Şimdi Ara

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı) 05.11 GÜNCEL!! (246. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
5.269
Cevap
27
Favori
189.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 6300+ 7850 beraber kullanıyorum harıka bı takım olusturuyolar bence 6300 ün gideri var ama ekran kartı yenı seri kartlardan takvıye edılmelı bence :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: IncredibletTurk

Arkadaşlar merhaba Powercolor HD 7850 1 GB aldım fakat aldığıma pişmanım resmen. Windows 7 varken sadece ilk açılışta atikmdag.sys hatası veren mavi ekran alıyordum reset atınca windows'a geçiyordu. Windows 8 e geçeyim düzelir belki dedim daha beter oldu hem hatayı vermeye devam ediyor hem de Grafik sürücüsü bağlantısı ile ilgili şu meşhur uyarıyı veriyor. Lütfen yardım edin.

İşlemci Quad Core Q9300
    Anakart Gigabyte EP35C-DS3R

7000 serisi ilk cıktıgında ıkıncı el bı msi 7850 bulmustum cok uygun fıyata hemde arkadasımdı ne yaptımsa malesef o hataları duzeltemedım bende geri verdim daha sonra gıdıp sıfır aldım 2 gb olanından bı sorun yok :)
  • phantomrui P kullanıcısına yanıt
    Ben bunu bf4 ana konusunda hd7870 ve fx6300 kullanan kullanicilarin yorumuna bakarak yazdim saçmalık olarak düşünmeye devam et sen, koyduğun videonun başını izledim adam kapalı ve daracık alanda yürürken bile fps 40 lara düşüyor birde multiplayerda 64 oyuncu ile görmek lazım o zaman asıl saçmalık ortaya çıkar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok vıdeoya ben de baktım gerçekten işlemci zayıf. Başkasının malını kotulemeyı sevmem ama benım phenom 2 1090t daha basarılıymış demekki fx6 dan. Çünkü oyunun çözünürlüğü daha fullhd bile değil fakat 30 lara düşüyor fps ler. Çok oyunculu multıde ve fullhd de kesınlıkle 15 i görür. Ha oynatmaz mı oynatır tabi ki. Ben core 2 e8400 le oynadım aynı fps leri aldım fx6 ıle ama yetmediği yerde yetmiyor...

Fx6 düşünenler oc siz bf4 multi de ağırlaşacağını düşünerek fx6 alsınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilker_mania -- 4 Şubat 2014; 15:32:18 >
  • Arkadaslar vatandan Aralık ayında aldığım asus direct cu II 7870 2gb ekran kartım ile battlefield 4'u 35-40 fps'lerde, o.c. Yaptıktan sonra bazı cok kalabalık olmayan haritalarda 55 fps'nin altına düşmeyen bir sekilde oynayabiliyordum. Tabi ayarlar ultra 1920*1080 cozunurlukteyken. Ocak ayının sonunda BF4'e 1,5 gb lik bir güncelleme geldi ve resmen o.c li haliyle 40 fps yi zor görür oldum, kabalık ve buyuk haritalarda ise oynanacak gibi degil. BF4'e gelen güncelleme de başka hatalarda var sorunlu bir güncelleme. Şimdi ekran kartı sürücüsünün 14.1 tam sürümü bekliyorum, umut ediyorum en azından bu mantle destegi ile felan eski performansına kavuşur. Yeni aldığım kartı resmen çöp yaptı oyuna gelen bu son güncelleme. Normal yada hight ayarlarda oynamaktansa bu aralar oyuna bakmıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyhat -- 6 Şubat 2014; 17:33:31 >
  • Vay vay, efsane kartlarımızın konusu da varmış haberim yok, yazın gençler beni de listeye MSI 7850 1 GB O.C versiyonumla. Şimdiye kadar sıkıntısız kullanıyorum.

http://www.bit-tech.net/hardware/graphics/2012/11/05/msi-radeon-hd-7850-1gb-review/1
  • Monitörde dvı-d girişi var bu nedenle dvı-d to hdmı kablo alıp dvı-d ucunu monitöre,hdmı tarafınıda kartın hdmı girişine taksak dalgalanma problemi olur mu ?
  • Neo_123 kullanıcısına yanıt
    O şekilde dalgalanma olmaz büyük ihtimal. Dvi-d zaten dijital çıkış. Dalgalanma sadece analog (D-sub) bağlantıda oluyor diye biliyorum.
  • ASUS HD7870 DIRECTCU II GDDR5 2GB 256BIT ekran kartını almayı düşünüyorum ancak monitörüm vga. titreme problemi yaşarmıyım arkadaşlar ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bortelostat -- 13 Şubat 2014; 18:49:38 >
  • 7870xt sapphire var bende ekler misiniz msı hawks daha mı iyi
  • bortelostat B kullanıcısına yanıt
    Bazı monitörlerde yapmıyor galiba, fakat 7800 serisinde vga bağlantıda yapma ihtimali var galiba. Alttaki sayfada yorumlara bakabilirsiniz.

http://resim.donanimhaber.com/m_87744773/tm.htm
  • Yaza doğru alıcam ben de 7850+6300.Arkadaş kafamı karıştırdı

Ne kadar idare eder bu ikisi beni? Grafik düşürmesi yapabilirim.

7870in ne kadar bir farkı var 50den ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K.Dot -- 15 Şubat 2014; 13:30:44 >
  • Beyler benim güç kaynağımda peak 400w bide 350w yazıyor.Sistem özellikleri 2x2ddr2 ram,Asus p5kpl anakart,intel e8200 2.66ghzx2,pcı express x16 2.0, bunlar az güç harcıyor sanırım ekran kartı SAPPHIRE HD7850 OC 2gb 256 bit, 500 w istiyor ben bu kartı taksam sorun yaşar mıyım?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • O ekran kartı size, işlemcide darboğaz ve psu da kapanma, reset ya da parçalara hasar verecek sorunlara yol açabilir. Ya sisteminizi komple değiştirin ya da daha eski ekran kartlarını tercih edin derim.
  • Ben şu an aynı parçalardan memnunum. Fakat teknoloji sabit kalmadığından, yaza doğru 8 çekirdekli modelleri almanızı ve yine ekran kartında da 7900 serisinden tercih etmenizi öneririm.
  • heavyrocker kullanıcısına yanıt
    Şu süreçte dolar düşerse ya da genel indirim olursa dediklerinizi alacağım. GTX760 da düşünüyorum suan,ucuz bir ref. model olabilir. Ama bütçem işlemciyi yükseltmeye yeter mi bilmiyorum.

• Arkadaslar kullandigim ekran karti asus 1 gb 256 bit 7850.Oyunlarda 1920×1080p yapinca cok fazla takilma oluyor.full ayarlarda oynayaniyorum. Ekran karti yetersiz geliyor. Oysaki ne hayalle almistim bu ekran kartini.
    Tavsiyeleriniz nedir ?
    Crossfire mi onerirsiniz ayni ekran kartindan alip yoksa farkli bi ekran karti tavsiye eder misiniz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: jinsystem

Arkadaslar kullandigim ekran karti asus 1 gb 256 bit 7850.Oyunlarda 1920×1080p yapinca cok fazla takilma oluyor.full ayarlarda oynayaniyorum. Ekran karti yetersiz geliyor. Oysaki ne hayalle almistim bu ekran kartini.
    Tavsiyeleriniz nedir ?
    Crossfire mi onerirsiniz ayni ekran kartindan alip yoksa farkli bi ekran karti tavsiye eder misiniz ?

Ben 2gb 7850 CrossFire kullanıyorum, eğer kartın 2GB olaydı direkt CF diyecektim, 1920x1080 ULTRA 2xMSAA ile oynuyorum Battlefield 4, R7-R9 serisini es geçeceğim bu canavarlar sayesinde. hemde 2 sini de forumdan toplam 660 TL'ye aldım "0" olarak. Yeni seridede CF yaparım yine 7850 ayarındaki kart ile tabi daha fazla uçmadan. Yani ;

1gb 7850 ile bi yerden 2gb 7850 takaslarsan 30-40 TL farka hemen yanına 2. patlatılır. benim anakartlar 16x4x bide ona rağmen çok memnunum.

• Arkadaşlar selamlar,

30/05/13 tarihinde bende aranıza katıldım Sapphire HD7850 ile beraber :) Fakat bukadar zamandır hep bir cızırtı sorunum vardı ve en son durak olarak buraya yazayım dedim. Tabi herkes öncelikle ram psu işlemcimi falan sorucaklar fakat hepsi yeterli düzeyde ayriyetten eski HD4870'imi taktığımda bir sıkıntı olmamakta. O yüzden bu sorunu çözmek için (eğer garantiye yollatmak dışında varsa bir çözüm) desteğinizi bekliyorum.

teşekkürler
  • Arkadaşlar Daha alalı 2 ay bile olmamış (22.01.2014) Powercolor 1 Gb 7850 model ekran kartımı satmak zorundayım. Hiçbir arızası yoktur. Faturası kutusu her şeyi vardır. Vatan bilgisayardan 370 tle almıştım ve şimdi 270 tl ye satıyorum... Alıcılar lütfen pm atsın...
  • 
Sayfa: önceki 244245246247248
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.