Şimdi Ara

Amazon Türkiye ve Fırsatları [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: HeavyClocker , Jdivision Daha Az
2 Kayıtlı Üye (1 Mobil) ve 14 Misafir (4 Mobil) - 11 Masaüstü5 Mobil
5 sn
51.485
Cevap
2.835
Favori
12.411.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 sa. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6347
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 25 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 16
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 2835
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • BlackLead (899 mesaj) rasiTR (626 mesaj) mito1172 (449 mesaj) ŞAKACI (379 mesaj) zknmr (357 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (29858 mesaj) Mobil (11737 mesaj) Tablet (751 mesaj) Mini (3522 mesaj) Uygulama (5609 mesaj)
  • @
458 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Diğer Fırsatlar >> Amazon Türkiye ve Fırsatları [ANA KONU]
Giriş
    15028 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: saredsa

Pusudayım. Notebook disk yetmiyor. Oyun atıp usb3.0 ile hızlı şekilde oyunları oynayabileceğim bir hdd bakıyorum.

WD 4TB My Passport Taşınabilir Harici Hard Disk, Siyah, BPKJ0040BBK, WESN

https://www.amazon.com.tr/Passport-uyumlu-Mavi-BA2F0050BBL-WESN/dp/B07VTW2LPX/ref=sr_1_2?__mk_tr_TR=%C3%85M%C3%85%C5%BD%C3%95%C3%91&dchild=1&keywords=WD%2B2%2C5%27%27%2B4TB&qid=1605868846&s=electronics&sr=1-2&th=1

Ben aynısını gecen sene Vatan'dan 539 TL almıştım. O dönem bu ürün yeni girmişti piyasaya diğer satan yerlerde 800 TL civarıydı. Vatan da şuan 936 TL

amazon şuan en uygun fiyata satan yer görünüyor. ₺748,25.

1 TB olanları var onlara da bakabilirsin.

WD 2TB Orange My Passport Taşınabilir Harici Hard Disk - USB 3.0 - WDBS4B0020BOR-WESN ile kıyaslandığında üstten 0.5 cm yandan 1cm daha ufak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 20 Kasım 2020; 13:57:4 >

• Teğmen
    155 Mesaj

En sevmediğim şey yazılanları düzgün okumadan ahkam kesmek, defaatle belirttim değil mi? MH'nin bana istersem iade edebileceğimi istersem de ürünü tutabileceğimi söylediğini?

Madem okumayacaksınız neden yazıyorsunuz?

USB 3.0 içi " teorik olarak 5000 Mbit/s (veya 5 Gbit/s = 640 MB/s) transfer hızına ulaşabiliyor. " sata 3 hdd taksan usbden işini görür. Alırken kartın hangi usb versiyonunu desteklediğini hız limitini falan araştır hocam. Benim tavsiyem taşınabilir SSD alman olur. Başka işler için de kullanabilirsin. Oyunlar için youtube da falan performans denemelerine bak verimli olmuyorsa laptopdakini değiştir. boşuna para harcama

|
    |
    saredsa kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Hocam buradaki gördüm ki çok var bunlardan artık para aldıklarını düşünüyorum.

|
    |
    ŞAKACI kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Diğer sitelerin aksine amazon çok sipariş geçen kullanıcıları pek sevmiyor sanırım (en azından bu siparişler sürekli aynı kategoriden yapılıyorsa). O yüzden bu kampanya döneminde size şöyle bir tavsiyede bulunmak istiyorum: Aynı evde yaşıyor olsanız bile her kişi için ayrı bir kullanıcı açıp ayrı kartlardan işlem yapın. Forumdan vs. indirimleri takip ettiğim için akrabalar da çok sık tavsiye istiyor. Prime Day'de dayım ve kuzenime 2 adet farklı model laptop satın almıştım. Bu yüzden şu an kendime laptop alamıyorum. Şöyle bir mail atıp siparişimi otomatik olarak iptal ediyorlar: Satın alma geçmişinize ve davranışınıza baktığımızda ürünleri yeniden satmak istediğinizi düşündüğümüzden bu siparişi kabul edemiyoruz.

Fakat işin garibi farklı bir kategoriden sipariş geçtiğimde (örneğin giyim) böyle bir sorunla karşılaşmıyorum. Bir hanede bir senede en fazla 2 tane laptop alınır gibi düşünüp fazlasını satış için aldığımı düşünüyorlar sanırım.

Ayrıca bahsettiğim bu 2 laptopun da adresleri ve alıcıları farklıydı. Kendileri amazon sistemini pek bilmediği için benden rica etmişlerdi. Aynı sıkıntıyı sizin de yaşamamanız adına bu durumdan bahsetmek istedim.

• Yarbay
    15028 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: DreamSs

USB 3.0 içi " teorik olarak 5000 Mbit/s (veya 5 Gbit/s = 640 MB/s) transfer hızına ulaşabiliyor. " sata 3 hdd taksan usbden işini görür. Alırken kartın hangi usb versiyonunu desteklediğini hız limitini falan araştır hocam. Benim tavsiyem taşınabilir SSD alman olur. Başka işler için de kullanabilirsin. Oyunlar için youtube da falan performans denemelerine bak verimli olmuyorsa laptopdakini değiştir. boşuna para harcama

Arkadaş önerdiğinizi yapabilir ama bütçesi ne acaba. Bütçesi SDD yetmeye bilir çünkü SDD palı malum. Ben de SDD önerecektim ama harici disk önerisi istediği için bütçesi yetmeyecek sanırım diye düşündüm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Noctivagant -- 20 Kasım 2020; 13:59:45 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    483 Mesaj

MH’ye ulaşıp MNG’nin kargo şubesine götüremeyeceğinizi ama başka bir şirketle Yurtiçi kargo vs iş yerine çağırıp gönderebileceğinizi söyleyin. Eğer limitimiz XX lira derse ve bu ödediğiniz ücretin altındaysa, bu kargo gönderiminin sizden kaynaklanmayan bir sorun sebebiyle olduğunu,kargo saatlerinde MNG şubesine gidemediğinizi, başka şirket de eğer fazla ücret çıkartırsa üstünün sizin kendi cebinizden karşılamanız gerekmesinin haksız ve yasal olmadığını, bunu kabul etmediğinizi söyleyin. Size mağdur olmayacağınız şekilde çözüm bulacaklarını düşünüyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Th3_SpiRitLEsS kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6176 Mesaj

Amazon'a başka kargo ile göndermek doğru değil.

Depo kabul etmeyebiliyor geri geliyor veya yolda birileri paketi açıp ürünü aliyor 1 arkadaş böyle göndermiş Airpods PRO'yu söylediğine göre yolda çalmışlar ne kadar doğru bilmiyorum fakat mümkün mertebe MNG ile göndermek sağlıklı olacaktır

|
    |
    sirphoenixx kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bu kadar savunup para almıyorlarsa zaten başka sorun var demektir :)

|
    |
    Concordato kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Artık bu forumda tarafımdan gerçekten sıcak bir fırsat yayınlanmayacaktır.

• Yüzbaşı
    316 Mesaj

Gözünüze çarpan gaming kulaklık fırsatı var mı arkadaşlar?

|
    |

Monster Abra A5 V15.6.4 Intel Core i7 10750H | 16 GB(2x8GB) SAMSUNG DDR4 2933MHz | 512GB SAMSUNG PM981a M.2 SSD | 4GB GDDR6 nVIDIA® GeForce® GTX1650 (Refresh 2020 Sürümü) | 15,6 inç; FHD 1920x1080 120Hz IPS Mat LED Ekran | Corsair Harpoon RGB Wireless Kablosuz Gaming Mouse | Monster Pusat Pro Gaming Wireless Gamepad | Monster Pusat Gaming Mousepad
  • Yüzbaşı
    571 Mesaj

TP link deco sistemlerinde e4 modelini önermiyorum. E4 maksimum 100mpbs'e kadar destekliyor. M4 modeli 1000e kadar destekliyor. Bundan bir kaç yıl sonra çoğu kişi 100+ kullanacağı için M4 uzun vadede daha mantıklı. Amazon'da ki fiyat farkı ürün başı 50 lira.

Edit: gokaykac uyardı, bağlantı hızı meselesi sadece kablolu bağlantıda geçerliymiş. Bağlantı hızı 100+ olacaklar bu konuyu düşünmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kuftikufti -- 20 Kasım 2020; 17:55:30 >
    |
    |
    sudkaldo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    214 Mesaj

Risk kutu oyunu. 2 yıl önce baktığımda da şu anki indirim fiyatındaydı.

Daha aşağıda fiyat bulamadım.

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07CKCKN6R/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A1UNQM1SR2CHM&psc=1

|
    |

Cimer, thh gibi yerlere mutlaka şikayet edin yasal değil.

thh’ye verince ürünü alacaksınız zaten. Sipariş iptali diye bir şey yok. Diğer tüm yetkili yerlere yazın ki uyarsınlar şu e ticaret sitelerini. Herkes tek tek mahkemeye mi verecek? Üyeliğini falan iptal edemez. Teke düşürür en fazla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    iKD44 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sorduğunuz soruya istediğiniz gibi cevap alamamanız mı sıkıntı?

Belki yanlış hatırlıyorumdur; siz beni “phoenixx’in dediği gibi hukuki durumu da sordum, benim bir suçum yok” demişsiniz.

Ben kim ne yazmış, ben ona ne cevap verdiğimi takip etmem, çünkü durumla ilgili hep aynı şeyi söylerim. Son zamanlarda ise bu konuda sadece bir kişiye “eğer kendi insiyatifinizle, yanlış gelen ürünü tutuyorsanız bu suçtur, cezası da şikayete bağlı 1 yıla kadar hapis ya da adli para cezasıdır” dedim.

Siz eğer beni tagleyip yazıyorsanız, “bu yanlış gönderilen ürünü iade etmezsem ne olur?” Diyenin siz olduğunu varsaymak kadar doğal bir durum olamaz. Yok eğer onu yazan siz değilseniz beni taglemenizi gerektiren bir durum da yok.

Velhasıl ben hiçbir “Müşteri temsilcisi sizde kalabilir dedi” diyene “göndermezseniz suç işlersiniz” demedim, demek kadar saçma bir şey de olamaz. Eğer benim aksini söylediğimi iddia ediyorsanız bence siz benim yazdıklarımı okumuyorsunuz, doğal olarak da kendi kendinize en sinir olduğunuz şeyi yapıyorsunuz.

|
    |
    Concordato kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Onbaşı
    35 Mesaj

10 Kasımdan bu yana aldığım robot süpürgeyi gönderemediler. Göndermedikleri gibi bilgi de alamıyorum. Depoya sorduk diyorlar. Depoya sorup cevap alamıyorlarmış. İptal edip başka satıcıdan alsam hem 600 lira fark var hem de amazon güvencesi yok. Çıldırtacaklar sonunda!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi datt -- 20 Kasım 2020; 14:47:9 >
    |
    |

E4 kablolu bağlantıda max 100 veriyor yanlışlık olmasın kablosuz da böyle bir kısıt yok ki şöyle bir gerçek var 5 yıllık bu ürünler benim gözümde sonra randıman alınmaz.

|
    |
    kuftikufti kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    829 Mesaj
    Bu nasıl arkadaşlar.

Lenovo IdeaPad Gaming 3 Dizüstü Oyuncu Bilgisayarı 15.6" FHD, Intel Core i5-10300H, 512GB SSD M.2 , 8GB RAM, NVIDIA GeForce GTX 1650 4GB, 81Y400N1TX, Windows 10https://www.amazon.com.tr/dp/B08CYG8WXZ/ref=cm_sw_r_cp_api_fabc_dlC_M96TFb2F3P4XC

7999 gibi bir fiyatı var. Uygunmudur

|
    |
  • Çavuş
    58 Mesaj

Amazon'da 1 hafta önce 8TB olanı 999 TL'ye satılıyordu. Garanti bonus online alışveriş kampanyası ile 919 TL'ye alabiliyordunuz. Takipte kalın derim.

|
    |
    Noctivagant kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Deponun kabul etmemesi kısmına bir şey diyemem. Lakin “isterseniz başka kargoyla gönderin diyen ve bu seçeneği de sunan Amazon’un kendisi.

Yolda çalınma kısmı ise başka bir konu ve MNG olsa da farketmez. Eğer Amazon iade ürünlere sigorta yaptırıyorsa ne ala, siz de eve çağıracağınız diğer kargo şirketinden sigortalı olarak gönderirsiniz.

Ben de tüketici hakem heyeti mahkeme vs ile uğraşmak istemediğimden, mümkün mertebe MNG ile iade etmeyi tercih ediyorum.

|
    |
    TulparHAN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    687 Mesaj
    Arkadaşlar ssd indirimi var mı ?

Reklamlar
Masal Oku
Cancer Clinical Trials
Radyo Dinle
kripto para haberleri
ankara gülüş tasarımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
1,422
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.