Şimdi Ara

sil (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
14.297
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Kadima

Yani diyorsunki 2016 yılında üretilen iPhone 7'yi kapalı kutu şeklinde alsam bile garantisiz mi oluyor?
    Telefonun üretildiği tarihte mi garantisi başlar yoksa satıldığı tarihte mi? bunu bir araştır öyle tartışalım sayın çok bilmiş.

Alıntıları Göster
    o hat takınca garanti başlama işi apple de var hocam ben samsung yada başka bir markada yok diye biliyorum. Teknik servis olarak maalesef apple nin çok gerisindeler.
  • ÖZELKUVVET kullanıcısına yanıt
    YANLIŞ BİLGİ VERMEYİN

Samsung faturaya bakar. Bizzat kendi tecrübemden yola çıkarak söylüyorum. Büyük harflerle yazayım ki herkes okusun kimse mağdur olmasın:

SAMSUNG FATURAYA BAKAR

Apple bakmaz, doğru. Huawei de emin olmamakla birlikte bakmıyordu galiba. Ama Samsung bakar.

Peki, faturanız yok. Ama cihaz yeni. Ne olacak?
    Samsung bu koşulda cihazın üretim tarihinden itibaren 2 yıl garantiyi sayıyor. (PhoneInfo programı var Samsung için playstore'da indirin orada yazar)

YANİ SAMSUNG FATURAYA BAKAR.
    Bizzat Samsung servisiyle yaşadığım konuşmalardan biliyorum...

YANLIŞ BİLGİ verip mesuliyet almayın...
  • garuda kullanıcısına yanıt
    Bende ürünü teslim aldım fakat fatura çıkmadı, sevk irsaliyesi var. Sizde fatura mı çıktı?

Samsung desteğe sordum gerekli dedi.
    sil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hacıtitrettin -- 22 Eylül 2018; 14:27:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacıtitrettin

Bende ürünü teslim aldım fakat fatura çıkmadı, sevk irsaliyesi var. Sizde fatura mı çıktı?

Samsung desteğe sordum gerekli dedi.
    fatura çıkmıyor irsaliye ile geliyor, faturayı siparişim kısmındaki sağ taraftaki fatura kısmına tıkla pdf olarak görüntüleniyor onun çıktısını almalısın e fatura sistemi olduğundan sadece irsalitye ile gönderiyorlar.
  • garuda kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.para kolay kazanılmıyor.boşa gitsin kimse istemez.güle güle kullanın.

• quote:

Orijinalden alıntı: walterwater

YANLIŞ BİLGİ VERMEYİN

Samsung faturaya bakar. Bizzat kendi tecrübemden yola çıkarak söylüyorum. Büyük harflerle yazayım ki herkes okusun kimse mağdur olmasın:

SAMSUNG FATURAYA BAKAR

Apple bakmaz, doğru. Huawei de emin olmamakla birlikte bakmıyordu galiba. Ama Samsung bakar.

Peki, faturanız yok. Ama cihaz yeni. Ne olacak?
    Samsung bu koşulda cihazın üretim tarihinden itibaren 2 yıl garantiyi sayıyor. (PhoneInfo programı var Samsung için playstore'da indirin orada yazar)

YANİ SAMSUNG FATURAYA BAKAR.
    Bizzat Samsung servisiyle yaşadığım konuşmalardan biliyorum...

YANLIŞ BİLGİ verip mesuliyet almayın...
    Malesef bilen de yazıyor bilmeyen de tecrübe etmeden bilmeden yorum yapıyorlar bu arkadaşın sözleri net doğru samsung tr yi arayıp aynılarını duyabilirsiniz

• Bar_Fedaisi kullanıcısına yanıt
    Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak? Sanırım meaajınla güzel bir örnek verdin!!!

1 faturan yoksa garanti olarak telefonun çıkış ya da tr ye giriş zamanı baz alınır

2 faturanda imei yoksa misal değişim ya da para iadesi gereken durumlarda sorun çıkarma durumları oldukça yüksektir. Faturan yoksa kesindir.

3 faturadaki isim bile çok önemlidir. Yine misal para iadesi durumunda faturanın üstündeki isme ait bir hesap no isterler. 2. El aldıysan ancak o kişiden vekalet alarak kendi adına yatırtabilirsin ücreti

Evet ilk aşamada tamir konusunda sorun çıkarmazlar büyük ihtimal ama diğer aşamalara gelirse olay şerefsizlik yapabilirler

• Bar_Fedaisi kullanıcısına yanıt
    Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak? Sanırım meaajınla güzel bir örnek verdin!!!

1 faturan yoksa garanti olarak telefonun çıkış ya da tr ye giriş zamanı baz alınır

2 faturanda imei yoksa misal değişim ya da para iadesi gereken durumlarda sorun çıkarma durumları oldukça yüksektir. Faturan yoksa kesindir.

3 faturadaki isim bile çok önemlidir. Yine misal para iadesi durumunda faturanın üstündeki isme ait bir hesap no isterler. 2. El aldıysan ancak o kişiden vekalet alarak kendi adına yatırtabilirsin ücreti

Evet ilk aşamada tamir konusunda sorun çıkarmazlar büyük ihtimal ama diğer aşamalara gelirse olay şerefsizlik yapabilirler

• Faturada IMEI yazmaması büyük sorun. Telefonunuz yarın bir gün çalınsa, nasıl ispat edeceksiniz. Telefonda sorun çıktı THH veya THM'ye gideceksiniz, ürünü nasıl eleştireceksiniz. Bir çok firma bu gibi durumların yaşanmaması için IMEI numarasını faturaya yazarlar, bu iki taraf için de güvence sağlar. Faturada bulunması yasal zorunluluk mu değil mi o konuda bir bilgim yok ama böyle bir zorlama olması mantıklı olur, olmaması saçma.
  • Herhangi bir yasal hak arama durumunda kullanmak için faturada imei no yazması gerekir. HB üzerinden başka bir satıcıdan 1.5 yıl önce ipad almıştım. Gelen faturada imei no yazmıyordu. (apple servisin imei no bakmadığını biliyorum, fakat bunun sadece servisle ilgisi yok, thh vs. durumlarında mağdur olmamak için.) Kutunun jelatinini bile açmadan satıcıya imei no yazılı fatura istediğimi belirttim hemen eski faturayı alıp yerine imei no yazılı faturayı gönderdiler. Ondan sonra kutuyu açıp kullanmaya başladım eğer cevabıma red gelseydi net bir şekilde ürünü iade edecektim.
  • ilk telefonum 3310 ,geçenlerde tesadüfen faturası elime geçti ,onda bile imei yazıyor :)
    imei bir nevi araç plakası gibidir ,faturada yazması gerekir

kullandığın dönemde hiç sorun çıkmazsa ,gerekli olup olmadığı aklına gelmez

3310 telefonu atmayıp bir kenarda saklamıştım ,yaşlı annem başka telefon kullanamıyor diye ona verdim ,alçaklar benim imei yi başka telefona çakmışlar
    telefon kapanacak mesajı gelmiş ve kapanmış :)

fatura olduğu için başvuru yapıp imei yi geri alayım dedim ,bu defa da kendime ait hat isteniyormuş ve sadece o hat olursa kullanıla biliyormuş
    boşuna uğraşmaya değmez deyip bıraktım

telefon hala duruyor :)
  • sil

General Mobile in verdiği cevap.
    Adamlar faturada imei istiyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.