Şimdi Ara

Amazon Türkiye İndirimleri, Fırsatları ve Kampanyaları [ANA KONU] (1043. sayfa)

331.392
Cevap
8.113
Favori
72.812.082
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1592 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 10411042104310441045
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Scorpioleo

Yemin ediyorum o kadar mutluyum ki geldikleri için anlatamam. Hem amazon.com hem de amazon.de'den yıllarca alışveriş yaptım.
    Hepsiburada n11 gibi 2.el ürünleri sıfırmış gibi insanlara satan, asla müşterinin yanında durmayan firmalardan sonra kendimi yurtdışında yaşıyormuş gibi hissettirdiler bana. Yaşadığım bi olay var. Yazsam eminim bizim millet köküne kadar kullanır iyi niyetini amazon'un. Umarım ülkeden çekilmez yada ülkeye uyum sağlamazlar asla. Amerikan mantığıyla devam etsinler tek isteğim bu.
    Bana da güvenlik bantları açılmış telefon gönderdiler. Kutusu tekrar ters paketlenmiş. İçindeki ambalaj malzemesi falan da sökülmüş.

Söyledim, geri gönderin diyor. EE stokta telefon yok ben nerden bulcam telefonu diyorum, gelince göndeririz diyorlar :D

Kısaca bir halt yapamadılar, yazdığım açıklayıcı yorumu da sildiler. Kısaca çok da bir şey ummamak lazım. amazon.de'nin yüzde 1i olamazlar.

Ek olarak anneme aldığım için iade edemedim, yoksa telefonsuz kalacaktık.

• quote:

Orijinalden alıntı: hebelehubele

Bana da güvenlik bantları açılmış telefon gönderdiler. Kutusu tekrar ters paketlenmiş. İçindeki ambalaj malzemesi falan da sökülmüş.

Söyledim, geri gönderin diyor. EE stokta telefon yok ben nerden bulcam telefonu diyorum, gelince göndeririz diyorlar :D

Kısaca bir halt yapamadılar, yazdığım açıklayıcı yorumu da sildiler. Kısaca çok da bir şey ummamak lazım. amazon.de'nin yüzde 1i olamazlar.

Ek olarak anneme aldığım için iade edemedim, yoksa telefonsuz kalacaktık.

Alıntıları Göster
    "amazon.de'nin yüzde 1i olamazlar" Aynen dikkat ederseniz Amazon.tr bizim ülkemizde doğru dürüst ilerleyen ne vardı ki Amazon Türkiye şubesi ilerlesin...

• hebelehubele H kullanıcısına yanıt
    Yaşanan olayla ilgili detaylı mail atın oradan biri yardımcı olacaktır, sizinle ilgilenecektir ürünü açmış dahi olsanız. Not alırlar en kötü, düzeltmeye çalışırlar hatalarını. En azından yardımcı oluyorlar suçu sana yüklemiyorlar diğer firmalar gibi.
    Ben başımdan geçeni anlatmayacağım kötüye kullanılacağını bildiğim için, ama sadece şunu söyleyeceğim amazon satıcılı ürünleri değil diğer ürünleri dahi gözüm kapalı alırım artık. Güvenimi sonuna kadar kazandılar.
    Sonuç olarak lafı uzatmanın alemi yok kimse 4/4'lük değil, olamaz. amazon babamın firması da değil, reklam vs. de yapmıyorum zaten ihtiyacı yok. Ben tecrübeli ve pimpirikli bir tüketici olarak fikrimi belirttim. İsteyen buradan alır istemeyen başka yerden alır bu kadar basit.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Scorpioleo -- 19 Ekim 2019; 23:19:34 >
  • quote:

Yaşanan olayla ilgili detaylı mail atın oradan biri yardımcı olacaktır, sizinle ilgilenecektir ürünü açmış dahi olsanız. Not alırlar en kötü, düzeltmeye çalışırlar hatalarını. En azından yardımcı oluyorlar suçu sana yüklemiyorlar diğer firmalar gibi.
    Ben başımdan geçeni anlatmayacağım kötüye kullanılacağını bildiğim için, ama sadece şunu söyleyeceğim amazon satıcılı ürünleri değil diğer ürünleri dahi gözüm kapalı alırım artık. Güvenimi sonuna kadar kazandılar.
    Sonuç olarak lafı uzatmanın alemi yok kimse 4/4'lük değil, olamaz. amazon babamın firması da değil, reklam vs. de yapmıyorum zaten ihtiyacı yok. Ben tecrübeli ve pimpirikli bir tüketici olarak fikrimi belirttim. İsteyen buradan alır istemeyen başka yerden alır bu kadar basit.
    Yok sizin söylediğinizi yalanlamıyorum. Ama her şey harika işlemiyor. Prosedürleri almanya ve amerikayla aynı değil.

Toplamda 300den fazla siparişim var, o nedenle çok sıkıntı gördüm ve çözdüm ama TR'deki bir yerde lokal firma gibi davranıyor, Türkiyeye gelen Türk çalışanlarla lokalleşiyor. Bir çok örneği ortada.

• Sorunsuz gelirse geliyor, eger sorun çıkarsa aynen nato mermer kafa
  • icemy İ kullanıcısına yanıt
    Sizin adınıza çok sevindim bi faydam olduysa ne mutlu,iyi günlerde kullanın inşallah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İşin ilginç tarafı iphone 11 128 i bu fiyata nasıl verebiliyorlar?

• baysafran kullanıcısına yanıt
    Çok faydası oldu.Teşekkürler
  • quote:

satıcısı kişisel olan ilanlarda bu tür sorunların çözümü daha ağır geçiyor sanırsam?

• quote:

Orijinalden alıntı: hebelehubele

Yok sizin söylediğinizi yalanlamıyorum. Ama her şey harika işlemiyor. Prosedürleri almanya ve amerikayla aynı değil.

Toplamda 300den fazla siparişim var, o nedenle çok sıkıntı gördüm ve çözdüm ama TR'deki bir yerde lokal firma gibi davranıyor, Türkiyeye gelen Türk çalışanlarla lokalleşiyor. Bir çok örneği ortada.

Alıntıları Göster
    Hocam zaten amazon tr amazon de'nin bir şubesi, amazon de'de amazon com'un franchising sisteminde sadece isim hakkını kullanan bir firma. Yani taşeronun taşeronuyla karşı karşıyayız çokta birşey beklememek lazım.

• MonacoDoom kullanıcısına yanıt
    yazdığınız gibi olsa da, amazon bir markadır. anlaşma yaprken çok detaylı ve markayı koruyacak maddelerin altına imza attıklarını düşünüyorum. aksi takdirde jeff bozes boza pişirir enselerinde.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hebelehubele H kullanıcısına yanıt
    Hocam bu ürünü almayı düşünüyorum. Tax Free denilen bir olay varmış. Amazondan bu ürünü alırsam vergi iadesi yaparlar mı?
    https://www.amazon.de/dp/B075MFB2BV/ref=sr_1_9?fst=as%3Aoff&qid=1571607662&refinements=p_n_style_browse-bin%3A392616011%2Cp_n_feature_seven_browse-bin%3A11416843031%7C8321977031%7C8321978031&rnid=8321966031&s=computers&sr=1-9

• baysafran kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz fiyatı gösteren link var mıdır?

• DisconnectusErectus35 kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten sistem direk almanya da alınan vergiyi ödeme yerinde eksiltiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: karaniler

Hocam zaten sistem direk almanya da alınan vergiyi ödeme yerinde eksiltiyor.
    Aynen, sonra da Tr gümrük vergisi(yüzde 20 civarı)+40-50 avro da kargo ekliyor. Ona göre hesaplayın..

Ek olarak Tr ye yollamadı zaten,denedim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi weneorn -- 21 Ekim 2019; 14:28:2 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: weneorn

Aynen, sonra da Tr gümrük vergisi(yüzde 20 civarı)+40-50 avro da kargo ekliyor. Ona göre hesaplayın..

Ek olarak Tr ye yollamadı zaten,denedim..

Alıntıları Göster
    Teşekkür ederim @karaniler hocam.

@weneorn hocam avrupada bulunduğum zamanda almayı planlıyorum.
  • 21 Ekim:

Kärcher Vc 5 Premium Dik Konumlu Elektrikli Süpürge [Enerji Sınıfı A+++] / 819TL /https://www.amazon.com.tr/gp/product/B01NC09LVM/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=A1UNQM1SR2CHM
  • quote:

Orijinalden alıntı: DisconnectusErectus35

Hocam bu ürünü almayı düşünüyorum. Tax Free denilen bir olay varmış. Amazondan bu ürünü alırsam vergi iadesi yaparlar mı?
    https://www.amazon.de/dp/B075MFB2BV/ref=sr_1_9?fst=as%3Aoff&qid=1571607662&refinements=p_n_style_browse-bin%3A392616011%2Cp_n_feature_seven_browse-bin%3A11416843031%7C8321977031%7C8321978031&rnid=8321966031&s=computers&sr=1-9
    laptop ağır çöp bilgin olsun fiyatına göre

• zaten amazon aldığı ürünü 1 yılda satamazsa iade ediyor. stok fazlası diyerek. üstelik güncel kur ile. pek birşey kaybetmiyorlar.
  • 
Sayfa: önceki 10411042104310441045
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.