Şimdi Ara

Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU] (1308. sayfa)

328.472
Cevap
8.081
Favori
72.090.423
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1586 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13061307130813091310
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amazon Türkiye'ye ürün iade etmek istiyorum ama Covid-19 nedeni ile MNG kargoya gitme imkanım yok.
    Yurtiçi kargo ile Amazon Türkiye iade kabul ediyor mu ?
  • TulparHAN kullanıcısına yanıt
    kargoya gitmenize gerek yok. anlaşmaları gereği kargoyu eve çağırıp öyle iade edebilirsiniz.
  • lawyerdem kullanıcısına yanıt
    Hocam 1 sene önce Amazon Türkiye den ürün iade etmiştim Monitör iade etmiştim.
    MNG Kurye Amazon için gelmediklerini söylemişti şubeden iade yapmamız gerekiyordu.
    Durum değişti mi emin misiniz ?
    ben eve hiç çağırmadım ama işyerinde gelip alıyorlar. siz kargom var deyip normal kurye çağırıp iade etmeyi deneyin, kabul etmezlerse bir kaybınız olmaz
    Geçen gün aradım Corona virüsünden dolayı siparişler o kadar fazlaymış ki eve gelemeyiz sizin getirmeniz gerekiyor dediler.
    İş yeri için durum farklı olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar Amazon dan bugüne kadar hiç alışveriş yapmadım..
    Uzun süredir bu başlık altında sessizce takip edenlerden biriyim..
    Burada yazılanlara göre satıcısı Amazon olmayanlardan alış veriş yapılması riskli gibi anladığım kadarıyla..
    Merak ettiğim de bu:
    Şu anda alışveriş sepetimde parça parça ama toplamda yaklaşık olarak 1.000 TL lik ürün var...
    Bunların içindeyse satıcısı Amazon olan çok az! Çoğunlukla satıcıları başka başka firmalar...
    Ne yapmalıyım? Kesinlikle Amazon haricî ise alışveriş yapmayayım mı? Sıkıntı olur mu?
    Deneyimli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim saygılarımla 👍

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yayamaschocuk kullanıcısına yanıt
    Satıcısı Amazon olanlar inanın daha kaliteli hizmet veriyor. Diğer satıcı olanlar, aynı hepsiburada n11 trendyol gibi.. Bir farkı yok. Ben trendyoldan arkadaşın arabası için far aldım, Çorumdan geliyor

Önceliğin Amazon satıcı olsun. Eğer satıcı Amazon olan yoksa diğer sitelerdeki aynı mantıkla gelecek. Sorun yaşayacağını sanmam. Tabii ki kargoya da iş düşüyor bu konuda.

• quote:

Orijinalden alıntı: mikailc78

Satıcısı Amazon olanlar inanın daha kaliteli hizmet veriyor. Diğer satıcı olanlar, aynı hepsiburada n11 trendyol gibi.. Bir farkı yok. Ben trendyoldan arkadaşın arabası için far aldım, Çorumdan geliyor

Önceliğin Amazon satıcı olsun. Eğer satıcı Amazon olan yoksa diğer sitelerdeki aynı mantıkla gelecek. Sorun yaşayacağını sanmam. Tabii ki kargoya da iş düşüyor bu konuda.
    Anlıyorum....
    Da, işte Örneğin çocuk için istediği puzzle ın Satıcısı Amazon olan Yok maalesef...
    Bunun gibi bir sürü ürün var sepette ve satıcı Amazon olmadığı için cesaret edip alamıyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: yayamaschocuk

Anlıyorum....
    Da, işte Örneğin çocuk için istediği puzzle ın Satıcısı Amazon olan Yok maalesef...
    Bunun gibi bir sürü ürün var sepette ve satıcı Amazon olmadığı için cesaret edip alamıyorum...

Alıntıları Göster
    arkadaşların abarttıgı kadar abartılacak bi durum yok. alın merak etmeyin. Amazon olanları alın denmesinin sebebi amazon çok hızlı sürede kargoya vermesi güzel paketlemesi, sahte ürün çıkma ihtimalinin sıfır olması. Diğer firmalar 3-4 günde kargoya verebilir, biraz özensiz davranabilir ama merak etmeyin herhangi bir sıkıntıda amazon arkanızda duruyor.
  • Pweck5 kullanıcısına yanıt
    amazon kargoya çabuk verse de teslimat gününü uzatıp ve sanırım bunu da mng ye söylüyor ki mng de paketi şubeye getirse de pislik yapıp getirmeyip şubede süründürüyor paketi gerçi aynı şeyi hb de yapıyor yine mng olan kargo denk geldi geçen hafta paket çabuk gelse de şubeye gününü bekletiyorlar ben gidip almasam 4 gün sürünecekti şubede paketim bu da covid19 piyangosu sanrım kargolara bekletip ayağına çağırıyorlar
  • quote:

Anlıyorum....

Alıntıları Göster
    Diger alışveriş sitelerinin aynısı aslında.. Sizin bir dükkanınız var, sitelere kayıt oluyorsunuz. Satış yapıyorsunuz.. Korkacak birsey yok ki. Atın üstünüzden korkuyu, artık hepsiburada, daha kötü amazondan.

• daquied kullanıcısına yanıt
    satıcı amazondu evet, neden böyle yaptılar anlamadım. Uğraşmak da istemedim, hb'yi örnek alıyolar sanırım.
  • quote:

Arkadaşlar Amazon dan bugüne kadar hiç alışveriş yapmadım..
    Uzun süredir bu başlık altında sessizce takip edenlerden biriyim..
    Burada yazılanlara göre satıcısı Amazon olmayanlardan alış veriş yapılması riskli gibi anladığım kadarıyla..
    Merak ettiğim de bu:
    Şu anda alışveriş sepetimde parça parça ama toplamda yaklaşık olarak 1.000 TL lik ürün var...
    Bunların içindeyse satıcısı Amazon olan çok az! Çoğunlukla satıcıları başka başka firmalar...
    Ne yapmalıyım? Kesinlikle Amazon haricî ise alışveriş yapmayayım mı? Sıkıntı olur mu?
    Deneyimli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim saygılarımla 👍
    satıcısı amazon olmayan ürünleri bakmayın bile bırak satın almayı. ya göndermez ya geç gönderir ya da ucuzsa iptal ederler. amazon da pek müşteri yanlısı dav ranmıyor bu tarz satıcılarda
    en iyisi amazon satıcılı
  • Amazon dışı satıcılardan korkunuzu çok anlayamıyorum. Evet 3-5 fazlasına Amazon varsa ben de tercih ediyorum ama diğer satıcılardan da almanızda bir sorun görmüyorum. Ürün almışlığım hatta iade etmişliğim bile var sorun yaşamadım. He ben yaşamadım diye başkaları da yaşamayacak değil tabii ama diğer sitelerde risk ne kadarsa bunda da öyle. Ama sorun olduğunda amazonun sizi sahipsiz bırakacağını asla düşünmüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: mito1172

amazon kargoya çabuk verse de teslimat gününü uzatıp ve sanırım bunu da mng ye söylüyor ki mng de paketi şubeye getirse de pislik yapıp getirmeyip şubede süründürüyor paketi gerçi aynı şeyi hb de yapıyor yine mng olan kargo denk geldi geçen hafta paket çabuk gelse de şubeye gününü bekletiyorlar ben gidip almasam 4 gün sürünecekti şubede paketim bu da covid19 piyangosu sanrım kargolara bekletip ayağına çağırıyorlar
    hocam o da kargo şirketlerinin kabahati, dediginiz gibi amazon da verse, normal satıcı da verse kargolar süründürüyor. kimmi zaman 24 saat geçmeden gelirken, kimi zaman 1 hafta şubede bekliyor..
  • yedikeresekiz Y kullanıcısına yanıt
    Satıcısı Amazon olanları anlatmaya gerek yok zaten. Ama diğer satıcılardan almakdan neden bu kadar çekindiğinizi anlamadım. Korkunuz çok yersiz. Epttavm, N11, Gittigidiyor'dan almaktan yinede daha avantajlı hiç değilse 30 gün iade avantajı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: djdon

Satıcısı Amazon olanları anlatmaya gerek yok zaten. Ama diğer satıcılardan almakdan neden bu kadar çekindiğinizi anlamadım. Korkunuz çok yersiz. Epttavm, N11, Gittigidiyor'dan almaktan yinede daha avantajlı hiç değilse 30 gün iade avantajı var.
    çekinme sebebim şimdiye kadar 3 kere verdiğim siparişlerin 3 ünün de iptal edilmesi ayrıca firamalrın puanları ve kötü yorumlar. o yüzden bakmıyorum bile artık
  • Amazon artık MNG kargoyla çalışmayı bırakmalı bir an önce,
    hızlı gelir umuduyla verdiğim sipariş hala dağıtıma bile çıkmadı
  • djdon D kullanıcısına yanıt
    Satıcı amazon değilse 14 gün iade + amazon satıcılara yaptırım uygulayamıyor
  • 
Sayfa: önceki 13061307130813091310
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.