Şimdi Ara

Amazon'dan ucuza klayve, fare almak [REHBER] (97. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.235
Cevap
92
Favori
84.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam nasıl aldınız? Bana da yardımcı olabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: musto44

quote:

Orijinalden alıntı: Balian De Ibelin

G502 en düşük ne kadar indirim gördü.
    http://www.amazon.com/Logitech-Proteus-Tunable-Customizable-910-004074/dp/B00IRHE892/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1417198766&sr=8-1&keywords=g502
    Şuanda kargo dahil 75 USD.Ama ilk alışverişinizde live chatten konuşarak kargoyu iptal ettirtip 60 Dolara alabilirsiniz..

Merhabalar. Ben amazondan ilk alışverişimi yaptım. "Ama ilk alışverişinizde live chatten konuşarak kargoyu iptal ettirtip 60 Dolara alabilirsiniz" demişsiniz. Bu her ürün için geçerli mi acaba? Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Kargo fiyatı fazla olan ürünlerde yapmayabilirler.İlk alışverişinizse live chatten konuşarak yaptırtabilirsiniz.Bazıları yapmıyoruz diyebiliyor.Gelen kişiye bağlı birazda.Adamlar güzelce konuşursanız yapıyorlar.İlk müşteri temsilcisi hayır derse chati sonlandırıp tekrardan live chati açarak diğer MH ile şansınızı denersiniz.

@frt-_-ctn
    http://forum.donanimhaber.com/m_99824023/mpage_30/tm.htm

Ana konuda örnek yazışmalar var.İngilizceniz yoksa hiç bulaşmayın derim..

• Ben de bu ürünü aldım. 2 gündür sepetteydi, $69.99 - Bu gün $10 daha inmişti bastım aldım :)

http://www.amazon.com/Corsair-Gaming-Laser-Mouse-CH-9000070-NA/dp/B00N4OBEJA/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1417232529&sr=1-1&keywords=Corsair+Gaming+M65+RGB+FPS+PC+Gaming+Laser

Expected delivery: Friday, December 12, 2014 - Tuesday, December 23, 2014 by 8pm

Item(s) Subtotal: $59.99
    Shipping & Handling: $16.48

$76.47

Dolar olarak seçtim ve benim hesabıma göre 169 TL gibi bir rakam tutması lazım. TRY olarak 179 TL yapıyordu. Bakalım banka nasıl bir kazık atacak...

Aslında klavye arıyorum ama bir türl uygun bir şey göremedim. Zaten TR tuş olmayacağı için onu burdan alacağız artık.

Ekleme : daha bir kaç saat olmasına rağmen "shipping now" yazıyor. Amazon'u bu yüzden seviyorum. Kara Cuma olmasına ve muhtmelen yüzbinlerce siparişleri olmasına rağmen çok hızlılar. Bu bir Türk sitesi olsaydı, 3 günden önce yola çıkmaz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 29 Kasım 2014; 9:02:07 >

• kassatura kullanıcısına yanıt
    Nasıl alışveriş yapabileceğinize dair kolaylık olsun diye video çektim ,

Nasıl üyelik alınır?

Vergi sıkıntısı çıkar mı ?

Kargo parası öder miyim ?

Hepsini anlattım. İyi seyirler.

Amazon.com'dan nasıl alışveriş yapılır , Video için tıklayın !
  • G502 Amazonda 59 yanına uygun cazip mausapad için fikir arıyorum . .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maxtreme -- 29 Kasım 2014; 11:57:26 >
  • Bu i-parcel nedir arkadaşlar? İlk kez görüyorum, eposta gelmiş;

We have been notified by Amazon.com that we will be receiving a shipment under tracking number AEIABE20013345129 containing Corsair Gaming M65 RGB FPS PC Gaming Laser Mouse, Black (CH-9000070-NA) to be shipped to you in Turkey. As of January 28th, 2010 Turkish customs have made an exemption to allow residents to import online shopping shipments 5 times per year. In order to control this requirement we are required to submit your ID number to customs at the time of clearance. iParcel policy is to obtain that information prior to export to allow us to clear your parcel quickly upon arrival in Turkey. No additional fees are assessed with fulfilling this requirement and it is used for customs clearance purposes only, please click here to enter your information.

Please be advised your shipment will not be able to export from the US until we have received the information and may be returned as undeliverable to the internet retailer if not received within 15 days of this email. If you have any questions please contact trackmyparcel@i-parcel.com

Thanks,
    i-Parcel Export Team

Kısacası kimlik numaranızı girmezseniz USA'dan ürün çıkmaz gibi bir şeyler söylemişler. PTT ile geliyordu şimdiye kadar, bunlar nerden çıktı? Beri yandan ürün gönderilmiş görünüyor.

Hello ....,
    "Corsair Gaming M65 RGB FPS..." has shipped.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 29 Kasım 2014; 14:17:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cybernoid

Bu i-parcel nedir arkadaşlar? İlk kez görüyorum, eposta gelmiş;

We have been notified by Amazon.com that we will be receiving a shipment under tracking number AEIABE20013345129 containing Corsair Gaming M65 RGB FPS PC Gaming Laser Mouse, Black (CH-9000070-NA) to be shipped to you in Turkey. As of January 28th, 2010 Turkish customs have made an exemption to allow residents to import online shopping shipments 5 times per year. In order to control this requirement we are required to submit your ID number to customs at the time of clearance. iParcel policy is to obtain that information prior to export to allow us to clear your parcel quickly upon arrival in Turkey. No additional fees are assessed with fulfilling this requirement and it is used for customs clearance purposes only, please click here to enter your information.

Please be advised your shipment will not be able to export from the US until we have received the information and may be returned as undeliverable to the internet retailer if not received within 15 days of this email. If you have any questions please contact trackmyparcel@i-parcel.com

Thanks,
    i-Parcel Export Team

Kısacası kimlik numaranızı girmezseniz USA'dan ürün çıkmaz gibi bir şeyler söylemişler. PTT ile geliyordu şimdiye kadar, bunlar nerden çıktı? Beri yandan ürün gönderilmiş görünüyor.

Hello ....,
    "Corsair Gaming M65 RGB FPS..." has shipped.

Eğer click here yazan yere tıklayıp TC numaranı girmezsen ürün gelmeyecek.

• Wolftired kullanıcısına yanıt
    evet. Kapalı feragat edip tek seferlik kargo ücreti almayacak. Siparişi geçebilirsiniz.
  • Raydr1c kullanıcısına yanıt
    Bu yeni bir uygulama mı? Zira hiç yoktu daha önce. Bir de yıllık alışveriş sayısını vs. takip edecekler...

Yorumlara baktım, yurtiçi kargo ayarında berbat bir kargo şirketiymiş. Millet kimlik bildirse bile bazan 1 hafta bekletiyorlarmış... Açıkçası rahatsız oldum bu durumdan ve amazon'a bu durumu bildireceğim. PTT ne güzel getiriyordu...
  • cybernoid kullanıcısına yanıt
    Önceden de var olan bir sistem diye biliyorum i-parcel'in bu uygulamasını. Ama sipariş geçerken id kısmına TC numaranızı yazınca mail bekleyip , onu cevaplayıp , onların depodan ürünü çıkartması vb. süreçleri es geçiyorsunuz yine bildiğim kadarıyla.
  • Tamam işte kargo ücreti almamışlar. Sadece gümrük vergisi almışlar 75€ limitini geçtiği için ürün. Hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mysa -- 29 Kasım 2014; 14:32:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatates

Tamam işte kargo ücreti almamışlar. Sadece gümrük vergisi almışlar 75€ limitini geçtiği için ürün. Hayırlı olsun

hocam ilginize cok tesekkur ederım ININAL KART yazdım oyle gırdım ama yıne ya epostama oyle mesaj gelirse hesabımı engellerse ? hep siparişi geçtikten sonra o eposta geliyordu bu sefer gelirse bittim
  • Wolftired kullanıcısına yanıt
    Ininal kartınızda o kadar para var mı ? ya da tek seferde ininal kart ile 700TL'e yakın alışveriş yapılabiliyor mu ? bunu bir araştırın hocam. Çünkü tek seferlik belirli bir alışveriş limiti vardı onun fakat ne kadar olduğunu hatırlayamadım şimdi. Ondan hata veriyor olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatates

Ininal kartınızda o kadar para var mı ? ya da tek seferde ininal kart ile 700TL'e yakın alışveriş yapılabiliyor mu ? bunu bir araştırın hocam. Çünkü tek seferlik belirli bir alışveriş limiti vardı onun fakat ne kadar olduğunu hatırlayamadım şimdi. Ondan hata veriyor olabilir

ben oyle bırsey duymadım nerede yazıyor ki oyle ? ınınal konusunuda full okudum 3000 tl maks yukleme lımıtı var gerekırse hepsı birlikte çekilemezmi yani ?
  • Ben yine de sordum amazon'a, bakalım ne cevap verecekler;

Hi,

I've a question about i-parcel. Never happened before, I did buy many things from you and there was no problem (thanks) For the first time I see a company called i-parcel. Who are they? Before bought CD, DVD, BluRay, book etc. and you did send me without any problem. But this time i-parcel wants my ID. Can I trust them? And why do you send with them? Electonic? When I buy a cd, dvd you'll send with them again!? Never saw before, sorry for asking.

And I did search them in Turkey forums, did read comments; many people says that they are the worst company in USA... They waited people too much. Sometimes when people gives ID, their product(s) still waits 1-2 week(s) to ship from USA. Because of i-parcel is being a bad company..

Isn't there any better company for this?

Thanks.

Bir de bu 5 kere işi nedir. Yıl içinde aynı üründen mi 5 kere, yoksa bir yılda en fazla 5 kez mi alışveriş yapabileceğiz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 29 Kasım 2014; 14:44:08 >

• @Wolftired
    Öyle bir olayı vardı. Tek seferde 300 TL yatırabiliyorsunuz ya da o kadarlık alışveriş yapabiliyorsunuz gibi ama tam emin değilim, yalan söylemiş olmayayım hocam. Umarım siparişinizde sıkıntı çıkmaz

@cybernoid
    UPS'in açılımı United Parcel Service zaten. Güvenebilirsiniz i-parcel'den gelen mail'e hocam. Bir dahakine sipariş geçerken id kısmına t.c. no yazdığınızda o maili almıyorsunuz ama. Daha hızlı işliyor işlemler.
    Bir yıl içinde en fazla 5 kez yurt dışından ürün getirtebiliyorduk fakat son kanunlarla bu da kalktı diye biliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mysa -- 29 Kasım 2014; 14:46:43 >
  • Teşekkürler. Gerçi adres yönetiminde ID ekleme kısmı var zaten, oraya bir kez eklenirse bir daha gerek kalmaz büyük ihtimal.
  • Ya bir de şimdi eposta üzerinden kimlik bilgisi göndermek ne kadar güvenilir olur ? Mail mi atacağız şimdi kimlik numarasını? Konu vs. özel bir şey yazmaya gerek var mı?
  • cybernoid kullanıcısına yanıt
    E-mail ile bir link gelmesi lazım. Linke tıklayıp , T.C No girip submit demeniz gerekiyor.
  • arkadaşlar amazondan anladıgım kadarıyla 296 dolar monıtoru satın almıs bulunuyorum bundan sonraki aşamalar nelerdir i parcelden mail ne zaman gelecek ?
  • 
Sayfa: önceki 9596979899
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.