Şimdi Ara

Amazon Türkiye ve Fırsatları [ANA KONU]

5 sn
58.186
Cevap
3.036
Favori
13.815.395
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6693
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 23 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 15
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 3036
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • BlackLead (921 mesaj) rasiTR (626 mesaj) mito1172 (615 mesaj) TulparHAN (502 mesaj) ŞAKACI (380 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (35197 mesaj) Mobil (12762 mesaj) Tablet (751 mesaj) Mini (3857 mesaj) Uygulama (5609 mesaj)
  • @
526 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Diğer Fırsatlar >> Amazon Türkiye ve Fırsatları [ANA KONU]
Giriş
    5382 Mesaj

Saçmalık bunun neresinde açıklayabilir misiniz?
    |
    |
    TulparHAN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1732 Mesaj
    Siparişlerim gelmeye devam ediyor. Bu sefer gelen her ürün tek tek olsa da ebatlarına en uygun kutulara paketlenmişti. Seviliyorsun Amazon.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2470 Mesaj

Bana mesaj geldi kazandınız diye fakat bonus yüklenmesi gereken günü geçtiği halde yüklenmedi

|
    |
    celtic pride kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Uzaklaştırılmış 3 gün cezanın, 2 gün 19 saat 49 dakika kadarı kaldı.

Aynı anda sipariş verilmiş 2 adet aynı ürünün ikisinin 2 ayrı koli yapılıp 2 ayrı kargo firmasına verilmesi bence saçmalıktır. Koli,Nakliye masrafı da olmuş oluyor. Benim açımdan sıkıntı yok bana zamanında geliyor ama dediğim gibi gönderici açısından pratik olduğunu düşünmüyorum

|
    |
    Mr.Legend kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    35 Mesaj

@Supernova78 bilgilendirmeniz için teşekkür ederim :)

@TulparHAN hocam, amazon gibi çok fazla kargo kullanan şirketlerin kargo şirketleriyle özel anlaşmaları olur, atıyorum siz biz bir kargoyu 10 tl'ye gönderirken, onlar 2-3 tl'ye gönderirler, ancak karşılığında da kotaları olur, ben bu sene senden 1 milyon kargo yollayacağım şeklinde, aksi durumda sözleşmelerde cezai şart vardır.

farklı kargo firmalarının kullanımı da bu kota meselelerine ilişkindir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi celtic pride -- 4 Ocak 2021; 17:3:11 >
    |
    |
    Bahsedilenler: TulparHAN, Supernova78 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    343 Mesaj

kalemi kullanıp iade eden ayrı bir inceleme konusu ama, bunun neresi büyük rezalet anlamadım ki? depo görevlisinin sizin yaptığınız testi yapmasını mı bekliyorsunuz? aynı kalem setinden bulup onunla yazıp bir de iade edilenle yazıp aradaki farkı görüp bu iade alınmaz ya da başka bir müşteriye satılmaz demesini mi bekliyorsunuz? madem beğenmediniz iade edin gitsin. ben gg den online teslimat olan bir ürün aldım, sorun çıktı gg de müşteri temsilcisine bağlanmak ayrı dert, sorunu anlatmak ayrı dert, bir haftada iade etmeye karar verebildiler.

keşke insanımız bu iade olayını suistimal etmese. ama durumumuz belli, bir durumu suistimal etmeden duramıyoruz, kodumuz bozuk maalesef. amazondan yüzlerce ürün aldım çoğu kapalı kutu geldi, bazı ürünler iade edilmiş gibi geldi ama temiz durduğu için dert etmedim, benim de beğenmeyip ya da daha ucuzunu bulduğum için iade ettiğim ürünler oldu ama kullanıp iade ettiğim ürün olmadı (bir tane hariç, onda sonradan kusur oluştu, arayıp bildirdim iade edin dendi). bu kadar dert etmeyin arkadaşlar yok rezaletmiş yok şöyleymiş yok böyleymiş. amazonun geçmişi ne ülkemizde? 3 yıllık bir şirlet ve son bir yıldır falan bilinirliği arttı. amazonda depoda, müşteri hizmetlerinde, paketlemede, iade bölünde vb. çalışan insanlar da ali, ayşe, fatma, ahmet, burcu vb. yıllardır hizmet veren oturmuş sistemi ve kadrosu olan amerika ve almanya amazon ile karşılaştırmayın henüz. kasım ayından beri yaptığı kampanyalar ve tv reklemları adamların sipariş sayılarını muazzam arttırmış görünüyor. fakat hem kendi depo ve paketleme personeli ayrıca kargo kapasitesi yetersiz kalmış görünüyor. zamanla rayına oturur buradaki sistem de diye düşünüyorum. ayrıca son bir not bu milletin uyanıklığını hafife almayın lütfen.

|
    |

• Teğmen
    142 Mesaj

Bu kadar fiyat farkı olunca insan şüphe ediyor yine kullanılmış ürünmü diye.

Malum 400 tl lik süpürgelerden alan arkadaş bahsetmişti kullanılmış süpürge geldi diye.
    |
    |
    ilkerl kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    289 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: akenatons

Bu kadar fiyat farkı olunca insan şüphe ediyor yine kullanılmış ürünmü diye.

Malum 400 tl lik süpürgelerden alan arkadaş bahsetmişti kullanılmış süpürge geldi diye.

Şimdiye kadar başıma gelmedi umarım da gelmez. Stok sayısı fazla olduğundan daha güvenli aldım.

|
    |
  • Er
    9 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    rakçıserpil

hocam bunun kasti olarak yapıldığını mı düşünüyorsunuz anlamıyorum. satın aldığınız üründen bir depoda bir tane kalmıştır diğeri diğer depodan tarafınıza yollanmıştır. ürünleri yollayan aşağı mahalleden mehmet bakkal değil amazon belli bir sistem işliyor ürünler kargolanıyor
    |
    |
  • Yarbay
    4169 Mesaj

2 ayrı koli konusunda değindiniz nokta haklı olsa da, iki ayrı firma dediğiniz için arkadaşında dediği gibi farklı anda tedarik edilen ya da farklı depolarda olan 2 aynı ürün geliyor benim de ilk olarak aklıma
    |
    |

Benim için hiç problem değil hatta fazladan koli geliyor diye mutlu bile olurum sonuçta bana bir zararı yok dolayısı ile kast de olduğunu düşünmek mümkün değil.

|
    |
    şemseddingüz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    quote:

Orijinalden alıntı: RANCH SOS

2 ayrı koli konusunda değindiniz nokta haklı olsa da, iki ayrı firma dediğiniz için arkadaşında dediği gibi farklı anda tedarik edilen ya da farklı depolarda olan 2 aynı ürün geliyor benim de ilk olarak aklıma

Bilemiyorum farklı depolar da olabilir bir kaç mesaj önceki arkadaşın söylediği kota muhabbetide olabilir

|
    |
  • Binbaşı
    1748 Mesaj
    Amazonun yaptığı kağıt karton israfı benide üzüyor. Tüm dünyada bu şekilde çalışıyorlar ve geri dönüşüm açısından çok üzücü bir durum. Normalde gelen koli kartın direkt çöpe atarım amazon kolilerini biriktiriyorum. Ya kullanıyorum ya da kağıt toplayanlara veriyorum

Bende 60 tane falan koli oldu hayır kıyamıyorum tertemiz koli taşınırken falan lazım olur..

|
    |
    uA_OzaN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    11 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    kursatardic

Prime hocam bana hep MNG ile geliyor sanırım İstanbul'da farklı

|
    |
    0xbkt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Er
    9 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    rakçıserpil

şehrinizde kolay gelsin varsa kolay gelsin ( nadiren agt ), kolay gelsin yok agt varsa agt ile ( nadiren mng) ikiside yoksa mng ile kargolanıyor. prime hesap olup olmaması benim deneyimlerime göre çoğu zaman bir şeyi değiştirmiyor
    |
    |
    kursatardic kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    363 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: TulparHAN

Bende 60 tane falan koli oldu hayır kıyamıyorum tertemiz koli taşınırken falan lazım olur..

Hocam o ipli bantları nasıl açıyorsunuz ben hep vahşi bir hayvan gibi parçalayarak açıyorum amazon kolileri ipler açmaya mani

• Uzaklaştırılmış 6 gün cezanın, 5 gün 19 saat 48 dakika kadarı kaldı.

Bıçakla😊

|
    |
    webco kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    363 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Komedidansshow

Bıçakla😊

Bende tik var bantları içe bastırıp direk bantı çekerek açma metodu uygularım yıllardır. Ama bu amazon zıkımının ipli koli bantları vallahi deli ediyor beni. Yapan usta kör olmuş o ne sağlam bant be. İçe bastırarak açamıyorum. 😠😠😠

• Teğmen
    170 Mesaj

Ben alistim artik, biraz sert cekmek gerekiyor  

|
    |
    webco kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
Pubg mobile uc
Radyo Dinle
anzer balı
Cancer Clinical Trials
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,281
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.