Şimdi Ara

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı) 05.11 GÜNCEL!! (98. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.269
Cevap
27
Favori
189.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Allah rızası için birisi 7850 için kullandığı driver sürümünü söylesin.
    Hangi sürücüyü kullanıyım bu kart için?En cok performans aldığınız ve suan kullandığınız sürücü hangısı arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lebbeyk_

Allah rızası için birisi 7850 için kullandığı driver sürümünü söylesin.
    Hangi sürücüyü kullanıyım bu kart için?En cok performans aldığınız ve suan kullandığınız sürücü hangısı arkadaşlar?

Merhabalar hocam
    Bende msi power edition 7850 var.1050-1450 seklinde 12.10 driveri ile sorunsuz kullaniyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RM36CB

quote:

Merhabalar hocam
    Bende msi power edition 7850 var.1050-1450 seklinde 12.10 driveri ile sorunsuz kullaniyorum.

dalgalanma olayı var mı peki?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: RM36CB

quote:

Merhabalar hocam

dalgalanma olayı var mı peki?

Ben mobildeyim alinti uzun oldu ama full hd ile sadece vga olarak kullaniyorum.22" ekran.
    Bir sorun bir sikinti yok.saphire marka kartlarda bu nasil olur bi bilgim yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar sapphire 7850 oc var.
    İsteyen bu söylediğimi deneyip görebilir.
    12.11 sürümünün beta 11 driverini kurun.
    daha sonra bf3 multıye gırın.
    sonra ayarları ultra yapın veya hıgh veya low ve 2 dakka oynayın
    sonra hangı ayardaysanız mesela ultra, ayarı low a alın veya medıuma alın.
    kaplamalarda problem meydana gelıyor.
    12.10 kurdum öyle bir sorun kalmadı.
    12.11 kullanan ve bu dedıgımı yapıp, yani ayarları ultradan medıuma fılan alıp kaplamalarda sorun yasayan arkadaslara duyurulur.
    12..11 kullanmayın..beta 11 de yaşadım bu sorunu.
    bir arkadaş denerse daha da emin olabiliriz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: fenomenimsi

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: monster99

Bütün ayarlar ultra 1080p msaa 4x 50 fps nin altına düşüyorsa ekran kartına yorma boşuna ben sabit 55 fps ile oynuyorum, geriye tek işlemcinin sorun yaratma şıkkı kalır, bu ayarlarda bi dene bakalım ne olacak.

edit: zaten aldığın ram lar 1600 mhz ama anakartın 1333 e kadar destekliyor gibi gördüm

hocam anakart 2100 ram e kadar destekliyor.o konuda sıkıntı yok,deneyip dönerim,ilgin için sağol

hocam fps ara ara çok düşüyor.video settings te bir yığın grafik ayarı var,bana sizdeki ayarların tam listesini verebilirmisiniz?

keşke intel i5 falan alsaydınız o kadar butce ayırmışken neyse iyi gunler de kullanın fps işlemcınız yuzunden dusuyo ...ıyı forumlar

• uzun aradan sonra sonunda dondum..ozgurluk guzelmıs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nıcola35

quote:

quote:

quote:

Bütün ayarlar ultra 1080p msaa 4x 50 fps nin altına düşüyorsa ekran kartına yorma boşuna ben sabit 55 fps ile oynuyorum, geriye tek işlemcinin sorun yaratma şıkkı kalır, bu ayarlarda bi dene bakalım ne olacak.

edit: zaten aldığın ram lar 1600 mhz ama anakartın 1333 e kadar destekliyor gibi gördüm

hocam anakart 2100 ram e kadar destekliyor.o konuda sıkıntı yok,deneyip dönerim,ilgin için sağol

hocam fps ara ara çok düşüyor.video settings te bir yığın grafik ayarı var,bana sizdeki ayarların tam listesini verebilirmisiniz?

keşke intel i5 falan alsaydınız o kadar butce ayırmışken neyse iyi gunler de kullanın fps işlemcınız yuzunden dusuyo ...ıyı forumlar

yok biraz araştırdım fps düşüşünün sebebini 20. nesil intel i 40 işlemci almam gerekiyormuş

• quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

uzun aradan sonra sonunda dondum..ozgurluk guzelmıs.

Hoşgeldin :)
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: white_power

quote:

Orijinalden alıntı: oondun

arkadaşlar öğrenme amaçlı soruyorum hd 7850 alırsam benim imzadaki sisteme ekleyebilirmiyim cf olarak ?

6 serisi bir kart kullanıyorsun. Sisteminde bunu yapman imkansız. Birbirininden farklı mimariler. Ama 6 serisi bir kartla mümkün olur dediğin. Senin için en iyisi onu satıp 7 serisi güzel bir kart almak olur...

O işlemci ile 6870 - 7850 - 7950 takmışsın cf yapmışsın zaten bi değişikilik olmayacak, şuanki kullandağın 6870 gayet iyi bi kart bence şimdilik sadece işlemcini güncelle, sonra 7850 yada 7870 alırsın yada 8800 serisini beklersin.

anldım bilgi için sormuştum zaten yukardaki diğer arkadasında dediği gibi 6870 yeterli zaten.. İşlemcimin nesi varmış oda iyi gayet :)

• Arkadaşlar bende daha yenı ''MSI Radeon HD7850 OC 2GB 256bit DDR5 PCI-E R7850-1GD5-OC Ekran kartı '' aldım.Buyuk sorun yasıyorum.Dun alıp pc e format attıp drıverları yukledıkten sonra Heroes of newerth oynamaya basladım yuksek ayarlarda zaten oyunu bılen bılır crysıs bat3 veya gta 4 gıbı performans ısteyen bı oyun degıl fakat nedense 10-15 dk oynadıktan sonra ekranımı yeşil turuncu karışık sıralı cubuklar kapladı sonra bende onemsemedım res attım 3 4 saat sonra oyunu tekrar fazla oynamama ragmen yıne aynı sorunu verdı bende duzgun format atamadıgımı dusundum bugun yıne format attım sımdı aynı sekılde oynadıgımda aynı sorunla karsı karsıya kaldım ve bu sefer ekran yesıl olduktan 5 sn sonra sanırım anakart fanı ucak motoru gıbı calısıp ses yapmaya basladı bende korkup res e basdım hemen sıstemın anakartı 2 soketlı gıgabyte ın ustunde 3 gb ddr2 ram ım var bırde ılk cıkan serılerden core 2 quad işlemcım var 4 yıl once almıstım sadce ekran kartını degıstırıp kullanıyordum fakat sımdı yanı anakart ram ıslemcı alıcam ama 2 hafta sonra acaba sorun ekran kartındamı yoksa anakartım cok eskı kaldırmıyor gıbı bır sorun mu var? :(:(:(

• quote:

Orijinalden alıntı: nstcnl

Arkadaşlar bende daha yenı ''MSI Radeon HD7850 OC 2GB 256bit DDR5 PCI-E R7850-1GD5-OC Ekran kartı '' aldım.Buyuk sorun yasıyorum.Dun alıp pc e format attıp drıverları yukledıkten sonra Heroes of newerth oynamaya basladım yuksek ayarlarda zaten oyunu bılen bılır crysıs bat3 veya gta 4 gıbı performans ısteyen bı oyun degıl fakat nedense 10-15 dk oynadıktan sonra ekranımı yeşil turuncu karışık sıralı cubuklar kapladı sonra bende onemsemedım res attım 3 4 saat sonra oyunu tekrar fazla oynamama ragmen yıne aynı sorunu verdı bende duzgun format atamadıgımı dusundum bugun yıne format attım sımdı aynı sekılde oynadıgımda aynı sorunla karsı karsıya kaldım ve bu sefer ekran yesıl olduktan 5 sn sonra sanırım anakart fanı ucak motoru gıbı calısıp ses yapmaya basladı bende korkup res e basdım hemen sıstemın anakartı 2 soketlı gıgabyte ın ustunde 3 gb ddr2 ram ım var bırde ılk cıkan serılerden core 2 quad işlemcım var 4 yıl once almıstım sadce ekran kartını degıstırıp kullanıyordum fakat sımdı yanı anakart ram ıslemcı alıcam ama 2 hafta sonra acaba sorun ekran kartındamı yoksa anakartım cok eskı kaldırmıyor gıbı bır sorun mu var? :(:(:(

Sorun ekran kartının belleklerinde gibi duruyor, kartı değişime göndermen mantıklı olacaktır.

2 hafta kadar bekle yeni donanımlarla dene birde, pek bir fark olacağını sanmıyorum çünkü sorunun ekran kartında bence ama bir ihtimal işte.

• beyler kartı hemen iade etmesek 8 serisini beklesek çıktığında garantiye versek 8 serisiyle değiştirmezler mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucuß3

quote:

Orijinalden alıntı: UNDYING

Vatanda

SAPPHIRE
    HD7850 O.C. GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.1 Ekran Kartı

369 TL...

bütün sorunlar o kartta mevcut bizzat youtube da videosunu izledim tesadüfen dün gece.

ben de dun aldım kartı ancak hiçbir sorun goremedim...
  • herkese merhabalar ilk olarak msı 7850 oc aldım oyunlarda 10 dakkadan fazla oynayamıyordum dırek bılgısayar kıtlenıyodu neyse vatana gotur duk durumu anlattık tamam dedıler teste koydular ertesı gun gerı ıadeyı kabul ettıler.sonra power color pcs + aldım 7850 yıne bunda bır sıkıntı yok bugune kadar hıc sıkayet gelmedı falan fılan bende aldım. ısın ılgıncı bu sefer arıza ne zaman yapacagı bellı olmuyordu bazen bılgısayarı actıktan 5 dakka sonra bazen 2 gun yapmıyo yanı rasgele yapıyordu ne yapıyordu dersenız ekran yemyesıl yesıl sarı renge burunuyodu bunuda vatan gerı goturdum ıade ıstedım 3 gun teste kaldı anca arıza yaptı.bendekı ne talıh power colordan kımse sıkayetcı degıl ama 2 tane 7850 aldım bozuk 20gundur kartsız onbord ıdare edıyoz.şımdı sızce ne yapıyım elımde ıade kuponu var gtx 660 mı alayım yoksam 7850 sansımı denemeye korkuyorum acıkcası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shelby25

herkese merhabalar ilk olarak msı 7850 oc aldım oyunlarda 10 dakkadan fazla oynayamıyordum dırek bılgısayar kıtlenıyodu neyse vatana gotur duk durumu anlattık tamam dedıler teste koydular ertesı gun gerı ıadeyı kabul ettıler.sonra power color pcs + aldım 7850 yıne bunda bır sıkıntı yok bugune kadar hıc sıkayet gelmedı falan fılan bende aldım. ısın ılgıncı bu sefer arıza ne zaman yapacagı bellı olmuyordu bazen bılgısayarı actıktan 5 dakka sonra bazen 2 gun yapmıyo yanı rasgele yapıyordu ne yapıyordu dersenız ekran yemyesıl yesıl sarı renge burunuyodu bunuda vatan gerı goturdum ıade ıstedım 3 gun teste kaldı anca arıza yaptı.bendekı ne talıh power colordan kımse sıkayetcı degıl ama 2 tane 7850 aldım bozuk 20gundur kartsız onbord ıdare edıyoz.şımdı sızce ne yapıyım elımde ıade kuponu var gtx 660 mı alayım yoksam 7850 sansımı denemeye korkuyorum acıkcası.

kardeş bende 7850 vardı bu kulübede üyeyim ama satıp zotac 660 aldın tam bir fps kartı + cuda psyx ve genelde oyunlarda nvdia desteği.. vga sıkıntı yapan bir kark yazılımsal sıkıntılar ve dediğiniz gibi problemler cıkarıyor bazen 7850 gibi amd kartlar...

• quote:

Orijinalden alıntı: tatbkath

quote:

Orijinalden alıntı: nstcnl

Arkadaşlar bende daha yenı ''MSI Radeon HD7850 OC 2GB 256bit DDR5 PCI-E R7850-1GD5-OC Ekran kartı '' aldım.Buyuk sorun yasıyorum.Dun alıp pc e format attıp drıverları yukledıkten sonra Heroes of newerth oynamaya basladım yuksek ayarlarda zaten oyunu bılen bılır crysıs bat3 veya gta 4 gıbı performans ısteyen bı oyun degıl fakat nedense 10-15 dk oynadıktan sonra ekranımı yeşil turuncu karışık sıralı cubuklar kapladı sonra bende onemsemedım res attım 3 4 saat sonra oyunu tekrar fazla oynamama ragmen yıne aynı sorunu verdı bende duzgun format atamadıgımı dusundum bugun yıne format attım sımdı aynı sekılde oynadıgımda aynı sorunla karsı karsıya kaldım ve bu sefer ekran yesıl olduktan 5 sn sonra sanırım anakart fanı ucak motoru gıbı calısıp ses yapmaya basladı bende korkup res e basdım hemen sıstemın anakartı 2 soketlı gıgabyte ın ustunde 3 gb ddr2 ram ım var bırde ılk cıkan serılerden core 2 quad işlemcım var 4 yıl once almıstım sadce ekran kartını degıstırıp kullanıyordum fakat sımdı yanı anakart ram ıslemcı alıcam ama 2 hafta sonra acaba sorun ekran kartındamı yoksa anakartım cok eskı kaldırmıyor gıbı bır sorun mu var? :(:(:(

Sorun ekran kartının belleklerinde gibi duruyor, kartı değişime göndermen mantıklı olacaktır.

2 hafta kadar bekle yeni donanımlarla dene birde, pek bir fark olacağını sanmıyorum çünkü sorunun ekran kartında bence ama bir ihtimal işte.

Vatan bılgısayardan almıstım baska arkadasların yazdıklarınıda okudum 1 gun daha bekleyıp yarın ıadeye goturup yenısını alıcam

•  AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı)  05.11 GÜNCEL!!

facebookda video açim dedim olaya bakın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ucuß3 -- 18 Aralık 2012; 17:27:39 >
  • ne sorunlu kartmıs ya...dunden beri bi sorun yok ama ileride birşey olacak mı diye kara kara dusunmeye basladım simdiden...baslık 7850 sorunları kulubu olsun bari

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oky_the_one -- 18 Aralık 2012; 15:31:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ucuß3

beyler kartı hemen iade etmesek 8 serisini beklesek çıktığında garantiye versek 8 serisiyle değiştirmezler mi ?

dırek vermezler..ılk yapacakları sey kartın benzerı pıyasada mevcutsa dırek aynısından verırler..yoksa muadılı en yakın 7870 verırler..uzerıne para farkını alırlar tabıı..oda yoksa yenı serıden herhangıbır kartı verdıgın para mıktarını duserek verırler..
  • 
Sayfa: önceki 96979899100
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.