Şimdi Ara

amazon.de ve ekran kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
1
Favori
725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • selam beyler öncelikle bilgisayar topluyorum ve ekran kartı bakıyorum 500 liraya kadar ve amazon.de sitesinde şunu buldum
    https://www.amazon.de/GIGABYTE-Radeon-GDDR5-128bit-1xHDMI/dp/B01JPAVZQI/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1479670947&sr=8-1&keywords=gigabyte+rx460

AMAZONDAN SİPARİŞİ VERDİM TAM 500 LİRAYA ALDIM 26-30 KASIM TARİHLERİ ARASI GELİCEK KONU KİLİT HERKESE TEŞŞEKKÜRLER.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MustonE -- 22 Kasım 2016; 0:37:31 >

• 537 liraya geliyor linkteki ürün.aynı kart burada da var aradaki 20 lira fark için Türkiye içinde garantisi olmayan kart almaya deger mi?

http://www.sanalmarketim.com/gigabyte-gvrx460wf2oc4gd-rx-460-4gb-gddr5-128bit-pcie-30-8x/p_64643/
  • 142 euro 505 lira yapıyo eğer kargo free ise ve vergi yoksa arada 55 lira fark var bilemedim açıkcası
  • quote:

Orijinalden alıntı: MustonE

142 euro 505 lira yapıyo eğer kargo free ise ve vergi yoksa arada 55 lira fark var bilemedim açıkcası

55 lira fark için riske girmeye değmez. karar senin
  • Turkiyeden alin, sapphire alin.

http://www.teknobiyotik.com/sapphire-radeon-rx460-nitro-4gb-oc-128bit-gddr5-dx12-ekran-karti-11257-02-20g.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CryptOsmaN -- 21 Kasım 2016; 0:00:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende aynı kanaatteyim. Size tavsiyem arada en az 200 lira fark yoksa hiç düşünmeyin bile yurtdışından almayı. Hem garantisi hem beklemesi cidden değmez bence.
  • Kardeşim RX 460'ın 4 GB'si pek mantıklı bir seçim değil.https://www.amazon.de/SAPPHIRE-RADEON-GDDR5-PCI-E-DVI-D/dp/B01J1J7WPG/ref=sr_1_1?s=computers&ie=UTF8&qid=1479701323&sr=1-1&keywords=rx+460 Şu kartı almanı tavsiye ederim her şey dahil 113 Euro'ya geliyor o da 405 TL falan. Bir de vergi iadesi alırsan 350 TL'ye geliyor ki süper fiyat. Bakma sen burada "garanti garanti" diyenlere. Bir sorun olursa 20 TL'ye verirsin PTT kargoya Sapphire Almanya çözer sorununu.

• MustonE M kullanıcısına yanıt
    satis sayfasindaki fiyati euro ile carpmayacaksiniz satin almaya calisin en son onay ekraninda kac liraya gelecegi yazar adamlar yuksek fiyattan euro hesapliyorlar normal amazon da boyleydi o yuzden 505 lira yapmaz almaya kalkin o zaman gorun fiyati.

tabi kart bozulunca aliyorsun karti gidiyorsun ptt kargoya sunu sapphire almanya'ya gonder diyorsun bu kadar kolaydi... netten adamlarla konusup turkce degil tabi takip fisi filan aliyorsun oyle yok kafana gore git gonder demek.cocuk kayniyor forum.
  • Ödeme ekranında toplam ödeyeceğin miktar gözükür. Bir de satın alırken euro ile çarpma. Mesela Hem yapı kredi hem de kuveyttürk euroyu komisyonla dolara, doları da yine komisyonla TL'ye çeviriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaSsErDoDo -- 21 Kasım 2016; 13:20:28 >
  • nightsniffer kullanıcısına yanıt
    Asus A68HM - K
    Amd Athlon X4 860K
    Team Dark Series 8GB DDR3 1600Mhz
    Gigabyte RX 460 Windforce OC 2GB
    Toshiba 1TB 7200RPM
    Aerocool VX Serisi 400W
    Dark Dragon Kasa

toplıyacağım sistem bu 2gb gigabyte yerine 50 lira farkla 4 alabiliyorum
  • CaSsErDoDo C kullanıcısına yanıt
    Asus A68HM - K
    Amd Athlon X4 860K
    Team Dark Series 8GB DDR3 1600Mhz
    Gigabyte RX 460 Windforce OC 2GB
    Toshiba 1TB 7200RPM
    Aerocool VX Serisi 400W
    Dark Dragon Kasa

sizce gigabyte yerine hangi ekran kartı kullanılarbilir aynı segmentte
  • Amazon.de Türkçe seçeneği geldi ve müşteri hizmetlerini aradığınızda Türk yetkili çıkıyor.
  • teşekkürler sizce bu ekran kartının 4 gb lığını almalı mıyım başka bir öneriniz var mı bu sistemle uyacak
  • arkadaşlar bilmiyorsanız bile en azından bilmiyorum yazın insan cevap bekliyor
  • Kime çocuk diyorsun sen birader... Google Translate yardımıyla bile yazsanız anlaşırsınız. Her konuda insanları Amazon'dan kart almaktan soğutmaya çalışıyorsun. Endeks'te falan mı çalışıyorsun sen?

Konu sahibi arkadaşa tavsiyem; RX 460 çoook çok nadir durumlarda 4gb Ram'e ihtiyaç duyuyor ben 4gb almanı kesinlikle tavsiye etmem değmez. O kadar para vereceksen 1050ti al çok daha iyi.(Ki o da F/p olarak hiç iyi değil). Amazon'da ödemeyi yaparken TRY değil de EUR/USD her neyse seçersen banka güncel kura 5-6 kuruş ekleyerek TL'ye çevirir(En acımasızı 10 kuruş ekler 3 bankayla yurtdışı alışveriş yaptım daha fazla ekleyen görmedim). Sen linkini attığım kartı al. Vergi iadesi gelirse 350 gelmezse 410 TL civarına geliyor ki süper fiyat. İlerleyen zamanlarda garantiye ihtiyaç duyman durumunda(ki hiç sanmıyorum, çok şanssızsan ilk başta sorun çıkar onu da Amazon'a iade edersin bozuk diye hemen DHL ile yenisini yollarlar) Sapphire Avrupa'ya Google translate aracılığıyla ya da İngilizce biliyorsan kendin bir mail yazarsın onlar da ürünü yollayacağın adresi verirler, gider PTT kargoyla 20 TL'ye yollarsın. Onlar da sana 20-30 TL'lik bir kargo seçeneğiyle yollar(Dönüş kargosunu kendileri de ödeyebilir biraz şansınıza bağlı; gönüllerinden ne koparsa). Mutlu mesut çözersiniz sorununu. Bu tarz sizi Amazon'dan almaktan soğutmak isteyen insanlara pek kulak asma. Gigabyte kart alacağım diyorsun bir de. Forumda 2000 Liraya kart alan bir arkadaşın kartı borazan gibi ötmesine rağmen "sizin eviniz çok mu sessiz ya, öyle ciddi bir ses yok. Biz bunu değiştirmeyiz" demiş bir Türkiye temsilcisine mi para kazandıracaksınız. Konuyu ekran kartı bölümünde görebilirsin. Ben şu anda X4 860K sistem toplamayı pek mantıklı bulmuyorum. Biraz beklersen alt seviye Zen işlemciler çıkacaktır(en geç 4 ay içerisinde çıkar diye tahmin ediyorum. Düşük seviyeli ZEN işlemciler 15-20 USD civarı daha pahalı olur ancak 2 kat daha performanslı olur. 14nm nereee 28 nm nere. Bir de aldığın işlemcinin mimarisi çok eski ve başarısız bir mimariye dayanıyor.(Bulldozer).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 21 Kasım 2016; 20:20:49 >

Bakin amazon lafiniza bir sey demiyorum, arkadas riske girmek, ugrasmak ve beklemek istiyorsa biraz ucuza getirmek icin yapilabilir.

Amma velakin 4 gb kullanmiyo demek nedir? Benim gtx950M bile cogu oyunda 2.5-3gb kullaniyor. Rx460 benim gtx950m den daha iyi bir kart. 2 gb uretilmesi bile sacma

• MustonE M kullanıcısına yanıt
    Toplam butceniz nedir

• Kardeşim ben işkembeden sallamıyorum. Buyur ilgili kartın 2gb vs. 4gb karşılaştırması;https://www.youtube.com/watch?v=mz5qH2vuOqs

10 FPS ile 4k Ultra oynamak isterseniz tabi 2 GB Vram yetmez
    yarasi olan gocunur koç.delikanli olsan profiline yasini yazarsin.yazmayanlar direkt 2000'li benim gozumde.TR garantisinin daha iyi oldugunu bilmek icin bir yerde calismak gerekmiyor: gercekler vs zirvalar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Waffenschutz

Amazon.de Türkçe seçeneği geldi ve müşteri hizmetlerini aradığınızda Türk yetkili çıkıyor.

amazon'un bir ay garantisi var onu biz de biliyoruz da adam amazon'a gonderirsin demiyor sapphire almanya'ya gonderirsin diyor onlarda da mi var Turkce?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.