Şimdi Ara

Amazon Yurtdışı PlayStation 5 Sipariş Konusu (872. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
22.950
Cevap
301
Favori
1.560.429
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
186 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 870871872873874
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Shop4tr idi en son
  • erayu kullanıcısına yanıt

kimyasal sızıntı olmuştu depolarında ondan olabilir.

• Selfroot kullanıcısına yanıt
    İlginç olan zaten stok varken aldık yine stok bekliyoruz
  • arkadaşlar amazon.uk de şöyle bir sıkıntı var benim başımada geldi vergilerimi ödedim 128 sterlin çekti fakat burada vergi 2232 tl hesaplandı yani yanlış vergi hesaplıyorlar gümrükte ve 240 sterlin gibi bir vergi çıktı ps5 disk olmayan versiyona. bu olay uk den gelenlerin başına geldi birkaç kişiden daha duydum. büyük ihtimal vergi sorunu çözülmeden yollamazlar çünkü iki kat vergi çıkıyor anlamadığım bir şekilde ps5 disksiz için bile. ben bundan olduğunu düşünüyorum.(vergiyi ben ödemedim amazon ödedi bana bir yük olmadı fakat ben ilk alanlardanım)

• emre1393 kullanıcısına yanıt

hocam aradım durdum ama bulamadım bunun ups versiyonu var mıdır?

• Sabah ülkeye giriş yaptı benim cihaz şükür. Bugün de gümrük işlemleri tamamlanır bir sorun çıkmazsa yarın elime geçer.   (amazon.uk 03.12.2020 siparişi)

• 25 Eylul amazon.de siparisi,

Bugun 14,98€ iade yapildi fazla ucret cekildigine dair, benim gibi takip eden varsa bilgilerine :).

Bu arada benim eksik hesaplanmamisti cogu insan gibi :))

Ekstra dualsense + dijital detayi;

Ürünler:
    EUR 403,35
    Gönderim Ücreti ve Paketleme:
    EUR 51,70
    KDV hariç toplam:
    EUR 455,05
    Toplam:
    EUR 455,05
    İthalat Ücreti Depozitosu
    EUR 158,93
    Sipariş Toplamı:
    EUR 613,98

4903 dijital + 787 dualsense icin odemistim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roverman -- 7 Aralık 2020; 12:22:58 >
  • jumbooo kullanıcısına yanıt

Eğer böyle bir durum varsa bu kesin DHL n bok yemesidir. 240 sterlin vergi çıkması demek ÖTV yi %50 den hesaplıyorlar demektir oyun konsolları için vergi oranından. O zaman bu netleşirse daha avrupa dan konsol almak yalan olur.

• erayu kullanıcısına yanıt

ben aldığımda uk den alanların başına bu durum gelmişti amazon.de ve diğerlerinde vergi doğru hesaplanmıştı. dediğiniz gibi dhl ile ilgili bir durum olabilir ve deiğiniz gibi %50 gümrük vergisi hesaplamışlar. fakat amazonda çok fazla vergi çıktığı için önce vergi durumunu çözmek istiyor olabilir. bilemiyorum ben sadece böyle olabileceğini düşünüyorum.

• roverman kullanıcısına yanıt

Mail mi geldi hocam?

• Evet arkadaşlar amazon almanya diskli siparişim sonunda dağıtma çıkıyor be 🥳
  • Rap1d kullanıcısına yanıt
    Evet bu sabah aldim, kredi kartina iade yapilacaktir yaziyor,

Sony PlayStation 5 - Digital Edition
    Miktar: 1
    Para iadesi nedeni: İhracat ücreti düşürüldü

Export Charge Para iadesi: 14,98 €

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roverman -- 7 Aralık 2020; 12:19:16 >
    Hocam sonradan çıkan vergiyi amazon nasıl ödüyor pekk nasıl haberi oluyor

Olabilir ama diğer yandan da birlikte aldığımız ve şu an ülkeye girişi olan bir çok sipariş te mevcut. Bilmiyorum bakalım almayı başardık ama Amazonu geçemedik bu seferde.

• o konuda hiçbir fikrim yok zaten amazon vergiyi ödediği için fazlayıda ödüyor galiba. Ben sadece bir arkadaş paylaşmıştı burada linkini dhl sitesinden baktığımda çıkan vergiyi gördüm ve orada amazon ödeyecek size bir şey yansımayacak yazıyordu ve öyle de oldu.

• gümrükte ne çıkarsa çıksın amazon ödeyecek, sizden fazla aldıysa o kısmı iade ediyor.

milletin paketlerini niye yoldayken iptal edip geri çağırdı bilinmiyor hâlâ.

• Mehmet177 M kullanıcısına yanıt

3 Aralık siparişi mi ? Benim ki hâlâ provizyonda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tryhappy -- 7 Aralık 2020; 11:43:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cugly

İlginç olan zaten stok varken aldık yine stok bekliyoruz

Sanırım nasılsa mal gelecek diye 5-10 fazla sattılar 3 aralıkta alıp siparişi kargoya verilenler var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: WeDo_Efendi

arkadaşlar aralık ayında ps5 alıp (italya) parası çekilen varmı dün veya bugün

Anında çektiler hocam benden, hatta banka güvenlik için aradı beni.İtalyadan böyle bir harcama var sizmi yaptınız diye evet dedim.

Fakat kargoya vermediler henüz benim ürünü.

• Selfroot kullanıcısına yanıt
    Benim " sipariş edildi: 3 Aralık, Perşembe " yazısında bekliyor.
    Parada provizyonda bekliyor.. bunada şükür diyorum en azından F5 yapma aşamasını geçtik bekliyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 870871872873874
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.