Şimdi Ara

Amazon'dan ucuza klayve, fare almak [REHBER] (88. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.235
Cevap
92
Favori
84.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Raydr1c

quote:

Orijinalden alıntı: Luaz.

Amazona zaten tc kimlik nomu yazmıştım i-parcel tekrar isteyecek mi

Eğer ilk alışverişinse i parcel'den mail gelecek.

Geçen sene bur alış verisim oldu ama hızlı kargo ile ups getirmişti

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Luaz.

Geçen sene bur alış verisim oldu ama hızlı kargo ile ups getirmişti

Hocam belki gelebilir ancak gelmeyedebilir kafaya takmaya gerek yok günde 1-2 kere mail'ine bak geldiyse zaten yazarsın olur biter.
  • Ya aslında bu benim amazondan ilk alışverişim değil ama bir şey sormam gerekli diye düşündüm konuya bakındım ama net bir cevap göremedim Razer DA ve Steelseries Qck mouse pad'i yaklaşık 74 dolara almayı planlıyorum yani ikisinin toplam fiyatı fakat kargo dahilin de bu fiyat oluyor bana 94 dolar 2-3 ay öncesinde olsaydı düşünmeden alırdım fakat 100 dolar artık 75 euro ya denk gelmiyor bu beni bayağı kuşkuya düşürdü yani demek istediğim şudur ki kargo parası yüzünden gümrükte kalırmı acaba ?
    Şimdi gümrük işleriyle felanda uğraşmak istemiyorum.

Şimdiden teşekkürler iyi forumlar herkese :).

Edit//
    94 doların Euro karşılığı bu.
    76,0148795 Euro

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XeeenRipper -- 24 Kasım 2014; 0:08:37 >
  • XeeenRipper X kullanıcısına yanıt
    Ürünün fiyatının 75 euroyu geçmemesi gerekiyor. Kargo hariç olarak.
    Amazon'dan alınca böyle bir sıkıntı yok. 75 euro'yu geçerse vergiyi amazon alıyor zaten son çıkan toplam fiyatta yazar. Gümrükle vs uğraşmıyorsun yasaklı mallar dışında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maskeli Bilo

Ürünün fiyatının 75 euroyu geçmemesi gerekiyor. Kargo hariç olarak.

Ürünün(lerin) fiyatı 78,52 dolar tutuyor. Kargo ile birlikte 94 dolar.
    Yani alabiliyorum ?
    Evet. Ürün değeri ayrı, kargo ayrı. 75 Euro sınırı ürün değerine ilişkindir. Kargo buna dahil edilmez. Zaten önceden alışveriş yaptıysanız Amazon'da işlerin nasıl yürüdüğünü de biliyorsunuzdur; ödeme ekranını falan.
  • Eyvallah sağolasın hocam yardımcı olduğun için, Ödeme ekranını felan biliyorum ya o sıkıntı değil beni kuşkuya düşüren şey kargo o fiyata dahil edilicekmi edilmeyecekmi oldu onunda nedeni ise yani bakıldığında 75 Euro 92 dolara denk geliyor total se 94 dolar çıkıyor benim şeylerin o yüzden bi kuşkuya kapıldım.

1-2 ay öncesi ne güzeldi 100 dolar 75 Euro ya denk geliyordu direk alıyorduk da şimdi ...

Bir de şu 75 Euro sınırı arttırılmalı ya, böyle olmuyor arkadaş :).

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XeeenRipper -- 24 Kasım 2014; 0:27:00 >
    Ödeme ekranı derken gümrük vergisinden bahsediyordum.

Amazon'da, ödemeden önceki son sayfada eğer ürün değeri yasal sınırı aşmışsa gümrük vergisi zaten ekleniyor. Örneğin; aşağıdaki resimde kırmızı kutu içine aldığım yer vergi kısmı.

Amazon'dan ucuza klayve, fare almak [REHBER]

Bu resimde ise gördüğünüz gibi vergi söz konusu değil. Zira ürün değeri 75 euroyu -ya da onun dolar karşılığını- geçmiyor. Kargonun bir etkisi zaten yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Müddeiumumi -- 24 Kasım 2014; 0:35:52 >

• VoLVoXxX99 kullanıcısına yanıt
    Aman dikkat edin o gamepad xbox için pc versiyonu olan adaptörlü model değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertw1

Arkadaşlar lütfen yardım edin böyle hata veriyor ininal kartımda 199 tl var napıcam acil yardım.

Aynı durumdayım daha parada yükleyemem kaçırdık fırsatı kısmet değilmiş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eyvallah hocam anladım, ben direk alabiliyorum o halde.

Estimated tax to be collected: $0.00
    Order total: $94.12
    Aynen. Şimdiden hayırlı olsun.
  • p4mdut kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler yeni fark ettim.

amazonda PC için Kablolu Xbox 360 kontrolcüsü yok sanırım. olanlarda bize gelmiyor.
  • Kredi kartımın dolu olduğunu unutmuşum paybyme ile satın alabilir miyim ki gerçi sitesinde visa geçerli diyor paybyme amazonda da geçerli diyor.
  • Ben de aldım bir tane, sipariş onaylandı ama daha karttan çekim yapılmamış.
  • Logitech G700S 49,99$ kargosu ile beraber 150'ye falan geliyor vatan'da 221TL
  • Kaçırıcaz indirimi of be

• quote:

Orijinalden alıntı: Amon Amarth

yine bir sürü keko g930 almış :(
    bakalım kaçtan itelemeye çalışacaklar

neden oyle dediniz

• Amazonda 100$lık ürünü gümrüğe takılmaması için amazondan 10-20$ lık gift card alıp onu alışverişde kullansak gümrüğe gene takılır mı? yada amazon vergi ister mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dead-ly -- 24 Kasım 2014; 10:34:17 >
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.