Şimdi Ara

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı) 05.11 GÜNCEL!! (218. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.269
Cevap
27
Favori
189.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 216217218219220
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kardeş sen ekran akrtında yüzde 2 görüntü sağlamk amacıyla gidip almayabilirsin. Bunun popülerite ile bağdaştırılacak bir noktası yok. IPHNE Falan demişsin nefret ederim popüleri zaten hiçsevmem. Sinemacı olduğum içindir diye düşünüyorum popülerite beni hep iter... Örnein tür filmleri izlemem. Misal sen bayılıyorsundur büyük ihtimal. Konuyu dağıtmayayım eve yeni gelme fırsatım oldu dediğim gibi sen zaten kullanıcı olduğun için yüzde 2 ye para vermeyeilirsin.

Biz seninle bunu tartışmıyorduk yine lafı çarpıtmışsın biz seninle VGA DAN HDMI A CEVRILIRKEN KALITE DÜŞER-DÜŞMEZİ TARTIŞIYORDUK. Sen nihayet düşer kısmına katılmışsın bu benim için yeterli. Ben evimde hdmi ile bağlanıyorum. Standart bir monitörüm ve orta düzeyde bir ekran kartım var. Ama senin mantığınla bakacak olursak fullhd kaydeden 2.500 tl lik 22 pixel sony hdv camera varken neden gidip bir film çekiminde yine fullhd kaydeden panassonic in makinasına 75000 tl saysın yapımcı?? Profesyonel iş başkadır. Profesyonel düşünmediğin için anlayamayabilirim fakat profesyonellikte yüzde 1 bile olsa ve 6 parça değişip yüzde 6 yapacaksa bile buna tıkır tıkır para sayılır... Çünkü iş ciddidir. Ve bunun kapitalizmle olan ilgisi beni ilgilendirmez. Çünkü parayı ben saymam yüzde bir e parayı ben vermem. Başkası verir biz kullanırız. Aksi durumlarda yaşamımda minimal düzeyde gereksinimlerle harcamalarda bulunuyorum.

Bu arada diğer yorumlarıma da bak şu hdmı mı dvı mı daha kaliteli diye bir konu var. Oraya da bak orda herkese aylar öncesinden bu yana hangisinin daha iyi olduğunu düşünüyorsanız diye başlayan onlarca yorum görürsün... Kişisel zevk o iyise onu kullan diyorum hep. Durum sende farklılaştı sebebi de malûm...
    Neyse sen dediğime katılmışsın sonunda önemli olan bu. Dediğim gibi başka bir şeyi tartışıyorduk popüleriteyi değil. Tartıştığımız konuda beni haklı bulduğun için de teşekkür ederim... Ve bu arada cidden normal hayatımda pek bir mütevaziyimdir. Yanlış anlama ama sadece biliyorum diyip bilmeden konuşan insan görünce dayanamıyorum. Belki anlar da susar diye uğraşımı belirtiyorum. Ulusal yayın veya KArasal hatta mahalli yayın. Bunu çamaşır telinden yayın yapan adam bile bilir düşüncesindeydim ben bu yüzden direkt en üstü olarak kendimden örnek verdim. Burda normalde cidden ezici konuşmam. Zaten sevmem ideolojime de ters. Ama dediğim gibi uygun şartları sağlayan bir insan görünce dayanamayıp cevap veriyorum.

Bu arada lütfen dünya görüşünü benim üzerimden belirtme. Bunun kimseye faydası olmaz. Olamaz. Yetiştirdiğim çocuklar da benim sorumluluğumda kimseyi ilgilendirmez. Üzerimize düşmeyen konularda yorum yapmaktan kaçınalım rica ediyorum...

EDİT: Konunun sayfa düzenini bozmamak adına kendi konumda düzenlemeler. Cümleler değiştirilmedi. Eski alıntılar silindi.

Sen öyle konuşunca cevabım biraz ağır oldu ancak söylemek istediğim ob olarak vga destekleyen bir ekran kartının vga girişinden aldığınız görüntü ile dv-i dan vga ya dönüştürme yöntemi ile aldığınız görüntünün arasında farkedilecek bir fark olmadığı.

Burada kimse 20000 tl lik sistem kurmuyor o yüzden standartlar düşük sayılmasada abartılacak derecede yüksek değil.

Siz amatör bir fotoğrafçı olduğunuzda aldığınız fotoğraf makinesinin özelliklerine orantılı olarak fiyatı en uygun olanı alırsınız doğal olan budur.
    Ancak profesyonel bir fotoğraf sanatçısı olduğunuzda %1 ler %2 ler için fazladan binlerce dolar verebilirsiniz bu da gayet doğaldır.

Bu arada "VGA DAN HDMI A CEVRILIRKEN KALITE DÜŞER-DÜŞMEZİ TARTIŞIYORDUK" demissiniz ben onu tartışmıyorum tartıştığım şeyi yukarda yazdım zaten problem burada.

• Bende msi 7850 2gb var. CF yapmak istiyorum, bir tane daha 7850 alacağım. 650 watt 80+ psu var. Yeterli olur bu?
    bir de 7850 bu kadar ucuzken değer mi CF yapmaya?
  • Orijinalden alıntı: sevecen69

Orijinalden alıntı: ilker_mania

Kardeş sen ekran akrtında yüzde 2 görüntü sağlamk amacıyla gidip almayabilirsin. Bunun popülerite ile bağdaştırılacak bir noktası yok. IPHNE Falan demişsin nefret ederim popüleri zaten hiçsevmem. Sinemacı olduğum içindir diye düşünüyorum popülerite beni hep iter... Örnein tür filmleri izlemem. Misal sen bayılıyorsundur büyük ihtimal. Konuyu dağıtmayayım eve yeni gelme fırsatım oldu dediğim gibi sen zaten kullanıcı olduğun için yüzde 2 ye para vermeyeilirsin.

Biz seninle bunu tartışmıyorduk yine lafı çarpıtmışsın biz seninle VGA DAN HDMI A CEVRILIRKEN KALITE DÜŞER-DÜŞMEZİ TARTIŞIYORDUK. Sen nihayet düşer kısmına katılmışsın bu benim için yeterli. Ben evimde hdmi ile bağlanıyorum. Standart bir monitörüm ve orta düzeyde bir ekran kartım var. Ama senin mantığınla bakacak olursak fullhd kaydeden 2.500 tl lik 22 pixel sony hdv camera varken neden gidip bir film çekiminde yine fullhd kaydeden panassonic in makinasına 75000 tl saysın yapımcı?? Profesyonel iş başkadır. Profesyonel düşünmediğin için anlayamayabilirim fakat profesyonellikte yüzde 1 bile olsa ve 6 parça değişip yüzde 6 yapacaksa bile buna tıkır tıkır para sayılır... Çünkü iş ciddidir. Ve bunun kapitalizmle olan ilgisi beni ilgilendirmez. Çünkü parayı ben saymam yüzde bir e parayı ben vermem. Başkası verir biz kullanırız. Aksi durumlarda yaşamımda minimal düzeyde gereksinimlerle harcamalarda bulunuyorum.

Bu arada diğer yorumlarıma da bak şu hdmı mı dvı mı daha kaliteli diye bir konu var. Oraya da bak orda herkese aylar öncesinden bu yana hangisinin daha iyi olduğunu düşünüyorsanız diye başlayan onlarca yorum görürsün... Kişisel zevk o iyise onu kullan diyorum hep. Durum sende farklılaştı sebebi de malûm...
    Neyse sen dediğime katılmışsın sonunda önemli olan bu. Dediğim gibi başka bir şeyi tartışıyorduk popüleriteyi değil. Tartıştığımız konuda beni haklı bulduğun için de teşekkür ederim... Ve bu arada cidden normal hayatımda pek bir mütevaziyimdir. Yanlış anlama ama sadece biliyorum diyip bilmeden konuşan insan görünce dayanamıyorum. Belki anlar da susar diye uğraşımı belirtiyorum. Ulusal yayın veya KArasal hatta mahalli yayın. Bunu çamaşır telinden yayın yapan adam bile bilir düşüncesindeydim ben bu yüzden direkt en üstü olarak kendimden örnek verdim. Burda normalde cidden ezici konuşmam. Zaten sevmem ideolojime de ters. Ama dediğim gibi uygun şartları sağlayan bir insan görünce dayanamayıp cevap veriyorum.

Bu arada lütfen dünya görüşünü benim üzerimden belirtme. Bunun kimseye faydası olmaz. Olamaz. Yetiştirdiğim çocuklar da benim sorumluluğumda kimseyi ilgilendirmez. Üzerimize düşmeyen konularda yorum yapmaktan kaçınalım rica ediyorum...

EDİT: Konunun sayfa düzenini bozmamak adına kendi konumda düzenlemeler. Cümleler değiştirilmedi. Eski alıntılar silindi.

Sen öyle konuşunca cevabım biraz ağır oldu ancak söylemek istediğim ob olarak vga destekleyen bir ekran kartının vga girişinden aldığınız görüntü ile dv-i dan vga ya dönüştürme yöntemi ile aldığınız görüntünün arasında farkedilecek bir fark olmadığı.

Burada kimse 20000 tl lik sistem kurmuyor o yüzden standartlar düşük sayılmasada abartılacak derecede yüksek değil.

Siz amatör bir fotoğrafçı olduğunuzda aldığınız fotoğraf makinesinin özelliklerine orantılı olarak fiyatı en uygun olanı alırsınız doğal olan budur.
    Ancak profesyonel bir fotoğraf sanatçısı olduğunuzda %1 ler %2 ler için fazladan binlerce dolar verebilirsiniz bu da gayet doğaldır.

Bu arada "VGA DAN HDMI A CEVRILIRKEN KALITE DÜŞER-DÜŞMEZİ TARTIŞIYORDUK" demissiniz ben onu tartışmıyorum tartıştığım şeyi yukarda yazdım zaten problem burada.

Valla ilk mesaja bak tartışmanın neden çıktığına bak. Tartışma sorusu vga dan çevirici ile kullanıldığında görüntüde kalite düşer dedim düşmez dedin tartıştık. Sorun bu. Siyasi düşüncen kendini ilgilendirir. Ki beni eleştiriyorsun ama aynı düşündüğümüz noktalar var. Bu tartışmanın uzaması gerekdin. Konudan çok saptırıyorsun. Neyse birkaçgün yazamayabilirim ama tabiki ölmezsek butaya geleceğiz yine.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yahu bende mi bir sorun var yoksa internette hiç bir yerde MSI 7850 2 GB modeli yok mu?
  • Asus hd7870 beni deli etti. Ne zaman battlefield 3 girsem 81 derece oluyor normal mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bydeprem

Asus hd7870 beni deli etti. Ne zaman battlefield 3 girsem 81 derece oluyor normal mi ?

Fanı %100'de çalıştırmayı denediniz mi?
  • Hayır hocam sözde oto yapıyor ama %100 çalışmadı hiç.

Ekleme: En fazla %70 gördüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bydeprem -- 7 Haziran 2013; 16:53:15 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bydeprem

Hayır hocam sözde oto yapıyor ama %100 çalışmadı hiç.

Ekleme: En fazla %70 gördüm

Afterburnerdan kendiniz %100 yapmayı deneyin
  • Serious Cat kullanıcısına yanıt
    Yaptım hocam sonuç aynı.
  • arkadaşlar bir türlü düzgün cevap bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.
    Bende Asus 7850 var monitör olarak Philips var 23 inc ama eski model olduğu için hdmi ve ya dvi yok o yüzden ekran kartın dan tam performans alamıyorum haliyle.şimdi yeni bir TV almayı düşünüyorum tabi monitör de istiyormuş ikisine birden masraf yapmak istemiyorum. sizce ikisini birden dezavantaj olmadan götürecek öneri bekliyorum. 32 inc LCD TV alsam mesela @en TV hem monitör olarak olur mu son olarak sürekli olarak TV de bilgisayarını kullanan var mı

• Bence vga monitörünüzü satın ve hdmi girişli bir monitör alın alıcağınız tv yide rahat rahat kullanabılırsınız bu sayede.

• quote:

Orijinalden alıntı: Westside26

Bence vga monitörünüzü satın ve hdmi girişli bir monitör alın alıcağınız tv yide rahat rahat kullanabılırsınız bu sayede.

marka model olarak ne önerirsin demek istediğim 23 den daha büyük inc olsun doğal olarak. ekranda piksel falan belli olmasın büyük ekranda

• Philips veya asus önerebilirım ikisinin de 23'' modeli mevcut hangisi hoşuna giderse onu alabilirsin.

• Bu konuya bir goz at suanda yeni hir monitordur . f/p urunudurhttp://forum.donanimhaber.com/m_75918920/f_//tm.htm#75918920
    eger oyun agirlikli istiosan tam ustune bastin demektir cunku yapilan yorumlar ve incwleme bu yonde kardesim + sunu soleyeyim sana kola ile suyun yeri cok farklidir . yani pc monitoru ile tv arasinda daglar kadar fark var islevler cok farkli olmasada pc icin her zaman monitor daha iyidir kanimca
    bir diyer ozel bir konu buradaki genel olarak fps oyunlarina uyarli monitorlerin konusu
    http://forum.donanimhaber.com/m_61407655/f_//tm.htm#61407655
    istersen bir gir arastir .

• Bir baska cevabomda egerki illada tv alacam diyorsan ps3 xbox kullanan arkadaslara sorabilirsen daha mantikli olur :)) 27 " monitorlerde var 1200liraya viewsonic oyun monitoru onlarada bak bir istersen

• quote:

Orijinalden alıntı: bykush1905

Bir baska cevabomda egerki illada tv alacam diyorsan ps3 xbox kullanan arkadaslara sorabilirsen daha mantikli olur :)) 27 " monitorlerde var 1200liraya viewsonic oyun monitoru onlarada bak bir istersen

cevaplar için sağol kontrol edeceğim şimdi konuları

• iyi günler beyler bende aranıza katıldım Powercolor Hd 7850 pcs + benide ekler misiniz ?
  • Ne demek :)

• quote:

Orijinalden alıntı: xpress_

quote:

Orijinalden alıntı: Westside26

Bence vga monitörünüzü satın ve hdmi girişli bir monitör alın alıcağınız tv yide rahat rahat kullanabılırsınız bu sayede.

marka model olarak ne önerirsin demek istediğim 23 den daha büyük inc olsun doğal olarak. ekranda piksel falan belli olmasın büyük ekranda

ben zamanında phılıps alacaktım phılıps almamın tek sebebi her bir pixelinin verdiği ışık dıgerlerınden daha yuksektı ve arastırmalarım sonucunda elektronık market ve sıtelerde sadece adana da medıa markta 300 cd /m2 lık monıtoru buldum 1.5 yıl once 23 " full hd lcd ı 490 tl ıdı hdmı hoparlor dokunmatık ekran dvı falan avrdı. alacaktım kredı kartımı almaya eve gıttım bı geldım yuhh dedım bitmiş. :d Sonra ıkı ay bekledım o monıtor pıyasada hıcbır yerde bulamadım en son yıne medıa marktta buldum 700 tl idi. Alamadım dogal olarak gittim vatandan % 25 indirimle benq 24" 4x usb ses giriş çıkışları full hd 2x hdmı dvı vga 50.000:1 dınamık kontrast 2ms gtg ozellıklı bır monıtorü 475 tl ye aldım. inan çok ama çok memnunum. ozaman vatan 5 ölü pixele kadar degısım yapmıyordu cok sukur cıkmadı. su an cok memnunum. phılıpse göre tek eksiği dokunmadık tuslarının olmamaası. yoksa pixel boşlukları iki pixel arası mesafesı falan phılıpsle aynıydı. hdmı ıle sıfır sorun goruntu cok net ve renkler cok canlı lcd olmasına ragmen.

özetle sana tavsıyem alacagın monıtorun (monıtor alacaksan) 250 mı 300 cd /m2 olduguna dıkkat et. markaya cok takılma tabıkı phılıps ve samsung guvenılır ama oncekı samsung lcd mın yanalrdan ısık patlatması da oluyordu. grafık ıslerıyle ugrasıyorsan led önermem yoksa eld daha canlı oluyor. eğer ki tv de alacaksan bence sorun yasamazsın ben tv ye bagladıgım anda goruntu gelıyor monıtor olmadan. yalnız hertz ı ile sorun yasayabılırsın ekran akrtın 200 hertz e yetmeyebılır orta sevıyeyse. ama onu da yavaslatıyorsun dıye bılıyorum 100 e 75 e dusurursun. bence bos yre geregınden fazla da para dökme. vievsonıc de kalıtelı markadır onu da kullandım öneririm. benq u da öneririm...

• arkadaşlar Mayıs ayında Powercolor Hd 7850 2 Gb Pcs+ ekran kartı aldım yaklaşık 1 ay sorunsuz kullandım masaüstünde 38,oyunlarda 60-65 derece arasında çalışıyordu fakat son 10 gündür boşta bile 80-85 arasında çalışıyor 13.4 driver ile sorunsuz kullanıyordum sonrasında 13.6 beta driver ile sıcaklık problemi çıktı 13.4 geri döndüğümde bu sıcaklık problemi devam ediyor yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 216217218219220
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.