Şimdi Ara

Amazon İkinci El Satış (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
978
Cevap
205
Favori
184.952
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Alınık 42,5 / 43 numara Salomon, nort face, asalo, skechers spor ve outdoor ayakkabı

Alınık otomatik mekanizmalı tercihen divers modeli seiko, tissot, orient, invicta kol saati

Bu ürünleri deneme harici kullanmamış(ayakkabılar özellikle) veya az kullanılmış(saatler) ürünleri alınan fiyatlarda beğendiğim ürünü alabilirim.konu içim teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NİSAN AYINDA ELİME ULAŞTI . PEK KULLANMADIGIM İÇİN ALDIGIM FİYATA SATIYORUM .

450 TL

https://www.amazon.com/gp/product/B00KR74PCA/ref=od_aui_detailpages00?ie=UTF8&psc=1

Amazon İkinci El Satış

• Arkadaşlar.

31/34 beden "wrangler" pantolon aldım bedeni uymadı.
    Markayı biliyorsanız dipfiyat olduğunda almıştım.
    Malesef beli olmadı.Umarım başka bir arkadaş hayrını görür.
    https://www.amazon.de/gp/product/B01GTSQP00/

SATILDI

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi roadrunner07 -- 18 Temmuz 2017; 18:14:13 >
  • 40-42 Ultrasport Yüzme Paleti

42 numara giymeme rağmen ayağım taraklı ve kemerli olduğu için aşırı sıktı. Ayağı benim gibi sorunlu olmayan 40-42 numara giyene tam olur.

30TL ye aldığım fiyatın altında vereceğim. 10€ gelişi var.

https://www.amazon.de/gp/product/B01MF98KWJ/?th=1&psc=1
    Amazon İkinci El Satış

• Xbox One S satan var mıdır

• marka farketmez HD Game Capture arıyorum
  • mart ayında alınmıştı ama büyük geliyor tabi ki hiç giyilmedi etiketleri üstünde

Columbia Titanium
    44 numara

320tl maliyeti var.
    https://www.amazon.de/gp/your-account/order-history/ref=oh_aui_pagination_1_2?ie=UTF8&orderFilter=months-6&search=&startIndex=10

Amazon İkinci El Satış

mart ayında alındı tabi ki hiç giyilmedi etiketli duruyor.. bu da 44 numara

175TL maliyeti var

Columbia Peakfreak Nomad 44 numara
    https://www.amazon.de/gp/product/B00GUXKDI0/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1
    Amazon İkinci El Satış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi es_umit -- 15 Temmuz 2017; 17:5:2 >

• Geçen hafta geldi, 42 numara.. yarım numara kadar büyük oluyor bana.Hiç giyilmedi. Almak isteyen olursa;
    https://www.amazon.de/gp/product/B01HDOSITU/ref=s9u_simh_gw_i4?ie=UTF8&pd_rd_i=B01NCEHUZB&pd_rd_r=9R1R266R52N8CJZFXAC0&pd_rd_w=AxFmd&pd_rd_wg=7cjsg&pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_s=&pf_rd_r=741QXVWMFSGZZ648KQDP&pf_rd_t=36701&pf_rd_p=7ce09e18-0829-42dc-bda4-78c4e5bf1b8e&pf_rd_i=desktop&th=1&psc=1

53 € ya aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asy06 -- 18 Haziran 2017; 12:17:35 >

• Vallahi kardeşim sen bu işi biliyorsun harika konu açmışsın tebrik ederim. bizi iyice bağladın foruma.
  • mustafa1248 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HY Gaming -- 18 Haziran 2017; 12:23:29 >
  • Selamlar,

Amazon.de den aldığım hikeren araç süpürgesini beklentilerimi karşılamadığı için satıyorum...
    Evinde dyson kalitesine alışan ben için yeterince performanslı bir ürün değil.
    sadece 1 sefer test amaçlı kullanıldı...
    16.06.2017 cuma günü kargo getirdi..
    32 euroya aldım 100 tl ye dileyene verebilirim..

https://www.amazon.de/gp/product/B01FQPSBL8/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1
  • quote:

Orijinalden alıntı: congenial_boy

Bu mesaj silindi.
    Öncelikle burada kimse kimseyi elinde patlamış ürünlerden kurtarmıyor. Sen ürünü iade etmek istediğinde Amazon zaten kargo ücretlerini karşılayarak geri alıyor.

Buradaki mantık tek taraflı kazanç ya da lütuf değil, karşılıklı kazan-kazan. Satan adam hem iade teferruatı ile uğraşmamış oluyor hem de lojistik ücretleri ile Amazon'u zarar ettirmeyerek Amazon'un Tr operasyon ayağını olabildiğince uzun ömürlü tutmaya çalışıyor uzun vadede

Alım yapan adam da ürünün satıldığı dönemdeki indirimini kaçırmışsa bu fırsat kendisine geri dönüyor. İndirim söz konusu değil ve fiyat aynı ise, yakın lokasyonlarda ürünü görerek elden almış oluyor, uzaksa da sadece ülke içi kargo süreci ve ücreti giriyor işin içine, burada da alım yapan tercihini yapacak. Hem bekleme süresi azalıyor, hem gümrük, yetki belgesi vs teferruat ortadan kalkıyor. Uzun vadede de Amazon'u bir iadeden kurtararak yukarıdaki gibi o ürün ve komple Amazon'un tr gönderim ömrümü uzatıyor bu tavır.

Şimdi adam ücretsiz kargo ile ürünü almış 50 euroya. Türk lirası ile 200 lira. Zararını sıfırlamak için aynı fiyata satıyor, almak isteyen sensin kargoyu tabi ki sen karşılayacaksın. Yani adama, kargoyu da sen öde 20 lira zararla bana ürünü sat deme hakkını nasıl buluyorsun kendinde gerçekten şaşırtıcı. Alan olmaz, gider son çare iade eder veya iade etmek yerine kargoyu karşılamaya razı olur. Ama sanki hakmış gibi bunu sen dayatamazsın

Başka bir konu Ramazan kodu. Şimdi bu kod 1 defa kullanılıyor. Örneğin ben bir sepet yaptım, 3 ürün var sepetimde. Toplam sepet tutarından 10 euro indirim almışım, ürünlerden birinin bedeni uymamış. O dönemde son ekrana geldiğim sepet tutarı üzerinden satar, indirimi diğer ürünlerde kullanmış gibi hareket ederim, ki hakkımdır. Satıcı 10 euroluk Ramazan kodunu sana hediye etmek zorunda mı? Hayır. Sen zaten muhtemelen 10 euroluk indirimi kullanmışsın, başkasının mağduriyetini kullanarak bir de başka ürün üzerinden aynı indirimden faydalanmak fırsatçılık değil de nedir?

Yani bu kadar hebele gübele tepki göstecek, egzantrik bir olay yok ortada, sakin ol. Kimse senin istediğin şartlarda uzlaşacak diye bir kural yok, almazsın olur biter.

not : Yazdıklarım, ürünleri indirimli fiyatınlardan alıp indirim bittikten sonra amazondaki güncel fiyatına satmaya çalışarak kar etmeye çalışanları kapsamıyor, karıştırmayalım.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• ulex kullanıcısına yanıt
    Hocam boy kilo oranınız nedir ? , daha fazla resim atabilir mısınız birde ?

• [ALINIK]

Arkadaşlar geçen hafta indirimde olan Logitech G533 ve herhangi bir mekanik klavye arıyorum. Tekliflerinizi PM üzerinden bekliyorum.

• mustafa1248 M kullanıcısına yanıt
    Helal olsun. Hangi il bu arada?

• quote:

Orijinalden alıntı: Nundina1st

Hocam boy kilo oranınız nedir ? , daha fazla resim atabilir mısınız birde ?

resim ve ilan bilgileri güncellendi
  • quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

bu konu ile ''ikinci el satış bölümü'' arasında pek fark yok sanırım?

Var, gereğini yapmaya özen gösteriyoruz yapmayanları burada barındırmamaya çalışıyoruz, 3-5 kişiye bakarak yargılama yapmayalım çok güzel ilanlar da var.

Bu arada yazmadan geçemeyeceğim artık, biz yardımlaşma adına iyi niyetli paylaşımlar yapmaya çalışıyoruz ama art niyetli insanlara yapacak bir şey yok, bu seviyeyi de bir günde yukarı çekemiyorsunuz, sabahlara kadar toplum analizi yapıp sayıp sövseniz bu tipteki insanlar buna gülüp geçer yapacağına devam eder hani artık bir yerden sonrası boşa nefes tüketmek oluyor, buradaki topluluğun geneli konuyu yardımlaşma için kullanmak istiyorsa olay bitmiştir haricinde kalanların burada barınamayacağı artık çok aşikardır, arkadaşlar sağolsun anında ifşa edebiliyor bu yüzden bunlar giderek azalacaktır.

@MilanRapajic'in üstteki yazısı çok güzel bir özet olmuş, tebrikler.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• MühendisMurat kullanıcısına yanıt
    Umarım zamanla düzelir ve amacına uygun bir konu olur. yorumum da aslında erken atılmış yeni farkettim.

bilgisayar ürünleri ile ilgili 2 mesaj dikkatimi çekti ve ikisi de 2. el forumundan farksizdı. zaten ilk 4 sayfa hayırlı olsun ile geçtiği için pek satış mesajı şimdilik yok. Ama yazdığın gibi art niyetlilere yapacak bir şeyimiz yok, onlar her yerdeler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saintroyo

Umarım zamanla düzelir ve amacına uygun bir konu olur. yorumum da aslında erken atılmış yeni farkettim.

bilgisayar ürünleri ile ilgili 2 mesaj dikkatimi çekti ve ikisi de 2. el forumundan farksizdı. zaten ilk 4 sayfa hayırlı olsun ile geçtiği için pek satış mesajı şimdilik yok. Ama yazdığın gibi art niyetlilere yapacak bir şeyimiz yok, onlar her yerdeler.

O zaman şöyle bir yeni fikir geldi aklıma, şüphelendiğiniz ilanları bana PM ile söyleyin, ben bu arkadaşlardan satın alıma dair belgeyi isteyeyim ve kontrol edeyim net olan adam direkt atar zaten kem küm başladığı anda ilanı silinir olur biter, İkinci El başlığında isterse 10 katına koysun karışan yok ama burada olmuyor herkes rahatsız oluyor bizde genele uymak zorundayız.

• Amazondan yanlışlıkla aldığım ve kullanma şansım olmayan, tefferuatlarıyla uğraşmak/uğraştırmamak için de iade etmek istemeyip de aylardır Letgo'da satılmayı bekleyen hafıza kartını burada ilana koydum, ertesi gün ihtiyacı olana sattım. Forumun büyüklüğü... Suistimal edilmedikçe faydası çok olacak bir konu.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.