Şimdi Ara

## AMD 3. Çeyrek İçin Gizemli Bir İşlemci Daha Hazırlıyor ## (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
2.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • İntel Nehalemi çıkaracak AMD daha yavaş hareket ediyor
  • bekleyıp göreceğız bakalım
  • amd ye basarilar
  • amd de süpriz falan göremiyorum uzun zamandır cıkarcağı şeyler heyecanlandırmıyor artık , yeni cıkmış diyip geciyorum
  • Digital World bakalım zeki arkadaşlar senin mesajını nasıl yorumlayacak.
  • Başlıyacam şimdi çekirdeklere

10 yıl sonra ay çekirdeği olur yakında işlemcileri kuruyemişciden alırsınız

şuan teknolojide ileriye gidemiyorlar bu aralar çekirdekleri arttırıp zaman kazanıyorlar

çekirdek sayısına görek fiyat belirliyorlar böyle giderse ısınıp patlıyacak bu çekirdekler sonra da kuruyemişde kavrulmuş olarak satılacak
  • quote:

Orjinalden alıntı: yenerbalcı

Başlıyacam şimdi çekirdeklere

10 yıl sonra ay çekirdeği olur yakında işlemcileri kuruyemişciden alırsınız

şuan teknolojide ileriye gidemiyorlar bu aralar çekirdekleri arttırıp zaman kazanıyorlar

çekirdek sayısına görek fiyat belirliyorlar böyle giderse ısınıp patlıyacak bu çekirdekler sonra da kuruyemişde kavrulmuş olarak satılacak

• FX-57 böle gizemli mizemli diyip durma başlıklara birader AMD gizemli yapsa yapsa yannıs veya problemli işlemciş yapar milleti heycanlandırıyosun bu adamlardan bir yol olmaz artık uyuyan dev İnteli uyandırma cürretinde bulundular bi kere
  • AMD böle gizemli işler ne olabilir acaba
  • phenom hayal kırıklıgı resmen
  • @Digitalworld

Hakli oldugun noktalar var... ama bazi noktalar var ki; mesela X2ler fahis fiyattan satilmasi... bence gayet mantikli fiyattan satildi cunku dengi islemci yoktu.. O zaman Intel Core mimarisine gecmemisti ve fiyatlarini dusurmemisti... Intel yeni cikardigi Core mimarisi ile kendi fiytatlarini dusurdu.. sonra AMD baktiki Intel basarim konusunda iyi islemcileri teker teker piyasaya suruyor ve biraz daha dusuk fiyatlarla satiyor, ornekleri edinip testlere soktu... fiyat performans ortalamalarina gore sonuclarini cikardi ve kendi fiyatlarini Intel islemcilerinin stok performanslarina gore dusurdu..

bu sebepten "x"dolarlik islemci ile "y"dolarlik islemci performansini alan cok sayida Intel islemcisi var.. Bu bir kaziklamadir..
    Her ne kadar igrenc bir tabir kullansamda Intel 1500dolarlik islemciyi bile bosuna pazarliyor... bence Intel cok buyuk zarar ediyor.. cunku hickimse almiyor pahali islemcileri..

AMD Phenom'lar ile Core 2 islemcilerini gecmistir.. onemli olan hangi bakis acisi ile baktigindir.. Bir cok Intel ve AMD muhendisi; bizim kullandigimiz benchmarklari yapmazlar... cunku bu benchmarklar her zaman yaniltici olabilirler.. Bu benchmarklar hangi kodlarla yazildi? yazilirken hangi islemci teknolojileri baz alindi..? Bu benchmarklarda kullanilan referans islemciler nelerdir? diye soran cok az kisi oldu.. olani da zaten yapacak bisey yok dedi...

Butun islemci ureticileri cesitli ozellikleri ile bir islemciyi test etmek icin Spec analizini kullanirlar.. ve bu analizlerde AMD avukatlik burolari ile sigortaci sirketlerle ve noter ile anlasir.. Bu sebeple her ne kadar TLB hatasi bulunmasina ramen(TLB hatalari en yaygin hatalardir ve dunyada var olan butun islemcilerde vardir) islemcileri cikarmistir.. cunku TLB hatali islemciler her zaman calisir... Core 2 islemcilerinde de TLB hatalari var..

Bu noktada Intel'in avantaji "EDB ve TXT" olmustur.. anakartlarda bile islemci hata yaparsa, isletim sistemi etkilenmesin diye secenek var.. su anda aklima gelmiyor.. Intel'in kartlarinda var...

mevcut islemcilerin arasinda Intel'in en pahali islemcisi tek olarak 1500dolara satiliyor.. qx9770...
    Mevcut islemcilerin arasinda AMD'nin en pahali islemcisi cift olarak 600dolara satiliyor... yani iki tane aliyorsun... Athlon FX 74..

gidip bitane 2 cekirdekli islemci alirsin on bellegi 1000$'lik islemci gibi olmasin. (12mb yakinda cache defrag yapacaz..) gidip 4mb cache i olan bir islemci alirsin. ondan sonra overclock yaparsin 3.5ghz olarak kullanirsin... otekine de yetismis olursun... 1000$'lik islemcinin hic bir anlami yok... piyasada hic bir yerde bulunmuyor o islemci...hic bir klasmanda degil... oyle bir islemciyi anca reklamci isen, dergi cikartiyor isen, veya ekran karti test eden bir adam isen alirsin.. baska da bir anlam tasimaz..

yani ya intel kendini kazikliyor ya da size sattigi islemcilerin yenisini satmaya calisiyor.. amac islemcinin cabuk bitmesini saglamak olabilir.. bu da kulaginiza kupe olsun...

Saygilar sevgiler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Towarscke -- 7 Nisan 2008; 11:50:22 >

• AMD cobrayı harekete geçirdi galiba , AMD tarafından 45 nm haberleri duymak gerçekten güzel ve heyecanlı

İnşallah performanslarıda bizleri şaşırtacak derecede iyi olur.
  • Gene kobra vakası
  • kobra candir... pardon o vodafonun sloganiydi.amd de sms yollayacakmis tiss sesli.%25 indirim alacakmissiniz mesaji gosterip.
  • amd intelle o.c. la baş edemiyor , cpu lar def haldeyken de baş edemiyor yinede fiyatları fazla ve yine amd nin ekonomisi düzelmedi tarz yazılar görmeye başladım , 790fx ler satılmayınca fiyatından 100 $ indirdiler gene kolay satılmaz cpu larda öğle inatlaşmak pazar payı zaten kücük olan amd ye bence yaramadı gene yaramıcak , ati ler amd cpular ucuk rakamlarda tr de
  • Uzun zamandır işlemci piyasasını takip etmiyorum,gerek de görmüyorum zira Intl zamanında çıkardığı E4300 lerle E6600 lerle E2160 larla aşırı bir OC potansiyeli sunup aşırı güçlü işlemciler üreterek bugünkü satışlarını azalttı.Artık donanım piyasasının en önemli bölümü ekran kartlarında dönüyor.Ki bence doğrusu da bu.Çoğu kişi(herkes demiyorum) bu işlemcileri alırsa oyun için alır.Ancak o E4300 ler(mesela bende var) 3 GHZ e OC edildiğinde darboğaz yapacağı ekran kartı yok.Ki nerdeyse hepsi 3GHZ oluyor.Bu durumda adam(mesela ben ) neden değiştirsin işlemcisini.

Yeni PC kuranlar için iyi alternatifler olabilir ama bizim emektar core2duo larımız gerek sağlamlığı gerek stabilitesi gerek performansı ile hala yeterli güveni ve performansı veriyor.

Sonra siz kullaıcı dostu AMD diyorsunuz.Yapmayın gözünüzü seveyim.Kaç zamandır core2duo kullanıyorum.Daha ufacık performans düşüşünü görmedim.Yaklaşık 6-7 ay önce OC yapacağım değerleri stabilledim ve bir big typhoon aldım.Dandik bir ASUS p5B ile işlemciyi çaktım 3GHZ e.O gün bu gündür bir gram işlemciyi düşünmedim.İşlemcime güvendim,ondan emin oldum.AMD de var mı böyle bir şey?3GHZ e çekilsin çekilebiliyorsa o 4200 ler şunlar bunlar darboğaz yapmayacağı üst seviye ekran kartı var mı bakılsın.Sonuçlar içler acısı olacaktır...

Her neyse olay burda Intel-AMD kavgası değil.Intel Core mimarisiyle şu anda piyasanın performans lideridir ve bu tartışmaya dahi açık değildir.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.