Şimdi Ara

Amazon'dan ucuza klayve, fare almak [REHBER] (90. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.235
Cevap
92
Favori
84.342
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: malicalik13

Hocam merhaba tekrardan,bu linkteki:
    http://www.amazon.com/Corsair-Vengeance-Black-Cherry-CH-9000067-NA/dp/B00IYJD5CY/ref=sr_1_1?s=electronics&ie=UTF8&qid=1416849847&sr=1-1&keywords=corsair+k70+brown
    ürünü almak istesem ne kadar gümrük vergisi öderim veya ödemek zorunda kalır mıyım? Ayrıca eğer Avrupa ya da İngilizce tuş takımlı bir klavye almak istesem en ucuza nereden alırım?Amazon UK'den baktım ancak sterlin olunca daha da pahalı gibi geldi.Tek isteğim bir Corsair K70 Avrupa versiyon almak

28.48 dolar gümrüm vergisi ödüyorsun.

• 100 dolarlık bir ürünün 5 dolarını giftcard ile ödesek gümrüğe takılıyormu ürün ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluees

100 dolarlık bir ürünün 5 dolarını giftcard ile ödesek gümrüğe takılıyormu ürün ?

Amazon chat'e yazın. 95 dolar yaparsanız gümrük vergisi ödemiyorum diye. Büyük bir ihtimalle 5 dolar indirim yaparlar üründe. Arkadaşım öyle aldı misal Razer Blackwidow'u.
  • Yapı Kredi Kartımla Aldım 135,7TL diye mesaj geldi karta bir baktım 139TL yazıyor.
    Kurun üstüne faiz koyup satarlarmış saçmalığa bak
    Telefona 135,7TL diye mesaj geldi şikayet etsemmi ki bunları

Bankaların kur üstünden yaptığı üçkağıtçılık var.
    Mesela 60$'a ürün aldınız amazon.com'dan çevirmediniz bankaya bıraktınız.
    Adamlar kucağınıza bombayı bırakıyor.Ürünü öderken merkez bankasından ödüyor.
    Sana ise ürünü kendi kurunun üstüne %2-3 arası komisyon koyarak satıyor.
    Dolar kuru 2.23 ise 2,29'a geliyor.

Bazı bankalar dolar ile ödemenize izin veriyor(Örnek olarak Akbank)
    Böylece komisyon oranı 0 oluyor.Piyasanın insafına kalıyorsunuz.
    Kur düşerse karına artarsada bankadaki kuru geçmez zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 24 Kasım 2014; 22:14:03 >

• Tahminim yılbaşında 930un yine 69.90a düşeceği yönünde. Bakıp göreceğiz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kassatura kullanıcısına yanıt
    Anazon G930 sıcak fırsat konusundaki rezaleti gördünüz mü? Sizin endişe ettiğiniz suistimal konusunun dibine vurup gururla anlatan bir ton "akıllı" arkadaş var.

• Allah akıl fikir ihsan eylesino kitleye.
  • Arkadaşlar ininal kartımda eksik para var diye g930 siparişi hata veriyordu şöyle yaptım siparişi verdim yine hata verdi ama iptal etmem indirim bittş saat 18 de bi 25 tl daha yükleyip sipariş bilgilerini tazeledim ve indirim bittiği halde indirimli fiyata aldım

• Sepete atıyor aynı zamanda sanırım o yüzden olabilir.
  • Şunu almayı düşünüyorum, sorun çıkar mı? $69.99

Corsair Gaming M65 RGB FPS

http://www.amazon.com/Corsair-Gaming-Laser-Mouse-CH-9000070-NA/dp/B00N4OBEJA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1416872581&sr=8-1&keywords=corsair+m65+rgb&pebp=1416872312457

Düz versiyonu biraz daha ucuz;

http://www.amazon.com/Corsair-Gaming-Laser-Mouse-CH-9000070-NA/dp/B00N4OBEJA/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1416872581&sr=8-1&keywords=corsair+m65+rgb&pebp=1416872312457

Burda düz versiyonu 237 TL -http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=5946

İlk ürünü sepete atıyorum ve hesaplatma istiyorum; Dolar seçersem 86.47 dolar (bu da şu an için 192 TL yapar) TRY yaparsam 204 TL. Farka bak. Ama biliyorum ki ben dolar olarak alsamda aslında 192 TL'den fazla ödeyeceğim, çünkü garanti hinlik yapacak.

Bir de şu var, daha yakın olduğu için zaman zaman amazon.co.uk'dan alıyorum (İngiltere - genelde CD - Film) fakat onlar avro değil sterlin kullanıyor. Sterlin'de sınırı nedir bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 25 Kasım 2014; 2:01:21 >

• hell yeah asus vg248qe 220$ a dustu.iste tarihte bir ilk turkiyede 1300 tlden satilan monotorun fiyatina bak.ve ne olursa olsun bunu almaya calisacagim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wolftired

hell yeah asus vg248qe 220$ a dustu.iste tarihte bir ilk turkiyede 1300 tlden satilan monotorun fiyatina bak.ve ne olursa olsun bunu almaya calisacagim.

Kabaca bir hesapla kargo-vergi dahil 780tl ediyor. Vatanda 1180tl. Cidden çok iyi fiyatmış. 164tl kargo, 118tl vergi olduğu halde alınabilirliği var.
  • Wolftired kullanıcısına yanıt
    Doları 2.22 olarak hesaplarsak ve banka komisyonu eklersek 800 TL falan tutar. Temizinden 200 lira fark var burayla arasında. Hepsiburada'da 1.099 + 100 lira Chip Para olduğu için 1.000 diye hesapladım; yoksa fark daha fazla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Feanor Tasartir

Doları 2.22 olarak hesaplarsak ve banka komisyonu eklersek 800 TL falan tutar. Temizinden 200 lira fark var burayla arasında. Hepsiburada'da 1.099 + 100 lira Chip Para olduğu için 1.000 diye hesapladım; yoksa fark daha fazla.

Amazon dolari cevirirken 2.39 dan cevirmiyormu ? Fiyat olarak son adimda 346.50 diyor.2.39la carparsak 830 etmezmi ? Vede simdi neyi beklemem gerekiyor siparisi verdim 16 kodlu kredi karti nosunu ve son kullanma tarihini girdim okeymi diye sordu continue dedim eposta geldi mail hesabima simdi neyi bekleyecegim peki? Ve 2.23 den hesapliyosa cok iyi.ayricada benim kart yapikredi bana hic sormadi dolardanmi alicaksin yoksa tl uzerindenmi diye ?

Amazon'dayken ödeme yöntemi sayfasında kartınızdan hangi birimle çekileceğini soruyor. 346.50 $ olarak çektirin. Siparişi iptal edin gerekirse kesinlikle dolar olarak çektirin. Arkadaş zaten ilk mesajda bahsetmiş hatta.
  • quote:

Amazon'dayken ödeme yöntemi sayfasında kartınızdan hangi birimle çekileceğini soruyor. 346.50 $ olarak çektirin. Siparişi iptal edin gerekirse kesinlikle dolar olarak çektirin. Arkadaş zaten ilk mesajda bahsetmiş hatta.

Tamam banada toplam 346.50 diye eposta geldi thanks for orders diyor.toplam 346.50 dolar degilmi ? Sizde kontrol edince oylemi oluyor ? Ve bunu dolarmi yoksa tl uzerindenmi cektigini nereden bilecegim ?

Gümrük vergisi vs. hesaplanan son kısımda 346.50 USD mı yazıyordu? Eğer öyleyse sorun yok.
  • quote:

Gümrük vergisi vs. hesaplanan son kısımda 346.50 USD mı yazıyordu? Eğer öyleyse sorun yok.

Evet oyle yaziyor.birde try para biriminden denermisin ? Bakalim o zaman kac yaziyor ? Mobildeyim lanet olsun internete giremiyorum dostum ya bu 346.50 yi try uzerinden cevirirse ? Sen bi denesene :D tryde bakalum kac dolar tutuyor toplam boddy.

Amazon 2.362 ile çarparak hesaplıyor. Bu bağlamda da 818.6 TL çıkıyor. Kırmızı kutu içine aldığım yerden para birimini değiştirebilirsiniz.

Bir kere değiştirdikten sonra ilk para birimiyle yeni para birimi daima toplam ücretin altında durur.

Amazon'dan ucuza klayve, fare almak [REHBER]
  • quote:

Amazon 2.362 ile çarparak hesaplıyor. Bu bağlamda da 818.6 TL çıkıyor. Kırmızı kutu içine aldığım yerden para birimini değiştirebilirsiniz.

Bir kere değiştirdikten sonra ilk para birimiyle yeni para birimi daima toplam ücretin altında durur.

Amazon'dan ucuza klayve, fare almak [REHBER]

Hocam sendr try secince 818tl gozukuyor.bende dolar secince 346.50 gozukuyor.demekki dolari secmisim benki sonuc kisminda 346.60$ diyor.sen tryyi sectigin icinde 818tl olarak gozukuyor.fakat sonucta yine ayni sey olmazmi 346.50x2.3625=818tldir.dolara cevirince daha az kurdan mi ceviriyor ozelligi omu yani ?

• 
Sayfa: önceki 8889909192
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.