Şimdi Ara

Amazondan ekran kartı almak (RTX 2070)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
3.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Rtx 2070 veya 2070 super serisi ekran kartı satın alacağım. Bir kaç sorum olacak sizlere.

Şimdi gigabyte marka rtx 2070 super serisi ekran kartı amazon.com da her şey dahil 655 dolar. Güncel kurla 3600 lira yapıyor.
    https://www.amazon.com/GIGABYTE-GeForce-Graphics-Windforce-GV-N207SGAMING/dp/B07TV9CLL5/ref=sr_1_2?keywords=rtx+2070+super&qid=1565629205&s=gateway&sr=8-2

farklı markalarda bulunabiliyor. hemen hemen aynı fiyat aralığında. 200-300 tl gibi

Buda ülkemizdeki şu sıralar popüler olan sitedeki fiyatlar. Aynı kartın ülkemizdeki fiyatı bu şekilde. Arada neredeyse 1 donanım fiyatı fark var.
    https://www.itopya.com/gigabyte-geforce-rtx-2070-super-gaming-oc-8gb-gddr6-256-bit-ekran-karti/

Bu birde En düşük fiyat seçeneğindeki kart.

Şimdi Amazondan satın almak aradaki 1000 tl ye yakın farka değer mi ? Sadece gigabyte markası olarak düşünmeyin her kartın arasında neredeyse 700-1000 tl arasında fark çıkıyor. Amazodnan satın aldığım zaman garantinin ülkemizde geçmediğini biliyorum. Ama şu an sistem nasıl onuda bilmiyorum. En son sistemimi 2013 de toplamıştım.

Amazondan sipariş ettiğim vakit kartta her hangi bir problem çıkarsa ne gibi bir yol izlenebilir? Kartın garanti haricinde ülkede arızasına uygun fiyatlı bakabilecek her hangi bir teknik destek firması bulunuyor mu ? Yani sizce Bu kartı Amazondan almaya değer mi?

Yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

• ** Aynı bahsettiğim fiyat farkı 144 Hz 2k oyuncu monitörlerinde de geçerli. Arada 1000 tl ye yakın farklar çıkan monitörler bulunuyor. Alıp almamakla kararsızım.
  • monitor almayin cok fazla sekillerde iade edilme ihtimalleri cok yuksek ugrasirsinz, ekran karti alinir, 30 gun kosulsuz iade var. PTT en ucuzu olmak uzere postaliyorsunuz adamlara.

amazon.de e yede bakmak lazim. orda avrupa birligi konunlari geregi garanti kosullari daha iyi.
  • Giovannii kullanıcısına yanıt
    2070 alacaksanız mümkünse en ucuzunu alın geçin derim amazon.com.tr de asus turbo 2070 2835tl hemde Türkiye amazonundan garantili.

1 sene içinde 3000 serisi ve Amd 5800 serisi geldiğinde güncelleme isteği doğabilir yeni kartlar çok agresif perfomans ile gelecekler.

Bu 1 seneyide turbo 2070 ile veya 5700-5700xt ile isteğe göre idare edebilirsiniz fan profili ile 2070 turbo çok fazla ısı ve ses sorunu olmayan bir kart gibi gözüküyor incelemelerde.

Satın almak için:https://www.amazon.com.tr/dp/B07JBGY6KC/ref=asc_df_B07JBGY6KC58655773/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B07JBGY6KC&linkCode=asn

İnceleme için:
    https://www.guru3d.com/articles-pages/asus-turbo-geforce-rtx-2070-8gb-review,1.html

Perfomans olarak bu kadar yakın olan kartlara fazla para kaptırmayın bu dönemde.

• Amazon.com'dan alınan elektronik ürünlerin 30 gün; Amazon.de üzerinden alınan elektronik ürünlerinse 2 yıl Amazon garantisi vardır.

Bu süre içinde arızalanırsa PTT kargo ile iade etme imkanınız var. PTT en ucuzu olmasına rağmen kargo ücreti en az 200 TL tutar. Amazon.de faturasını gösterdiğinizde bu kargo ücretini iade ediyor ancak Amazon.com sorun çıkarabiliyor.

Eğer kesinlikle yurtdışından alacağım diyorsanız uluslararası garanti vermesi yüzünden EVGA markasının ürünlerini tercih etmenizi öneririm. (Satın aldıktan sonra 30 gün içinde EVGA sitesine ürünü kaydedin. Arıza durumunda yine yurtdışına göndermeniz gerekecek).
  • lemartes kullanıcısına yanıt
    Ptt nekadar bir fiyat alıyor ortalama ekran kartı iadesinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Timeguard T kullanıcısına yanıt
    Bu fikriniz high-end kartlar icinde gecerli mi? 2080ti alip ezilirmiyiz acaba seneye olusacak rekabet karsisinda?
    Şu zamanda almazdım o bütçelere ekran kartı.

İşimi görecek en makul kartla devam ederdim.

Açık konuşayım Rtx 3070 > 2080ti olursa ki beklenen bu üzülürsünüz.
  • Hocam kesinlikle Amazon.de'den alın. Yukarıda arkadaşın söylediği gibi hem garantisi olur hem de daha ucuz. Amazon.de %20 KDV indirimi yaptıktan sonra vergi+ kargo ekliyor ve hemen hemen sitede yazan fiyata alıyorsunuz. Kargo süresi 5-7 gün.

Mesela 2070 Super her şey dahil 575 Euro
    https://www.amazon.de/gp/product/B07V24ZXB6/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Sitede 450 Euroya 2070 almak mümkün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi felisleo2 -- 13 Ağustos 2019; 11:23:56 >
  • Acaba bu getirilen kartlarin 2. eli turkiyede nasil? yurtdisindan geldi diye getirenin elindemi kaliyo?
  • Amazondan EVGA marka satın alın. Garantilik durumunuz olduğunda müşterinin yanında olan bir firma. Cüzi miktarda garanti uzatma da yaparsanız 5 seneye kadar garantili şekilde kullanabilirsiniz
    Bu forumda satmaya calışmazsanız sıkıntı olmaz. Ölücü dolu burası. Elinizdekini acil nakite cevirmeniz gerekmiyorsa, bu forumun ikinci eline bulaşmayın. internetdeki çeşitli ikinci el sitelerinden , eninde sonunda iyi bir fiyata alıcı bulursunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TimFx -- 13 Ağustos 2019; 13:24:51 >
  • felisleo2 kullanıcısına yanıt
    Amazon.de'de kargo ücretleri fazla mı amazon.com gibi? Kasa ve monitör de almam gerekebilir. Amazon.com'da üye olmadan kargo ücretine bakılabiliyor ama amazon.de'de göremedim.
  • Amazondan kart alınabilir.Garantilik bir durumda gayet güzel ilgileniyorlar.Zaten alınan ürün 2 yıl amazon garantisi altında.Ekran kartlarıda kolay kolay bozulmaz sıkıntı yapmaz.
  • iNetwork12 kullanıcısına yanıt
    Bu 2 yil garanti konusunu 100 yerde gordum ve bende esas kabul ediyorum bu durumda, ama adamlarin sayfasinda bu nerde yaziyor biri gosterebilirmi ?
    Amazondan ekran kartı almak (RTX 2070)
  • quote:

Orijinalden alıntı: lemartes

monitor almayin cok fazla sekillerde iade edilme ihtimalleri cok yuksek ugrasirsinz, ekran karti alinir, 30 gun kosulsuz iade var. PTT en ucuzu olmak uzere postaliyorsunuz adamlara.

amazon.de e yede bakmak lazim. orda avrupa birligi konunlari geregi garanti kosullari daha iyi.
    monitör çok fazla iade edilme şekilleri var derken neden kastettiniz anlamadım. Dediğiniz gibi amazon.de ye de bakacağım. .com daki örneği vermemin sebebi 3-4 sene önce kulaklık almıştım ve çok kısa bir sürede gelmişti çokta memnun kalmıştım. Ama dediğiniz gibi .de ye de bakacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

2070 alacaksanız mümkünse en ucuzunu alın geçin derim amazon.com.tr de asus turbo 2070 2835tl hemde Türkiye amazonundan garantili.

1 sene içinde 3000 serisi ve Amd 5800 serisi geldiğinde güncelleme isteği doğabilir yeni kartlar çok agresif perfomans ile gelecekler.

Bu 1 seneyide turbo 2070 ile veya 5700-5700xt ile isteğe göre idare edebilirsiniz fan profili ile 2070 turbo çok fazla ısı ve ses sorunu olmayan bir kart gibi gözüküyor incelemelerde.

Satın almak için:https://www.amazon.com.tr/dp/B07JBGY6KC/ref=asc_df_B07JBGY6KC58655773/?tag=akakcetr-21&creative=380333&creativeASIN=B07JBGY6KC&linkCode=asn

İnceleme için:
    https://www.guru3d.com/articles-pages/asus-turbo-geforce-rtx-2070-8gb-review,1.html

Perfomans olarak bu kadar yakın olan kartlara fazla para kaptırmayın bu dönemde.
    Hocam zaten 2070 ve 2070 super dediğimiz kartlar güncel oyunları 2k da en az 100 fps üstü oynatabilecek kapasitede kartlar. Ben sistemi toplayıp uzun bir süre upgrade yapmak istemediğim için bütçemi zorlayıp beni 4-5 yıl götürecek bir sistem toplamak istiyorum. Yani dediğiniz mantıklı ancak 1 sene sonrasında çıkacak kartların performansını, fiyat aralığını ve işin daha kötüsü dolar kurunu tahmin etmek biraz zor.

Zaten 2900 e bulunan tr deki kartı eminim amazon.de yada comda daha ucuza bulabiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Armag3d0N

Amazon.com'dan alınan elektronik ürünlerin 30 gün; Amazon.de üzerinden alınan elektronik ürünlerinse 2 yıl Amazon garantisi vardır.

Bu süre içinde arızalanırsa PTT kargo ile iade etme imkanınız var. PTT en ucuzu olmasına rağmen kargo ücreti en az 200 TL tutar. Amazon.de faturasını gösterdiğinizde bu kargo ücretini iade ediyor ancak Amazon.com sorun çıkarabiliyor.

Eğer kesinlikle yurtdışından alacağım diyorsanız uluslararası garanti vermesi yüzünden EVGA markasının ürünlerini tercih etmenizi öneririm. (Satın aldıktan sonra 30 gün içinde EVGA sitesine ürünü kaydedin. Arıza durumunda yine yurtdışına göndermeniz gerekecek).
    Konuyu açarken evga kartlar üzerinden referans verip açacaktım zaten ancak kartların stok durumu sıkıntılıydı heralde ilanda fiyatları gözükmüyordu o sebeple örnek veremiyordum. Zaten garanti mevzusundan dolayı Evga kart bakıyordum. Ama uluslararası garanti olayının devam ettiğini bilmiyordum. Garanti kapsamında işlem gördükten sonra yurt dışına göndermek problem değil.

.de üzerinden bakacağım kartlara. Ancak evganın kartlarında diğer markalara göre üzerine en az 50 euro koyuyor. :)

• Giovannii kullanıcısına yanıt
    Dolar ucuzken artan 150-200 euro dolar para farkını döviz alıp at köşeye bekle 6 ay içinde çok şey değişecek %10-15 için okadar fazla para verip yeni kartlar cıkınca 2.el de sıkıntı çekmeyin karar sizin değmez benim görüşüm..

5700xt varken mis gibi rt istiyorsanız 2070 varken uygun fiyata iyi perfomans veren şu dönem üstü kart bakmaya kesinlikle değmez.

Pc parçası alayım 5 sene kullanıyım zihni sadece zarar ettirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 14 Ağustos 2019; 21:46:58 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.