Şimdi Ara

Amazon Türkiye ve Fırsatları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: unexpected_09 , tafesan , ixib Daha Az
3 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 15 Misafir (2 Mobil) - 15 Masaüstü3 Mobil
5 sn
57.869
Cevap
3.023
Favori
13.742.373
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 3 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6675
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 23 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 20
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 3023
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • BlackLead (920 mesaj) rasiTR (626 mesaj) mito1172 (606 mesaj) TulparHAN (489 mesaj) ŞAKACI (380 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (34947 mesaj) Mobil (12708 mesaj) Tablet (751 mesaj) Mini (3846 mesaj) Uygulama (5609 mesaj)
  • @
520 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Diğer Fırsatlar >> Amazon Türkiye ve Fırsatları [ANA KONU]
Giriş
    166 Mesaj

Ben 14 adet 2,90’lık 4 adet 3’lü küçüklerden aldım hepsini tek koliye koymuşlar mng getirdiğinde kutu resmen parça pinçikti sizinkileri görünce imrendim.
    |
    |
    saubjk06 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1760 Mesaj

Amazon paketleme elemanlarının bokunu çıkardığının resmidir şu hale bak..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Onbaşı
    20 Mesaj

M-Wave Bagaj çantası 3 bölmeli Traveller, siyah/gri, 62 l

Fiyat:₺333,51 + ₺110,65 Kargo ücreti

https://www.amazon.com.tr/M-Wave-Amsterdam-Triple-Dreifachpacktasche-34-litre/dp/B001BJ6T22

|
    |
  • Yarbay
    6332 Mesaj

Ağaç kullanılmıyor. Kartonlar da farklı maddeler kullanılıyor. Amazon karton kutuları geri dönüştürülmüş malzemelerden üretiliyor.

|
    |
    747kubimustafa747 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    30 Mesaj

Bizede eziyet oluyor tek kutuya koy gönder bu nasıl bir mantık
    |
    |
  • Yarbay
    14820 Mesaj

ev sahibi zam yapacak bize bu gidişle. millette bir şey sanacak  

|
    |
  • Binbaşı
    1448 Mesaj
    Bence amazon bunu kasten yapiyor. Sistem rastgele belirledigi bazi coklu siparisler icin paketleme birimine tek tek kutulanmasi yönünde emir cikartiyor. Bunun amaci da dolayli ve ucuz yoldan reklam yapmak. Kargocu kolileri tasirken civardaki insanlar görüyor, teslim alirken komsular görüyor, atarken çöp kutusunun cevresinden gecenler görüyor. Bu da görenlere “insanlar ne kadar cok amazondan siparis vermis demek ki bu amazonda birsey var” algisi yaratiyor. Baska türlü bu tarz paranoyakca paketlemenin mantigini aklim almiyor malesef.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çavuş
    67 Mesaj

Katılıyorum. 3 tane çok uygun fiyatlı ürün söylediğimde ( 3 farklı kutuyla geldi) ofisteki arkadaşlar bakıp "oo ne gelmiş acaba ? nedir bu Amazon'un olayı ?" diye soruyorlar.

|
    |
    Ayrton_SENNA kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    4866 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ayrton_SENNA

Bence amazon bunu kasten yapiyor. Sistem rastgele belirledigi bazi coklu siparisler icin paketleme birimine tek tek kutulanmasi yönünde emir cikartiyor. Bunun amaci da dolayli ve ucuz yoldan reklam yapmak. Kargocu kolileri tasirken civardaki insanlar görüyor, teslim alirken komsular görüyor, atarken çöp kutusunun cevresinden gecenler görüyor. Bu da görenlere “insanlar ne kadar cok amazondan siparis vermis demek ki bu amazonda birsey var” algisi yaratiyor. Baska türlü bu tarz paranoyakca paketlemenin mantigini aklim almiyor malesef.

Hocam zaten paketleme elemanları seçmiyor bunları ayrı ayrı paketleyim diye. Amazon'un kullandığı WMS(depo yönetim sistemi) ayarlıyor her şeyi. Ama o yazılımda bir kalibrasyon sorunu mu var, yoksa girilen verilenden birinde bir hata mı yaptı, veya sevk edilen bölgeye gönderilen ürün sayısıyla mı alakalı sistemi görmeden zor. Ama amaç müşteriye en hızlı şekilde siparişini ulaştırmak. Deponun aynı bölgesini geçtim, aynı Sku'ya sahip ürünleri(çok aşırı ağır ve aşırı hacimli olmadığı sürece) ayırmak bir sorun olduğunu gösteriyor. Yoksa sistem deponun farklı bölümlerinde ve paketleme aşamasında farklar oluşacak ürünlerde otomatik ayırıyor. Mesela benim total ağırlığı 8 kilo üzerinde olan 4 parça aynı ürünüm tek pakette geldi geçenlerde.

Bu olay garip, kafama en yatan seçeneğin WMS'e girilen bazı ürünlerin verilerinde hata olması ya da kalibrasyon sorunu.

• Çavuş
    67 Mesaj

Teşekkür ederim.
    |
    |
    TulparHAN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2910 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: eyozgurluk

Hocam 850 tl ye aldım kaliteli ses için. Acaba iptal mi etsem

Alıntıları Göster

dediğim gibi seti tamamlarım amfi kablo alırım derseniz işe yarar. yoksa başka hiçbişiye bağlayamazsınız bunları. eskiden buna pikap kaset cd deckleri de eklenirdi. şimdi nasıl bilmiyorum heralde usb giriş vardır yeni amfilerde bilemiyorum

• Teğmen
    170 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: yedikeresekiz

dediğim gibi seti tamamlarım amfi kablo alırım derseniz işe yarar. yoksa başka hiçbişiye bağlayamazsınız bunları. eskiden buna pikap kaset cd deckleri de eklenirdi. şimdi nasıl bilmiyorum heralde usb giriş vardır yeni amfilerde bilemiyorum

Alıntıları Göster

Bana demode geliyor bunlar, kablosuz modeller daha kullanisli. Metrelerce kablo cekmek zorunda kalmiyorsunuz

|
    |
  • Yarbay
    14820 Mesaj

evetttt. yine yeniden. paketleme konusu şimdi bir en az 10 sayfa konuşulur hadi bakalım  

• Teğmen
    185 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    buğrakasım

Adamlar yok yere dünyanın en büyüğü değil. 1 verip 10 alıyorlar. Bizim çöplük e ticaret siteleri de vermeden 100 hatta 1000 alma peşinde. Sahtekarlar

|
    |
    TulparHAN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    7224 Mesaj

"amaç müşteriye en hızlı şekilde siparişini ulaştırmak" diyorsunuz da, daha geçen gün bir kitap üç tane de ampul siparişimi arka arkaya takip kodlarıyla farklı kutulara koymuşlardı.. hepsi aynı depodan aynı banttan arka arkaya çıkmış.. hepsi tek kutuda rahatlıkla gelebilecek ürünlerdi.. kolaygelsin elemanına bu olayı sordum, "araçlarda gereksiz yer kaplıyor kutular, işler aksıyor" dedi..

|
    |
    Vatov kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    406 Mesaj

Amazon işi bilmiyor yea, direk kolibandı ile birbirine yapıştırıp göndermesi lazımdı, koli, kağıt neymiş, cık cık cık!!11bir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    355 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: saubjk06

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/95/00/8a/95008a27c4d8925541360a9b822e81b3.jpeg&t=0&width=480&text=1

Tek sipariste 10 adet 2.90 tl lik islak mendil almistim hepsini tek tek kutulara koymuslar ayrica icerisine kagit sıkıstırmıslar.Ne gerek var bu kadar israfa.

Çok kıskandım sizi keşke bana öyle gelseydi. Ne güzel soba tutuşturuluyor koli içi sarma kağıtlarla ah ah. Bi dahaki sefere olurda 2.90 a mendil el dost hesapları ile 100 kolilik sipariş geçeyim ben

• Teğmen
    245 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    Burdur_1534

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acemi_mühendis -- 15 Ocak 2021; 20:1:44 >
    |
    |

• Teğmen
    170 Mesaj
    Fırsat sayılır mı, bilmiyorum.

https://www.amazon.com.tr/dp/B084XT11D3

• Teğmen
    139 Mesaj
    Tornavidalarda güzel indirim var.

Örnek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akenatons -- 15 Ocak 2021; 20:19:50 >
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
kripto para haberleri
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,547
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.