Şimdi Ara

Amazon'dan ucuza klayve, fare almak [REHBER] (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.235
Cevap
92
Favori
84.336
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: balomer

iş işin klavye önerecek olan var mı

Valla bende mekanik klavyelere bakıyorum amazonda ama 100 doları geçiyo iyi olanlar
  • Amazondan 100 dolar üstü ürün alıp 2 ay sonra gümrük vergisinin tamamını geri alanlar var mı.Sanırım amazondan ürün alırken kargo belirtilen günden geç gelirse amazon ürünün gümrük vergisini iade ediyor.Kimilerine iade yapmamış ama geç gelenlerin çoğuna iade söz konusu..Bazen zamanında gelsede tamamını iade ediyormuş.Bu konuyu bi araştırmak lazım..
  • Mr. Wayne kullanıcısına yanıt
    Ben 250 dolara monitor aldim, Vergi + hizli kargoyla. 381 dolar tutuyordu. kargo gec geldi diye iade yaptilar. Gumrugu de iade ettiler ama nedenini bilmiuorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maskeli Bilo

Ben 250 dolara monitor aldim, Vergi + hizli kargoyla. 381 dolar tutuyordu. kargo gec geldi diye iade yaptilar. Gumrugu de iade ettiler ama nedenini bilmiuorum.

O gümrük vergisini her ihtimale karşı yani girişte kontrol edilipte alınabilir diye alıyorlar ilk başta. Eğer ki ürün girerken kontrol edilmeyip direk geçtiyse ödemeyi geri veriyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vatov

@BogachanF

He tamam hocam sağolun. Gayet uygun oluyormuş, ama G710+ veya SteelSeries Apex(Mekanik değil biliyorum) için bir indirim beklemedeyim bakalım olursa güzel olur. Onun dışında BW alacaklar için güzel fırsat. Çok uyguna geliyor böyle. Ama yine de fikrimi değiştirip alabilirim yarına kadar.

@lapupa

Hocam yanlışınız var. Gümrük sınırı 100 dolar değil. Ve Free Shipping sadece Amerika için. Gümrük sınırı 75 Euro. Zamanında yaklaşık 100 dolar ettiği için hep 100 dolar olarak alıştık. Ama 75 Euro gümrük sınırı, bu da yaklaşık 94 Euro. Yani kargo ücretide var gümrük masraflarıda var.

10$ lık amazon indirim kodum var onu kullanınca gümrük vergisi ödüyormuyum ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: gokberkoz

quote:

@BogachanF

He tamam hocam sağolun. Gayet uygun oluyormuş, ama G710+ veya SteelSeries Apex(Mekanik değil biliyorum) için bir indirim beklemedeyim bakalım olursa güzel olur. Onun dışında BW alacaklar için güzel fırsat. Çok uyguna geliyor böyle. Ama yine de fikrimi değiştirip alabilirim yarına kadar.

@lapupa

Hocam yanlışınız var. Gümrük sınırı 100 dolar değil. Ve Free Shipping sadece Amerika için. Gümrük sınırı 75 Euro. Zamanında yaklaşık 100 dolar ettiği için hep 100 dolar olarak alıştık. Ama 75 Euro gümrük sınırı, bu da yaklaşık 94 Euro. Yani kargo ücretide var gümrük masraflarıda var.

10$ lık amazon indirim kodum var onu kullanınca gümrük vergisi ödüyormuyum ?

O konuda bir bilgim yok hocam. Biri gift kart ile almıştı ama sanırım onda da altındaydı gümrük sınırının. Şans isterseniz bilen birini sorun veya şansınızı deneyin. Ama gümrük vergisi alınırsa şansızlık olur sizin için

• quote:

Orijinalden alıntı: bluees

quote:

Orijinalden alıntı: m3Rt26

ininal ile alabilir miyim deathadder 2013'ü ?

Konuda önceki sayfalara bakarsan yazdım.

Kardeş şöyle bir sıkıntı var ben karta yükledim parayı, amazondan siparişi geçtim, amazon siparişinizi aldık fakat hazırlamaya başlamadık diyor, parayı da çekmedi karttan, altta ilgili ss atacağım. İninal ile alım süreci nasıl işliyor, önceki sayfalara baktım mesajını bulamadım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thunderstruck7 -- 21 Kasım 2014; 9:23:34 >

• LastJoker kullanıcısına yanıt
    100 $ iyimiş burda 5 TL ye satıyorlar şaka bi yana 500 lira seyrinde fiyatlar
  • quote:

Orijinalden alıntı: thunderstruck7

quote:

quote:

Kardeş şöyle bir sıkıntı var ben karta yükledim parayı, amazondan siparişi geçtim, amazon siparişinizi aldık fakat hazırlamaya başlamadık diyor, parayı da çekmedi karttan, altta ilgili ss atacağım. İninal ile alım süreci nasıl işliyor, önceki sayfalara baktım mesajını bulamadım?

En geç Pazartesi'ye kadar sipariş onaylanır sonra kargoya verirler. Şuan Amazon istediğin değişikliği yapabilmen için bekliyor. Ondan sonra sipariş hazırlama sürecine giriyor. Orada da değişiklik yapabiliyorsun. Ama kargoya verildiği andan itibaren değişiklik yapamıyorsun.

• quote:

quote:

quote:

quote:

En geç Pazartesi'ye kadar sipariş onaylanır sonra kargoya verirler. Şuan Amazon istediğin değişikliği yapabilmen için bekliyor. Ondan sonra sipariş hazırlama sürecine giriyor. Orada da değişiklik yapabiliyorsun. Ama kargoya verildiği andan itibaren değişiklik yapamıyorsun.

Cevap için teşekkürler. Bu değişiklik yapma sürecini atlama gibi bir seçeneğimiz yok heralde ? Birde siparişim 111.20$ tutuyor, tabi bunları ayrı kişiler üstüne sipariş ettim, karşılığı 247 tl , ininal e 250 attım sıkıntı çıkmaz heralde değil mi ? Şuan ininal bakiyem 250

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Cevap için teşekkürler. Bu değişiklik yapma sürecini atlama gibi bir seçeneğimiz yok heralde ? Birde siparişim 111.20$ tutuyor, tabi bunları ayrı kişiler üstüne sipariş ettim, karşılığı 247 tl , ininal e 250 attım sıkıntı çıkmaz heralde değil mi ? Şuan ininal bakiyem 250

Hocam cok ufak komisyon farki olarak cikabilir. Bence karta bi 10-20 lira arasi bir miktar yukleyin. 1 lira bile eksik ciksa islem onaylanmayacak amazon urunleri gonderemicektir.
    Edit: daha dogrusu kur ve hafif komisyon farki oluyor bankalardan bu isi hallederken tam o anki kurdan her zaman cevrilmeye biliyor genelde 2-3 lira fazla olurr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vatov -- 21 Kasım 2014; 11:28:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Razer DA 2013 üm yola cıktı hadi hayırlısı bakalım aynı gün sipariş verdiğimiz bu konudan 3-5 kişi var hangisi gelirse yazsın buraya
  • Razer Deathadder ve 4$'a mousepad aldım bankadan 135TL Para Çekmişler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Surpentor

Razer Deathadder ve 4$'a mousepad aldım bankadan 135TL Para Çekmişler

Doğrudur ben sadece DA 2013 aldım 125 falan tuttu
  • quote:

Ferrari alıyorsun LPG taktırıyorsun
  • yekialem Y kullanıcısına yanıt
    Kingston Technology Battlefield 4 Pro QPAD FX Series Gaming MousePad (FX29)
    Link
    Bunu aldım bende zaten Steelseries QCK+ Gamepad var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Surpentor -- 21 Kasım 2014; 14:22:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DangerTuRK

quote:

20.11.2014 akşamı aldınız sanırsam? Bende akşam 9 gibi aldım bende tık yok
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DangerTuRK

quote:

20.11.2014 akşamı aldınız sanırsam? Bende akşam 9 gibi aldım bende tık yok

İnternet bankacılığı varsa bekleyen provizyona falan bakın.
    Hala göremiyorsanız bankayı arayıp sorun

• Konuyu açan arkadaş ve mesaj yazan arkadaş sağolsun en az 75tl kar var.
  • Maskeli Bilo kullanıcısına yanıt
    Hangi modelden aldınız hocam?
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.