Şimdi Ara

Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU] (3771. sayfa)

5 sn
330.839
Cevap
8.109
Favori
72.678.698
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1589 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 37693770377137723773
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Graduate

Amazon'dan alınan 50 kitap 50 ayrı kutuda gelmiş (twitter'da paylaşmış biri). Amazon'un bu kargo yönteminde ısrar etmesinin sebebi ne acaba. Aynı anda verilen ürünleri ayrı ayrı göndermenin mantığını çözemedim. Bana da arada birkaç kutu şeklinde geldiği oluyor ama bu şekilde yüklü alışverişlerde böyle tek tek göndermeleri tuhaf geliyor. Ben ayrı birkaç kutu şeklinde geldiğinde bile kurye arkadaşlara mahcup oluyorum. Böyle bir toplu sipariş vermeye çekinir oldum paylaşılanları gördükçe.

Niye mahcup oluyorsunuz, bedava mi getiriyorlar?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu kutulama olayını açık açık sorun kargocuya memnunuz cevabını alacaksınızdır. Hatta tek adrese böyle getirmek çok daha iyi oluyor. Biz paket başı çalışıyoruz diyorlar. Kısacası ben de yoruyoruz böyle aslında tek kutuya sığacak şeyler bunlar dedikçe bu cevabı almaktan sıkıldığım için artık teşekkür ederim deyip geçiyorum.

Amazon ise bunu reklam amaçlı yapıyor. Tüm dünya üzerinde uyguladığı standart sistem ve işlemi bu. İlerisi için prime arabalarıyla kendi servis ağınada başlayacaktır.

• Graduate kullanıcısına yanıt
    Hocam o adam kutu başı para alıyor niye mahcup oluyorsunuz :) Geçen sefer sormuştum benim için daha iyi kutu başına para alıyorum diyor Kolay Gelsin kuryesi. Ek olarak hele hele tek adrese çok kutu getiriyorsa güle oynaya geliyor kurye :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-822C7A5A4 -- 24 Haziran 2021; 16:55:52 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Brotha B kullanıcısına yanıt

Amazon TR'de bu zarfları kullanıyor. 2 ya da 3 kere geldi bana. Koli ayrı bir de içine koydukları kağıtlar var. T-shirt almıştım, onun yanına bile bolca kağıt koymuşlar. Vardır bir bildikleri, göz göre göre bu kadar israf yapmıyorlardır.

Edit: Ben yazana kadar birkaç arkadaş daha yazmış, tekrar oldu hep.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GOXIN -- 24 Haziran 2021; 17:0:23 >
  • İki ayrı siparişte 10 ve 13 adet kitap aldım. 10 kitabı bir koliye, 13 kitabı ise ayrı ayrı kolilere koyup göndermişler. Çalışan arkadaşlar oluşturdukları koli başına ekstra prim alıyorlarsa veya belli sayıda paketleme kotası konuluyorsa bu tip bir işlem yapıyor olabilirler mi?

• Dumanus kullanıcısına yanıt

Ben de onu anlamıyorum mahçup olacak ne var ?

Adam çalışıyor en az 10 bin tl maaş alıyor. Hem maaş hem de adres başına ücret alıyor.

1 gün de 100 adrese gitse ve en az 1 tl alsa maaş harici günlük 100 tl alır.

Acınacak veya mahçup olacak bir şey yok.

Amazon reklama vereceği parayı çok daha ucuza kolilere veriyor bu şekilde reklam yapıyor.

Kuryelerin bazıları adres başına bazıları koli başına ücret alıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TulparHAN -- 24 Haziran 2021; 17:0:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Graduate

Amazon'dan alınan 50 kitap 50 ayrı kutuda gelmiş (twitter'da paylaşmış biri). Amazon'un bu kargo yönteminde ısrar etmesinin sebebi ne acaba. Aynı anda verilen ürünleri ayrı ayrı göndermenin mantığını çözemedim. Bana da arada birkaç kutu şeklinde geldiği oluyor ama bu şekilde yüklü alışverişlerde böyle tek tek göndermeleri tuhaf geliyor. Ben ayrı birkaç kutu şeklinde geldiğinde bile kurye arkadaşlara mahcup oluyorum. Böyle bir toplu sipariş vermeye çekinir oldum paylaşılanları gördükçe.

Şu görüntüyü normal karşılayanın aklından şüphe ederim, kutulayandan da ayrı şüphe ederim..hayır gerçekten amaç nedir ,aynı adrese ayrı 50 kutu yollamak..nasıl bir işsizliktir,israftır evet bal gibi de israftır arkadaş..ya da naptın, Osmangazi köprüsünden geçmesekte parayı peşin ödeme anlaşması gibi mi yaptın, sende kargo şirketiyle anlaşmayı, ulan ufacık boş kutuyu PTT bile 5-6 liraya satıyor,.tamam anladık Amazon'sun,dünya devisin ama be kardeşim,aynı dünyada yaşıyoruz şu görüntüyü bir açıkla harbi merak ediyorum yahu..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 24 Haziran 2021; 17:14:5 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Dumanus kullanıcısına yanıt
    Yeri geliyor ayrı ayrı günlerde tek bir kutu için eve geliyorlar, ev 4. kat bazen asansör bozuk oluyor. Yağmuru var, sıcağı var yani böyle olunca evet mahcup oluyorum ama bazı arkadaşların yazdığını görünce bi nebze rahatladım. Her kargo tesliminde ayrı ücret alıyorlarsa, kurye için avantajlıysa güzel o zaman.

• TulparHAN kullanıcısına yanıt

Bu ülkede herhangi bir kuryenin 10 bin tl maaş aldığını düşünmüyorum.

• Graduate kullanıcısına yanıt
    Aklıma şehir efsanesi Marlboro reklamı geldi.

• GOXIN G kullanıcısına yanıt
    Önerebileceğiniz başlık var mı hocam :) ?

• Her hafta kutu muhabbeti açılmazsa olmuyor sanırım. ne kutuymuş arkadaş!

• Eyüp Sabri Tuncer Doğal Zeytinyağlı Sıvı Sabun 750 Ml Pet Şişe 1 Paket 6.75₺
    https://www.amazon.com.tr/dp/B07G8BLVK5/ref=cm_sw_r_tw_apa_glt_i_8GGRRJKJDY5JBA0S1PJW?_encoding=UTF8&psc=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-822C7A5A4 -- 24 Haziran 2021; 17:28:50 >
  • Tamam kurye kutu başı para alıyorda, siparişi veren adam okadar kutuyu.neyse

• TulparHAN kullanıcısına yanıt
    En az 10 bin maaş bana biraz abartı geldi :)

• Bella Ciao kullanıcısına yanıt

Benim bildiğim kadarı ile Amazon, Hepsiburada gibi büyük depoları olan firmaların birkaç ürünü o büyük depoda aynı kutuya koyması, işçi maaliyeti olarak tek tek kargoya vermekten daha pahalıya geliyor. Çoğu ürün raftan direk kutulanıp kargoya veriliyor. Bu kadar ürün çeşidinin olduğu yerlerde bir kişi depoda tek tek dolaşıp tüm ürünleri aynı kutuya koymak için kutu elinde dolaştığını düşünmüyorsunuz herhalde :) Bu durum hem zaman kaybı hem de hatalar getirecektir.

• Ya beyler bu israf, karton kutu mevzusundan bıkmadınız mı ? Kapıya koyun 2 dakika sonra bakalım bulabiliyor musunuz. Diğerleri gibi plastik poşette yollayıp çöpe attığınızda hiç bir geri dönüşüme uğramadan et süt olarak bize geri dönüyor. Plastik dünyanın en büyük sorunu Avrupa'da sırf bunun karşıtı olan ve eylemler yapan insanlar var. Keşke herkes böyle yollasa

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Olm su kutuya yaptığınız duyari yapılan cokmelere talanlara yapsaydiniz şimdi norvec olmuştuk. Çöp kutusu yapın olm, poşet kullanmayın. Ne güzel işte.

• Daisuke D kullanıcısına yanıt

Ödeme adımına geçtiğim anda tükendi. Zaten 1 adet kaldı yazıyordu.

• 
Sayfa: önceki 37693770377137723773
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.