Şimdi Ara

Amazon Fire TV 4K UHD| FireFox Web Browser+ Kodi + ipTV + Netflix + beIN CONNECT + Spotify (80. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.083
Cevap
162
Favori
134.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    1920*1080p hocam baktım. Şu işin çözümünü bir türlü bulabilmiş değilim acaba sizde de netlix dizileri, filmleri açmadan ekranda (hd) mi yazıyor da daha sonra ultra hd olarak izliyorsunuz gerçekten çözüm arayışındayım ama hala çaresini bulamadım. Gerekirse modlu netflix yüklerim dedim o da olmadı fire tv için onu da bulamadım ancak saçma sapan ismi netflix kendisi popcorn gibi olan uygulamalar geziniyor etrafta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: trroadrunner

1920*1080p hocam baktım. Şu işin çözümünü bir türlü bulabilmiş değilim acaba sizde de netlix dizileri, filmleri açmadan ekranda (hd) mi yazıyor da daha sonra ultra hd olarak izliyorsunuz gerçekten çözüm arayışındayım ama hala çaresini bulamadım. Gerekirse modlu netflix yüklerim dedim o da olmadı fire tv için onu da bulamadım ancak saçma sapan ismi netflix kendisi popcorn gibi olan uygulamalar geziniyor etrafta.
    hocam
    test patternde max 1080p görüyorsanız hd izlersiniz netflixte pakediniz uhd olsa bile

1080p = hd dir. HD yazar film dizilerin yanında HDR desteği yoksa panelinizin.

daha üst ve hdr izlemek için

gerekenler

hdr için
    hdr destekli panel tv, projeksiyon vs.

4k ve hdr için
    4k destekli panel, hdcp2.2 destekli hdmi porta sahip panel, hdr destekli panel, minimum 25 mbit internet , kablo kullanılacaksa hdmi 2.0b ve üstü kablo. ve uhd pakedi

bu yazdıklarımın hepsi birden olduğunda uhd izleyebiliyorsunuz. sadece netflix pakediyle olmuyor malesef.
  • trroadrunner T kullanıcısına yanıt
    Hocam televizyon 1080p ise nasıl 4k izliyiceksiniz. Ortada bir problem yok ki televizyon neyse onu izlersiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • herkese teşekkür ediyorum yardımlarınız için sorunun temel kaynağı tv veya evdeki internet hızı olduğuna kanaat getirdim, cihazı başka tvye takınca problem olmadan izleyebildim çünkü, değerli yorumlarınız için tekrar tekrar teşekkür ediyorum
    Hocam sorun ney ben hala anlamadım. 1080p tv de netflixin 4k olmamasına mı sorun diyorsunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Lord Melkor

Hocam sorun ney ben hala anlamadım. 1080p tv de netflixin 4k olmamasına mı sorun diyorsunuz
    tv 4k hocam ancak yine de çözünürlük konusunda sıkıntılar mevcut, dediğim gibi ya tvde sıkıntı var ya internette, sonuç olarak fire tv'de sıkıntı olmadığı için diğer problemlerle ilgileneceğim artık. Hdmi giriş kablosu ve internet için router alma gibi düşüncelerim var. Kısa vadede 1080p iyi kötü izlenebiliyor çok şükür.
    ayrıca ekleme yapayım dediğim gibi smart tv içindeki netflixten açtığımda uhd gösterge olarak en azından ekranda görüyorum, firetv den açtığımda hd çözünürlük gösteriyor dizi veya filmi açmadan önce. Bundan yola çıkarak problemin firetv de olduğunu düşündüm ilk başta ondan konuya yazayım dedim problem genel problem mi diye anladım ki evden kaynaklı yani ya tv ya internet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trroadrunner -- 10 Şubat 2020; 17:22:13 >
    Hdmi kablosundan olabilir. Elimde iki tane hdmi kablo var. Biri Amazon’un urettigi (amazon basics) digeri ise mini hd uydu alicilardan cikan epey kisa olan hdmi kablosu.

HDMI CEC, kisa olan kabloyu takinca calismiyor. Amazon marka olan ise HDMI CEC destekledigi icin fire tv yi acinca LG marka tv’de kendiliginden aciliyor. (Hem fire tv’de hemde LG tv’de ayarlardan kapatilabilinen bir ayar)

Edit:

Markalarin HDMI CEC adlandirmalari:

lg: simplink
    samsung: anynet+
    sharp: aquos link
    sony: bravia link ve bravia sync
    aoc: e-link
    pioneer: kuro link
    toshiba: ce-link ve regza link
    panasonic: hdavi control, ez-sync ve viera link
    philips: easylink
    arçelik: digi link

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alierr -- 10 Şubat 2020; 19:55:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Hocam fire tv içindeki çözünürlük ayarından 4k seçilmiyorsa ya hdmi girişiniz 4k desteklemiyor ya da kablonuz. Hocam internetten değil. Siz önce fire tv içindeki çözünürlüğü 4k yapmaya çalışın. Fire tv arayüzğ 4k destekliyordur heralde hiç 4k tvde denemedim ama

Hocam daha öncede yazdığım gibi
    İlk bakmanız gereken şey tv nizin hdcp 2.2 destekleyen bir hdmi girişine sahip olup olmadığını kontrol edin. Bazı 4k tv lerde olmuyor yada sadece 1 tanesi destekliyor.
    Sonra diğerlerine bakın
  • ender E kullanıcısına yanıt
    Cooooook tesekkurler. Super bir uygulamaymis. Yillardir boyle bir sey ariyordum. Google play’de sacma sapan yuzlerce canli tv app coplugu var. Bazilari zaten telefon icin, tv icin degil.

Global Canlı TV Pro cok isime yaradi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alierr

Cooooook tesekkurler. Super bir uygulamaymis. Yillardir boyle bir sey ariyordum. Google play’de sacma sapan yuzlerce canli tv app coplugu var. Bazilari zaten telefon icin, tv icin degil.

gercekten on numara program, ayrıca kumanda ıle kanallar arası geçişte yapıyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: alierr

Merhaba; APK'nın google play linkini verebilir misiniz? Tam adı ne şekilde geçiyor? Cep'ten baktım ama "Global Canlı TV Pro" olarak bulamadım. Teşekkürler,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sanalgezgin -- 11 Şubat 2020; 20:8:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanalgezgin

Merhaba; APK'nın google play linkini verebilir misiniz? Tam adı ne şekilde geçiyor? Cep'ten baktım ama "Global Canlı TV Pro" olarak bulamadım. Teşekkürler,

Alıntıları Göster
    link var sa bende rice edeyim
  • Arkadaslar merhaba benim soyle bir sikintim var evde iki tane tvim var birine kablolu baglaniyorum digerine yan odada wifi uzerinden fire stickle baglaniyorum sadece fire stickle baglandigim zaten internet kalitesi cok yuksekken icerdeki tvyi actigim anda uygulamalar acilmiyor fire stickte internetim 50 mb bu durumu anlamayamadim yardimci olacak olan varsa sevinirim

• Amazon fire stick kurulumunu yaptım. Şimdi tv izlemek istiyorum, bir de Android telefonumun ekranını aktarmak için program tavsiyesi gerekiyor.
    Bu iki uygulama tavsiye dışında mutlaka olsun dediğiniz uygulama nelerdir kurayım onları da

• Geforce now sorunsuz çalışmakta firestick 4k da.

• quote:

Orijinalden alıntı: yalnızaslan

Amazon fire stick kurulumunu yaptım. Şimdi tv izlemek istiyorum, bir de Android telefonumun ekranını aktarmak için program tavsiyesi gerekiyor.
    Bu iki uygulama tavsiye dışında mutlaka olsun dediğiniz uygulama nelerdir kurayım onları da
    Görüntü aktarmak için miracast kullanıyorum. Film izlemek için stremio iyi bir program. Cyberflix te film izlemek için iyi ama stremio da daha çok görüntü formatı seçeneği var.

• Yukarıda bahsi geçen canlı TV uygulamasını yükledim, süper oldu. Projeksiyon ile çalışmasına rağmen görüntü de gayet iyi, sadece yoğun renklerde bazen sahnelerde hafif kaymalar oluyor ama projeksiyon kaynaklı mı stick kaynaklı mı çözemedim. Onu tv de bir test edeceğim.

Birkaç görsel paylaşayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yalnızaslan -- 14 Şubat 2020; 12:41:44 >
  • yalnızaslan kullanıcısına yanıt
    Hocam projeksiyonun marka modeli ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: kc2003

Hocam projeksiyonun marka modeli ne?
    arkadaşın projeksiyon nedir bilmiyorum ama epson TW7000 tavsiye ederim geçen hafta arkadaşıma kurduk...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tolga_06tr -- 14 Şubat 2020; 10:5:11 >
  • 
Sayfa: önceki 7879808182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.