Şimdi Ara

Amazon Türkiye ve Fırsatları [ANA KONU]

5 sn
51.795
Cevap
2.841
Favori
12.479.270
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 23 dk. önce
  • Cevaplayan Üyeler 6366
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 25 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 2
  • Favoriye Eklediklerim 2841
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • BlackLead (901 mesaj) rasiTR (626 mesaj) mito1172 (452 mesaj) ŞAKACI (379 mesaj) zknmr (357 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (30082 mesaj) Mobil (11803 mesaj) Tablet (751 mesaj) Mini (3542 mesaj) Uygulama (5609 mesaj)
  • @
461 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Sıcak Fırsatlar >> Sıcak Fırsatlar >> Diğer Fırsatlar >> Amazon Türkiye ve Fırsatları [ANA KONU]
Giriş
    127 Mesaj
    |
    |
    ...::: ÇARŞI :::... kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Çavuş
    70 Mesaj

dört aydır bekliyordum sonunda düştü ve en dip fiyatını gördü. Asus un yedek switch li güzel mouse larından ihtiyacı olan varsa kaçırmasın

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B079RYNX33/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

fiyat: ₺473,64

304 Mesaj
    Burda lojistik tarafını sıkıntıya sokan 2 olay oldu.

1) deneme süresi nedeniyle herkes prime lı oldu
    2) satın alınan 50 tl altı ürünler bile bu kapsamda gönderildi müşterilere

Buna rağmen verdiğim siparişlerin sadece 1inde sorun yaşadım, onu da hemen çözdüler.

Geçişler hep sıkıntılı olmuştur, kaşınızdaki amazon da olsa bu böyle

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Yarında gelmese iade edeceğim.

|
    |
    ipli jeton kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

1 liralik kalem ucunu kargo bedava diye mahalledeki kırtasiyeden almak yerine internetten alınca israf olmuyor.
    Bunlar yüzünden gecikeceği muhtemel olan siparisimde mağdur olmayayim diye ikinci bir yerden daha sipariş edip yedekte tutunca israf mı oluyor?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    fuckulteli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

O zaman her halükarda şu saatte elimde olmalı diye talepte bulunamazsın. Çok sayıda parametreye bağlı bir teslimata mahkumsan mahkumsundur.

Yine sistemi manipüle etmenin alemi yok. İnsanların emeğini boşa harcadığın, yüklerini ve maliyetleri boşa arttırdığın gerçeği değişmiyor.

|
    |

Geçen yıl da aynısı oldu.. Kasım ayında kargolar patlıyor, siparişler gecikiyor.. Bu neden oluyor; 70 kuruşluk kalem ucunu sipariş verenlerden, 2 liralık elektrik bandını sipariş edenlerden ve aynı ürünü hangisi önce gelecek diye yarıştıranlar yüzünden.. Bu sanırım siz oluyorsunuz, sizin gibi onlarcası olsa yine kendi kendinizi başta olmak üzere kargo bekleyen herkesi mağdur ediyorsunuz.

Bekle, 3 gün bekle 5 gün bekle.. Kasım ayı normal bir dönem değil, diğer aylardan kat be kat fazla sipariş oluşturuluyor.

Ek: kargo bedava diye sadece kalem ucu sipariş verenler de kargo alt yapısını patlatıyor tabi.. Başka ürün alıyorsan ucuz karlem ucunu da ekle.. Şu Prime'a dahi kargo bedava olayını 10-15 liradan başlatmalılar.. 3 liralık ürünü 10 liralık maliyetle taşımak normal değil..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fuckulteli -- 15 Kasım 2020; 20:9:3 >
    |
    |
  • Onbaşı
    19 Mesaj

Linc ederler,
    Adamlarin hakkiymis, dibine kadar kullanacaklarmis.
    Laf edenide vatan haini ilan ediyor sanli milletin yuksek ahlakli kullanicilari.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi peaceb -- 15 Kasım 2020; 20:5:50 >
    |
    |
    androidmakaleniz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9644 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Emsanator

Güzel bir TV, listeme ekledim, teşekkür ederim. 'Kara Cuma' indirimlerinde, güzel bir indirim uygulanabilir ise o zaman satın alınabilir ama büyük bir indirim acıkcasi beklemiyorum. Malum Dolar anlık değişkenlik gösteriyor.

Peki, "Philips 58PUS8505/62 The One Performans Serisi 4K UHD LED Android 58'' için düşünceniz nedir?

https://www.amazon.com.tr/Philips-58PUS8505-62-Performans-Android/dp/B08DP35T4J

Bu model tr de üretiliyor.Çinde üretilen va panel ama tr de üretilende hangi panel kullanılıyor bilmiyorum.

CPU: AMD Ryzen 2600 @4.0 Scythe Fuma 2 | MB: MSI B450 Gaming Plus Max | GPU: ASUS Rog Strix Vega 64 | RAM: Crucial 16GB 3600 Cl16 | SSD: JAMESDONKEY JD12 512GB NVMe | MONITOR: SAMSUNG LC24FG73 24' 144Hz 1Ms | CASE: MSI Mag Vampiric 010M | PSU: GIGABYTE G750H 750W 80 Gold | KEYBOARD: EVEREST KB-G9X | MOUSE: STEELSERIES Rival 105 | PAD: STEELSERIES Qck | HEAHPHONE: LOGITECH G930

• Er
    13 Mesaj

MVA Panel olarak geçiyor kayıtlarda, MVA panel hakkında bilginiz var mı?

https://www.displaydb.com/tv/philips-58pus850512

|
    |
    DH | equ* kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    bereket tanrısı

Erken Gülümseten Cuma fırsatı diye bir şey yapmışlar bakalım, şarj kablosu alabilirim anker sağlam oluyor diyorlar, hemen bozulmasından sıkıldım

quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Amazon'un kurulduğu ülkede vatandaş her seferinde en az 100$'lık alışveriş falan mı yapıyor sanıyorsunuz.

şu ezik halk zihniyetinden vazgeçin artık, amazon bu ülkede babasının hayrına iş yapmıyor. Para kazanmasa yada kazanacağına dair ışık görmese 1 dakika durmaz çeker gider. Daha önce giden bestbuy vb. leri gibi.

Amazon ABD'de güzel bir uygulama var deterjanın bitti otomatik gelsin, diş macunun bitti otomatik gelsin. Bunların hepsi 100-200$'lık işler değil.

Kaldı ki kendi sattığı kablo vs. bir dünya ıvır zıvır ürün var 3-5 seviyesinde, bunları toplu alın diye bir şart falan mı var.

ABD'de 2 eyalet arası bile uçakla birkaç saat sürerken Türkiyede ülkenin bir ucundan diğer ucuna uçakla 1- 1,5 saate gidebiliyorsun.

Orda kâr edebilen kurum burda hayli hayli kâr eder.

Basit bir örneğini vereyim güncel satılan bir üründen. Bu ürün 84,90TL Prime ile kampanyada 2 gündür.

https://www.amazon.com.tr/dp/B08LH72G99

Metro markette bugün canlı canlı aynı ürünün gördüğüm fiyatı 70TL.

Burda Amazon savunuculuğunu veya psikolojik ezikliği bırakın artık, işinize gelen yerde kafanıza uyanı alın geçin.

Alıntıları Göster

ABD'deki müşteriyle kurnaz Türk insanını bir tutuyorsun. Yahu bu millet kendine gelen sağlam ürünü "bana bozuk mal geldi" diye yalan beyanda bulunup, iadesini alıp bunu forumda paylaşan bir millet. Sırf bu davranışlar yüzünden adamlar görsel ispat istemeye başlamıştı. Burada eskiysen bunu hatırlaman gerekir. Bu konuda her gün başka bir kurnazlığa şahit oluyoruz. Neler neler yazılıyor. Utanmadan, arlanmadan bir de soruyorlar.

Metro markette 70 liraysa gider oradan alırsın bundan bana ne? Beni ne ilgilendiriyor? 70 liralık malı sırf Amazon diye 84 liraya aldığımızı nereden çıkardın?

Herhangi bir eziklik yaşadığımız yok. Amazon benim babamın şirketi değil. Sitede gezip en uygun ürünü almaya çalışıyoruz, gördükçe de burada paylaşıyoruz. Kuponla, kart kampanyasıyla diğer sitelerden daha uyguna getiriyoruz. Amazon diğer sitelerle ya da marketlerle aynı fiyatta ise yine kargo süresinden dolayı tercih ediyoruz bu kadar basit. Sırf KolayGelsin firması bile buradan alışveriş yapmam için yeterli. Memnun muyum? Evet. Bana sorun yaşatıyorlar mı? Hayır. İade süreçlerinde problem yaşadım mı? Hayır. O zaman tabi ki savunurum.

Esas eziklik, yan hesaplara kupon dağıtıp adamakıllı alışveriş yapanları es geçen, çakma mal gönderen, iade almayan, kaybolan kargoların sorumluğunu üstlenmeyen diğer e-ticaret siteleridir.

“Napalım, kısmet değilmiş…”

• Yarbay
    9644 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Emsanator

MVA Panel olarak geçiyor kayıtlarda, MVA panel hakkında bilginiz var mı?

https://www.displaydb.com/tv/philips-58pus850512

o işte çinde üretilen panel.tr dekinin kodu farklı.

CPU: AMD Ryzen 2600 @4.0 Scythe Fuma 2 | MB: MSI B450 Gaming Plus Max | GPU: ASUS Rog Strix Vega 64 | RAM: Crucial 16GB 3600 Cl16 | SSD: JAMESDONKEY JD12 512GB NVMe | MONITOR: SAMSUNG LC24FG73 24' 144Hz 1Ms | CASE: MSI Mag Vampiric 010M | PSU: GIGABYTE G750H 750W 80 Gold | KEYBOARD: EVEREST KB-G9X | MOUSE: STEELSERIES Rival 105 | PAD: STEELSERIES Qck | HEAHPHONE: LOGITECH G930
  • Yarbay
    6103 Mesaj

Bilgisayarımın bir parçası bozuldu. Ben de mahalle bilgisayarcısina kaziklanmayayım, 150 liralık parçaya 300 lira vermeyeyim diye amazon'dan aldım. Ancak kargo bir türkü gelmeyince tepem attı HB'daki pazaryeri satıcılarının birinden de aldim.

Yoksa ben de internetten alışverişi çok kullanan biri değilim. Öyle 1 2 liralık şey alacaksam da 1 lira için kargo sistemi meşgul olmasın diye ihtiyacım olmasa da yanına kitap mitap birşeyler daha alır sepeti 20 30 liraya çıkarırım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    fuckulteli kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Neguzel istw senin benim gidemedigimiz yerleri geziyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Gil Mocci kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    6103 Mesaj

Yasal olarak kargo gönderisi teslim alındıktan itibaren üç gün içinde alıcısına teslim edilmek zorunda. Prime yoğunluğu müşteriyi bağlamaz. Firmanın taahhüdünün, yasal süre olan üç günü aşan kısmı da geçersizdir.

@amaniyeboyle
    Kimsenin prime'lilari kıskandığı yok. Dostum normalde üç günde gelecek olan kargoyu prime adı altında ek ücretle 1 günde teslim edebilirsin. Bunu kimse şikayet etmez. Ancaaak, Prime'lının kargosunu 1 gunde teslim edeceğim diye Prime olmayan müşterinin kargosunu 3 gün yerine bir haftada teslim edersen insan haklı olarak kızar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ipli jeton -- 15 Kasım 2020; 20:28:5 >
    |
    |
    Bahsedilenler: cemsinan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör amaniyeböyle
  • Er
    13 Mesaj

Onu araştırayayım, eğer bilginiz var iseniz bir sorum olacaktı,bu TV'nin ekranı "direct led" mi yoksa klasik "led" mi kullanılıyor?

bazı sitelerde "led" bazı sitelerde ise "direct led" yazıyor. Bu nedenle bilgi karmaşası var maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emsanator -- 15 Kasım 2020; 20:31:19 >
    |
    |
    DH | equ* kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Ben prime üyesiyim 1 haftadan önce gelmiyor kargo hatta dağıtımı bile 2 gün sürüyor aradım müşteri hizmetlerini Adana'ya geç gelirmiş uzakmış dediler hepsiburada 2 günde getiriyor dedim neyse prime üyeliğimi iptal ettim express kargo güya bla bla
    Standart sistemle devam edecem
    Prime video da tırt zaten :))
    Ama amazon gibisi yok gene de
    Edit: az önce mi stick tv box ürünümü kargoya verdiler pazar akşamı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abboww -- 15 Kasım 2020; 20:44:59 >
  • Yüzbaşı
    957 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: illanois

Erken Gülümseten Cuma fırsatı diye bir şey yapmışlar bakalım, şarj kablosu alabilirim anker sağlam oluyor diyorlar, hemen bozulmasından sıkıldım

Anker powerbank, bluetooth hoparlör ve kulaklık almıştım daha önce kesinlikle öneririm güzel sağlam markadır.

Canlı Tv izle
Ekonomi
En ucuz kedi maması fiyatları
Webtures SEO;SEO Nedir?
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,391
1.2.165

Kripto Paralar
Sembol
Fiyat
Değişim
    Tümünü Gör
    Reklamlar
    - x
    Bildirim
    mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.