında 7990 alacagını düsünüyorum ben senin şahsen
  • quote:

Esas bomba 400-450usd arası gelmesi beklenen 7950'lerin 7970e modlanması olacaktır

Merhaba,

Eğer bu bir hata ise aynı hatayı bir kere daha yapmaz AMD. Bunu hata olarak değil de avantaj olarak görüp HD 6970'i harcadıkları gibi HD 7970'i de bu şekilde harcarlarsa demekki bu bir pazarlama stratejisiymiş diyebiliriz...

Teşekkürler,

Hicks
  • quote:

quote:

quote:

asusun kendi muhendislerinin yaptigi yanlis hatirlamiyorsam vatanda 4000 tlden daha pahaliya satilan, firmalarin yol haritasinda bulunmayip bir prestij ve asusun reklam malzemesi olarak uretilmis bir karti, ekran karti sektorundeki diger resmi kartlarla ayni kefeye koymaniz beni teknik bilginiz konusunda sasirtti acikcasi.

bunun haricinde siz kesinlikle forumumuzda bol bulunan -bu tarz fisleme hareketlerini hic sevmiyorum aslinda- fanatik dedigimiz kisilerden degilsiniz. bu konu hakkinda yakaladiginiz hd5870 ile hd7970 arasinda fiyat performans ozellik acisindan karsilastirma gayet rasyonel ve nedenleri siralanmis..

gonul ister forumumuzda elestiri yapanlar dusuncelerini sizin gibi gercekci nedenlerin ustune kursalar.

neticede benim fikrime gore bu kart recommended`in allahi. bunun yaninda sizin yaptigini 5870 ile karsilastirmaya da katiliyor ve kartin fiyatini yuksek buluyorum.

Hayır onu örnek vermiş olmamın sebebi, performans liderliğine oynamasıdır. GTX590 ile aynı temel bileşenleri kullanan bir karttan bahsediyoruz. Hatta F/P olarak hiçbir anlamı yok Mars II'nin ancak onu editörün seçimi olarak sunabiliyor TPU. Yani F/P oranı daha iyi olan GTX590'ı iyi bulmamış. Bu durumda TPU'ın verdiği ödülleri ne kadar mantıklı bulabiliriz. Zaten TPU'ın GTX590'ı başarısız bulmasının temel sebebi, HD6990'ı geçemiyor olmasıdır. Oysa şahsi düşüncem GTX590'ın daha başarılı olmasıdır ki bunun da yegane nedeni daha sessiz bir kart olmasıdır. Yoksa ne performansı ne güç tüketimi olarak HD6990, GTX590 gibi kartlar mantıklı olamazlar. Ama o kadar para veriyorsam bari sessiz olsun derim.

Bir diğer husus ise GTX550 TI gibi gelmiş geçmiş en saçma kartlardan birine bile ödüller veriliyor olmasıdır. Sitelerin dağıttıkları ödüllerin ne kadar anlamsız olduğu bu kartla da ortadadır. Yani bu kartı önerip GTX590'ı önermeyen bir zihniyeti şahsen ilginç buluyorum. Çünkü mevki bakımından GTX550 TI kadar saçma bir kart sunulmadı DX11 dönemi boyunca. Ama bu kartı Donanımhaber de dahil pek çok site ödüle boğdu. Bunun mantığı var mı? İşte mesele bu. Siteler tarafından verilen ödüllerin pek anlamlı olmaması yahut cidden dikkat edilmemesi.

Ayrıca yapıcı eleştiriler için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@U -- 22 Aralık 2011; 15:31:12 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

hala anlama kıtlıgı olan bırcok arkadas forumda cırıt atıyor.yenı jenerasyon kartlarla bı oncekı serı kartlar arasında performans farkı %20-25 ı gecmedıgını hala yıllardır anlamayanlar mevcut.artık bunu kafanıza kazıyın derım.

%25 hız ıcın gtx 580 ı elınden cıkaran bır kısı tamamen ego tatmını yapmıs olur.
    Oyunlarda gtx 580 100fps verıyorsa 7970 125fps verecektır ve bunun hıc bır anlamı yoktur.Aynı zamanda dıyelım kı xxx oyun cıktı gtx 580 20fps ıle oynatıyor 7970 bunu full oc ıle kac fps de oynatacak? CEVAP: Tas catlasa 26fps

Bu sekıldeyken o oyunu her ıkı karttada oynamayacaksınız.Madem boyle nıye 580 ı olanlar 7970 e gecıs yapsın kı?
    Adam yeni bir pc topluyordur kart alacaktır o zaman tabıkı 7970 alması mantıklı olur ama zaten elınde 6950@6970 yada gtx 570@580 kartı olanlar 7970 almakla sadece yuksek 3dmark skoru gormekten baska bır ıse yaramayacaktır

Ayrıca amd burada kasıtlı olarak gpu hızını 925mhz tutmus.Kart ıyı oc oluyor havasını vererek mılletı gaza getırıyor.Forumdakılerde bunu 250mhz oc oluyor kart super almak lazım gıbı dusunuyor.Bızım ıcımızde var oc yapmadan duramıyoruz amd ve nvıdıa da bunu gayet ıyı bılıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DUKES -- 22 Aralık 2011; 15:47:41 >

• neyi tartisiyoruz?nvidia cikarana kadar en hizlisi bu kart iste.ayrica yanli testlerinden dolayi techpowerup artik favori sitem degil.o ne oyle 2560x1600 larda AA acmadan testmi olur.Guru3d de hala dirt 2 yi filan test etmis.komedi.

techpowerup,guru3d ve HardCop testlerini inceledim.butun oyunlarda 8xMSAA acmamislar,HardCOP utanmadan sirf FXAA ile testi etmis BF3 ile batman Arkham City yi.anlasilan AMD hala MSAA de bocaliyor ve bunu gizlemeye calisiyor.ilk gunden testleri veren siteleri yanli olmak zorunda biraz bunu unutmayin.cunku ilk ornekler onlara gidiyor,haliyle karti iyi gostermek zorundalar.

Tekrar ediyorum kart gtx 580 den hizli ama cokda degil.onemli olan fiyat/performansi.O fiyata bu kart degermi onu tartisalim

Ulen AMD,yillarca senin icin kullanici dostu dedik,en iyisi AMD dir dedik,nvidia dan beter oldun.testleri manipule ettigin icin sana budan kocaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rabbitweed -- 22 Aralık 2011; 16:01:50 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hicks

quote:

Merhaba,

Eğer bu bir hata ise aynı hatayı bir kere daha yapmaz AMD. Bunu hata olarak değil de avantaj olarak görüp HD 6970'i harcadıkları gibi HD 7970'i de bu şekilde harcarlarsa demekki bu bir pazarlama stratejisiymiş diyebiliriz...

Teşekkürler,

Hicks

HD6900 serisindeki çift bios olayı büyük ihtimalle pazarlama stratejisiydi zaten. Çünkü HD6900 serisinin bekleneni vermeyeceğini AMD elbette biliyordu. Bu durumu hafifletmek ve yield miktarı daha iyi olan HD6950'yi satabilmek için böyle bir hamle de bulundu.

Mesela aynı özelliğe sahip HD6990'da 2. bios'u aktif etmek neden garanti dışı bırakıyordu kartı?

Çünkü kullanılmakta olan HD6900'lere bakıldığında HD6990'ın beklentileri karşılayacağı ortadaydı. Yani kendini affettirmesi gereken bir durum yoktu.

@cestvrai

Yukardaki mesajımı alıntılayarak bir şeyler yazmışsınız ancak yazdığınız ilk cümleyi okuduktan sonra kararsız kaldım. Acaba yazdıklarımı cidden okuyor musunuz? Yahut okuyup anlamıyor musunuz? Techpowerup'ın Asus Mars II gibi F/P oranı berbat olan bir karta bile ödül vermesinin ne kadar saçma olduğundan bahsediyorum ancak siz tam tersini söylemeye çalışıyorsunuz. Ciddi ciddi beni anlamadığınızı düşünmeye başladım.

• Bu kart 1050Mhz de stok sogutmasıyla çalısıyorda madem bunu 925Mhz olan çıaran Amd nin ciddi sıkıntısı var demektir. 1Ghz olarak çıkarsaydı ulaşacağı satış rakamı çok daha fazla olurdu. Biz kartı satalım alan oc yapsın diye bir mantık olamaz , kullanıma sunulan stok durumları ile değerlendirilir. Bu durum ciddi saçmalıktan ibaret.

Bakalım en iyi soğutma çözümünü kim üretecek. İceQ ten uzun zamandır bir sıçrama göremiyoruz elini eteğini çekti sanırım TR piyasasından.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rabbitweed

neyi tartisiyoruz?nvidia cikarana kadar en hizlisi bu kart iste.ayrica yanli testlerinden dolayi techpowerup artik favori sitem degil.o ne oyle 2560x1600 larda AA acmadan testmi olur.Guru3d de hala dirt 2 yi filan test etmis.komedi.

techpowerup,guru3d ve HardCop testlerini inceledim.butun oyunlarda 8xMSAA acmamislar,HardCOP utanmadan sirf FXAA ile testi etmis BF3 ile batman Arkham City yi.anlasilan AMD hala MSAA de bocaliyor ve bunu gizlemeye calisiyor.ilk gunden testleri veren siteleri yanli olmak zorunda biraz bunu unutmayin.cunku ilk ornekler onlara gidiyor,haliyle karti iyi gostermek zorundalar.

Tekrar ediyorum kart gtx 580 den hizli ama cokda degil.onemli olan fiyat/performansi.O fiyata bu kart degermi onu tartisalim

Ulen AMD,yillarca senin icin kullanici dostu dedik,en iyisi AMD dir dedik,nvidia dan beter oldun.testleri manipule ettigin icin sana budan kocaman

amd nin başarılı bir kart çıkarması çok koyu fanatikler hariç herkese hoş gelir çünkü çıta yükselir.

ancak bu seri ile beraber yükselen birşey varsa oda fiyat çıtasıdır , denildiği gibi zaten bu kartlar 28nm başarılı ve hızlı olmak zorunda bla bla. e madem nvidia da bundan yüzde 20 başarılı kart çıkarsın 700$ desin. iyi hoşta kardeşim ortalama bütçesi olan biz oyuncular napıcaz sadece testlere bakarak avcumuzu yalıycaz. @ M@U hocanın da dediği gibi orta seviye kart bile üst seviye fiyat skalasında olacak.

yine ve yine abartısız görülüyor ki meydanı boş bulan fiyata abanıyor kardeşim, kullanıcı dostu diye bir şey yok.

@rabbitweed ayrıca bu tarafsız ve harika yorumunuz için teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hands0meJack -- 22 Aralık 2011; 20:49:16 >

• ya oc performansini birakin da ocsiz haline bakin bir kac ay sonra kepler gelince *kapak* gormeye baslariz. nedeni ise,amd daha once uretti ve satacak fakat tum verileri elde edip daha iyisi icin calisabilecek nvidia.

not:fanboylar gelmesin bende fanboy degilim.
  • quote:

quote:

quote:

Gösterdiğiniz sitelerin son dönemde yeni nesil olarak çıkış yapan kartlardan önermedikleri olmuş mu hiç? Özellikle Guru3d ve Techpowerup çok ilginçtir bu konuda. Ben bugüne kadar Techpowerup'ın "Recommended" ibaresi olmayan bir inceleme yaptığını görmedim şahsen.

Burada farkındaysan hardocp'den Enthusiast Gold Award ve Legit Reviews'ten Editörün secimi ödüllerini almış. Başarısız bir kart bunları kolayca alamaz.
    Emin olunki AMD bu kart 449 usd'den sunsa hepsinden editors choice alırdı tabi burada bulldozerin fiyaskosunun etkisi var zira AMD o işten epey zarar etti
    ve etmeye devam ediyor..

Sonucta size şunu söylüyorum ben sabahtan beri. Diyelim Enthusiast'sınız ve elinizde 550usd bütce var ve newegg'den tek gpu'luk alışveriş yapıyorsunuz.

İki opsyionunuz var gtx580 3gb ve 7970 . Biri digerinden %20-25civarı daha fazla performans sunuyor. Hangisini alırdınız? Ama unutmayın siz enthusiastsınız
    tek kart istiyorsunuz ve 6950 / gtx570 gibi kartlar sizi tatmin etmiyor, tek gpu'da en hızlı kartı istiyorsunız

Bahsettiğiniz sitelerin AMD taraftarı tutumlarını da hesaba katmışsınızdır umarım.

Neyse sorunuzu cevaplayayım, elbette en performanslı kartı almak isterim. Ancak o zaman da ortaya şu durum çıkıyor. Hali hazırda tek kart olarak daha hızlı olan modeller var ve SLI Crossfire seçenekleri var. Yani hâlâ HD7970 tek tercih olamıyor. Ama derseniz ki bende para gani, tek derdim bench kasmak, o zaman 4 tane HD7970 alırım elbette. Bunun mantığını sorgulamama imkan yok zaten. Çünkü bunun mantıklı bir tarafı yok.

Ben mantıklı olan kısma vurgu yapıyorum. Daha önceden bize daha fazla getiri sunup 400$ olan kartı eleştirebiliyorken bugün daha az getiri sunan ve fiyatı 550$ olan kartı nasıl başarılı, nasıl mantıklı bulabiliriz? Bu direk olarak kart fiyatlarını artırma amacı taşımıyor mu? Eğer bu seviyedeki kartın fiyatı 550$ olursa, x2 kart çıktığında fiyatı ne olacak? Ben söyleyeyim, 1000$. Ekran kartı bu yahu, 2. el şahin değil. Peki alt sınıf kartlar ne olacak F/P dediğimiz sınıf en aşağı 400$, orta sınıf kartlar 300$. Biz orta sınıf kart olarak HD5770'i yüksek fiyatı sebebiyle o kadar eleştirdik. O kart 200$'dı. Şimdi daha pahalı orta sınıf kartlar gördüğümüzde mutlu mu olacağız. Kusura bakmayın yeni nesil bir kart çıkıyorsa, o kartı tek başına yorumlayamayız. Her açıdan ele almamız gerekir. Tek gpu'da lider diye 1-2 site önermiş olabilir -ki inceleyip de önermedikleri kart yok- ancak biz kullanıcılar olarak aklın yolundan gitmeliyiz. Sitelerin yolundan değil.

peki aynı şeyleri nvidiva fiyatları içinde söyleyebilecekmisinz merak ediyorum

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.