Şimdi Ara

Amazon Fire TV 4K UHD| FireFox Web Browser+ Kodi + ipTV + Netflix + beIN CONNECT + Spotify (95. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.083
Cevap
162
Favori
134.887
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Teşekkür ederim.
  • Konstantine52 kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkür ederim tekrardan.👍
  • PC'deki filmleri altyazılarıyla beraber wifi üzerinden Fire Stick TV'de izlemenin bir yolu var mı acaba? Bu arada konunun ilk sayfasına ulaşılamıyor.
  • 1ht1baron 1 kullanıcısına yanıt
    Kodiden upnp ayarlarını açarsın. Youtube da videosu vardır. Bilgisayarı Server yaptığında firestickten çekip izlersin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mefce77 M kullanıcısına yanıt
    Ekran yansıtmayı hangi amaçla kullanacaksınız? Telefondaki resim video için ise aptoide’da uygulamalar vardı. Yok ben dizi film sitelerinden video yansıtacam diyorsanız başarılı bir uygulama önerebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • DivingDeep kullanıcısına yanıt
    Amazon fire stick 4K ile Mi box arasında kaldığım için, cihaz pratiklerinde karşılaştırma yapabilmek adına sormuştum. Halihazırda cihazım yok. Ama bazen film-foto- video vs yansıtmak istediğimde sorun yaşamadan kullanabilir miyim diye sormak istemiştim. Önerilerinizi yine de alabilirim. Performans beğeni durumunuzu da belirtirseniz sevinirim, Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seroloz

Kodiden upnp ayarlarını açarsın. Youtube da videosu vardır. Bilgisayarı Server yaptığında firestickten çekip izlersin
    Cevap için teşekkürler fakat alt yazı dosyasını Kodi görmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1ht1baron

Cevap için teşekkürler fakat alt yazı dosyasını Kodi görmüyor.

Alıntıları Göster
    Dosya isimlerinin aynı olduğunu varsayalım

Film.mkv
    Film.srt

Nasıl bir sorun oluyor? Film seyrederken ok'e basıp subtitle'dan istediğimiz altyazıyı seçebiliyoruz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: myfranco

Dosya isimlerinin aynı olduğunu varsayalım

Film.mkv
    Film.srt

Nasıl bir sorun oluyor? Film seyrederken ok'e basıp subtitle'dan istediğimiz altyazıyı seçebiliyoruz.

Alıntıları Göster
    Kodi'ye girince videolar kısmında medya kaynaklarının hemen altında bilgisayarım görünüyor. İçine girip klasörlerden filmimi açıyorum. Film dosyasının hemen yanında aynı isme sahip srt uzantılı alt yazı dosyası da mevcut. Otomatik olarak alt yazıyı açmıyor. Filmi başlatıp Ok'a basıp sağ alttan alt yazılar butonuna basıyorum. Alt yazıları etkinleştir seçeneği açık durumda. Alt yazıya göz at diyorum ve film ile alt yazısının bir arada bulunduğu klasörü açıyorum. Kodi oradaki .srt uzantılı alt yazıyı göremiyor. Orada sadece yine film dosyası mevcut.
  • 1ht1baron 1 kullanıcısına yanıt
    İlginç. Şöyle 2 SS atayım. Sorun yok hiç bir filmde.

• quote:

İlginç. Şöyle 2 SS atayım. Sorun yok hiç bir filmde.

Alternatif bir uygulama var mı acaba? Yapmak istediğim şey çok basit aslında. PC'de olan bir filmi harici alt yazısıyla beraber Fire TV'de açmak istiyorum. VLC denedim fakat filmi bile görmedi.
  • quote:

Alternatif bir uygulama var mı acaba? Yapmak istediğim şey çok basit aslında. PC'de olan bir filmi harici alt yazısıyla beraber Fire TV'de açmak istiyorum. VLC denedim fakat filmi bile görmedi.

Alıntıları Göster
    KODI en güzel uygulamadır bunun için aslında. Bence biraz biraz kurcalansa olur. Başka filmlerde de aynısı mı oluyor?
  • Arkadaşlar merhaba. İki haftadır fire tv kullanıyorum. Kendi tarayıcısında kumandayı hareket ettirince yön tuşları olmadan fare hareket ediyordu. Fakat şu an etmiyor. Bu ayarı nasıl düzeltebilirim?

• Konstantine52 kullanıcısına yanıt
    Jiroskoplu bir kumanda değil ki yön tuşları kullanılmadan hareket etsin. Sanırım yanlış hatırlıyorsunuz. Orijinal kumanda ile imleç sadece yön tuşlarıyla hareket eder.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • blackice_serkan kullanıcısına yanıt
    Hocam sanki ilk kurulumda öyleydi diye hatırlıyorum 🙂 teşekkürler cevap için.

• Merhaba

Telefonumdaki resimleri fire tv de nasil bakabilirim.

Teşekkürler şimdiden

• quote:

KODI en güzel uygulamadır bunun için aslında. Bence biraz biraz kurcalansa olur. Başka filmlerde de aynısı mı oluyor?

Alıntıları Göster
    Paylaşım ayarlarından ortak klasörü paylaşıyorum. Kodi ortak klasörü görüyor fakat içindeki dosyaları görmüyor. Vlc ise hepsini görüyor fakat alt yazılı video açtığım zaman fps droplar meydana geliyor. Plex ile denedim. En sorunsuzu bu sanırım fakat bunda da Türkçe karakter sorunu var. Türkçe karakter sorununu plugin ile çözdüm fakat bu plugin sadece film kütüphanesindeki alt yazıları düzeltiyor. Film kütüphanesine dizi atınca da bazı bölümleri otomatik metadatasını internetten çekiyor ve bunlara da alt yazı ekleyemiyoruz. Bu kadarcık basit bir iş için program bulamıyorum açıkçası.
  • quote:

Paylaşım ayarlarından ortak klasörü paylaşıyorum. Kodi ortak klasörü görüyor fakat içindeki dosyaları görmüyor. Vlc ise hepsini görüyor fakat alt yazılı video açtığım zaman fps droplar meydana geliyor. Plex ile denedim. En sorunsuzu bu sanırım fakat bunda da Türkçe karakter sorunu var. Türkçe karakter sorununu plugin ile çözdüm fakat bu plugin sadece film kütüphanesindeki alt yazıları düzeltiyor. Film kütüphanesine dizi atınca da bazı bölümleri otomatik metadatasını internetten çekiyor ve bunlara da alt yazı ekleyemiyoruz. Bu kadarcık basit bir iş için program bulamıyorum açıkçası.

Alıntıları Göster
    Ben konuları birinde yazdım paylaşıma açma olayını tam olarak. O konuyu bulmak lazım. Sanırım KODI kısmıydı. Bir göz atayım.

Buldum
    https://forum.donanimhaber.com/kodi-kurulum-ve-ayarlari-ana-konu--89718549-76

Ben hem MAC hem Win10 3 bilgisayara yaptım. Hiç birinde sorun yaşamadım. Bir dediğim gibi deneyin bakalım. Bir de kafadan şöyle yapalım. "Pay" adında bir klasörü paylaşıma açalım. İçinde sadece film.mkv ve film.srt olsun. Klasör içinde olmasınlar. Direk Pay içinde olsunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi myfranco -- 11 Haziran 2020; 22:51:38 >
  • quote:

Ben konuları birinde yazdım paylaşıma açma olayını tam olarak. O konuyu bulmak lazım. Sanırım KODI kısmıydı. Bir göz atayım.

Buldum
    https://forum.donanimhaber.com/kodi-kurulum-ve-ayarlari-ana-konu--89718549-76

Ben hem MAC hem Win10 3 bilgisayara yaptım. Hiç birinde sorun yaşamadım. Bir dediğim gibi deneyin bakalım. Bir de kafadan şöyle yapalım. "Pay" adında bir klasörü paylaşıma açalım. İçinde sadece film.mkv ve film.srt olsun. Klasör içinde olmasınlar. Direk Pay içinde olsunlar.

Alıntıları Göster
    Öncelikle yardımcı olduğun için çok teşekkür ederim. Plex ile yaşadığım alt yazı sıkıntısını sonunda çözdüm. Buradan plugini indiriyoruz:https://codeload.github.com/ukdtom/SRT2UTF-8.bundle/zip/master
    Arşivin içindeki SRT2UTF-8.bundle-master klasörünü C:\Program Files (x86)\Plex\Plex Media Server\Resources\Plug-ins-69560ce1e klasörünün içine çıkartıyoruz. Daha sonra SRT2UTF-8.bundle-master klasörünün ismini SRT2UTF-8.bundle olarak değişiyoruz. Sağ alttan Plex'e sağ tıklayıp open Plex tıklıyoruz. Öncelikle kütüphane olarak other videos (diğer videolar) kütüphanesi açmalıyız. Movies veya TV Shows açarsak internetten metadata çekip sıkıntı yaşatıyor. Daha sonra sağ üstten settings butonuna tıklıyoruz. Sol taraftan Agents'e tıklıyoruz. Srt2Utf-8 pluginin kutucuklarına tik koyuyoruz (Personal Media, Plex Movie, The Movie Database sekmelerinin içindekilere). Ayrıca Local Media Assets'lerin kutucukları işaretsizse onlara da tik koyuyoruz. Personal Media'da en üste Local Media Assets'i taşıyıp hemen altına ise Srt2Utf-8'i getiriyoruz. Plex Movie sekmesinde en üste Local Media Assets'i taşıyıp hemen altına Plex Movie'yi ve onun da altına Srt2Utf-8'i getiriyoruz. The Movie Database sekmesinde ise en üste Local Media Assets'i taşıyıp hemen altına ise Srt2Utf-8'i getiriyoruz.
    Not: Eğer Plex kütüphanemizde tüm videoları bulamıyorsa kütüphanemizin (Other videos) yanındaki üç noktaya tıklayıp Manage Library-->Edit-->Advanced tıklıyoruz. Scanner olarak Plex Video Files Scanner seçiyoruz.
  • Merhaba, cihaz açılışta logoda kaldı açılmıyor. Ne yapabilirim. Googleplay yüklemedim neden oldu acaba. Son yüklediğim bir uygulama sebep oldu sanırım.

• 
Sayfa: önceki 9394959697
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.