Şimdi Ara

AMD 7850-7870 Kullananlar Kulübü (Türkiyenin Efsanesi)--(302 Kullanıcı) 05.11 GÜNCEL!! (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.269
Cevap
27
Favori
189.847
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ghostweb

quote:

Orijinalden alıntı: lebbeyk_

quote:

Orijinalden alıntı: enreka_tr

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ucuß3

arkadaşlar kartın canı sıkılırsa hertürlü bağlantıdan hataverebiliyor . ha bazı kartlarda dvi dan ve vga da dalgalanma olduğunu yazmışlar olabilir. net bir şey söyleyemiyoruz malesef. bf3 oyarsın vermez ama facebookta video izlerken cort hata verebilir ki yukarda resim atmıştım

arkadaşım forumdaki bir çok arkadaş dvi bağlantıyla sorunu halletiğini yazmış ve kartı sorunsuz olarak kullanan bir çok kişi de mevcut.Birtanesi de benim mesela.
    Tamam senin kartının bellekleri arızalı çıkmış olabilir ama olayı genele vurmak pek doğru sayılmaz.
    Aslında kartın problemli diye anılmasına sebep olan tek şey dalgalanma sorunu.Bunun üstüne her elektronik cihaz da meydana gelebilecek bir kaç arızalı ürün de eklenince kart günah keçisi oldu çıktı..

işte benim demek istedigim de o hocam yani sadece sizde olabilir o sorun.
    benim sorum sadece dalgalanma ile alakalı. bunu hdmidan bir çevirici ile verdigimde de aynı şey olur mu acaba?
    bu akşam görüşecegim magaza ile istedigim monitör de ellerinde yok başka şubeden getirtirler umarım :s

Kardeş dalgalanma dediğin şey sadece oyunlarda oluyor ve DİKKATLİ BAKMADIKÇA GÖRMEN İMKANSIZ...o kadar kafana takma.Dvı monitorum varsa zaten olmuyor.Benim monitorum vga.""Oyunda Dalgalanmayı gördüğüm zaman, dalgalanma olduğunu unuttuğumu anlıyorum""" Anlayın artık bu dalgalanma dediğimiz şey o kadar abartılacak bir durum değil.

cod mw3 te resmen dalgalanmadan dolayı bir şey gözükmüyor nasıl abartılacak bir şey değil :) zangır zangır titriyor ekran bu kadar fanatik olmayın.

Kardeşim biz de oynuyoruz bu oyunları.Biz de niye bu kadar göze batmıyor.Siz görmek istediğiniz için görüyosunuz..

• Bugün sapphire 7850 O.C 2 GB modelini aldım vatandan :)) biraz önce sisteme taktım herhangi bir sorun yok :) monitör zaten vga çıkışlı değil hdmi ve dvi :) bu zamanda vga ne gezer pazarda :D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ghostweb

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ucuß3

arkadaşlar kartın canı sıkılırsa hertürlü bağlantıdan hataverebiliyor . ha bazı kartlarda dvi dan ve vga da dalgalanma olduğunu yazmışlar olabilir. net bir şey söyleyemiyoruz malesef. bf3 oyarsın vermez ama facebookta video izlerken cort hata verebilir ki yukarda resim atmıştım

arkadaşım forumdaki bir çok arkadaş dvi bağlantıyla sorunu halletiğini yazmış ve kartı sorunsuz olarak kullanan bir çok kişi de mevcut.Birtanesi de benim mesela.
    Tamam senin kartının bellekleri arızalı çıkmış olabilir ama olayı genele vurmak pek doğru sayılmaz.
    Aslında kartın problemli diye anılmasına sebep olan tek şey dalgalanma sorunu.Bunun üstüne her elektronik cihaz da meydana gelebilecek bir kaç arızalı ürün de eklenince kart günah keçisi oldu çıktı..

işte benim demek istedigim de o hocam yani sadece sizde olabilir o sorun.
    benim sorum sadece dalgalanma ile alakalı. bunu hdmidan bir çevirici ile verdigimde de aynı şey olur mu acaba?
    bu akşam görüşecegim magaza ile istedigim monitör de ellerinde yok başka şubeden getirtirler umarım :s

Kardeş dalgalanma dediğin şey sadece oyunlarda oluyor ve DİKKATLİ BAKMADIKÇA GÖRMEN İMKANSIZ...o kadar kafana takma.Dvı monitorum varsa zaten olmuyor.Benim monitorum vga.""Oyunda Dalgalanmayı gördüğüm zaman, dalgalanma olduğunu unuttuğumu anlıyorum""" Anlayın artık bu dalgalanma dediğimiz şey o kadar abartılacak bir durum değil.

cod mw3 te resmen dalgalanmadan dolayı bir şey gözükmüyor nasıl abartılacak bir şey değil :) zangır zangır titriyor ekran bu kadar fanatik olmayın.

Kardeşim biz de oynuyoruz bu oyunları.Biz de niye bu kadar göze batmıyor.Siz görmek istediğiniz için görüyosunuz..

tabi tabi ben hayal gördüğüm için aldım hdmi çıkışlı monitör

• quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Bugün sapphire 7850 O.C 2 GB modelini aldım vatandan :)) biraz önce sisteme taktım herhangi bir sorun yok :) monitör zaten vga çıkışlı değil hdmi ve dvi :) bu zamanda vga ne gezer pazarda :D

Biraz agir oldu bu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: RM36CB

quote:

Orijinalden alıntı: Normandia_06

Bugün sapphire 7850 O.C 2 GB modelini aldım vatandan :)) biraz önce sisteme taktım herhangi bir sorun yok :) monitör zaten vga çıkışlı değil hdmi ve dvi :) bu zamanda vga ne gezer pazarda :D

Biraz agir oldu bu

Hiç ağır olmadı.Bende saphire 2 oc aldım o bazılarının gözüne çivi gibi batan hafif dalgalanmadan başka bır sey yok.Oda zaten monitörüm vga çıkışlı monitörüme dvi adaptörüyle bağladım için.Onun haricinde karta kimse muhalefet olmasın.Mükemmel bir kart.

• sistem topluyorum vesapphıre 7850 powercolor7850 bu iki kart arasında kaldım monitor olarak lg 42lw3d tv mi kullanacagım 3d de önemliolacak yani 3d yi de göze alarak ve led tvde kullanacagımı da göze alarak hangisini önerirsiniz ledtv hdmı den baglanacagım kartlardan hangisini almalıyım sizce led tv kullanan varmı bu kartları
  • quote:

Orijinalden alıntı: kcelil42

sistem topluyorum vesapphıre 7850 powercolor7850 bu iki kart arasında kaldım monitor olarak lg 42lw3d tv mi kullanacagım 3d de önemliolacak yani 3d yi de göze alarak ve led tvde kullanacagımı da göze alarak hangisini önerirsiniz ledtv hdmı den baglanacagım kartlardan hangisini almalıyım sizce led tv kullanan varmı bu kartları

İyide hocam ayni ikiside karsilastirma farkli kartlar arasinda olur illaki 7850 alicaksaniz msi alin ama en iyi secim 660ti olucaktir
  • bende 42'' LG LW5500 var Powercolor 7870 Ghz Edition kart almıştım ama kart sorunlu çıktığı için oyunun ortasında siyah ekran hatası vermişti iade ettim..

7850 modellerini kullanmadığım için yorum yapamam ama ondada sorunlu olanlar var sağlam olanlarda var şansına ne denk gelir bilinmez.

VGa kablo ile bağladığımda masa üstünde gözle rahat görünen dalgalanmalar vardı hatta sanki görüntü kesilip geliyomuş gibiydi bende gidip HDMI 1.4 kablo alıp bağladım dalgalanma kalmadı ama dediğim gibi siyah ekran sorunu yüzünden kullanamadım. bende kartı aldığımda HD3D özelliğini açıp 106 ekran led tv ile crysis 2 oynarım diye düşündüm ama deneme fırsatım bile olmadı.ocak ayında çıkıcak 8800 serisini beklemeye karar verdm bence acele etme 30-45 gün daha bekle 8800 al derim. veya 3D desteği daha geniş olan Nvidia kartlardan alman daha mantıklı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hdoguc

bende 42'' LG LW5500 var Powercolor 7870 Ghz Edition kart almıştım ama kart sorunlu çıktığı için oyunun ortasında siyah ekran hatası vermişti iade ettim..

7850 modellerini kullanmadığım için yorum yapamam ama ondada sorunlu olanlar var sağlam olanlarda var şansına ne denk gelir bilinmez.

VGa kablo ile bağladığımda masa üstünde gözle rahat görünen dalgalanmalar vardı hatta sanki görüntü kesilip geliyomuş gibiydi bende gidip HDMI 1.4 kablo alıp bağladım dalgalanma kalmadı ama dediğim gibi siyah ekran sorunu yüzünden kullanamadım. bende kartı aldığımda HD3D özelliğini açıp 106 ekran led tv ile crysis 2 oynarım diye düşündüm ama deneme fırsatım bile olmadı.ocak ayında çıkıcak 8800 serisini beklemeye karar verdm bence acele etme 30-45 gün daha bekle 8800 al derim. veya 3D desteği daha geniş olan Nvidia kartlardan alman daha mantıklı olur.

8800 bütçemi asar hocam o yuzden ben bekleyemem bakalım 7850 den şikayet te var memnun olan da kafam karıştı valla 3d yi cok sık kullanmam ama almiske olsun diyorum

• bu konuyu baştan sona okudum bir konuya netlik getirelim istedim
    Elektronik her üründe oldugu gibi bunda da şans önemli bir faktör ama kronik arızalı bir seriden bahsediyorsak o ayrı. Ben üründen gayet memnunum ve bu dalgalanma aslında sorun bile degil sadece benim pirpirikligimden kaynaklanan bir durum keza digerleri de. Ancak sorunlu kartı olanlar olmuş dogru, garantiyle vs bi şekilde çözülmüş. Bunu 78xx serisinin tamamına yormak dogru degil ki bunu ATI fanatigi olmayan birisi olarak ben söylüyorum.
    Bu kartları düşünen arkadaşlara tavsiye bu seviyede daha iyi alabileceginiz bir kart şuan yok! (400-500arası için konuşuyorum-gtx570e göre daha tercih edilir bir kart) Şimdi bana yok şu bu var diyenler olabilir, tamam bunlar benchmarkta görünebilir ama bu civardaki alabileceginiz performans yakın olacaktır o yüzden eger bu rakamın üstüne 100-200koyamıyorsanız gözünüz kapalı alın. Ben MSI(7850PE OC 2GB) da hiç düşünmüyordum ama gayet memnunum şuan elektrik tüketimi-sıcaklık-performans olsun karşılıgını veriyor. Sapphire ve PowerColor hakkında pek birşey söyleyemeyecegim.
    Velhasılı çok düşünmeyin daha da bekleyemem diyorsanız alın gitsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: monster99

Beyler far cry 3 te bütün ayarlar ultra - 1080p - 4x msaa - dx11 olarak oynarken ekran kartı kullanımı %80 i geçmiyor, dar boğaz yaşıyor olabilirmiyim, fps ortalama 55 lerde 50 nin altına hiç düşmüyor, akıcılıkta gayet iyi.

Ya hu birader kart %100 olsa bu sefer de niye 100 diye kafana takarsın.Akıcı olduğunu kendın soyluyosun.Akıcı ise nasıl darboğazdan BAHSEDEBİLİRİZ?
    Hastalık abicim bu bılgısayar işi hastalık...

Bu inanılmaz teknik verilerle dolu alıntı için teşekkür ederim, akıcı ise sorun yoktur işte ben niye bunu hesap edemedim boşver şimdi işlemciymiş ekran kartıymş dx 11 - oc falan , en kötü ihtimal kasayı yan yatırırım sorun kalmaz.

• arkadaşlar hangisi?
    fiyat farkı önemli degil kullananlar var mı aoc'tan?
    http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/aoc-e2243fw-215-e2243fw-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=56144
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-vs228h-215-vs228h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=59491

bir de şu kablo ile sorunu halleden var mı çok merak ediyorum
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/dvi-to-vga-dvi-vga-24-1-kablo-1-5-metre-65847791

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enreka_tr -- 21 Aralık 2012; 11:35:28 >

• quote:

arkadaşlar hangisi?
    fiyat farkı önemli degil kullananlar var mı aoc'tan?
    http://www.vatanbilgisayar.com/monitor/aoc-e2243fw-215-e2243fw-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=56144
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-vs228h-215-vs228h-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=59491

bir de şu kablo ile sorunu halleden var mı çok merak ediyorum
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar/dvi-to-vga-dvi-vga-24-1-kablo-1-5-metre-65847791

Fiyat farkı önemli değil dediğin için alttakinide incelemeni öneririm, ben baya araştırıp aldım ve çok memnunum 23 inc olmasıda 21.5 ten daha iyi olur.

http://www.vatanbilgisayar.com/Monit%C3%B6r/samsung-s23b550v-23-s23b550v-genis-ekran-led-monitor/productdetails.aspx?I_ID=60221

• Sapphire 7850 oc li 2gb mı yoksa oc siz 1gb mı oc nedir hiç anlamıyorum sizce hangisi olsun bu kartlardan bugun alacağım

• monster, önemli degil dediysek o kadar da demedik hocam :)) teknik olarak aynı bu aoc ile asus sanırım aoc alacagım
    bunda da tek fark hoparlör ve çift hdmi girişi olmuş gördügüm kadarıyla IPS panel degil
    herneyse konuyu dagıttık akşam sonucu yazarım buraya inşallah

2gb oc tercih edin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi enreka_tr -- 21 Aralık 2012; 13:29:07 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kcelil42

Sapphire 7850 oc li 2gb mı yoksa oc siz 1gb mı oc nedir hiç anlamıyorum sizce hangisi olsun bu kartlardan bugun alacağım

almısken kesınlıkle 2 gb lık tavsıye ederım..ılerde olurda cf yapmak ıstedıgınız zaman bıle aantajlı olacaktır.kullanacagınız cozunurluk 1920-1080 altı ve cf hıc dusunmuyorsanız 1 gb alabılırsınız..
  • Bir kaç sorum olacak 7850 kullanıcılarına.

Catalyst kurduğumda OverDrive etkin olarak işaretli idi, bende dokunmadım. Önceki kartım da o.c idi ama Overdrive etkin olması gerekmiyordu sanırım.
    Şu anda GPU saati: 1000Mhz Bellek Saati: 1225MHz
    Fabrika çıkışlı O.c kartta etkin kalması gerekir mi bilmiyorum.

Son olarak "HDTV desteği" bölümünde oldukça çok seçenek var. Bunlardan birini seçsek fark eden birşey oluyor mu? Oluyorsa ayarlarımız nasıl olmalı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bonser24

quote:

Orijinalden alıntı: FrontLiner

Ben de DVI monitorle kullaniyorum. Herhangi bi dalgalanma sorunu olmadi. Bir kac kere bad company 2 oynarken eixt game dedigimde pc kilitlendi. Arka planda oyunun sesleri gelmeye devam ediyor ama ne ctrl+alt+del, ne alt+tab hicbiri yemedi. Restart atmak zorunda kaldim. Oyundan mi kaynakli yoksa karttan mi bilmiyorum. Bana surucu problemi gibi geldi..

bad company2 kadar sorunlu oyun yok..oyun kart falan degıl bıldıgın sıstem secıyor..nvıdıa-amd fark etmıyor her sıstemde sorun cıkarıyor..

hergün 3-5 saat bad company 2 oynarım genelde arica haritasında neden akıcı değil diye düşünüp duruyordum,demek ki sorun genelmiş:)

• arkadaşlar bende bir soru sorayım benim kide sapphire 2 gb 7850 oc
    ayarsız GPU:920 MHZ BELLEK :1250 MHZ
    normal dimi?
  • 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.