Şimdi Ara

Amazon HP Laptop - 15-dw2027nt, Intel Core i3-1005G1, 8 GB RAM, 256 GB SSD, 15.6 inç HD. 3700 tl

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
113
Cevap
9
Favori
16.332
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apocalypse -- 13 Ekim 2020; 8:38:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam neye göre 8 yıl öncesinin teknolojisi diyorsunuz anlamak güç.

İşlemci: Core İ3 1005G1 2019 son çeyrekte çıkmış bir işlemci.

Ram: 8 GB DDR4 2666 Mhz

SSD: 256 GB PCIe® NVMe™ M.2 SSD

Ekran: 15.6" diagonal HD SVA anti-glare micro-edge WLED-backlit, 220 nits, 45% NTSC (1366 x 768)

Giriş seviyesi bir bilgisayar için gayet uygun ve yeterli özellikler.

Fiyatının en fazla 2500-3000 aralığında olması gerek. 3700 TL'ye 2-3 ay önce çok daha iyi özelliklerde bilgisayar alınabiliyordu. Bunlar doğru ama bugünün şartlarında en uygun fiyat da bu.

Fiyat yönünden eleştirilerinize sonuna kadar katılırım ama "8 yıl öncesinin teknolojisi" demek haksızlık olur.

Alıp satmak tabi ki yasal ama kesinlikle ahlaki değil. Bu cihazların tek alınma sebebi eba. Fakir veya durumu zayıf olan insanlar en çok ihtiyacı olanlar. A101'de satılan lenovo için sabahın 6sında 7sinde sıraya girdiler bu ülkede insanlar. Elbette ki temelde asıl sorun insanların ekonomik olarak alım güçlerinin bu kadar düşürülmesi. Ama ahlaki olarak da 1000-1500 lira kâr etmek derdiyle zaten ekonomisi çökmüş insanların ihtiyacını görmesine fırsat vermek yerine fırsatçılık yapmak bence toplumsal olarak en büyük sorunumuz.

Merhaba.

Bu dizüstü bilgisayarı bende aldım. Fırsatı paylaşan arkadaşa çok teşekkür ederim.

Win10 pro kurdum. Sorunsuz bir şekilde kullanıyoruz.

Ancak yukarıdaki ilanlarda görüldüğü gibi, sınırlı sayıda olan indirimli ürünleri alıp daha sonra yüksek fiyatlardan satmak bence de etik değil. Dikkat ederseniz bu şekilde çok sayıda ilan var. Birkaç tane olsa, fırsat diyerek alınmış ancak sonradan vazgeçilmiş diye düşünülebilir ama bu kadar çok olması açıkça al-sat yapmak için alındığını gösteriyor.

Ben işyerindeki 2 arkadaşa forumda bu indirimi görünce haber vermiştim. Ancak ikisi de stok kalmadığı için alamamış. Ben de son ürünlerden birini almışım herhalde. Herkes forumdakiler kadar bilgisayardan anlamıyor, indirimleri takip edemiyor. 1 hafta önce yine işyerindeki bir arkadaş bu bilgisayarın 4GB olan versiyonunu 4500 TL'den aldı. Almak zorundaydı ve o gün için en uygun fiyatlı bilgisayar oydu.

Al-satçılar, ürünleri kısa sürede bitirmese gerçekten ihtiyacı olan kişiler bu ürünlere daha rahat ulaşabilirdi.

Pandemi ve uzaktan eğitim dönemini fırsata çevirmeye çalışanlar birçok kişinin hakkına girip ahını alıyor bence.

• apocalypse kullanıcısına yanıt
    Hp kampayası nasıl

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu fiyata laptop bile yok şuan, ihtiyacı olan kaçırmasın

• Bilgisayarı aldım iade kampanyası hakkında googleladım ama eaki bir kampanya buldum güncel kampanyayı bilen bir arkadaş paylaşırsa memnun olurum

• Ekranı FULLHD değil bilginiz olsun 1080p değil yani.

• quote:

Orijinalden alıntı: qtenplus

Bilgisayarı aldım iade kampanyası hakkında googleladım ama eaki bir kampanya buldum güncel kampanyayı bilen bir arkadaş paylaşırsa memnun olurum

Eski kampanya devam ediyor. Ama önce HP ye seri no kaydı yaptırmak gerekiyordu. Forumda konusu var

• BuZ-MaViSi kullanıcısına yanıt

kayıt tarihi, fatura tarihinden önce mi olmalı yani?

• Almadan önce HP ye kayıt yaptırnalısınız. kayıt onaylandıktan sonra satın alırsanız iade alabilirsiniz.

• teşekkürler, 480 iade ile çok iyi fiyata geldi

amazon prime nerden iptal ediliyor ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akhtar

kayıt tarihi, fatura tarihinden önce mi olmalı yani?

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    bu alınırmı maho

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

bu alınırmı maho
    başka var mı alternatif

• mahmut716 kullanıcısına yanıt
    eba için alıyorsan işini görür,aslında ekranı bile gözlere zarar.

• 1 tane kaptım teşekkür ederim

• 8 yıl öncesinin donanımına sahip bir bilgisayar alıyorsunuz. Haberiniz olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

eba için alıyorsan işini görür,aslında ekranı bile gözlere zarar.
    ben dedim 2. el 10 inc tablet alak diye, ucuz gelmişken bunu aldık

böyle hükümete böyle bilgisayar

• Vayy arkadaş bundan 2 ay önce Huawei D-15 3900 TL idi ve acaba alsam mı diye düşünüyordum. Kasası, ekranı bu bilgisayara 10 basardı. Şimdi ne mi yapıyorum HP mi alsam acaba diye düşünüyorum. Sanırım 2 ay sonra bu paraya sadece eşeğin büllüğünü verecekler.

• çözünürlük kötü gerçi fiyata göre normal

• muxo kullanıcısına yanıt
    Nasıl 8 yıl öncenin donanımı oluyor hocam ?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.