Şimdi Ara

Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU] (865. sayfa)

5 sn
331.448
Cevap
8.113
Favori
72.829.835
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1592 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 863864865866867
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: electro.tech

Kayıtlı adreslerde herhangi bir değişilik yapıldığında (hesabı çalan kişinin kendisine bir şey aldığını farzedelim) kartın tekrar bilgilerinin girilmesini istiyor, dediğiniz gibi bir güvenlik açığı yok. Kayıtlı kartın ise yalnızca 4 hanesi gözüküyor.
    Var hocam nasıl yok ya. Üstte bahsettim. Link verdim. Bu akşam aynı şekilde dolandirilan 2. Bir kişiyle daha tanıştım. Amazon üzerinden kart bilgileri kullanilmis.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kartel1

Arkadaşlar defalarca yazdık niye okumamakta ısrarcısınız? Mümkünse sanal kart kullanın değilse bile 'ki olmaması mümkün değil' kredi kartınızı internet alışverişine kapalı tutun alışveriş yapacağınızda açın. Kapalı kartta yada sanal kartta ne bulup da alacaklar?

Alıntıları Göster
    Zannediyor musunuz ki sanal kart çözüm olsun. Siz dışarıda bir yerde restoranda cafede vs kartla harcama yaptiginizda kart bilgileriniz calinabilir. Amazon sayesinde de bu calinan bilgiler ile yüklü miktarda alisveris yapılıyor. Çünkü sitede 3d ile ödeme yok. Diger sitelerde böyle bir sorun olmuyor çünkü 3d var. Amazon ile dolandırıcılık son dönemlerde oldukça fazla.

• QRX kullanıcısına yanıt
    Kendi deneyimimden yola çıkarak yazdım hocam. Adreste harf bile değiştirsem kart bilgilerini tekrar istiyor. Sizin söylediğiniz olay farklı, başkalarının kartıyla alışveriş yapılabilir mi? Evet yapılabilir. Ben ondan bahsetmiyorum. Çalıntı kartı kullandırmak Amazon’un problemi diğer sitelerde de 3D güvenliksiz ödeme yapılabiliyor ama sizin kartınızın güvenliğini sağlamada problem gözükmüyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Üstteki arkadaş 3D güvenlik olmadığı için kartıyla alakalı tedirgin olduğu için yazdım ben. Bunun için birincisi Amazon hesabının çalınması lazım üstelik bu hesaptan alışveriş yapılması lazım ki bu olay imkansız gibi bir şey.

• quote:

Arkadaşlar defalarca yazdık niye okumamakta ısrarcısınız? Mümkünse sanal kart kullanın değilse bile 'ki olmaması mümkün değil' kredi kartınızı internet alışverişine kapalı tutun alışveriş yapacağınızda açın. Kapalı kartta yada sanal kartta ne bulup da alacaklar?

Alıntıları Göster
    zaten ben kredi kartı kullanmıyorum maaş kartıyla alışveriş yaptım, normalde hb hariç hiçbiryerden online alışveriş yapmam internet alışverişine karşıyım ama bir kerelik kullanmak üzere amazon kullandım 3d secure olmadığını bilsem saati 500 tl ye bile verseler almazdım. yarın internet alışveriş limitini 2-3 bin tl diye sınırlayim bari. banka websitesinden yapılıyordu bu sınırlama

• Amazon diye körü körüne savunmayın. MasterCard gibi bir firma size böyle bir teknoloji sunuyorsa bunu kullanmanız gerek. Gelecekte belki geçeceklerdir müşteri istekleri önemli ise. Ayrıca kesinlikle 3D olmadan yaptığım alışverişlerde güvenli hissetmiyorum kendimi. 3D Secure sisteminden daha mı iyi amazon sistemi sadece kart numarası ile alışveriş yapabiliyorsun. Bazı arkadaşlar demiş ki adres şu bu aynı olacak kardeşim onların aynı olmasına hiç gerek yok bazı hesaplardan şüphelendikleri zaman onu yapıyorlar ekstre falan istiyorlar genelde yüklü miktarda alışveriş olduğu zaman US Amazon bana o konuda neler çektirdi hesabım hala kapalı kartımın bana ait olduğuna inanmıyorlar. Koy 3D secure ne sen ne ben uğraşayım mis gibi sistem. Daha iyisini yap o zaman bu hizmeti kullanmayacaksan.
    Arkadaşım şöyle anlatabiliriz;

Kredi kartını kaybetsen (veya karta erişen biri) bulan kişi şifreyi bilmediği için pos cihazından alışveriş yapamıyor, 3D şifre doğrulama isteyen internet sitelerinden alışveriş yapamıyor. (telefona şifre doğrulaması geliyor)

Ama senin benim kaybettiğim kredi kartı Amazon'dan alışveriş yapmak için kolaylıkla kullanılabiliyor. (sadece kart numarası, kullanım tarihi ve arkadaki üç haneli numara ile)

Sanırım bu şekilde güvenlik zafiyetini anlatabilmişizdir. (kart bilgileri amazon üzerinden çalınmıyor, başka yollarla ele geçirilmiş kartları Amazon'da kullanmak oldukça kolay)

• quote:

Orijinalden alıntı: QRX

Zannediyor musunuz ki sanal kart çözüm olsun. Siz dışarıda bir yerde restoranda cafede vs kartla harcama yaptiginizda kart bilgileriniz calinabilir. Amazon sayesinde de bu calinan bilgiler ile yüklü miktarda alisveris yapılıyor. Çünkü sitede 3d ile ödeme yok. Diger sitelerde böyle bir sorun olmuyor çünkü 3d var. Amazon ile dolandırıcılık son dönemlerde oldukça fazla.

Alıntıları Göster
    Kardeş ben şunu söyleyeyim yorumu sen yap. Dışarıda bilgin çalındıysa amazon ne yapacak finans bekçisi mi? Diyeceksin ki 3d kullansa hırsızlık olmaz bende diyorum ki minareyi çalan kılıfı hazırlar (man in the middle) ama sen elinden geldiğince tedbiri al sanal kart kullan içine para aktarmazsan neyi çalacaklar? kredi kartını internet alışverişine kapat nasıl alışveriş yapacaklar? ha komple adamın banka hesabı hacklendiyse senin 3d de çözüm değil. Şunu unutma hırsız bile önce kapısı açık evi soyuyor bulamazsa diğerlerini deniyor yani sen kapını açık bırakıp ışığa gelen sinek gibi milleti çekme.

• quote:

Kardeş ben şunu söyleyeyim yorumu sen yap. Dışarıda bilgin çalındıysa amazon ne yapacak finans bekçisi mi? Diyeceksin ki 3d kullansa hırsızlık olmaz bende diyorum ki minareyi çalan kılıfı hazırlar (man in the middle) ama sen elinden geldiğince tedbiri al sanal kart kullan içine para aktarmazsan neyi çalacaklar? kredi kartını internet alışverişine kapat nasıl alışveriş yapacaklar? ha komple adamın banka hesabı hacklendiyse senin 3d de çözüm değil. Şunu unutma hırsız bile önce kapısı açık evi soyuyor bulamazsa diğerlerini deniyor yani sen kapını açık bırakıp ışığa gelen sinek gibi milleti çekme.

Alıntıları Göster
    İşte biz de onu diyoruz. Hırsız bile önce kapısı açık evi soyuyor ve amazonun kapısı açık. Sen gereken önlemleri aliyor olabilirsin. Dışarıda bu onlemleri alamayan bu önlemleri bilmeyen internet bankaciligi bile kullanmayan birçok insan var

Bugün dolandirilan biri hayatında İnternetten alisveris yapmamis biri. Amazon ne diye soruyor bana. Büyük ihtimal kart bilgilerini disarida kaptirdi birilerine. Dolandiricilar da en kolay amazonda harcayabildigi için orada harcadı. Amazonda 3d olsa ne olacakti. Bu kişiler sifre olmadığı için kart bilgileri ile pos cihazindan alisveris yapamayacakti. Birçok sitede 3d olduğu için bu sitelerden de alisveris yapamayacaklardi. Elbet başka bir yol veya site bulunurdu bu parayı harcayacak. Ancak bu da o sitenin veya yerin güvenlik açığı olduğunu gösterir. Tıpkı amazonun gösterdiği gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: QRX

İşte biz de onu diyoruz. Hırsız bile önce kapısı açık evi soyuyor ve amazonun kapısı açık. Sen gereken önlemleri aliyor olabilirsin. Dışarıda bu onlemleri alamayan bu önlemleri bilmeyen internet bankaciligi bile kullanmayan birçok insan var

Bugün dolandirilan biri hayatında İnternetten alisveris yapmamis biri. Amazon ne diye soruyor bana. Büyük ihtimal kart bilgilerini disarida kaptirdi birilerine. Dolandiricilar da en kolay amazonda harcayabildigi için orada harcadı. Amazonda 3d olsa ne olacakti. Bu kişiler sifre olmadığı için kart bilgileri ile pos cihazindan alisveris yapamayacakti. Birçok sitede 3d olduğu için bu sitelerden de alisveris yapamayacaklardi. Elbet başka bir yol veya site bulunurdu bu parayı harcayacak. Ancak bu da o sitenin veya yerin güvenlik açığı olduğunu gösterir. Tıpkı amazonun gösterdiği gibi.

Alıntıları Göster
    Hocam biz seninle aynı şeyi konuşuyoruz ama anlaşamıyoruz. aynı madalyonun iki farklı yüzüne bakıp yorum yapıyoruz. Kart bilgin çalındıysa ve kartın alışverişe açıksa bu amazonun suçu değil. Amazon 3d uygulasa fena mı olur tabiki iyi olur ama uygulamıyor. Bu amazonun altyapısının güvensiz olduğu anlamına mı gelir bence hayır. Kart bilgin çalındıysa amazona gelene kadar pek çok yerde bu açık kullanılabilir. Konu çok uzadı ben seni anlıyorum ama her fert kararlarının sorumluluğuna katlanmalıdır. Tedbirinizi alın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlara “Amazon Türkiye Kart Güvenlik Sorunları” diye başlık açıp oraya alabilir miyiz, konuştuklarınızın yeri burası değil sayfa sayfa yazmışsınız bir de.

• 2310 tl cayır cayır 👍

ASUS DUAL GeForce GTX 1070 OC Edition 8GB GDDR5 256BIT DVI 2xHDMI 2xDP Ekran Kartıhttps://www.amazon.com.tr/dp/B01IFESATU/ref=cm_sw_r_cp_api_MHhgCbGW5FRPP

• Arkadaşlar yaptığınız alışverişler SMS olarak size bildirilmiyor mu? Bu seçeceğiniz var. Nedir bu takıntı? Evet 3D secure bence de olmalı ama adamlar uyuz işte koymuyorlar. Sizler de sanal kart üzerinden alışveriş yapın, limitini de her günün sonunda otomatik sıfırlayın, kafanız rahat olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: matrix999

Amazon inatla 3D Secure getirmiyor sonra bu tarz şeyler ortaya çıkıyor. Amazon gibi bir firmaya yakışmıyor teknolojiden geri kalmak.

Cimerden yazin islem yapsinlar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNurD

MNG Kargonun ağır küfür edeceğim .... kargo uçağı yolda denize düşmüş herhalde

Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU]

Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU]

Bu ne lan

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: eric13

quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNurD

MNG Kargonun ağır küfür edeceğim .... kargo uçağı yolda denize düşmüş herhalde

Bu ne lan

Alıntıları Göster
    Korsan sandigi gibi duruyor

• Arkadaşlar buyrun, fırsatlar harici herşeyi özgürce yazın çizin tartışın

https://forum.donanimhaber.com/amazon-turkiye-sorunlari-guzellikleri-firsatlar-harici-hersey--136339361#136339361

İlk mesaja ekleyebilirsin...Gerçekten biraz düzenli, kullanışlı hale getirelim şu ortamı. Fırsattan başka herşey var şu başlıkta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shadow Fox -- 18 Aralık 2018; 9:02:37 >
  • 
Sayfa: önceki 863864865866867
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.