Şimdi Ara

Amazon Türkiye ve Fırsatları [ANA KONU]

17 Kayıtlı Üye (10 Mobil) ve 62 Misafir (38 Mobil) - 31 Masaüstü48 Mobil3 iOS31 Android
5 sn
75.285
Cevap
3.358
Favori
17.004.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 1 sa.
  • Cevaplayan Üyeler 7377
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 20 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 18
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 3358
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • BlackLead (1018 mesaj) TulparHAN (823 mesaj) mito1172 (732 mesaj) rasiTR (668 mesaj) Wadjet (481 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (44708 mesaj) Mobil (15795 mesaj) Tablet (751 mesaj) Mini (4736 mesaj) Uygulama (5609 mesaj) (484 mesaj) (3194 mesaj)
  • @
652 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Diğer Fırsatlar >> Amazon Türkiye ve Fırsatları [ANA KONU]
Giriş
    2439 Mesaj

Açıkçası siz de kusura bakmayın ama sizinki daha absürt olmuş. İade ürün göndermelerinin hiç bir şekilde savunulacak tarafı yok. Başkasının yaptığı hatanın bedelini niye ben ödüyorum. Bugüne kadar hiç bir ürünü kullandıktan sonra iade etmedim. O şark kurnazlarının hatasını ben mi ödeyeceğim? Şikayet vara hiç baktınız mı bilmiyorum ama aylarca ödemesini alamayan bir sürü insan var. Hatta Amazon bu platformu ciddiye alıp profil bile oluşturmamış. Şimdi benim de aynı problemi yaşamayacağım ne malum. Diğer firmalardan aldığımda da sıkıntı yaşadığım elbette oldu. Kaç senedir internetten alışveriş yaparım ancak şu ana kadar o kalitesiz diye adlandırdığınız hiç bir firma küçük büyük farketmez kullanılmış ürünü kakalamaya çalışmadı. Kakalama diyorum çünkü forumda siz de denk gelmişsinizdir belki müşterilerin Amazon’dan kullanılmış ürün gönderdikleri ile ilgili sürekli şikayetler var. Bunu bir tek ben yaşamadığıma göre ve bunun sürekli olarak başkaları tarafından da böyle olduğuna dair şikayetler bulunduğuna göre Amazon bunu yanlışlıkla değil bilerek yapıyor demektir. Koskoca firmaya açıkçası bunu yakıştıramadım. Sanki kenarda köşede kalmış üç kağıtçı firmalar gibi davranıyor. Bu da hiç hoş değil. Niye bu kadar firmayı savunuyorsunuz onu da anlamadım. Sanki kabahatli benim burada.

|
    |
    lethele kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    2439 Mesaj

Açıkçası yazdım ama %10 falan geri göndermediler sadece iade oluşturdular. Trenyolda iade seçeneğin olmaz diyorsun ama geçen bir terlik almıştım. Yanlış geldi. Ürünü almadan para iadesi yaptılar. Ürün de bende kaldı.

|
    |
    bazen13 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2439 Mesaj

Öyle diyorsunuz da millet sürekli kullanılmış ürün gönderdiklerinden şikayetçi. Amazon haberlerinin altındaki yorumlara bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız. Yani adamlar bunu bilerek yapıyorlar. Benim de tepkim buna. Hata olsa arada bir olur ama bir sürü kişi de bundan şikayet ediyorsa bunda bir problem var demektir. Şikayet vara hiç baktınız mı bilmiyorum ama ödemesini kısa sürede alamayan insanlar var. Belki bunlardan birisi de ben olacağım ve thh falan uğraşacağım. Bunun yanı sıra dün kargo kodunu aldıktan sonra götürdüm mngye almadılar. Kod aktif değilmiş. 2 saate aktif oluyormuş. Ondan dün veremedim. Ayrıca kartımda limit de kalmadı şu anda. Tekrar ürünü almak istesem alacak limit yok. Paşamın iade yapmasını bekleyecem. Bu şekilde mağdur ediliyorum şu anda. Bankaya başvurdum limit artırın diye yasal sınıra ulaşmadığım halde yasal sınıra ulaştınız deyip reddediyor. Bunlarla uğraşmak zor geliyor bana. Umarım anlatabilmişimdir.

|
    |
    mikailc78 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    4313 Mesaj

Siz amazon kullanmayın hocam lütfen. Aynen çok sorunlu, iade almıyorlar bekletiyorlar.

burada millet makarnalara 20 kutu gönderdi diye bir kısmı israf yazıktır derken bir kısmı inadına aldım mangalda yakarım diyor. Önce insanımızı eğitelim. Böyle bir sirkülasyonu halletmek kolay değil ve ben eminim amazonun türkiyede ilk defa karşılaştığı birçok şeyden biridir bu.

apple zorlu center’da ilk açıldığında her telefonu tamir ediyor y da değiştiriyordu. telefonu yere vurup kıranları gördük, sonra apple “Türkiyede bazı haklar değişiklik gösterebilir” diye ibare koydu sitesine.

adam diş macununu sıkıp göndermiş ya, amazonun hatası bakması ve bu üyeliği engellemesi. Hatta telefon ve tc üzerinden engellemesi.

şimdi sorun şu;

amazonda karşılaşılan her sorun diğer sitelerde de karşılaşılıyor mu ? Evet

amazon özür dileyip iade alıyor mu ? Evet

diğer siteler suçu size atıp yıllarca bizi kanser ettiler mi ? Evet

iyi ki varsın amazon! Umarım bizim insanımıza bakıp, senin kıymetni bilen bizleri mağdur etmezsin yokluğunla.

sayende herkes hızlı kargo, koşulsuz iade triplerine girdi. Yemezler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Ermeydan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
    1536 Mesaj
    Amazon iadeleri hangi kargo şirketi ile alıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Er
    0 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    mertkizilyarli0@gmail.com

Aramex

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    250 Mesaj
  • Yüzbaşı
    320 Mesaj

Klasik yazan yeşille değil kırmızı şekilde olanı almalısınız ilk modelinden bahsediyorum diğerleri sonradan çıkan modellerde aşırı derece mentol kullanıldığı için fırçalarken nefes almakta güçleşiyor,
    Alışması 7 gün alıyor alışınca diğer macun lar şekerli gelmeye başlıyor tek bir macun yönelmeyün dönüşümlü olarak değiştirmenizi tavsiye ederim

|
    |
    Mutun_Tanhu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    501 Mesaj

Hepsinden geçtim. Aldığımız çanta 16" gelen çanta 15.6" benim laptop sığmadı.

|
    |
    Bahsedilenler: --Eren--
  • Yüzbaşı
    381 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Yasin Eskici

Fırsatı paylaşan bendim. Ne yazık ki bana da ucuz olan modelden gönderdiler. İade etmeyi düşünüyorum.

|
    |
    O.S.N kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1093 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: saygılıinsan

Hocam ama oral b de sls var gözüküyor. Akenatos sls yapıyor yazmış bu yarayı

Alıntıları Göster

Şimdi bu öyle ilginç bir meret ki karşısında tıp bile çaresiz. Hatta 2 sene önce gittiğim profesör bademciğini almamız lazım dedi. Hayatımda boğazımda hiç sorun yaşamadım ama öneriye bak, paragöz hepsi, iyi ki kabul etmemişim. Demem o ki tıppın çaresiz olduğu bir hastalığı kendimiz çözmeye çalıyoruz, deneme yanılmayla. Ben neyin tetiklediğini çözmek için ne meyveler kaldı sırayla yemeyi bıraktığım, yemeye başladığım, ne toz, ne stres, herşeyi denedim. Bende şimdilik macundan görünüyor. Arada da misvak yapıyorum ama onu da bayadır bir kenara bırakmama rağmen yine çıkmadı. Bende işe yarayan sizde yaramayabilir ama herşeyi denemeniz lazım. Yoksa mezara teslim bir hastalık bu.

|
    |

• Yarbay
    2887 Mesaj

uzun zamandır beklediğim kulaklık. 2500 lere düşsede alsam diyordum, dr indirim yapınca amazonda 3 5 kuruş altına inmiş hemen :D

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B08C7KG5LP/

• Yüzbaşı
    279 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ermeydan

Açıkçası yazdım ama %10 falan geri göndermediler sadece iade oluşturdular. Trenyolda iade seçeneğin olmaz diyorsun ama geçen bir terlik almıştım. Yanlış geldi. Ürünü almadan para iadesi yaptılar. Ürün de bende kaldı.

Trendyol böyle bir şeyi nasıl yaptı hayret ediyorum. Bir de bile isteye bu şekilde davrandı demek? Öyle bir firma ki önlerindeki ezbere yazılmış metinden cümleler seçmekten başka bir şey yapmıyorlar. Bayağı şanslıymışsınız böyle bir hizmet almışsınız Trendyol'dan.

|
    |
  • Yüzbaşı
    612 Mesaj

Alınır mı sence
    |
    |
    m f i kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2887 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: M0meNtS

Alınır mı sence

Bu fiyata kesinlikle alınır. Akşama kadar kargolanmazsa belki siparişimi iptal ederim, artık eskisi kadar müzik dinlemiyorum. Birde dışardayken kulak üstü kulaklık bana göre değil. Piyasası 3 bin 750 tl indirim çok büyük bi indirim bidaha kolay kolay gelmez

• Yüzbaşı
    612 Mesaj

konsol ve pc için bakıyordum bende dışarıdayken takamam büyük ihtimal
    |
    |
    m f i kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    718 Mesaj

quote:

Orijinalden alıntı: -Nautilus-

Şanslıymışsınız. Benimkiler daha kargo elime ulaşmadan indirime giriyor genelde.
    O daha kötüymüş ya
    |
    |
    Bahsedilenler: -Nautilus-
  • Yüzbaşı
    430 Mesaj
    |
    |

• Binbaşı
    1594 Mesaj

Yemek olduğu için kargo süreci nasıl olur acaba? Bozulmadan getirebiliyorlar mı, denediniz mi daha önce ?

|
    |
    Gybe kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    385 Mesaj

Konserve mantığında bir ürün sanırım o zaten
    |
    |
    danny_zuko kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
kripto para haberleri
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR2
1,094
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.