Şimdi Ara

TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU] (10547. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
260.707
Cevap
2.701
Favori
13.892.188
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
634 oy
Öne Çıkar
Giriş

Orijinalden alıntı: MacroPhageAB

İyi açıklamışsınız da hocam, ben toşnak geçiyordum.....arkaya şu videoyu açıp tekrar okuyun:https://www.youtube.com/watch?v=JgqM6SAlsPQ&feature=youtu.be&t=1m28s

biliyosunuz türkiyede e-ticaret çok fazla regulasyonla aslında korunmakta tüketici tarafında...bunlardan bir tanesi iade cayma kanunu yani belli bir süreye kadar aldığınız ürünü istediğiniz zaman yani 1 ay içerinde iade edebiliyorsunuz...istediğiniz zaman da iptal edebiliyorsunuz...ve isterseniz kişisel bilgilerine erişilebilir istemezseniz erişilemiyor...yani çok fazla regülasyonla müşteri mutlu etmeye çalışılınıyor...ama tabiki bunu yurtdışından yaptığınızda aynı regulasyonlarla karşı karşıya olmuyorsunuz yani istediğiniz zaman iade ed hatta iade edemiyorsunuz, muhattabınız bile teorik olarak yok...ve aldığınız ürün de aslında vergilendirilmemiş oluyor.

çok özür dilerim, ben sizin görüşleriniz sanmıştım. resmen saçmalamış konuşan kişi. benim mesleğim gereği e-ticaret, kişisel veri ve tüketici yasaları ile iç içeyim. hatta türkiye'de bu yasaların yapılma süreçlerini yakından takip ettim. maalesef bizim şirketler bu kurallar hep kendilerine uygulanıyor sanıyorlar. sorsanız dünyayı kurtaracaklar ama işte devlet onları hiç sevmediği ve onlara çok yüklendiği için dünyayı kurtaramıyorlar

• boras06 kullanıcısına yanıt
    Keşke Amazon'dan değilde devletten bu sınırı yükseltmelerini rica etsek.
    Sonuçta Amazon'un sadece müşterisiyiz, devletinse vatandaşıyız ve devlet vatandaşının isteklerine karşılık vermeli, Amazon değil.
    Ama ironiktir ki yine Amazon bizim yanımızda saf tutuyor
  • StereoLove kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • the_gunner kullanıcısına yanıt
    Hem dolce gusto hem caffismo aletleri biraz fazla olmamış mı hocam
    Bende dolce gusto var diye almadım.
    Bu arada o kampanyayı neden göremedim ben, o kadarda takip ediyordum halbuki
    Madem bu işlerle iç içesiniz sormak istiyorum hocam, sizce 30 Euro sınırı yasasının haklı bir gerekçesi var mı yoksa sadece N11, Hepsiburada gibi kurumların baskısı ile mi bu kanun yürürlüğe girdi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Perry Cox

Madem bu işlerle iç içesiniz sormak istiyorum hocam, sizce 30 Euro sınırı yasasının haklı bir gerekçesi var mı yoksa sadece N11, Hepsiburada gibi kurumların baskısı ile mi bu kanun yürürlüğe girdi ?

açıkçası kişisel veriler, e-ticaret kanunu ve tüketici kanunu hazırlanırken bankalar ve telekom şirketleri adına meclise sunulmak üzere meslek birlikleri adına görüşler hazırlanmak üzere çalışmalar yapmıştım.

bu lobi faaliyetlerinin nasıl başarılı olduğuna inanamazsınız. house of cards izliyorsanız, orada anlatılanların ne kadar doğru olduğunu son 3 senede canlı canlı gördüm. mesela e-ticaret kanunu çıktı ama "telekom şirketleri hariç". kişisel verilerin korunması kanununa bir maddeler eklettiler, kimsenin aklına gelmez. tüketici kanunu hazırlanırken "bankaların" yaptığı lobi çalışmaları inanılmaz düzeydeydi. hatta bir sürü özel hüküm koydurttular. özellikle türkiye bankalar birliği inanılmaz çalışıyor. e-ticaret kanunu çıktıktan sonra öyle iki yönetmelik çıktı ki kanunla ilgisi yok. o serbest, bu serbest diyor komple.

yasa çıkacağı zaman gidip öyle manipülatif sunumlar yapıyorlar ki mecliste vekiller ya da ilgili bürokratlar neyin ne olduğunu anlamıyor bile. adamlar siyahın beyaz olduğuna inandırıyor sizi. gidip de burada amazon'dan alışveriş yapan 5-10 kişiyi öyle bir anlatmışlardır ki "efendim tespitlerimize göre ayda 1.000.000 kişi yurtdışından alışveriş yapıyor, biz dükkanı kapatmak üzereyiz, eğer 75 euro'dan 30 euro'ya indirilirse hesaplarımıza göre devletin kasasına aylık 30 milyon tl girecek" diye bir sunum yaptılar mı zaten bitti.

emin olun bu lobi faaliyetleri olmadan yasalarda böyle düzenlemeler yapılmaz. hiç şüpheniz olmasın ki bu işin arkasında böyle şirketler vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_gunner -- 23 Ocak 2017; 22:0:6 >

• https://www.amazon.de/GIGABYTE-Radeon-GDDR5-128bit-1xHDMI/dp/B01JPAVZQI/ref=sr_1_2?s=computers&ie=UTF8&qid=1485199454&sr=1-2&keywords=rx+460 arkadaşlar bu ürünü almayı planlıyorum ilk defa amazondan alışveriş yapıcam satıcı amazon herhangi bir problem olurmu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JMoriarrty -- 23 Ocak 2017; 22:29:16 >
    Bu dediğiniz lobiler yurt dışında yok mu acaba hocam ?
    Nasıl oluyorda Avusturalyada 1000 Euro, USA'de 200 $ olan sınır burada 30 Euro oluyor anlayamıyorum.
    Keşke halkında lobi tarzı görüşlerini devlete bildirebilen birimleri olsa
  • SxXXxN kullanıcısına yanıt
    https://www.sportsoul.com/urun/new-balance-590-401341.html

Hocam aynı fiyat sanki ben anlamam ilginizi çekebilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • TR'nin En Büyük Amazon Rehberi [EFSANE KONU]

Verdik bakalım siparişi hadi hayırlısı

• 59 euro çıkıyor bende mobilden girdiğimiz için mi acaba fiyat mı değişti ? Cafissimo için ?

• Kipling valiz alan arkadaşlar,

Hangi ürünü ne kadar fiyata aldı.

Takip ettiğiniz fiyatı düşen ürün var mı?

• Acer UM.QG6EE.009 - 23.8IN G246HYLBID - 1920X1080 VGA DVI HDMI IN
    Dip fiyat: 113.95 €
    Prime uyeler icin.
    https://www.amazon.de/Acer-G246HYLbid-LED-Monitor-Reaktionszeit-schwarz/dp/B00FB6C3GM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mersin123 -- 23 Ocak 2017; 22:27:52 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Amazondan laptop işini nasıl yapıyorsunuz

• arkadaşlar bu amazon kutusunda gönder seçeneği ne oluyor ? onu seçersek ekran kartının kendi kutusuna konmuyor mu yoksa ekstra 2 kutulamamı yapılıyor seçersek

• Foxin kullanıcısına yanıt
    ekran karti kutusu, amazon kutusunun icine konuluyor, boylece icinde ne geldigi belli olmuyor direkt olarak.
  • Razer Kraken 7.1 chroma DİP FİYAT olabilir. Vergi olmasa tabi :)
    https://www.amazon.com/dp/B00MTWV0RO/ref=wl_it_dp_o_pd_nS_ttl?_encoding=UTF8&colid=3VG0R0Y062BO8&coliid=IBIB6CYKXIFHI&psc=1

edit: dip fiyatmış daha önce bu fiyat olmamış hiç. Fakat vergide bir sıkıntı var %52 vergi var. Bunu düzelttirebilirmiyiz acaba

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi requiemm -- 23 Ocak 2017; 22:36:45 >
  • OsmanlıKafası kullanıcısına yanıt
    Gerek .com gerekse .de kanalıyla mükerrer defalar diz üstü getirttim. Tencere almaktan farkı yok. Satıcı Amazon olsun, kafi.

Selamlar

• Acer G236HLBbid 23 inch Widescreen Full HD LED Monitor (16:9, 200 cd/m2, 100000000:1, 1920 x 1080, 5ms, HDMI)
    Dip fiyat: 99 €

https://www.amazon.de/Acer-G236HLBbid-Monitor-Reaktionszeit-schwarz/dp/B008H1SWPE

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.