Şimdi Ara

Amazon Türkiye ve Fırsatları [ANA KONU]

5 sn
71.130
Cevap
3.277
Favori
16.122.460
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 16 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 7181
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 21 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 8
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 3277
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • BlackLead (1018 mesaj) TulparHAN (790 mesaj) mito1172 (728 mesaj) rasiTR (626 mesaj) antique (441 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (42826 mesaj) Mobil (15118 mesaj) Tablet (751 mesaj) Mini (4520 mesaj) Uygulama (5609 mesaj) (7 mesaj) (2291 mesaj)
  • @
624 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Diğer Fırsatlar >> Amazon Türkiye ve Fırsatları [ANA KONU]
Giriş
    984 Mesaj

Evet bence de. Fatura tarihi önemli diye biliyorum.
    |
    |
    ntquartex kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1792 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ntquartex

Kanunen garanti hakkının 3 ay azalmaması lazım, durumu amazona bildiririm ben olsam, resmen rezillik. Geçmiş olsun tekrar.

Amazon iade et diyor hocam başka bir şey bildikleri yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Bölüm Yetkilisi
    14925 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: mtyg

Buradan gelen her ürün iade ürün. Lanet olsun bunlara. Amazon yerine ikinci el alışveriş sitesi desek daha doğru olur. Yani bari telefonlarda yapmayın. Garanti hakkım 3 ay azaldı. Diğer kullanıcıyı mağdur ediyorsun. Bari bunu düşünsünler.

Alıntıları Göster

Garanti süren senin fatura tarihinden itibaren başlayarak 2 sene sürelidir. Cihazın aktifleştirilmesi seni bağlamıyor. Ayrıca nasıl anladınız cihazın aktifleştirildiğini?

Ben de aynı telefonu amazon'dan almıştım ve kutuda zaten jelatin olmuyor. Ama telefonun üzerinde jelatinler oluyor. Onlardan belliydi benim ilk defa açtığım benden önce başka birinin parmak sürmediği. Sizde de telefon öyle jelatinli falan gelmedi mi? Açık gelemez ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 27 Şubat 2021; 11:9:32 >

• Binbaşı
    1460 Mesaj
    Merhaba, kolay gelsin kargoyu getirmeden bir süre önce 0850’li numaradan arıyor ya, işte o aramayı açamadım. Yine de geitirlermi? Sorun olurmu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çavuş
    72 Mesaj

Evet
    |
    |
    Ayrton_SENNA kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    613 Mesaj

Hocam kisiye ozel 30tl neye gore tanımlandı sepete urunu ekleyince mi alt limiti var mi?
    |
    |
    ARroWCoLT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1782 Mesaj
    Amazona lanet etmekte neyin kafasıysa artık,zorla mı satıyolar size..demek ki işinize öyle geliyor ki yine Amazondan alıyorsunuz..ayrıca bu ülke de satın alınan ürünün garantisi, fatura tarihinden itibaren başlar ,daha böyle temel konuları bile bilmeyip gelip burda sallamayın

• Yarbay
    4259 Mesaj

Garanti süresi fatura kesim tarihi ile başlar. Firmaların garanti sorgulama sayfalarında gözüken tarihler genellikle ürünün stoklarına girdiği tarihi gösterir, yani doğru değildir. Aktifleştirilmiş sözünü buna istinaden kullandınız heralde? Bence yorum yapmadan önce biraz araştırın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ussuz -- 27 Şubat 2021; 11:38:19 >
    |
    |
    mtyg kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    613 Mesaj

Ucretsiz uye olmustum artisi hizli kargoydu bisikleti 2 gune getirdiler ama video vs bilmiyorum o nasil vizyon dizi filmleri izleme mi uygulamada gorememistim
    |
    |
    dirty_y kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    273 Mesaj

Netflix gibi bir şey. https://www.primevideo.com/ normal amazon üyelik bilgileri ile giriş yapın.

|
    |
    davetsiz07 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1792 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: BlackLead

Garanti süren senin fatura tarihinden itibaren başlayarak 2 sene sürelidir. Cihazın aktifleştirilmesi seni bağlamıyor. Ayrıca nasıl anladınız cihazın aktifleştirildiğini?

Ben de aynı telefonu amazon'dan almıştım ve kutuda zaten jelatin olmuyor. Ama telefonun üzerinde jelatinler oluyor. Onlardan belliydi benim ilk defa açtığım benden önce başka birinin parmak sürmediği. Sizde de telefon öyle jelatinli falan gelmedi mi? Açık gelemez ya.

Alıntıları Göster
    Cihaz gelince Samsung u aradım imei yi verdim 30.11.2020 de garanti başlamış dedi.

• Binbaşı
    1792 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bella Ciao

Amazona lanet etmekte neyin kafasıysa artık,zorla mı satıyolar size..demek ki işinize öyle geliyor ki yine Amazondan alıyorsunuz..ayrıca bu ülke de satın alınan ürünün garantisi, fatura tarihinden itibaren başlar ,daha böyle temel konuları bile bilmeyip gelip burda sallamayın
    Samsung u aradım onlar söyledi 30.11.2022 de garanti bitiyor diye söyledim fatura tarihi dün diye yine de 30.11.2022 de bitiyor dedi. Samsung bile bilmiyor dediğin konuyu benim bilmemem mi sorun oldu.

• Binbaşı
    1792 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ussuz

Garanti süresi fatura kesim tarihi ile başlar. Firmaların garanti sorgulama sayfalarında gözüken tarihler genellikle ürünün stoklarına girdiği tarihi gösterir, yani doğru değildir. Aktifleştirilmiş sözünü buna istinaden kullandınız heralde? Bence yorum yapmadan önce biraz araştırın.

444 77 11 i aradım imei yi verdim Garanti sorgulaması yaptım. Bence sen önce biraz araştır.

• Binbaşı
    1792 Mesaj
    Kullanılmış telefon geldi diye ben suçlu oldum. Bu forum fanatik dolu. Amazon u ben de severim. Ama beni kandırıyorsa hakkımı da ararım. 3 aylık s10+ piyasada zaten var gider daha uyguna alırdım.

• Bölüm Yetkilisi
    14925 Mesaj
    quote:

Cihaz gelince Samsung u aradım imei yi verdim 30.11.2020 de garanti başlamış dedi.

Alıntıları Göster

Samsung yanlış bilgi vermiş garantisi senin fatura tarihinden itibaren başlıyor.

Ayrıca dediğim gibi ürünü teslim aldın ürünün sıfır olup olmadığı belli olur zaten jelatinden falan. Onlar nasıldı? İlk defa sen açtıysan kimse o ürünü almış ve iade etmiş olamaz çünkü fabrika jelatini oluyor üzerinde telefonun.

Benim telefonumun imei'si de mesela ben satın almadan 3 ay - 4 ay önce tanımlanmıştır. Bu demek değil ki benim garantim 3-4 ay önce başladı.

Sizin telefonun jelatinin de bir sıkıntı yoksa alın kullanın ürünü sıfır ürün o. imei falan çok kontrol etmenize gerek yok. Garantiniz de fatura tarihinden itibaren 2 sene.

Çelişkili şeyler yazıyorsunuz telefonla alakalı. Sıfır mıydı, jelatinli miydi, telefonun yanındaki jelatinler çıkarılmış mıydı? hiç bir şey demiyorsunuz, imei hiç bir şeyi kanıtlamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackLead -- 27 Şubat 2021; 12:5:25 >
    |
    |

• Yarbay
    7228 Mesaj

kolay iade politikasının sonuçları işte.. beğenmediysen sen de iade et diyor çıkıyor işin içinden.. sonuçta iade ürünleri sokağa atacak halleri yok tabi yeniden satışa çıkartıyorlar
    |
    |
  • Binbaşı
    1782 Mesaj
    quote:

Samsung u aradım onlar söyledi 30.11.2022 de garanti bitiyor diye söyledim fatura tarihi dün diye yine de 30.11.2022 de bitiyor dedi. Samsung bile bilmiyor dediğin konuyu benim bilmemem mi sorun oldu.

Alıntıları Göster
    Aynen sizin bilmemenizdir sorun olan.. çünkü Samsung da çalışan,hususi seçilip işe alınmamış ki..onların sözlerine güvenip iş yaparsanız çok mağdur olursunuz daha..misal yarın o Samsung çalışanın bilgisine güvenip, fatura tarihine göre işlem yapıldığını öğrenemeseydiniz bir düşünün nolcaktı..en basiti elinizde ürünün halen garantisi varken, belki de gidip dışarda parayla yaptıracaktınız vs..vs... neyse..

Ayrıca burda size işin doğrusunu anlatanlar fanatik falan olmuyor,doğru tektir değişmez..bunu anlamak lazım önce..Amazon'un iade politikasını uçan kuş bile biliyor yani bunu bile bile alıp şikayet etmek adil değil..peki napcak Amazon, bu milletin bunca keyfi iadesini.. papazın sandığına mı yollayacak tabi yine millete satacak..,ha yurtdışında ki gibi tekrar kutusu açılmış olarak satabilir ama yurtdışında da bizdeki kadar iyiniyeti suistimal yok ki arkadaş..
    Ben burda evde iade biriktiriyorum diyen adam gördüm.. kafaya bak..bana da sen niye biriktirmiyosun yazmış.. ben iade için ürün almıyorum ki evde biriktireyim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bella Ciao -- 27 Şubat 2021; 12:18:19 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    581 Mesaj
    Bence amazonun sucu yok bizim gibi millete mustehak bu olanlar.
    |
    |
  • Yüzbaşı
    613 Mesaj

Bunu hangi amaçla aliyoruz bildigimiz depozitosuz sise ise tanesi 25 kurus degil miydi 😕
    |
    |
    mikailc78 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6391 Mesaj

Merhaba

Samsung'u önemseme onların garantiisi 2 yıl Amazon'un kendi garantisi de 2 yıl.

Amazon garantisini kullanacaksın zaten ama Amazon garantisi yerine Samsung garantisini tercih edersen Fatura düzenleme tarihi garanti başlangıcı olarak esas alınır. Ben Amazon garantisini kullanın diyorum. Arızalanırsa parça değişim yerine ücret iadesi yapılır tekrar sipariş verir aradaki farkı amazon karşılar.

Şimdi gelelim kullanılmış ürün olayına, haklısınız kullanılmış ürün gelmiş Amazona ürünü iade edip tekrar sipariş verin yeni ürün gelene kadar bu şekilde yapın. Tekrar söylüyorum Servis garantilerin de Tüketici korunması kanunu gereği teslim tarihi yani Fatura düzenleme tarihi esas alınır bu süre 3-5 gün değişir fakat tüketicinin lehine işlem yapılır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TulparHAN -- 27 Şubat 2021; 12:9:12 >
    |
    |
Reklamlar
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,577
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.