Şimdi Ara

Amazon Yurt Dışı Ekran Kartı Gümrük İşlemleri ve Süreçleri [Vekaletname Verilmeli mi?] (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
522
Cevap
49
Favori
38.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
129 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Evet iş günü değil normal 9 gün. Tüm kargolarım bu şekilde en az 5 6 gün bekliyor. Yoğunluk her zaman vardır bence gümrükte.

Üstte bahsettiğim 9 günlük olanı nihayet çıkarttılar ama 5 6 hünlükler duruyor, muhtemelen onlar da 8 9 u görüp gelecek. Adamlar en fazla 2 günde tüm Avrupa'yı gezdirip getiriyor bize.

• quote:

Orijinalden alıntı: IraArel

Evet iş günü değil normal 9 gün. Tüm kargolarım bu şekilde en az 5 6 gün bekliyor. Yoğunluk her zaman vardır bence gümrükte.

Üstte bahsettiğim 9 günlük olanı nihayet çıkarttılar ama 5 6 hünlükler duruyor, muhtemelen onlar da 8 9 u görüp gelecek. Adamlar en fazla 2 günde tüm Avrupa'yı gezdirip getiriyor bize.

Yoğunluk her zaman var da, birkaç hafta önce 1-2 iş gününde mevzular çözülüyordu. Özellikle şu sıralar bu kadar sarkmalar oluyor o yüzden ayrıca dile getirdim. Amazon Yurt Dışı Ekran Kartı Gümrük İşlemleri ve Süreçleri [Vekaletname Verilmeli mi?] 

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

Teşekkür ederim hocam.

• quote:

Orijinalden alıntı: IraArel

Teşekkür ederim hocam.

Rica ederim.

• Vekaletnameyi illa kargoyla göndermemiz mi gerekiyor arkadaşlar? Mail olarak gönderdim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacidesdemir

Vekaletnameyi illa kargoyla göndermemiz mi gerekiyor arkadaşlar? Mail olarak gönderdim

Bakmıştım ama bulamamıştım Çok teşekkür ederim hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: hacidesdemir

Bakmıştım ama bulamamıştım Çok teşekkür ederim hocam

Rica ederim. Amazon Yurt Dışı Ekran Kartı Gümrük İşlemleri ve Süreçleri [Vekaletname Verilmeli mi?] 

• hacidesdemir H kullanıcısına yanıt
    Kargo ile aslınıda göndermen gerekiyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emregokcimen

Gereklilik yok ama gönderilse iyi olur tabii.

Eğer MH'den falan ''illa göndermeniz lazım'' şeklinde dönüşler alanlar varsa her MH temsilcisinin maalesef ki yeterli bilgisi bulunmuyor. Tabii bunları UPS tarafı için dile getiriyorum.

Yoksa DHL ve akabinde DGF ile işlem yapılacaksa illa aslı isteniyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 23 Eylül 2021; 18:46:35 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emregokcimen

Göndermedim illa gönderin derlerse göndereceğim

• Amazon Yurt Dışı Ekran Kartı Gümrük İşlemleri ve Süreçleri [Vekaletname Verilmeli mi?]

Arkadaşlar DHL kargomu 4 gündür Leipzig'de bekletiyor başına böyle birşey gelen var mı. ne yapmak lazım dhl'i arıyorum çözüm yok amazona yazıyorum ezbere cevaplar alıyorum çözüm olmuyor kaldı böyle. Ne oluyor ne anlama geliyor bu olay?

Edit: Bilgi olsun diye paylaşayım Amazon İlgiltere'den aldığım ekran kartı DHL ile kargolandı ve Leipzig şehrinde 4 gündür "Shipment on hold" statüsünde güncellenerek kaldı. Bugün Amazon chatten yazdım ve DHL'in onlara kargoyu teslim edemeyeceklerini ilettiği için iade yapılacağını tüm tutarı kartıma iade edeceklerini ilettiler.

Henüz kartıma iade gelmedi ama gelir herhalde, bu durum böyle sonuçlandı yani.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bugia -- 24 Eylül 2021; 10:54:5 >

• Bugia B kullanıcısına yanıt

Geçmiş olsun.

Özellikle AMAZON UK ve bu tarz bekleyen siparişlerin sonucu bu şekilde oluyor maalesef. Daha önce benzer durumları yaşayanlar oldu.

Teşekkür ederim hocam buna da şükür en azından iade konusunda yardım ettiler henüz hesabıma gelmedi ama ederler diye düşünüyorum refunded olarak işlediler siparişi. Sorun çıkarmak isteler baya yorarlardı Amazon amazonluğunu yaptı yine.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bugia

Teşekkür ederim hocam buna da şükür en azından iade konusunda yardım ettiler henüz hesabıma gelmedi ama ederler diye düşünüyorum refunded olarak işlediler siparişi. Sorun çıkarmak isteler baya yorarlardı Amazon amazonluğunu yaptı yine.

Rica ederim.

AMAZON UK iadeleri (işlem yapılan bankaya da bağlı olmakla birlikte) 1 hafta veya yerine göre 1-2 gün daha fazla bile sürebilir.

• UPS de bu süreçler normal mi?
    Gönderdikleri evrakları doldurdum ve mail attım.
    Bu Amazon dan ilk siparişim. Vekalet mi vermem gerekiyor anlamadım?
    Amazon Yurt Dışı Ekran Kartı Gümrük İşlemleri ve Süreçleri [Vekaletname Verilmeli mi?]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erkan0644 -- 24 Eylül 2021; 18:33:28 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erkan0644

UPS de bu süreçler normal mi?
    Gönderdikleri evrakları doldurdum ve mail attım.
    Bu Amazon dan ilk siparişim. Vekalet mi vermem gerekiyor anlamadım?

Gayet normal. Amazon Yurt Dışı Ekran Kartı Gümrük İşlemleri ve Süreçleri [Vekaletname Verilmeli mi?] 

Teşekkür ederim hocam.Ayrıca uyarınız için de teşekkür ederim.😁

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erkan0644

Teşekkür ederim hocam.Ayrıca uyarınız için de teşekkür ederim.😁

Rica ederim. Amazon Yurt Dışı Ekran Kartı Gümrük İşlemleri ve Süreçleri [Vekaletname Verilmeli mi?] 

• arkadaşlar merhabalar. konuyu baya okudum da vergi ve kargo hariç 1500euro üstü ürün aldığımızda (newegg veya amazon) ups ile gelirse sadece vekalet işi mi oluyor yoksa extra vergi de mi oluyor? şimdiden teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.