Şimdi Ara

Amazon.de den aldığım Xbox series X 'im 2.gün bozuldu (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
59
Cevap
2
Favori
7.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Çağrı kaydı nasıl oluşturuluyor?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aragorn Elessar

Çağrı kaydı nasıl oluşturuluyor?

Müşteri hizmetlerini ararsanız bozuk Series X değişimi üzerine talep oluşturacaklar size bir kod verecekler. Siz de o kod ile UPS'e teslim edeceksiniz cihazınızı.

• Akım korumalı prizde mi kullanıyordun acaba Xbox’ı? Xbox One’larda akım koruma kullanılmaması gerekiyordu. Series de öyle sanırım.

https://www.pcmag.com/news/microsoft-dont-use-surge-protectors-with-xbox-one-x-one-s

edit: gerçi bu durumda bozulmaması lazım aletin. prizden çıkarıp doğrudan duvara bağlayınca açılması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gyulanemeth -- 16 Kasım 2020; 10:42:6 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gyulanemeth kullanıcısına yanıt
    Evet akım korumalı priz ile kullanıyordum.

• phantom_coal kullanıcısına yanıt

akım korumalı prizden çıkarıp doğrudan duvara bağlayınca da açılmıyor değil mi artık?

• Arkadaşlar gelişmleri anlatayım.

Microsoft hesabına login olduktan sonra support kısmından telefon numaranızı giriyorsunuz ve 14 dakika içinde aracağınızın bildirimi geliyor.

Amerika'dan aranıyorsunuz microsoft çağrı merkezi yani.Arayan kişi Türkçe konuşuyor.

Sorunu anlatıyorsunuz,tabi size tekrar fişe takın ,basılı tutun vsvs diyor.neyse size bir servis no veriyor bunu kaydediyorsunuz.Konsolu bir kutuya koyun diyorlar ama konsoldan başka hiç birşey olmaması belirtiliyor,ayakkabı kutusuna koyun diyor ama series x çizme kutusuna sığar anca.Kutunun üstüne servis noyu yazıyorsunuz.

24 saat içinde mail geliyor,bir kod ile ups i arayıp o kodu veriyorsunuz,evinize gelip konsolu arayıp servise götürüyor.

Amazon almanyadan aldım Türkiyeden değil sorduğumda Amerikadan alsam bile bu hizmeti alabiliyormuşuz,Türkiye garantisinin hiç bir anlamı yok.Tr den alsanız bile prosedür aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi phantom_coal -- 16 Kasım 2020; 10:48:28 >

• gyulanemeth kullanıcısına yanıt
    Yok açılmıyor,one x im ps4 üm hepsi akım korumalı çıkışa bağlı.Yeni geleni bağlamam 2.prize takarım ama zannetmiyorum bu sebeple bozulacağını.

Yurtdışında da konsolu bozulanlar genellikle bu veya benzer aparatlar ile elektiriğe bağlamış. Bu şekilde bağlamayıp sorun yaşayanlarda var ama bir numaralı şüpheli bu cihazlar. Bence direk prize takın geçin, emin olun o cihaz içerisinde bir sürü farklı koruma sistemi barındırıyor. Bu cihazlar en kötü senaryoya göre test ediliyor, ekstra bir şey takmanıza gerek olmadan kullanabilmeniz lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: phantom_coal

Evet akım korumalı priz ile kullanıyordum.

Az önce Xbox destek hattı ile farklı bir konu için görüştüm, görüşme sonunda Xbox Series X için garanti sürecini de sordum. Müşteri temsilcisi arızalı cihazın "sıfırı" ile birebir değişim olduğunu söyledi. Konsol elimizde yoksa şayet yurt dışından gelmesi beklenebilir, ancak şu an bu konuda sorun yok direk değişim yapıyoruz diye belirtti. Bilginiz olsun istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: BeyazBüyü

Az önce Xbox destek hattı ile farklı bir konu için görüştüm, görüşme sonunda Xbox Series X için garanti sürecini de sordum. Müşteri temsilcisi arızalı cihazın "sıfırı" ile birebir değişim olduğunu söyledi. Konsol elimizde yoksa şayet yurt dışından gelmesi beklenebilir, ancak şu an bu konuda sorun yok direk değişim yapıyoruz diye belirtti. Bilginiz olsun istedim.

Alıntıları Göster

Çok teşekkürler hocam,bana bayağı yardım etmeye çalıştınız.

• Arkadaşlar sürekli mesaj atılıyor.Amazon aşmanyadan aldım ,Türkiye garantisi var,Türkiyede İstanbulda kargo yeri.Garanti uluslararası siz kargo şubesine bile gitmiyorsunuz.

• Neyseki microsoft garanti konusunda çok iyi ve sıfır ürün ile değişim yapıyor.

• Gelişmeleri paylaşayım dedim,Microsoft servisinden aradılar 10 iş günü içinde değişim yapıyorlarmış.

Başkan hayırlı olsun .

Senden ricam konsol ve tv lerinizi kesinlikle 650va-850va-1000va ups e bağlamanız

sadece konsolala 650va 350watta denk gelir ups yeterlidir

Ups ler 7/24 sabit 220volt verirler 170~260 volt dalgalanmasını her daim hazır kıta asker gibi 220 volta sabitler buda ürünlerimizi korur 280tl fiyatı var ne olur 1 tane ups al

hem ups sabit 220 verdiği için normal şebekeden kullandığında 230-240volt sürekli değişken geldiği için elektronik ürünler daha çabuk ısınır. 220 sabit coltaj daha serin olmasına yardımcı olur gerilim az olacağı için hem cihazı korur hem parçaları korur

akım koruma para tuzağıdır evime sokmam

Akım korumalı denilen prizler aslında UPS olarak bilinen harici güç üniteleri ile karıştırılmaktadır. Normalde UPS'ler içerdikleri batarya sayesinde sürekli sabit bir akım vererek cihazınızı ya da cihazlarınızı korurken, cihazlarınızın yüksek ve düşük voltajdan, dalgalanmalardan ve gürültüden etkilenmesini engeller

• Durum nedir hocam geldi mi makina?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlackTower_35

Durum nedir hocam geldi mi makina?

ellerinde yok diye bekletiyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: phantom_coal

ellerinde yok diye bekletiyorlar

Alıntıları Göster
    Ellerinde nasıl yok hocam stok geldi her yer kargoluyor şuan. Bu hafta içinde bekliyorum bende bakalım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BlackTower_35 kullanıcısına yanıt
    Hocam sırf konsol olduğu için belki kargo gelmesini bekliyorlardır,göya 2-3 iş günü içinde yollayacağız dediler,perşembe aradım korona gümrük sıkıntıları çekemem filan salladı yarın arayıp tekrar bir sert çıkayım.
  • İnşallah kronik bir şey değildir .

Bastırın hocam konsollar deli gibi satıldığı için ilk aşamada size vermekmi istemediler acaba , böyle bir markada bu çalak esnaf düşüncesi olmaması lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: İstan34bul

Başkan hayırlı olsun .

Senden ricam konsol ve tv lerinizi kesinlikle 650va-850va-1000va ups e bağlamanız

sadece konsolala 650va 350watta denk gelir ups yeterlidir

Ups ler 7/24 sabit 220volt verirler 170~260 volt dalgalanmasını her daim hazır kıta asker gibi 220 volta sabitler buda ürünlerimizi korur 280tl fiyatı var ne olur 1 tane ups al

hem ups sabit 220 verdiği için normal şebekeden kullandığında 230-240volt sürekli değişken geldiği için elektronik ürünler daha çabuk ısınır. 220 sabit coltaj daha serin olmasına yardımcı olur gerilim az olacağı için hem cihazı korur hem parçaları korur

akım koruma para tuzağıdır evime sokmam

Akım korumalı denilen prizler aslında UPS olarak bilinen harici güç üniteleri ile karıştırılmaktadır. Normalde UPS'ler içerdikleri batarya sayesinde sürekli sabit bir akım vererek cihazınızı ya da cihazlarınızı korurken, cihazlarınızın yüksek ve düşük voltajdan, dalgalanmalardan ve gürültüden etkilenmesini engeller

Dostum 2 konsol ve bir adet 55" TV için kaç va almak lazım?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.