Şimdi Ara

Amazon'dan Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk sezonuna çılgın bütçe

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.061
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Amazon'dan Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk sezonuna çılgın bütçe

Amazon'un heyecanla beklenen Yüzüklerin Efendisi dizisinden bugün ilginç bir detay daha geldi. Dizinin çekimlerinin yapıldığı Yeni Zelanda'dan paylaşılan bir habere göre Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk sezonu, tam 465 milyon dolarlık dev bir bütçeyle açık ara farkla tarihin en pahalı sezonu olacak.

Söz konusu bilgi Yeni Zelanda'nın Turizm Bakanı Stuart Nash'ten geldi. Devletin dizi için Amazon'a vereceği desteklerden bahseden Nash,"Yüzüklerin Efendisi projesi, küresel televizyon tarihinin en büyük dizisi olacak." ifadelerini kullandı. Nash dizinin sadece ilk sezonu için 650 milyon Yeni Zelanda Doları (465 milyon Amerikan Doları) harcanacağını belirtti.  

Televizyon tarihinde özellikle de geçtiğimiz yıllarda çok büyük projeler izleme fırsatı yakalamıştık. Game of Thrones'un en pahalı sezonu tam 90 milyon dolarlık bütçeyle hazırlanmıştı (bölüm başına 15 milyon dolar). Disney ise The Mandalorian'ın ilk sezonu için 100 milyon dolar harcamıştı. Ayrıca WandaVision gibi Marvel dizilerinin de her bir bölümü için 25 milyon dolar bütçe ayrıldığı yönünde haberler okumuştuk.

Yüzüklerin Efendisi dizisi ise şimdi çıtayı bambaşka bir seviyeye taşımaya hazırlanıyor. Dizinin ilk sezonu daha önce Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit sinema filmlerinde bile görülmeyen türden bir bütçeye sahip. Amazon bu projeyle birlikte Prime Video servisini farklı bir konuma taşımayı amaçlıyor.

Amazon'dan Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk sezonuna çılgın bütçe

Amazon, Yüzüklerin Efendisi dizisinin hazırlıklarına ilk olarak 2017 yılında başlamıştı. Yaklaşık üç yıllık plan sürecinin ardından dizinin çekimleri 2020'nin Şubat ayında start verdi. Sonrasında ise pandemi nedeniyle çekimler durduruldu ve Eylül ayında tekrar başladı.

Dizinin ayın tarihiyle ilgili henüz bir açıklama yapmadı ancak ilk sezonun 2022 yılında seyircilerle buluşması bekleniyor. Amazon ayrıca şimdiden dizinin ikinci sezonuna da onay vermiş durumda.

Filmlerden binlerce yıl öncesinde İkinci Çağ'da geçecek olan Yüzüklerin Efendisi dizisi seyircileri Dumanlı Dağlar'ın (Misty Mountains) derinliklerinden, elflerin başkenti Lindon'a ve efsanevi ada krallığı Numenor'a kadar fantastik bir yolculuğa çıkaracak. Dizide karanlık lord Melkor ve Sauron'un yer alacağı belirtiliyor.

Kaynak:https://www.theverge.com/2021/4/16/22388035/amazon-lord-of-the-rings-lotr-tv-series-production-cost-season-1
    Kaynak:https://www.stuff.co.nz/national/politics/300278243/amazon-may-be-on-the-way-to-new-zealand-as-government-signs-subsidy-deal

• GoT a en iyi dizi diyenler GoT olacak desene  

Şaka bir yana Amazon elini atarsa bu iş olur. Kendi dizileri gerçekten de çok kaliteli. Netflix gibi efsaneleri satın alarak afedersiniz işin içine etmiyorlar

Dizi Tavsiyesi

Prison Break

Fringe

High Castle Man

Vikings

Simpsons

Shameless (İlk 5Sezon)

The Wire

Breaking Bad

How I Met Your Mother

MCMafia

Treadstone

o senin kendi yorumun, istersen ibranice izle ben dublaj izleyip filmin tarihi dokusuna ve sahnelerine konusuna odaklamırım, yok neymıs sesler ve ses efektleri orj degılmıs gıbı ucbes ergenin takıldıgı kısıma takılmam, cok mu izlenilesi once dublaj sonra alt yazı izlerim, uçurum vs kendi buhranınızdır... aksini iddia eden varsa filmler ve alt yazılar ıle ılgılı benimle alakalı pm den yazıssın burada saçma sapan klavye hakaretlerinden uzak dursun...

• Gerçek yıldızlar kaymaz er yada geç ışığı gelir.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bitcoine girin bırakın bu dizi falanı 🤣
  • Açıkçası ben bu dizinin iptal edileceğini düşünüyorum, 2017'de projeye başlandı teaseri filan geçtim daha bir SS bile yok, üstüne setten hep olumsuz haberler geliyor.

• çekimleri çoktan başladı diye biliyordum. patlayacak desene

• GoT a en iyi dizi diyenler GoT olacak desene Amazon'dan Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk sezonuna çılgın bütçe 

Şaka bir yana Amazon elini atarsa bu iş olur. Kendi dizileri gerçekten de çok kaliteli. Netflix gibi efsaneleri satın alarak afedersiniz işin içine etmiyorlar

Dizi Tavsiyesi

Prison Break

Fringe

High Castle Man

Vikings

Simpsons

Shameless (İlk 5Sezon)

The Wire

Breaking Bad

How I Met Your Mother

MCMafia

Treadstone

• Bize verselermis dizi haklarini, 275 sezon cekermisiz.

• cocainbar kullanıcısına yanıt

Bol bol elflerin gözüne zoom yapardık. Avalak avalak birbirine bakarlardı saatlerce. Üstüne Arap'lara da satardık diziyi. Amazon'dan Yüzüklerin Efendisi dizisinin ilk sezonuna çılgın bütçe 

• Enayiler. Bu parayı diziye, filme yatıracağına Dogecoin, Bitcoin veya Ethereum'a yatırsalar şimdiye bu dizilerden gelecek paranın 500 katını bir ayda kazanmış olacaklardı. Hayatları boyu çalışmadan yan gelip yatar tüm dizi oyuncularına da birer Cadillac ısmarlardı. Dünyada ne çok enayi var hayretler içindeyim.
    (Not: Ağır ironi içermektedir.)

• Amazon = altyazi
    Bu sebebden ağız tadıyla görsellere bakmak yerine alt yazı okuyarak izlenmez.. Yazık etmişler..

• yenfiz kullanıcısına yanıt
    Hiç bir film ve dizi dublaj olarak kesinlikle izlemem oyuncuların kendi orjinal sesini her zaman tercih ederim dublaj ile orjinal çeviri arasın da uçurum var sinema gidiceğim film bile altyazısını ararım yoksa gitmem
  • 90 larda trt de arkası yarın tarzı diziler vardı. Karakterlerin yaşamına dair her detayı bilirdiniz. Öyle çok derinlikli konu falan olmazdı. Yıllarca onlar günlük hayatlarını yaşardı siz de izlerdiniz. Ben de yüzüklerin fendisi evreninde çekilen arkası yarın olsa her gün izlerdim. Konu aksiyon falan olmasın. Onlar gezsin dolaşsın yesin içsin. Tarlada çalışsın madende çalışsın. Ben de izleyeyim 😁
    İngilizce gibi uluslararası bir dili öğrenmemişsen o senin tembelliğin. Ağız tadıyla görsellere bakmamak işte o tembelliğin yüzünden. Hiçte yazık etmemişler, ne saçmalıyorsun?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evil.Morty -- 18 Nisan 2021; 13:30:16 >
  • Evil.Morty kullanıcısına yanıt
    Oğlum sen ergen misin tembellik filan suçluyorsun sana gel ben ulusal başka şeyler öğreteyim, ileri zekalı ben parası ile üye olup kendi ana dilimde film izleyemeceksem ne anladım.... Bana özelden pm attım sen bi bana geri dönüş yap... senden ulusal dil öğrenip çalışkanlığı öğrenmek istiyorum....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenfiz -- 17 Nisan 2021; 11:57:1 >
  • scientia kullanıcısına yanıt
    birde iki elf kızına tecavüz sahnesi çektinmi tamamdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Deswaaa

Hiç bir film ve dizi dublaj olarak kesinlikle izlemem oyuncuların kendi orjinal sesini her zaman tercih ederim dublaj ile orjinal çeviri arasın da uçurum var sinema gidiceğim film bile altyazısını ararım yoksa gitmem

o senin kendi yorumun, istersen ibranice izle ben dublaj izleyip filmin tarihi dokusuna ve sahnelerine konusuna odaklamırım, yok neymıs sesler ve ses efektleri orj degılmıs gıbı ucbes ergenin takıldıgı kısıma takılmam, cok mu izlenilesi once dublaj sonra alt yazı izlerim, uçurum vs kendi buhranınızdır... aksini iddia eden varsa filmler ve alt yazılar ıle ılgılı benimle alakalı pm den yazıssın burada saçma sapan klavye hakaretlerinden uzak dursun...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yenfiz -- 17 Nisan 2021; 12:15:38 >
    Tmm sen dublajını izle ergen kardeşim iyi günler
  • Prime fakir kalıyor. Terror ile idare ediyoruz. Sağlam yapımlar istiyoruz.

• Prime boost geliyor.

Bütçenin yüksek olması iyi olacağı anlamına gelmiyor.
    Netflix de olmaması umut verici gerçi.
    Netflix in kalitesi hep ortalama oluyor. Çok iyi diyebileceğim bir elin parmaklarını doldurmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aschil -- 17 Nisan 2021; 17:18:47 >
  • Keşke Witcher'ı da Amazon yapsaydı dedirtti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.