Şimdi Ara

Amazon.de dolar olarak çekti parayı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
1.207
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2 ürün aldım amazon.de üzerinden total 231 euro tuttu.(79 euro olan ürünün parası diyr tahmin ediyorum) hesaptan 93 dolar çekmiş amazon.com dan alsam anlarım ama ben de den aldım niye böyle bişry olmuş olabilir acil yardım ne yapmalıyım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bankanız ile görüşün.
  • TylerD. kullanıcısına yanıt
    ne talep edebilirim bankadan
  • enpara böyle yapıyor . Amazon ile alakalı bir durum değil açıkcası. Yapılacak pek bir şey yok isterseniz bir bankanızı arayın.
  • V2 kullanıcısına yanıt
    euro olarak alsalar 950 alıncak işlemde dolar kesip 970 almışlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: ostibaba

euro olarak alsalar 950 alıncak işlemde dolar kesip 970 almışlar

daha iyi olmuş o zaman bence kalsın böyle.
  • V2 kullanıcısına yanıt
    yok ya 20 lira da olsa kara geçtiler
  • ostibaba kullanıcısına yanıt
    Banka ile görüştüm merkez bankası kararı olduğunu söylediler bütün alışverişler önce eurodan dolara çevrilip ondan sonra tl ye çevriliyomuş bilginize
  • amazon.de sanıyorum fiyatlar avro ile, o halde amazon.com'dan almak gerekli sanıyorum ürün alırken.
  • seglopsi kullanıcısına yanıt
    fiyatlar euro ama amazon.de öneririm vergiyi kendileri kesiyo(amazon tarafından satılır ibaresi var ise) ve Türkçe müşteri hizmetleri var baya yardımcı oluyolar. 2 ürün aldım ürünlerin biri 3 diğeri 10 günde geldi.
  • Enpara da öyle , diğerlerini bilmem..
    Euro > Dolar > TL

Haftasonu yaparsan, bir önceki merkez bankası iş günü kurundan olur..Yani Cuma günü diyelim

Tabii bu durumda amazon.de den alırken Euro mu seçmek mantıklı yoksa TL mi emin olamadım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • ostibaba kullanıcısına yanıt
    amazon kur çevirici kullansak peki daha uyguna gelir mi bu şekilde?

• seglopsi kullanıcısına yanıt
    yok üstad gerek yok direk banka çevirsin amazonun 4.25 aldığı zaman banka 4.17 felandı
  • Bu durum bizim ülkedeki aracı kuruluşlardan (bankalar) kaynaklanan bir durum. Dolar dışında yaptığınız alışverişleriniz artık kartınız hangi aracı kuruluşu kullanıyorsa (Mastercard-Visa) bu kuruluşların belirlediği değişim oranından dolara, bundan sonrada bankaların belirlediği komisyon üzerinden TL'ye çevrilir. Amazon.de üzerinde gördüğünüz Euro-TL değişim kuru da direkt Alman Merkez Bankasından alınan veriyle hesaplanıyor. En azından Amazon.de'nin müşteri hizmetleri bana böyle aktarmıştı.
  • Bende enpara aldim bu olay gercekmis ama ben hesap acip icinde dolar koyup direk odesem mantikli degilmi

• yine de aynı şey oluyo galiba doları normal kur düzeyinden çekiyo enpara
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.