Şimdi Ara

Amazon hızlı kargodaki limitleri kaldırdı (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
0
Favori
15.804
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
80 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bayramda kargo devam yazıyor haberde ancak şu an herhangi bir şey almaya çalışınca en hızlı kargo teslimi 17 mayıs gözüküyor. Haber mi hatalı Amazon'un sitesinde mi problem var?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Haberin kaynağı nedir acaba herşeyin teslim süresi 17 mayıs olmuş.

Trendyol, HB, GG istese bu kadar olmaz bayram arefesi

• quote:

Orijinalden alıntı: LaciRomantik

Ya iyi hoş ama Amazon'un sitesi kadar kötü bir site görmedim. Filtreleme sistemi yok gibi kategori sistemi kötü. İstediğim şeyi bulmak cidden zor.
    Abddeki sitesindede öyle çok uyuz detaylaştıramıyosun belli kalıpları seçmek zorundasın.....

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sadece şu kargolama olayından dolayı amazonu tek geçerim. Artık ürün ararken ilk baktığım site inşallah vardır diye açıyorum sayfayı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bayramda teslimata devam demişler ama hangi bayram onu dememişler, 19 mayıs da bayram sonuçta :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

geçen azondan verdiğim siparişi henüz kargoya verilmeden iptal butonuna bastım sonraki sayfayı okumadan uyudum

ertesi gün emailime gelen mesajı da okumadım klasik amazon bilgilendirmesi diyerek

3 gün sonra kolaygelsin den teslimat için sms gelince uyanabildim

hemrn gelen emili okudum

amazon kısaca teknik bir sorun nedeniyle siparişinizi iptal edemiyoz sana gelirse iade ederdin diyordu

madem teslim almak zorundayım gelen ürünü kullanır iade ederim diyerekten teslim aldım açtım kullandım ama ürün öylesine dandikti ki 1 gün sonra kargo firmasına götürüp iade ettim  

Ne yazık ki Amazonun tek kötü yanı @CeyKalDa gibi tüketicilerin iadelerini sorgusuz sualsiz alması. Amazon bahsi geçen forum üyesine demiş ki; Ben ürünü kargoya verdim. Ama sisteme geç yansıyor o yüzden iptal edemezsin. Ürün sana gelince iade et demiş. Ama arkadaşımız nasıl olsa iade edeceğim, biraz kullanayım da öyle iade edeyim demiş. Ona da 1 gün dayanamamış. Buraya da çok marifetmiş gibi yazmış. Sonra o iade edilen kullanılmış ürünü sizin benim gibi kişiler alıyor. Buna bir çözüm bulması gerek amazonun.

• römercan kullanıcısına yanıt
    Çünkü bayramda kargo şubeleri kapalı olacak. O yüzden 17 Mayıs.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

sırf amazon zarar etsin diye alıp alıp iade edeceksin aslında

Bu amazonun çalışanlarına nasıl davranığı ortada ayrıca pazar payını sürekli kötüye kullanıyor

O dediğin Amerika için geçerli.

Buradaki yapılanmasını bilmiyorum ama en azından diğer E-Ticaret sitelerini biraz disipline etti ya, o bile yeter.

Yıllardır kan kusturdular bize, e-ticaretten soğutmuşlardı. Şimdi ise biraz olsun kendilerine çeki düzen vermeye başladılar.

Kolaygelsin firmasını Türkiye'ye kazandırmaları bile bir başarı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Paetzold

Amazon o kadar güven veriyorki diğer sitelere bakmıyorum bile artık. İsterse alacağım ürün amazonda pahalı olsun yinede amazondan alıyorum. Neler yaşattılar bize yıllarca diğerleri çok iyi biliyoruz. Amazon favorim artık.

ben de aynen kafama uyarsa fiyat Amazondan alıyorum, uymazsa diğer sitelere bakmıyorum bile.

Biraz daha kendilerine çeki düzen versinler, o zaman onları da oyuna sokarım.Derdim ucuz olsun illa değil,

hizmet kalitesini müşteri odaklı iyileştirsinler.

• Sistem nedir, nasıl kurulur adamlar ders veriyor. Ürün çeşitliliği de tamamlanınca, diğerleri dükkan kapamak zorunda kalır.
  • benim yaşadığın sıkıntı ise sevk adresi seçiyorum (mobilde), ödeme kısmında bakıyorum ön tanımlı adrese sipariş vermiş oluyorum.

Yani yazlığa istediğim ürün İşyerime sipariş etmiş oluyorum farketmeden.

• Ürün çeşitliliği artması lazım ve depoların saklama koşulları kötü sanırım çünkü kitap alışverişlerimde 6-7 kitaptan biri aşırı kötü durumda oluyor bir de sorun yaşadığını maille bildirdiğinde dönmüyorlar nedense bende o yüzden hep müşteri hizmetlerini arıyorum en azından çok beklemeden ulaşılabiliyor mh’ye. Fakat bu durum can sıkmaya başladı artık

• istanbul için kargolama süreleri çok iyi hep ertesi günü teslim aldım

• TechVET kullanıcısına yanıt

Ben de kaç sipariş verdim sorun yaşamadım, bu son kapanmada böyle bir şey oldu. Elbette bu olabilir ama giriş ekranına hala 1 günde teslim yazıyorsun sonra müşteri hizmetleri ile görüşüyorum daha kargoya teslim edilmemiş ürüne bugün 22’ye kadar teslim edilecektir de demesinler bana.

henüz teslim edilmeyen ürünün satıcısının teslimatına baktım düzeltmiş 17sinden sonra yapmış. En başta niye böyle değildi.

yani demek arada sıkıntı çıkarabiliyorlarmış.

• quote:

Orijinalden alıntı: realgs

ben de aynen kafama uyarsa fiyat Amazondan alıyorum, uymazsa diğer sitelere bakmıyorum bile.

Biraz daha kendilerine çeki düzen versinler, o zaman onları da oyuna sokarım.Derdim ucuz olsun illa değil,

hizmet kalitesini müşteri odaklı iyileştirsinler.

Alıntıları Göster

Aynen dediğiniz gibi. Bir ürünü alırken sonrasınıda düşünüyor insan. Yarın öbürgün aldığımız üründe sorun olunca amazon ben burdayım merak etme diyor hemen hallediyor sorunu. Diğer sitelerde üründe sorun var diyorsun ortada bırakıyorlar seni.

• Kesinlikle alışveriş siteleri arasında referans alınacak tek site. Dün gece 12'de sipariş verdiğim ürün bu sabah 11:30'da elime ulaştı. Gelmeden önce aramaları teyit etmeleri de çok takdir edilesi bir hizmet. Aynı ürünü Hepsiburadadan 8 Mayıs günü sipariş ettim daha Ankarada bekletiliyor ürün :)

• geçen bazı şeylere bakayım dedim ürün çeşitliliği çok az. mesela mouse bakıyorum cidden aynı fiyat aralıklarında ürün çeşidi hem az hemde fiyat da çok uygun değil. diğer sitelerde çeşit çok daha fazla.

• Jeff Bezos parti kursun oy verelim. Adamlar çalışıyor...

• Sağol kanka

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.