Şimdi Ara

Amazon ve Türk Siteleri Arasındaki 'Anormal' Fiyat Farkı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
366
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 18
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 3
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 37 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Çağdaş (4 mesaj) Mr.Aracı (4 mesaj) Ridooo (3 mesaj) postapocalypticCOW (3 mesaj) Doubleimp (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (7 mesaj) Mobil (5 mesaj) Mini (1 mesaj) Uygulama (4 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Amazon ve Türk Siteleri Arasındaki 'Anormal' Fiyat Farkı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    160 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    bir kulaklık almak istiyorum ve istediğim kulaklığın türkiye fiyatı : 1075 TL
    aynı kulaklık amazon adlı sitede dolar kuru + kargosu + gümrük vergisi : 550 TL'ye denk geliyor.

bu kadar büyük bir fiyat farkı neden var ? Türk siteleri neden bu kadar uçuk fiyatlara ürün satıyor ?

|
    |
  • Yarbay
    2701 Mesaj
    Vergi olduğu için. Ben hep derimki 1 yıl vergi alınmasın ekonomik krizden batarız. Ülke vergi ile ayakta. Ben amazondan kulaklık aldım yanında telefon için kulaklık aldım toplam 150 TL ye geldi aynı kulaklık 1ay önce teknosa da 200tl fiyatla satılıyordu.

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
  • Yarbay
    3960 Mesaj
    Aliexpresste 3 dolar olan araba parçası turkiyede 75 lira.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    209 Mesaj
    baştakilere niye suç atıyon kardaşım Allah istiyo öyle oluyo baştakilerin suçu ne
  • Teğmen
    107 Mesaj
    Cunku urun kadar bide vergi oduyoruz ustune, arabalarda arabanin fiyatinin 3 kati kadar vergi oduyoruz hemde.
  • Yarbay
    2067 Mesaj
    Amazonu birak magazadan magazaya ucurum var. Mediamarkt fareyi 130 liraya satiyor n11 de 50 saticida 80 tl. Mediamarkt calisanina diyorum bu nasil ucurum? Onlarda garanti yok paralel gel bizden al diyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teğmen
    223 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ridooo

Vergi olduğu için. Ben hep derimki 1 yıl vergi alınmasın ekonomik krizden batarız. Ülke vergi ile ayakta. Ben amazondan kulaklık aldım yanında telefon için kulaklık aldım toplam 150 TL ye geldi aynı kulaklık 1ay önce teknosa da 200tl fiyatla satılıyordu.

dostum amazondan nasıl alışverış yapıyorsunuz normal fınans bank hesabım var onunla nasıl yaparım hıc bılmıyorm
  • Yarbay
    2701 Mesaj

Forumda ana konusu var ve detaylı bir rehberi var hocam. Oraya bakabilirsin. Siteyi kullanması çok kolay.

|
    |
    aatifchauche kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    160 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

şimdi bu kulaklığı amazondan alsam Türkiyeye gelirken gümrükte yada eşyanın türkiyeden geçtiği başka bir yerde kıllık yaratmazlar değil mi ?
    |
    |
    Ridooo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2701 Mesaj

Çıkmaz hocam. Gerekli olan bütün parayı Amazon alıyor, varsa vergisini fln da alıyor gümrükte veriyor. Rahatça al hocam. Türkiye'de ki firmalardan çok daha iyi müşteri hizmetleri var.

|
    |
    postapocalypticCOW kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    10139 Mesaj
    Amazon'dan alınca da vergi ödüyorsunuz gençler.(75$ altı muaftı galiba)

Tamamen ithalatçıların piyasada tek el olmasının verdiği rahatlık bu fiyatlar. Bir de mekanik klavye, oyuncu kulaklığı gibi çok kısıtlı bir kesime hitap eden ürünlerde "nasıl olsa alacak 200 daha geçireyim 300 daha geçireyim" düşüncesiyle makas iyice açılıyor.
    |
    |
  • Yarbay
    6632 Mesaj
    O değilde, herifler çin'den uçakla ücretsiz kargo gönderiyorlar, bizimkiler kargo ücretini bile bize yıkıyor lol.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Çağdaş -- 30 Mayıs 2016; 11:42:53 >
  • Teğmen
    160 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    bizimkiler hep bi şark kurnazlığı peşinde. nasıl işimi iyi yapıp para kazanırım değil, nasıl milletten daha fazla tırtıklarım derdinde.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    268 Mesaj

gemiyle gelmiyor mu hocam uçak çok maliyetli olur bence
    |
    |
    Çağdaş kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6632 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Aracı

gemiyle gelmiyor mu hocam uçak çok maliyetli olur bence

Uçakta olduğu görülüyor, merakla bekliyoruz :)
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: delgado.11

baştakilere niye suç atıyon kardaşım Allah istiyo öyle oluyo baştakilerin suçu ne

Umarim trolldür yoksa durum cidden vahim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    13238 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: The Outsider

Cunku urun kadar bide vergi oduyoruz ustune, arabalarda arabanin fiyatinin 3 kati kadar vergi oduyoruz hemde.

hAY SİZİ vergi kovalasın.
    Lan adam VERGİ dahil fiyat yazmış kör müsünüz?
    |
    |
  • Yüzbaşı
    268 Mesaj

hangi kargo seçeneğiyle aldınız hocam ürünü bizde öyle alalım aldığımız vakit
    |
    |
  • Yarbay
    6632 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Aracı

hangi kargo seçeneğiyle aldınız hocam ürünü bizde öyle alalım aldığımız vakit

Aslında alışveriş yaparken dikkat etmedim, China Post Ordinary Small Packet Plus bu seçili idi, diğer ürün gemi ile gelecek herhalde :)
  • Yüzbaşı
    268 Mesaj

o yüzden bende uçak deyince şaşırdım ne uçağı yani
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Masal Oku
kripto para haberleri
Sohbet
Radyo Dinle
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,406
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.