Şimdi Ara

Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU] (2561. sayfa)

5 sn
331.340
Cevap
8.111
Favori
72.800.638
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1592 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 25592560256125622563
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayrı kutu meselesinin sebebi Prime kargo. Öyle hepsini bir kutuya koyup gönderse belirli bir desinin üzerine çıktığı için kargolar AGT ve Kolay Gelsin yerine MNG ye gitmek durumunda kalacak. Ve böylece, ertesi gün teslimat işi sarpa saracak. Öyle sayfalarca tartışmaya gerek yok tek neden bu.
    Denemesi bedava tek minik kutuya sığmayan büyükçe bir ürün alın ve MNG kargo keyfini yaşayın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ademcell A kullanıcısına yanıt

Siparis yogunlugunu gonderilen kargo sayisini arttirarak gostermesindeki fayda nedir bi sirketin? Cogu firma artik parcali gonderim yapiyor. Urun depoda bulundukca kargolaniyor musteriye. Ayni siparis olsa bile depo her zaman ayni anda toplayamayabililyor siparisleri. Urunler ayni depoda olsa bile farkli lokasyonlarda tutuluyor olabilir. Dolayisiylada urunleri buldukcada kargoluyorlar ve bu depo calisaninin insiyatifinde bile degildir. Boylece hem musteri bekletilmemis oluyor hem de urun teslim sureleriyle ilgili KPI’lar tutturulmus oluyor sirket icinde. Obur turlu ayni siparisteki urunu buluncaya kadar geri kalan parcalari bekletecek ve tek parcali kargo gecikecek.

Baktiginda musteri icin de bir avantaj bu aslinda ama Ilginc bi sekilde insanlar bunu bile sorguluyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olethros -- 14 Ocak 2021; 0:37:33 >
  • kaiserx K kullanıcısına yanıt
    Agt ve kolay gelsin hizmeti dışında yaşıyorum. Aynı kutuda 2 üründen fazlası geldiğini görmedim daha. Aynı anda aldığım kitaplar bile ayrı kutuda geliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Olethros

Siparis yogunlugunu gonderilen kargo sayisini arttirarak gostermesindeki fayda nedir bi sirketin? Cogu firma artik parcali gonderim yapiyor. Urun depoda bulundukca kargolaniyor musteriye. Ayni siparis olsa bile depo her zaman ayni anda toplayamayabililyor siparisleri. Urunler ayni depoda olsa bile farkli lokasyonlarda tutuluyor olabilir. Dolayisiylada urunleri buldukcada kargoluyorlar ve bu depo calisaninin insiyatifinde bile degildir. Boylece hem musteri bekletilmemis oluyor hem de urun teslim sureleriyle ilgili KPI’lar tutturulmus oluyor sirket icinde. Obur turlu ayni siparisteki urunu buluncaya kadar geri kalan parcalari bekletecek ve tek parcali kargo gecikecek.

Baktiginda musteri icin de bir avantaj bu aslinda ama Ilginc bi sekilde insanlar bunu bile sorguluyor :)

Aynı siparişteki 2 tane aynı model, aynı barkod ıslak mendilin 2 ayrı paket yapılması bundan diyorsunuz yani.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• kaiserx K kullanıcısına yanıt
    50 inç tv aldığımda kolay gelsin ile geldi antalyaya. Yine büyükçe kutulu elektrik süpürgesi almıştım kendi koca kutusuyla agt ile geldi. Gerçi son bir senedir verdiğim küçük büyük farketmeksizin hiç bir sipariş mng ile gelmedi bana. Mümkün mertebe önce agt ve kolay gelsin ile göndermeye çalışıyorlar sanırım
  • ademcell A kullanıcısına yanıt

Hocam aynı şeyi niye dolandırarak söylüyorsunuz anlamadım. Gider gösteriyor evet. Giderler gelirden düşüyor. Yani vereceği vergi düşüyor. Biz de öyle yapıyoruz.

Yazın ayda takribi 30 bin liralık yakıt alıyoruz. Gider gösteriyoruz evet. Yani vergiden düşüyoruz. Yoksa o 30 bin bize kaçar.

• -Nautilus- kullanıcısına yanıt
    En basitinden urunlerden biri iade deposunda biride asil depoda olabilir. Depolar ayni hangarda olsa bile lokasyonlari farkli. Tabi bu benim tahminim. Amazon’un daha farkli algoritmalari olabilir siparis toplamak icin.
  • amazon kitap konusunda cidden çok iyi, 3-4 liraya klasikleri satıyor. kitap sevenler için;çok satanlarda %50 indirim devam ediyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Olethros

En basitinden urunlerden biri iade deposunda biride asil depoda olabilir. Depolar ayni hangarda olsa bile lokasyonlari farkli. Tabi bu benim tahminim. Amazon’un daha farkli algoritmalari olabilir siparis toplamak icin.
    Konuyla ilgili mesaj attım. Bakalım açıklama yapacaklar mı.

• Amazon gerçekten iyi niyetli. Ben de bu durumdan memnunum verecekleri 20 lirada da gözüm yoktu. siparişim de nerede kaldı da demedim 10 gün geçse de. İçim rahat gözüm arkada kalmıyor 🙂
  • antique kullanıcısına yanıt

Enpara'da 3 kez faizsiz, ziraatte gıda, akaryakit, altın vs harici surekli taksit var faizsiz, aklınızda bulunsun. İş bankasına faiz odemeyin boşa.

• Sadece amazon kayıtlı x bankası kredi kartım dan akşam abd üzerinden işlem yapılmış banka aradı sordu bize mi ait diye hayır dedim kartı iptal ettiler hemen. Rezalet yemin ederim amazona yazıklar olsun çok dikkat edin amazona sıkıntı var

son 1 tane kalmıştır, diğeri kısa sürede stoğa girmiştir. farklı zamanlarda verilse de aynı arabayla çıkmıştır.

• yigit+ Y kullanıcısına yanıt
    Yazdığınız benimkini açıklar ama şunu açıklamaz

https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/147423132

• webco W kullanıcısına yanıt

Kaç gündür size denkgeliyorum insanların mesajlarını troller gibi ,dalga geçer gibi , ortamı cıvıtırcasına entryler giriyorsunuz ama ben sizin yaptığınızı yapmayacağım.

Amazona kart kaydetmek çok sıkıntı kartın sadece numarasını ve kime ait olduğunu istiyor tamam başka hiç birsey yok ne telefonla alışveriş doğrulama 3D secure vs vs eğer kart bilgileriniz bir sekilde çalınsın bu Amazon veya diğer uyduruk siteler farketmez çalan kişinin amazondan yapacağı alışverişlerinin sponsoru olmanız içten bile değil .

• quote:

Orijinalden alıntı: Acemi_mühendis

Dün kipadan aldık 20 tl migroslardada aynı fiyattır muhtemelen

• quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

Hocam aynı şeyi niye dolandırarak söylüyorsunuz anlamadım. Gider gösteriyor evet. Giderler gelirden düşüyor. Yani vereceği vergi düşüyor. Biz de öyle yapıyoruz.

Yazın ayda takribi 30 bin liralık yakıt alıyoruz. Gider gösteriyoruz evet. Yani vergiden düşüyoruz. Yoksa o 30 bin bize kaçar.

Neyse ben son kez yazıyorun bu konuda Aynı şeyi söylemiyoruz sizin örneğinizdeki şirketinizde vergiden düşeceğiz diye daha fazla akaryakıt almadığınıza göre

vergiden düşüyorlar diye iamazon da daha fazla kargo göndermesi sorun olmaz lafınızaydı eleştirim
    Anlatabilmişimdir umarım tşk..

Yok daha neler

burada birinin cebine giren bir şeyler var gibi görünüyor hiçbir izahı olamaz diyecektim yazarken aklıma şu geldi:

bir sürü sipariş vermiştim sadece küçük olanları kargolayıp bu resimdeki kutuya sığmayan şeyleri beklettiler ve yeni kargoya verdiler. Kutuları bitmiş olabilir. Tedarik zinciri aksamış olabilir. Düşük bir ihtimal ama olmaz diye bir şey yok.

• 
Sayfa: önceki 25592560256125622563
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.