Şimdi Ara

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı) 05.11 GÜNCEL!! (94. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.269
Cevap
27
Favori
189.832
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: porsche911turbo

8800gt nin zamani doldu artik 7850 ye niyetlenmistim vga monitor sorunu yasaniyor.monitor degistirecek gucum de yok 6870 mi alsam ne dersiniz 300tl civari butcem var

300 tl butcem var demişsiniz 7850 zaten 400 500 arası 6850 de sizi idare eder

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 7850 pci 3.0 olmasindan gelecekte 3.0 li anakarta geciste guncel kalmasi icin 7850 dusunmustum 330 liraya vatanda safir marka 7850ler var .6850 de isimi gorur ama donanim isi boyle malesef bf3 8800gt de kasiyor artik ayar kisincada kesmiyor ortada kaldik
  • BEN PCI 1.1 ile kullanıyorum 7850'i performans kaybı yaşanmıyor. PCI Exp. 3.0 olması asla tercih sebebi olmasın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kmserdar

7850 almadan önce monitörü değiştirmeye karar verdim,linkteki monitör nasıl?7850 ile kullanan arkadaşlar var mı?

http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/samsung-s22b350h-21,5-s22b350h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=60220

Aynı monitörü ve kartı kullanıyorum... Bu dalgalanma dediğiniz şeyi bir tek BF3'de vsync kapalı iken arada yaşıyorum... Ama vsync açıkken bir kere bile olmuyor... Zaten bu karta sahip olupta vsync kapatmak tuhaf olur :) Bu arada HDMI ile bağlanıyorum ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZaPT!Y3 -- 13 Aralık 2012; 7:38:44 >

• HDMI'dan takınca dalgalanma olmaz zaten. Vsync kapalıyken gördüğünüz yırtılmadır muhtemelen. VGA bağlanmamasına rağmen dalgalanma görenlerin monitörlerinde olabilir sorun, gölgelenme filan yapıyordur.
  • hocam hd7850 ve 7870 kullanıyorum eklerseniz memnun kalırım
  • Powercolor kullanan arkadaşların belki ilgisini çekebilir, incelerseniz sevinirim arkadaşlar.
    http://forum.donanimhaber.com/m_69096872/mpage_1/f_/key_//tm.htm#69096872
  • vga 22 inç monitorüm var idare ettiriyor 6870 kullananlarda dalgalanma sorunu yaşayan var mı acaba veya 7850 lerin hangisinde vga dönüştürücü kullanınca sorun olmuyor 6870 veya 7850 alıcam da
  • dalgalanma sorunu ile vatan'dan garantiye giden kartım bugun geldi teslim aldım. cevap: vga dan kayıpsız görüntü alınamaz hdmi çıkışı kullanılması gerekmektedir cihazın hdmi çıkışı düzgün çalışmaktadır soruna rastlanılmamıştır. (yani işin lafın kısası vga çıkışı desteği yoktuır artık hdmi çıkışı kullanın) zaten monitor almaya karar vermiştim
  • Güzel konu
  • sisteminizde 8800gt varsa büyük bi ihtimalle işlemciniz de eskidir. monitorun de doğal çözünürlüğü çok yüksek değilse 7850 sisteme fazla gelebilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaan0101

fark etmez herhangi bir 7850-7870 ile crossfirex yapabilirsin

performans açısından farkedermi peki,yani birebir aynısı alırsam fps düşüşünü ortadan kaldırmak mümkünmü,diğer açıdanda 7850 1gb 256 bit bir model almak daha hesaplı,2. kartı 7870 almak mantıklımı,yani aradki fiyat farkına değermi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

dalgalanma sorunu ile vatan'dan garantiye giden kartım bugun geldi teslim aldım. cevap: vga dan kayıpsız görüntü alınamaz hdmi çıkışı kullanılması gerekmektedir cihazın hdmi çıkışı düzgün çalışmaktadır soruna rastlanılmamıştır. (yani işin lafın kısası vga çıkışı desteği yoktuır artık hdmi çıkışı kullanın) zaten monitor almaya karar vermiştim

merhaba

sözleşme de 1 ay için de alınan ürünün değiştirilebileceği yazıyor ihbarda bulunursak (garantiye gitmeden )

sizin yazdıklarınızdan sonra şunu düşündüm

ben bu kartı değiştireceğim(powercolor hd 7870) 20 tl daha fazla verip sapphire hd 7870 dual fan da alabilirim

bunlar çözüm olmaz mı yani sorun vga yüzünden mi yoksa bazı kartlar üretimde mi sorun yaşadığı için mi bu sorun mevcut

kartı değiştirmek çözüm olamaz mı yani

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SatsuiNoHadou -- 13 Aralık 2012; 18:34:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ResVR

quote:

dalgalanma sorunu ile vatan'dan garantiye giden kartım bugun geldi teslim aldım. cevap: vga dan kayıpsız görüntü alınamaz hdmi çıkışı kullanılması gerekmektedir cihazın hdmi çıkışı düzgün çalışmaktadır soruna rastlanılmamıştır. (yani işin lafın kısası vga çıkışı desteği yoktuır artık hdmi çıkışı kullanın) zaten monitor almaya karar vermiştim

merhaba

sözleşme de 1 ay için de alınan ürünün değiştirilebileceği yazıyor ihbarda bulunursak (garantiye gitmeden )

sizin yazdıklarınızdan sonra şunu düşündüm

ben bu kartı değiştireceğim(powercolor hd 7870) 20 tl daha fazla verip sapphire hd 7870 dual fan da alabilirim

bunlar çözüm olmaz mı yani sorun vga yüzünden mi yoksa bazı kartlar üretimde mi sorun yaşadığı için mi bu sorun mevcut

kartı değiştirmek çözüm olamaz mı yani

ben ilk vatana verdiğimde teknik servis inceledi ancak garantiye göndermişler. iade yada değişim işlemi sadece üründe sorun tespit edilirse yapılıyor. ürünün kutusunu açtıktan sonra iade ve değişim hakkı olmuyor. ürünün vga desteği olmadığı için sorun tespitinin dışında kalıyor.

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı)  05.11 GÜNCEL!!

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı)  05.11 GÜNCEL!!

• quote:

resimler ve cevabınız için teşekkürler

sanırım tek çare dvi girişli bir monitör almak olacak
  • quote:

quote:

resimler ve cevabınız için teşekkürler

sanırım tek çare dvi girişli bir monitör almak olacak

HDMI girişi mutlaka olsun artık çoğu monitörde var.
  • quote:

DVI ile HDMI aynı giriş hocam zaten bildiğim kadarıyla HDMI sadece ses taşıyor ayriyetten

dvi girişinde de dalgalanma yapıyorsa işimiz iş yani
  • quote:

quote:

DVI ile HDMI aynı giriş hocam zaten bildiğim kadarıyla HDMI sadece ses taşıyor ayriyetten

evet HDMI dvi'nin ses ileten versiyonu ama bence hdmi li alın ilerde bi tongaya düşürüp dviyi saf dışı bırakırlarsa şaşırmam

• quote:

quote:

quote:

evet HDMI dvi'nin ses ileten versiyonu ama bence hdmi li alın ilerde bi tongaya düşürüp dviyi saf dışı bırakırlarsa şaşırmam

yaparlar mı yaparlar işimizi garantiye alalım

• Arkadaşlar merhaba. Yeni sistem topluyorum da acaba en üst 7870 modeli ne ? Birde acaba ileride 7890 çıkacak ki ? Çünkü asıl amacım şu an 7870 alıp çıkınca da 7890. ile Crossfire kurmak.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 9293949596
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.