Şimdi Ara

Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, CEO'luk görevinden istifa ediyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
781
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Amazon'un kurucusu Jeff Bezos, CEO'luk görevinden istifa ediyor

Geçtiğimiz saatlerde Amazon'un son çeyrek verileri açıklandı. Bu verilerin açıklanmasının arından da Amazon'un kurucusu ve CEO'su olan Jeff Bezos, şaşırtan bir karar açıkladı. 

Ayrıca Bkz.Amerika'daki GameStop olaylarını konu alan iki farklı film ve bir adet de dizi yapılıyor

1994 yılında Jeff Bezos'un kurduğu Amazon, şu anda dünyanın en büyük şirketlerinden birisi. Geçtiğimiz saatlerde de Jeff Bezos, 2021 yılının üçüncü çeyreğinde Amazon'daki CEO'luk görevinden istifa edeceğini açıkladı. Jeff Bezos, Amazon'un şu anda en iyi halinde olduğunu ve böyle bir geçiş için en uygun zaman olduğunu söyledi.

Jeff Bezos, CEO'luk görevini bırakacak ancak şirkette başka bir göreve geçecek. Bezos'un yaz aylarındaki istifasının ardından kendisi Yönetim Kurulu Başkanı olacak. Bezos'un CEO'luk görevinin yerine ise Amazon Web Services'in CEO'su olan Andy Jassy geçecek.

Ayrıca son olarak Amazon'un geride bıraktığımız dördüncü çeyrekteki kârı da açıklandı. Dördüncü çeyrekte Amazon'un kârı iki katına çıkarak 7,2 milyar dolara yükseldi.

Kaynak:https://www.cnbc.com/2021/02/02/jeff-bezos-to-step-down-as-amazon-ceo-andy-jassy-to-take-over-in-q3.html
    Kaynak:https://twitter.com/spectatorindex/status/1356714366721163267

• Şu 200 milyar dolara yaklaşan servetin bir kısmını köle gibi çalışan işçilere versen ya.

• Türkiye'de nasıl bilmiyorum ama abd de insanlar Amazonda çalışmaktan memnun.
  • TheNewAtilla kullanıcısına yanıt
    orada yine iş var burada o da yok, mühendis adam mecburen simit satıyor.

• Amazon'un yapısı iyice güçlendi. Artık başkalarına emanet edip uzaktan izleyebilir. Hem rahat eder hem de başkalarının enerjisi ile inovasyon yaratılır. Tim Cook, Satya Nadella ve Sundar Pichai buna örnek. Kurucular belli bir noktadan sonra tükeniyor.

• Romeo84 kullanıcısına yanıt
    Her yere üniveriste açıp herkesi üniversite okumaya teşvik edersen olacağı buydu. Kim terzi, kim çöpçü olacak diyorduk, sorumuza cevap bulduk. Mühendis çöpçüler, terziler, simitçiler...

En son aralık ayında protesto ettiler. Kara cuma döneminde grev yapan bile oldu diye hatırlıyorum.

Jeff'in evinin önüne grafiti bile yaptılar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dünyanın en büyük alışveriş şirketi, hizmet kalitesinden de memnunum. Ama websitesi rezalet. Ne adam gibi kataloglama ne adam gibi arama ne adam gibi filtreleme var.

• zaomss kullanıcısına yanıt

İnanılmaz kötü gerçekten,yorum sayısına göre sıralama bile yok. Aradığım şeyi bulmakta oldukça zorlanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Aynen, çöp gibi. Bir de bilgisayarla alakalı ürünler bazen farklı kategorilerde çıkmıyor mu

• İnşallah gelen gideni aratmaz.

Çok uzun zamandır aynı görünüşü kullanıyorlar ve değiştirmek istemiyorlar çünkü değiştirirseler büyük ihtimalle tepki gelecek bazı insanlar değişime kapalıdır

Mesela microsoft sürekli değişim yapan bir şirket yeni şeyler deniyor yorumlar ortada hala windows xp daha iyiydi diyenler var

• sonunda amazon da batıyor, hard kapitalizmin sonu yakındır.

• Jeff'i severim. Aldığı kararları desteklerim.

• Bir PC oyuncusu olarak, çapraz.platform olmasını istemem açıkçası.

Çünkü PC de hileci embesiller var. Konsollara haksızlık olur bu.

Konsollar kendi aralarında yapmalı bunu.

• Adam emekliye ayrılacak sanırım. Bu eş olayı baya darbe vurdu ona.

bir ben web sitesinden şikayetçiydim sanıyordum.. ürün arama çok kötü.. testere arıyorsunuz işlemci sıralanıyor.. garip yani.. en kötü şirketlerin sıralaması bile daha iyi..

tam tersini çok duydum. amazon depolarında calısanların tuvalet molasına bile çıkamıyor diye haberler var. çok memnun olduklarını sanmam. amazonda calısmak sadece software teamden ibaret değil

• O zaman Apple, Google ya da intel için CEO olacak o zaman :D

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.