Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (10554. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir - 8 Masaüstü
5 sn
260.707
Cevap
2.701
Favori
13.891.727
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş
  • "Intel BX80677I77700 K Quad-Core" Kaby lake işlemci (Basistakt 4.20 GHz, Turbotakt 4.50 GHz) Gri
    Dip fiyat: 368.99 €

https://www.amazon.de/Intel-BX80677I77700K-Quad-Core-Prozessor-Basistakt/dp/B01LTI1JEM

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya arkadaşlar amazondan 2 gün önce verdiğim sipariş 27 sinde kargolanacak diyor bugün verdiğim 24 ünde kargolanacak diyor tam tersi olması gerekmiyormu ? Neden böyle birşey yapıyor amazon. ikisinide satın al yaptım acaba böyle bıraksam mı kartta zaten tekini almak için miktar bulunuyor hangisini önce yollarlarsa yollasınlar diğerinde bir sıkıntı olurmu çekemeyince :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlae geçici stok dışı ram alan oldu mu, ortalama stoğa giriş süresi nedir?

• quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

quote:

Orijinalden alıntı: carpenokte

quote:

Orijinalden alıntı: MühendisMurat

Bu arada her fırsatta Amazon'a giydirmeye çalışanlara gelsin, 2 ay önce 260 TL'ye koyduğum anakart şuan 346 TL olmuş bayadır TR'den sistem toplamıyordum gözlerim fal taşı gibi açıldı.

Tam listeyi vereyim, kafadan sallamayalım somut verilerle konuşalım olayın vehametini net anlayalım,

MSI 110M Gaming
    260 >> 346

i5 6500
    730 >> 930

8GB DDR4 2133mhz
    152 >> 283

WD 1TB Blue
    175 >> 228

Zalman Z3 Plus
    172 >> 230

Zalman ZM600-LX
    206 >> 264

MSI RX470
    904 > 1000

ve bu site piyasaya göre çoğu ürünü daha ucuza satıyor piyasa sitelerinden toplasam kafayı sıyırırsınız.

682 TL 2 ayda cebimizden buharlaşan para bu 2500 TL'lik basit bir sistem için geçerli 5-10K sistemler için varın siz düşünün, arkadaş ben o parti bu parti tanımam, futbol takımı tutar gibi körü körüne kimseyi de desteklemem ben akıl ve mantık neyi gösteriyorsa onu söylerim, Türk lirasının dolara karşı dünyada en çok değer kaybeden para birimi olmasına ve bu şekilde pul değerine düşmesinde BİLE BİLE GÖRE GÖRE emeği geçenlere vatandaş olarak hakkımı kesinlikle HARAM ediyorum, iki dünyada da hesabını versinler İNŞALLAH.

Amazon başımızdan eksik olmasın başka söze gerek yok.

Sizi bir tek muhalifler takip etmiyor, sizinle aynı görüşte olmayan bir sürü insan var; hakkımı HARAM ediyorum dediğiniz. Bari siz girmeyin siyasete de konunun tadı tuzu kaçmasın.

Abi ne muhalifi ne diyorsun ? herhangi bir taraf olmadığımı belirtmek için daha ne yazmam gerek oraya ? asıl bunu yazarak sen direkt taraflara böldün bizi.

Yahu hakkını aramaktan doğruları söylemekten neden bu kadar kaçıp korkuyorsunuz ? başımıza gelen her şeye şükredersek, bugün şükrettiğimizi yarın bulamayız, örnekleri sayısız azıcık haber izleyin görürsünüz. Birazcık sorgulayın yahu, Amerika-Avrupa'da insanların eleştirdiği karşı çıktığı veya talep ettiği şeyleri görseniz mümkünatı yok inanmaz bunlar şaka falan dersiniz.

Burada 2 ayda basit bir sistem için 680 TL para uçmuş diyorum hala siyaset diyorsun, alım gücün %30 düşmüş diyorum hala siyaset diyorsun ne dersen de çözüm var mı ? görünüşe göre yok ee peki bunu sen veya ben yapmadık, bende diyorum ki kimler yaptıysa hakkım haram zehir zıkkım olsun. Sanki ben bunları buraya keyfimden yazıyorum zevk alıyorum yazarken, bak ucu nerelere kadar dayanmış bu konuya da %100 etkisi var.

her anlamda günden güne fakirleşiyoruz. kırtasiye sahibi bir arkadaşım ile görüştüm hafta sonu. hasbro'nun tüm ürünlerine %25, faber castell in tüm ürünlerine %20 zam gelmiş. maaşlara zam oranı ise %6... ama ''şühür ehonomii çohh eyii, her yer duble yol''

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Sistemle ilgili en ufak bir şeyi kötülersen "muhalif" oluyorsun. Ben aniamıyorum bu insanları, bu iktidar hiç bir şeyi yanlış yapamaz mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Zato1

https://www.amazon.de/g...y_view_div_1485107481297
    Bu tarz üretimi olduğunu bilmiyordum.

Çok güzel bir Skechersmiş. Numarası bile var.

• troyadabiradam T kullanıcısına yanıt
    http://urun.n11.com/pelus-oyuncaklar/dayak-yiyen-oyuncak-pelus-mazlum-ayi-P142307504

Bundan vermek lazım bunlara. Oynasınlar...
  • "AMD FD8300WMHKBOX Octa-Core" Vishera FX-8300 Box işlemci, Basistakt: 3.30 GHz Siyah
    Prime uyeler icin
    Dip fiyat: 115.24 €

https://www.amazon.de/AMD-FD8300WMHKBOX-Octa-Core-Prozessor-Basistakt/dp/B00TR8YL4W

• hebelehubele H kullanıcısına yanıt
    merhaba bende filtre kahve makinesi de dolce gusto da var. burada almayı düşünen arkadaşlar için de yazmış olayım. konudan kopmasın diye size cevap şeklinde yazıyorum. yoksa amacım sizin yazdıklarınıza muhalefet etmek değil :) bağlantılı mesajlar görünsün diye.

tamamen iki farklı şeydir filtre kahve ile espresso veya espresso türevleri. karşılaştırılamaz.

filtre kahvedeki mantık demleme çay gibidir. filtre kahve bana çok hafif geliyor. ama kapsüle göre daha ucuzdur. tatlının yanında çok güzel oluyor hafif olduğu için. 7-10 gram kahveden sıcak suyu damla damla süzüyorsunuz. hafifçe oluyor bu iş.

ama espresso (press), 15 barlık basınçla aynı miktarda sıkıştırılmış kahvenin içinden 40 ml civarı su geçiriyorsunuz. kahvenin içindeki tüm aromayı bu sayede en sert şekilde alıyorsunuz.

espresso makinesinin farkı burada başlıyor. eğer aldığınız bu espresso shot'ın içine kettle'dan ya da espresso makinenizden sade sıcak su katarsanız (ortalama 100 ml kadar ama zevkinize kalmış) caffe americano olur.

eğer süt köpürtme cihazı alırsanız tchibo'dan 120 liraya (bu en kolay ve basit yöntem) ya da espresso makinenizde buhar çubuğu varsa (daha zordur bunu kullanmak) sütü köpürtüp içine espresso shotınızı atarak cappucino (önce bi bardağa espresso, sonra üstüne sütü dökün) ya da latte maccihatto (daha bol köpük kullanacak ve sütün üstüne espressoyu çekeceksiniz) yapabilirsiniz.

isterseniz sütlü içeceğinizin içine metroda falan satılan karamel ya da vanilya şuruplarından dökerek caramel latte macchiatto ya da vanilla machiatto yapabilirsiniz (sütü köpürtürken içine bir kesme şeker atın daha güzel olur).

isterseniz sütü köpürtmeden sadece ısıtarak içine espresso çekerek caffe latte yapabilirsiniz.

isterseniz espressonun üstüne sadece süt köpüğü koyup espresso macchiatto yapabilirsiniz. isterseniz espressonuzu az su ile (20 ml) çekip espresso ristretto (çok fena çarpabilir :) yapabilirsiniz.

bunları filtre kahve ile yapamıyorsunuz. yapsanız da kahve tadı gelmiyor. filtre hafif olduğu için (sonuçta yer çekimi ile su kahveden süzülüyor, basınç düşük ve kahve sıkıştırılmış değil) süt ile karışınca süt komple kahve tadını baskılıyor.

bu yüzden espresso makinesi çok işe yarıyor. olayı sadece espresso değil. çeşit çok oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_gunner -- 24 Ocak 2017; 14:9:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: vforfreedom

40 euro diyorsunuz. 40 euro için neden vekalet istiyolar allah aşkına. sistemmi değişti acaba ? sipariş vermeye korkuyorum şimdide he

Bende anlamadım. Telefonda soruyorum. Geveliyorlar birşeyler yine soru cevaplanmıyor :D
  • AMD AD7600YBJABOX işlemci
    Dip fiyat: 76.99 €

https://www.amazon.de/AMD-AD7600YBJABOX-Prozessor/dp/B00LUH1N4O

• merhaba arkadaslar

asagidaki üründen sipariş veren varmi aramizda nasildir.

birde beden ve kaliplari nasildir.
    columbia da L oluyorsa bu markadada olurmu

Geographical Norway Herren Jacke Tevet Men Color

https://www.amazon.de/gp/product/B01L3DWS8Y/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdalerguzy

merhaba arkadaslar

asagidaki üründen sipariş veren varmi aramizda nasildir.

birde beden ve kaliplari nasildir.
    columbia da L oluyorsa bu markadada olurmu

Geographical Norway Herren Jacke Tevet Men Color
    https://www.amazon.de/gp/product/B01L3DWS8Y/ref=ox_sc_act_title_2?ie=UTF8&psc=1&smid=A3JWKAKR8XB7XF

ben kullanmadım ama kullananlarla görüşmüştüm. kalite olarak colimbianın altında ama türkiyedeki birçok markadan kaliteli. fakat yanlış hatırlamıyorsam bu ürünü aralık ayında 20 euro altına alanlar oldu burda. 35 euro + vergi bu ürün için bence fazla

(düzeltme) 20 euro altı olan ürünün tipi buna benziyordu fakat sweat shirt tü yanlış görmüşüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ersind3 -- 24 Ocak 2017; 14:21:26 >

• the_gunner kullanıcısına yanıt
    söylediklerinin hepsinine sonuna kadar katılıyorum. Genelinde anlaşamadığımız nokta şu, kapsül sürdülebilir değil. Benim tüm tavsiyelerim etkin olarak kullanmakla alakalı. Kapsüllü makineyi hem maliyet hem de teferruattan ötürü kullanmamaktansa ucuz ve kolay şekilde kullanılan filtre kahveyi tavsiye ediyorum. Bende filtre kahve mak. espresso podu , caffesimo clasic mevcut. İlk başta caffesimo çok eyiydi ama doldurmak ve temizlemek kullanılmaz kılıyor. Evde kahve içen 2 kişi varsa ve toplamda 4 bardağa ulaşıyorsan en işe yarayan filtre kahve mak.dır bana göre. Filtre kahveye lütfen sümük muamesi yapmayalım ama tadı gayet sert olabiliyor =)

İmkan olsa tam otomatik espresso, latte vb makineleri tavsiye ederim.Ne yazık ki en ucuzu 1000 lira üstü.
  • ersind3 kullanıcısına yanıt
    tesekkurler
  • İlk sayfayı okudum. Ve daha önce DHL ile gelen kargomu PTT'deki kutumdan almıştım. Ayrıca DHL ağı da var.

• quote:

Orijinalden alıntı: :S

Normal vekaletnameyi kabul ettirtmeye çalışın. Ürün toplamları 1500 euro yu geçti mi ?

Noter onayli vekaletnamede resmen gidip notere mi onaylatiliyor?

• CORSAIR CXM series CX550M 550W 80 PLUS BRONZE
    59.90€ Dip+2https://www.amazon.de/gp/product/B019NWRUXK
    http://www.corsair.com/en/cx-series-cx550m-550-watt-80-plus-bronze-certified-modular-atx-psu-na

böyle bir dönemde bu paraya bu kalite, TR'de psu fiyatlarını açıp bakarsanız fırsatın güzelliğini daha da iyi anlarsınız.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.