Şimdi Ara

Amazon.de gümrük ücreti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
11.043
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Amazon.de sitesinden 389 euroluk bir yazıcı satın aldım. Satıcı HP, gönderme şekli:amazon prime. Yalnız ürüne ücretsiz kargo seçeneği çıktı ve tax için de bir şey yazmadı. Yani toplam ürünün satış fiyatı olan 389 euro bir ücret aldılar. Amazon.com sitesindeki alışverişlerde vergi ücreti hesaplanıp üzerine ekleme yapılıyordu. Bu sitede durum nasıl? Kargo takibi yaptığımda 5 Aralık ta teslim edilecek olarak görülüyor. Acaba gümrük bedeli amazon tarafından mı ödenecek, yoksa ben ekstra bir ödeme daha yapmam gerekiyor mu?

• Ürün 2. el mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: A.J. Pacino

Ürün 2. el mi?

Hayır sıfır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi edi1907 -- 24 Kasım 2016; 14:53:5 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: edi1907

Merhabalar!
    Amazon.de sitesinden 389 euroluk bir yazıcı satın aldım. Satıcı HP, gönderme şekli:amazon prime. Yalnız ürüne ücretsiz kargo seçeneği çıktı ve tax için de bir şey yazmadı. Yani toplam ürünün satış fiyatı olan 389 euro bir ücret aldılar. Amazon.com sitesindeki alışverişlerde vergi ücreti hesaplanıp üzerine ekleme yapılıyordu. Bu sitede durum nasıl? Kargo takibi yaptığımda 5 Aralık ta teslim edilecek olarak görülüyor. Acaba gümrük bedeli amazon tarafından mı ödenecek, yoksa ben ekstra bir ödeme daha yapmam gerekiyor mu?

O urunden yuzde 19 vat dusuyor, ustune yuzde 18 gumruk biniyor fiyat ayni kaliyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muratai

quote:

Orijinalden alıntı: edi1907

Merhabalar!

O urunden yuzde 19 vat dusuyor, ustune yuzde 18 gumruk biniyor fiyat ayni kaliyor.

ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM!
  • Sipariş detayında vergi varsa yazar yoksa gümrükte vergi ödemeniz gerekebilir. Amazon kendi sattığı ürünlerde arkadaşın bahsettiği uygulamayı yapıyor. Eğer gümrük vergisi tahsil edilmediyse ürün gümrüğe geldiğinde ödemeniz gerekebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TylerD.

Sipariş detayında vergi varsa yazar yoksa gümrükte vergi ödemeniz gerekebilir. Amazon kendi sattığı ürünlerde arkadaşın bahsettiği uygulamayı yapıyor. Eğer gümrük vergisi tahsil edilmediyse ürün gümrüğe geldiğinde ödemeniz gerekebilir.

Evet öyleymiş. Mühendis murat uyarmış.
  • 30 euro sınırına geçtiler mi benim siparişim 32 euro gümrüğe takılır mı
  • Benim yeni 85 € luk bir ürünüm geçti gümrükten fissler tencere kolide büyüktü ama gümrüğe takılmadı sanırım şanslıyım. Toplam 105 € ödemitim 20€ geri gelecek.
  • Satıcısı Amazon dışındaki ürünler için otomatik gümrük vergisi çıkmıyor peki bu durumda gümrükte kaldığında işlemler için kendimiz mi uğraşıyoruz ? Bilen var mı acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 25485a

Benim yeni 85 € luk bir ürünüm geçti gümrükten fissler tencere kolide büyüktü ama gümrüğe takılmadı sanırım şanslıyım. Toplam 105 € ödemitim 20€ geri gelecek.

amazon ise zaten ödüyorsunuz vergiyi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: 25485a

Benim yeni 85 € luk bir ürünüm geçti gümrükten fissler tencere kolide büyüktü ama gümrüğe takılmadı sanırım şanslıyım. Toplam 105 € ödemitim 20€ geri gelecek.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi W3BH3LP -- 12 Ocak 2017; 18:58:36 >
  • Eee ne oldu ürüne şimdi ben de benzer bir şeyle karşılaştım. Amazon.de de bir ürün 90 euro. satıcı başka biri ama Full filled by Amazon. Ama ödemeye gelince vergi hesaplamıyor. sadece 90 euroyu ödettiriyor. Sonradan para istermi yeni yasada 30 euro ya sınır.
  • ürününüzü teslim aldınız heralde bi teslim alanlar yazsada almaya niyeti olanlar da nasıl bir yol izliyeceklerini bilseler
  • https://www.amazon.com/AMD-Processor-Wraith-Cooler-YD1700BBAEBOX/dp/B06WP5YCX6/ref=sr_1_1?s=pc&ie=UTF8&qid=1496390538&sr=1-1&keywords=ryzen+1700

bu üründe de vergi çıkmıyor. ne ürün sayfasında ne ödeme sayfasında? gümrüğe takılırsa durum ne olur?
  • 25485a kullanıcısına yanıt
    Hocam bana da vergi çıkardılar 9 euro kadar ama sonra paketi ikiye böldüler. Doğal olarak 29 euro altında kaldı ve vergi ödenmedi. İade almak için nasıl bir yol izleyebilirim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Herkese merhabalar,

amazon almanyadan 200 Euro değerinde printer almayı planlıyorum.
    Ekrandaki fiyattan %19 Vergi düştük %18 ithalat vergisi ekledik sonuçta
    aşağı yukarı aynı fiyat çıktı diyelim.

Bu parayı ödedikten sonra ürün Türkiye'ye gelince gümrük vergisi ödeme gibi bir durumla karşılaşacak mıyız?

Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.
  • Arkadaşlar, satıcısı Amazon olmayan alışverişler için durum nedir? Bu konuda bilgi verebilecek olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • konuyu hortlatmış oldum ama bir sorum olacak.

6 ekimde Almanya'ya gidecek bir yakınım var. 15 ekimde dönecek.

Amazon.de üzerinden telefon siparişi vereceğim (op5 128 gb) adres olarak onun gittiği Almanya'daki şehir.

adrese teslim olarak 4-14 ekim yazıyor, herhangi bir gümrük vergisi, ekstra vergi olur mu?

şimdiden teşekkürler.
  • Arkadaşlar merhaba ben amazondan 469 dolarlık bir ürün aldım ürüne 80 dolarda shipping handling ücreti koydular toplamda 549 dolar para ödedim,
    ürün yaklaşık 1 ay sonra geldi fakat ptt benden gümrük vergisi diye 323 TL para istiyor. Benim ödediğim 80 doların içinde gümrük vergisi yokmuydu ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.