Şimdi Ara

AMAZON Sıcak Fırsatlar [EFSANENİN EFSANESİ] (222. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.868
Cevap
283
Favori
503.820
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
122 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ödüyorsun hocam neden ödemeyesin :) Ama chate girip 1 kerelik kargoyu silermisiniz diye rica edersen belki ödemezsin ama 15$ ürün için yaparlar mı bilmiyorum
  • 6 dolara blackwidow keyfiiiiii

• quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Orijinalden alıntı: quancore

STATUS: Action required from customer
    SHIP CARRIER: i-parcel
    TRACKING ID: AEIABE20013394444
    LATEST EVENT: Additional information is required to process through customs. Please contact carrier to ensure timely delivery - December 1, 2014 1:14:50 PM
    SHIPMENT UPDATES VIA TEXT:
    Shipment updates via text not supported for this package.
    arkadaşlar paket takipte bu yazıyor bu nedir acaba?

i-Parcel çok dandik bir kargo firması.

paso böyle boş boş bekletiyorlar insanları. hem elektronik olarak bilgileri tedarik ettik diyor hemde kullanıcıdan bilgi lazım diyor aynısı oldu bana takma tc noyu girdiysen bekle geç işliyorlar.

black friday de yapilan yogun alisveristen sonra kargo firmalarinin islemleri yavas yapmasi normal ayrica yavas kargo secenegi amazon tahmini teslim tarihini bu durumlari hesaba katarak ongoruyor

• BlıtzKrıeg kullanıcısına yanıt
    Aynen dediğiniz gibi sata2 performansında çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dadoprso

6 dolara blackwidow keyfiiiiii

Şaka yapıyorsun? Nasıl

• quote:

Orijinalden alıntı: Oppsional

http://www.amazon.com/gp/product/B00B17C5KO/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1
    şunu 210 dolara sipariş verdim. inşallah sıkıntı olmaz

çok iyi fiyat gümrüğü nasıl halledeceksiniz.
  • tbederli kullanıcısına yanıt
    Gumrukten niye gecmesin ki, amazon vergisini odeyecek zaten.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 gun once normal gonderiyle gelen urunum su an Yesilkoy'de, inanilmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 23 kasımda verdiğim sipariş hala i-parcel de gönderi alınmıştır olarak gözüküyor yola çıkmamış daha çok yavaş i-parcel.
  • VeZiLay kullanıcısına yanıt
    Hocam benimkini UPS'le gondermisler sansa.

• 3 farklı sipariş vermiştim 1 haftada. ilk önce G930 aldım o hala bekliyor i-parcel'de. verdik tc'yi hıyarlara ses soluk yok.

sandisk ssd + telefon kulaklılı aldım İstanbul gümrüğe bilgileri gelmiş yolda şu an. Liepzig'den geliyor.

2 flash disk + xbox one wireless controller aldım onlar da yola çıktı. en çok istediğim kulaklık en yavaş gelen oldu :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: kcbilir

xbox one sipariş etmiş ysn61, bu arkadaş gümrüğe takılmayacağından nasıl emin oldu peki? kafam karıştı ama eğer 559 dolara gelecekse anlamsız olur zaten. tr fiyatından sadece 70 dolar ucuza mal oluyor.

Takılacaktir kesin

• Sandisk ssd almistim ulkeye ulasmis, bugun teslim edilecekmis gumrukten gecerse. 75'e aldik ama faturada 85 gorunuyormus.

• Gümrüğe ürünü takılanlardan şuana kadar amazonun kendisi ödeyip ürününü alan var mı.Amazondan ürün alırken 75 euro üstündeki ürünler için otomatik aldığı gümrük bedelini kastetmiyorum.Amazonun import free kesmeden gümrüğe ürünü takılanları kastediyorum.Gümrüğe takılmasın diye ayrı ayrı sipariş verdim ama aynı uçakla ikiside bugün 9 da İstanbula inmiş.Büyük ihtimalle gümrükte kalacak..Çünkü aynı gün içerisinde aynı isme farklı paketler gelse bile ikisi toplanıp gümrük bedeline takılıp takılmadığına bakılıyor(Aynı uçakla gelenler için geçerli).Çok saçma ama durum böyle..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Wayne -- 3 Aralık 2014; 9:31:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr. Wayne

Gümrüğe ürünü takılanlardan şuana kadar amazonun kendisi ödeyip ürününü alan var mı.Amazondan ürün alırken 75 euro üstündeki ürünler için otomatik aldığı gümrük bedelini kastetmiyorum.Amazonun import free kesmeden gümrüğe ürünü takılanları kastediyorum.Gümrüğe takılmasın diye ayrı ayrı sipariş verdim ama aynı uçakla ikiside bugün 9 da İstanbula inmiş.Büyük ihtimalle gümrükte kalacak..Çünkü aynı gün içerisinde aynı isme farklı paketler gelse bile ikisi toplanıp gümrük bedeline takılıp takılmadığına bakılıyor(Aynı uçakla gelenler için geçerli).Çok saçma ama durum böyle..

Öyle olduğuna emin misiniz yasal olarak fatura bedeli üzerinden bakılması gerekmiyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: VeZiLay

quote:

Gümrüğe ürünü takılanlardan şuana kadar amazonun kendisi ödeyip ürününü alan var mı.Amazondan ürün alırken 75 euro üstündeki ürünler için otomatik aldığı gümrük bedelini kastetmiyorum.Amazonun import free kesmeden gümrüğe ürünü takılanları kastediyorum.Gümrüğe takılmasın diye ayrı ayrı sipariş verdim ama aynı uçakla ikiside bugün 9 da İstanbula inmiş.Büyük ihtimalle gümrükte kalacak..Çünkü aynı gün içerisinde aynı isme farklı paketler gelse bile ikisi toplanıp gümrük bedeline takılıp takılmadığına bakılıyor(Aynı uçakla gelenler için geçerli).Çok saçma ama durum böyle..

Öyle olduğuna emin misiniz yasal olarak fatura bedeli üzerinden bakılması gerekmiyor mu?

Önceki yada diğer sayfaya bakarsan 2 tane ayrı kargoyla g930 alan arkadaşın ürünü gümrükte kalmış.Çünkü aynı uçakla geldiler.Bu durumda ayrı ayrı ürünün bedeline bakmıyorlar ikisini beraber toplayıp 75 euro üzeri olup olmadığına bakıyorlar..Yani atıyorum senin ürünün aynı gün gelsin.Diğer üründe atıyorum akşam uçağıyla gelsin.O zaman gümrükte kalmıyor.Çünkü sabah gelen ürünün gümrükten geçmiş oluyor.Ama gümrüğe aynı parti kargoda ürünlerin girerse 75 euro üstüyse 2 si gümrüğe takıyorlar.Birazda gümrük memuruna bağlı.Özelliklede iktidar gümrük memurlarına paso operasyon yaptığı için memurlar dikkat ediyor artık..Amazon gümrük bedeli kesmediği için ürünün gümrük bedelini kimin ödeyeceğini göreceğiz.Amozonla konuşmalarda kimi temsilci o sizin sorumluluğunuzda demiş kimiside biz halledeceğiz demiş.Amazon gümrük bedeli kesmediği için halledeceğini hiç sanmam.Yoksa öbür arkadaş gümrük vergisini kendisi ödemezdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Wayne -- 3 Aralık 2014; 9:39:47 >

• quote:

quote:

quote:

Önceki yada diğer sayfaya bakarsan 2 tane ayrı kargoyla g930 alan arkadaşın ürünü gümrükte kalmış.Çünkü aynı uçakla geldiler.Bu durumda ayrı ayrı ürünün bedeline bakmıyorlar ikisini beraber toplayıp 75 euro üzeri olup olmadığına bakıyorlar..Yani atıyorum senin ürünün aynı gün gelsin.Diğer üründe atıyorum akşam uçağıyla gelsin.O zaman gümrükte kalmıyor.Çünkü sabah gelen ürünün gümrükten geçmiş oluyor.Ama gümrüğe aynı parti kargoda ürünlerin girerse 75 euro üstüyse 2 si gümrüğe takıyorlar.Birazda gümrük memuruna bağlı.Özelliklede iktidar gümrük memurlarına paso operasyon yaptığı için memurlar dikkat ediyor artık..

Sizin ürünler aynı mı ben orada iki tane aynı ürün olduğu için ticari olarak düşünmüş olabilecekleri aklıma geldi yoksa fatura üzerinden bakmaları gerekiyor.Aynı zamanda iki ürün gelen örnekleri de mevcut geri sayfalar da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VeZiLay -- 3 Aralık 2014; 9:41:51 >

• 28 kasımda aldıgım kulaklık tr ye giriş yapmış yarın gelir bi aksilik olmazsa
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Önceki yada diğer sayfaya bakarsan 2 tane ayrı kargoyla g930 alan arkadaşın ürünü gümrükte kalmış.Çünkü aynı uçakla geldiler.Bu durumda ayrı ayrı ürünün bedeline bakmıyorlar ikisini beraber toplayıp 75 euro üzeri olup olmadığına bakıyorlar..Yani atıyorum senin ürünün aynı gün gelsin.Diğer üründe atıyorum akşam uçağıyla gelsin.O zaman gümrükte kalmıyor.Çünkü sabah gelen ürünün gümrükten geçmiş oluyor.Ama gümrüğe aynı parti kargoda ürünlerin girerse 75 euro üstüyse 2 si gümrüğe takıyorlar.Birazda gümrük memuruna bağlı.Özelliklede iktidar gümrük memurlarına paso operasyon yaptığı için memurlar dikkat ediyor artık..

Sizin ürünler aynı mı ben orada iki tane aynı ürün olduğu için ticari olarak düşünmüş olabilecekleri aklıma geldi yoksa fatura üzerinden bakmaları gerekiyor.

İkiside farklı ürünler.Dediğin gibide olabilir ama başka yerlerde de okumuştum bunu.Yani farklı ürünler olsa bile gümrüğe aynı anda girerse toplamına bakıyorlarmış..Dediğim gibi gümrük memuruna bağlı birazda.Ama şu bir gerçek ki gümrüklere ihbarlar gitmiştir.Hele hele yerli e-ticaret sitelerinden bizzat yapmışlardır.Ürünü almasınlar yada gümrük bedeli ödeyip tr fiyatına alacaklarına geri iade edip bizden alsınlar mantığıyla.

• Amazon'dan aldığım Evga Gtx 970 FTW Ekran kartı da geldi

• 
Sayfa: önceki 220221222223224
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.