Şimdi Ara

Amazon'dan ucuza klayve, fare almak [REHBER] (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.235
Cevap
92
Favori
84.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Heryerde suistimal edebildiğimiz kadar ediyoruz. Sonra neden yurtdışında adımız çıkıyor diyorlar. Ebay'da bazı satıcılar ve diğer alışveriş sitelerinde adamlar işte tam da bu yüzden Türkiye'ye gönderim yapmıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kassatura

quote:

Orijinalden alıntı: Maskeli Bilo

Hızlı kargoyu seçin 10 dolar gibi fark oluyo. Genelde teslim zamanı için 4-5 gün sonrayı gösteriyorlar. Dedikleri tarihte kargo gelmezse de kargo parasının iadesini isteyin.

1-2 gün geç kaldı diye böyle bir şeyi etik bulmuyorum.

Bence 10 dolar fazla para verip birde üstüne 6+ gün beklemek saçmalık. Gayet makul bir hak bence.

20 tl fazla veriyorsun sırf erken gelsin diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KillerPrince

Arkadaşlar Razer Deathadder 2013 modelinin altına hangi mousepad ı önerirsiniz ?

Steelseries Qck modellerinden birimi Yoksa Razer Galiathus speed mi alayım ?

qck+
  • quote:

Orijinalden alıntı: girmiyor

Bence 10 dolar fazla para verip birde üstüne 6+ gün beklemek saçmalık. Gayet makul bir hak bence.

20 tl fazla veriyorsun sırf erken gelsin diye.

Türkiye'de hiçbir şey doğru işlemiyor. Kendi ülkemizdeki hataları adama yüklemeyi istemem şahsen. Zaten o yüzden de en düşük ücretli kargoyla alıyorum. 10 gün sürüyor.
  • Bu klavye'nin TR versiyonu var mı acaba, varsa Türkiye'de satan neresi var ?

http://www.amazon.com/Razer-DeathStalker-Essential-Gaming-Keyboard/dp/B00HKEI4HU/ref=sr_1_3?ie=UTF8&qid=1405433022&sr=8-3&keywords=razer+keyboard

Edit: Biraz araştırdım ama sanırım Türkiye'de satılmıyo, haliyle TR versiyonu da yoktur. Kaç aydır bi klavye beğenemedim yav, bu baya hoşuma gimişti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Basteryus -- 15 Temmuz 2014; 19:12:37 >

• quote:

Arkadaşlar Razer Deathadder 2013 modelinin altına hangi mousepad ı önerirsiniz ?

Steelseries Qck modellerinden birimi Yoksa Razer Galiathus speed mi alayım ?

Goliathus alın takım olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.amazon.com/gp/product/B003VANOFY/ref=ox_sc_act_title_1?ie=UTF8&psc=1&smid=ATVPDKIKX0DER

g930
    115 dolara geliyor. 250 tl yaklaşık olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi girmiyor -- 15 Temmuz 2014; 17:19:41 >
  • quote:

Hızlı kargoyu seçin 10 dolar gibi fark oluyo. Genelde teslim zamanı için 4-5 gün sonrayı gösteriyorlar. Dedikleri tarihte kargo gelmezse de kargo parasının iadesini isteyin.

Peki zamanı aşması kesinmi birde bedava kargo alacağız diye boşa para vermiyelim
  • KillerPrince kullanıcısına yanıt
    Az yukarda link attim kendi gozlerinle okuyabilirsin :) biri de suistimal demis allam ne guldum

• KillerPrince kullanıcısına yanıt
    Ben biraz ters yaptim ama goliathus controlun ustune deathadder aldim :D. Umarim iyi yapmisimdir.

• Maskeli Bilo kullanıcısına yanıt
    Umarım Amazon Türkiye'de gelen kargo iade istekleri artınca Global Eligible'dan Türkiye'yi çıkartır. İşte o zaman biz ne yaptık diye düşünürsunuz. Adamlar buradan alabileceğiniz ürünü size yarı fiyatına sağlıyor. Hala ve hala sistemi sömürmeye çalışıyorsunuz. Zaten Amazon yakın zamanda başladı yollamaya Türkiye'ye.
  • kassatura kullanıcısına yanıt
    Adamlar kendi sitelerinde yazmis eger soz verdigimiz tarihte gelmezse otomatik olarak iade ediyoruz diye. Hala sorun ne?

• quote:

Umarım Amazon Türkiye'de gelen kargo iade istekleri artınca Global Eligible'dan Türkiye'yi çıkartır. İşte o zaman biz ne yaptık diye düşünürsunuz. Adamlar buradan alabileceğiniz ürünü size yarı fiyatına sağlıyor. Hala ve hala sistemi sömürmeye çalışıyorsunuz. Zaten Amazon yakın zamanda başladı yollamaya Türkiye'ye.

Tamamda hocam burda türklerim bir suçu yokki ? Amazon çok büyük bir firma sen daha fazla para ver 2-4 günde gelir diyorlarsa 2-4 günde gelmesi gerekir gelmiyecekse 2-6 gün yapsınlar mesela ?

Adam tabiki ister parasını amerikadakiler istemiyormu sanıyorsunuz ? Onlara Free geliyor kargo tabiki.

Amazon 1-2 kişinin ücreti geri almasına üzülmez eğer üzülseydi böyle bir olay yapmazdı.

Ayrıca bir arkadaş mail atmış gelmedi diye sonra cevap yazmış sizden kaynaklanmıyor kargomu aldım diye yinede iyi niyetiniz için geri ödüyoruz yazmışlar.

Adamın belki önemli bir işi var sınava hazırlanıyor kitap aldı 2-4 günde gelsinde para veririm dedi ama gelmedi bu sefer amazon sözünü tutmadığı için ücreti geri ödüyor müşteri mağdur oluyor çünkü.

Amazon Türkiyedeki alışveriş sitelerinden çok farklı tamamen müşteri tarafından çalışıyorlar.

• quote:

quote:

Tamamda hocam burda türklerim bir suçu yokki ? Amazon çok büyük bir firma sen daha fazla para ver 2-4 günde gelir diyorlarsa 2-4 günde gelmesi gerekir gelmiyecekse 2-6 gün yapsınlar mesela ?

Adam tabiki ister parasını amerikadakiler istemiyormu sanıyorsunuz ? Onlara Free geliyor kargo tabiki.

Amazon 1-2 kişinin ücreti geri almasına üzülmez eğer üzülseydi böyle bir olay yapmazdı.

Ayrıca bir arkadaş mail atmış gelmedi diye sonra cevap yazmış sizden kaynaklanmıyor kargomu aldım diye yinede iyi niyetiniz için geri ödüyoruz yazmışlar.

Adamın belki önemli bir işi var sınava hazırlanıyor kitap aldı 2-4 günde gelsinde para veririm dedi ama gelmedi bu sefer amazon sözünü tutmadığı için ücreti geri ödüyor müşteri mağdur oluyor çünkü.

Amazon Türkiyedeki alışveriş sitelerinden çok farklı tamamen müşteri tarafından çalışıyorlar.

Türkiye'de hiçbir şey düzgün işlemiyor sıkıntı orada. Adamların Amerika ağı çok kuvvetli. 2 gün diyorsa iki günde varır o ürün. Ama Türkiye'ye siparişte araya Yurtiçi Kargo giriyor. PTS giriyor. Sonuçta o süre tutmayabilir. Ve tamamen bizden kaynaklı.

Neden takıldığıma gelirsek buna. Amazon tamamen müşteri odaklı bir firma. Kendileri de demiş iade ederiz diye. Ama Türkiye'den alımlar artar da sürekli gecikme olursa kargolarda adamlar çok rahat bir şekilde Türkiye'ye ürün yollamayı bırakabilir. Zaten bizden birşey kazanmıyorlar ekstra. Esas pazarları bile değiliz.

Ki Amazon Türkiye'ye bütün ürünleri yollayamayı daha yeni başlattı. Ve kaybetmek istemiyorum bunu. Olay tamamen bu. Yoksa 2-4 gün denmiş 10 günde gelmiş. Tabi burada mantıklı. Ama 2-4 denip de 6. günde gelmesi bana koymaz. Adamların iyi niyetine veririm. Türkiye'deki fiyatına nazaran %50 ucuza aldığım için canları sağ olsun derim.

• quote:

Adamlar kendi sitelerinde yazmis eger soz verdigimiz tarihte gelmezse otomatik olarak iade ediyoruz diye. Hala sorun ne?

Bu arada her kargoda bu sözü vermiyorlar yanlış anlaşılma olmasın. Sepete deneme amaçlı ürün ekledim. "Guaranteed Accelerated Delivery" çıkmadı. Her üründe yok galiba. Neyse benlik birşey yok o zaman.
  • Tam videosu da burada. Denemelerimde böyle bir ibareye rastlamadım hiç.

http://www.amazon.com/gp/help/customer/display.html/ref=hp_left_v4_sib?ie=UTF8&nodeId=201117390
    Hızlandırılmış kargo diyo. Sanırım bahsettiği pahalı olan 2-4 güne teslim tarihi veren kargo.
    Ben monitörü AmazonGlobal Priority Shipping ile almıştım ve iade almıştım. Accelerated dediği sanırım dediğim gibi 2-4 güne teslim süresi veren kargo.
  • quote:

Ben monitörü AmazonGlobal Priority Shipping ile almıştım ve iade almıştım. Accelerated dediği sanırım dediğim gibi 2-4 güne teslim süresi veren kargo.

Kaç günde gelmişti?
    6. günde.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.