Şimdi Ara

Amazondan alışveriş ve gümrük

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
691
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amazondan kargo dahil $98.91 tutarında kulaklık aldım yarın teslim edilmesi gerekiyor aslında ama hala gümrükte görünüyor takılma gibi bi ihtimali var mı?
    Ayrıca teslime çıktı dendikten sonra gümrükte demesi de bi hayli aklımı karıştırdı.

Amazondan alışveriş ve gümrük

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afurkann -- 22 Ekim 2014; 17:30:21 >

• up
  • Kardeş selam,

ne yaptın, var mı bir haber ürün ile ilgili.
    bende 96 dolar değerinde bir kulaklık almayı düşünüyordum ve gümrük ile ilgili konuları araştırıyorken kendimi bu konuda buldum.

açıkçası 96 dolar / 75 euro gümrük limitinin TL bedelini 3 lira geçiyor. Bu yüzden bende muallakta kaldım.
    98.9 dolar'lık ürün 75 eurodan yaklaşık 5 TL falan fazla tutuyor sanırım.

Kulaklığın eline ulaşırsa buradan yazar mısın, gümrük uygulanıyorsa bile ne kadar ödediğini falan yazabilirsen sevinirim.

Umarım takılmadan eline ulaşır.

teşekkürler.
  • hackerg H kullanıcısına yanıt
    Hiçbir sıkıntı yok rahatlıkla alabilirsin 17sinde kargom gelmiş fakat güvenlik teslim almamış ondan kaynaklanmış kargo şirketini aradım ürünün ellerinde olduğunu söyledi.
    Edit: Eğer vergi binecek olursa amazon parasını baştan alıyor zaten amazona ödediğin ücret dışında bir şey ödemiyorsun diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi afurkann -- 24 Ekim 2014; 10:21:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hackerg

Kardeş selam,

ne yaptın, var mı bir haber ürün ile ilgili.
    bende 96 dolar değerinde bir kulaklık almayı düşünüyordum ve gümrük ile ilgili konuları araştırıyorken kendimi bu konuda buldum.

açıkçası 96 dolar / 75 euro gümrük limitinin TL bedelini 3 lira geçiyor. Bu yüzden bende muallakta kaldım.
    98.9 dolar'lık ürün 75 eurodan yaklaşık 5 TL falan fazla tutuyor sanırım.

Kulaklığın eline ulaşırsa buradan yazar mısın, gümrük uygulanıyorsa bile ne kadar ödediğini falan yazabilirsen sevinirim.

Umarım takılmadan eline ulaşır.

teşekkürler.

Limit yükseldi kardeşim hiç korkma. Yeni mevzuat ile üst limitler yükseldi. Resmi sitesinde bulamadım da biraz detaylı araştır ulaşırsın bilgiye.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.