Şimdi Ara

Amazon'dan ses sistemleri alışveriş kulübü , Son Fırsatlar (74. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.849
Cevap
114
Favori
176.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ustatlar

Benim sony dn1080 kapali iken islik sesi gibi, yada cok tiz biip sesi gibi çınlıyor.

Ortam gurultu ilken duymuyorum ama yatarken sesi duyuluyor. Dun gece fisini cekip ole yattim.

Sistemi odama kurmustum salona degil.

Bu normal mi? Ne tapmaliyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cevresahibi

Merhaba

Ustatlar

Benim sony dn1080 kapali iken islik sesi gibi, yada cok tiz biip sesi gibi çınlıyor.

Ortam gurultu ilken duymuyorum ama yatarken sesi duyuluyor. Dun gece fisini cekip ole yattim.

Sistemi odama kurmustum salona degil.

Bu normal mi? Ne tapmaliyim

Onkyoda da o ses geliyor ben de ama dikkat etmeniz gerekiyor. Yatarken fark edilecek kadar değil ama Yamahaya göre daha fazla. Toprak hat mı kullanıyorsunuz? Kablo bağlantılarını kontrol edin derim. Bu arada sesi onkyoya göre nasıl hocam beğendin mi?

• Bu işlerin uzmanı elektrükcü kardeşimiz bildiğim kadarı ile bir danışsanız faydalı olabilir

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • elektürükçü kullanıcısına yanıt
    standart ev tesisatı :)

topraklama sistemi evde yeni değiştirildi. düzeltildi. başka bir prize bağlayayım. kullandığım priz akım korumalı philips marka bir şey.

onkyoyu daha kullanamadan arkadaşım el koymuştu.

onu dinleyemedim. ama sony sterio da başarılı. telefona da uygulamasını indirdim. kullanımı çok kolay oldu. telefondaki program Türkçe.

@hunhun34 hocam kendisi ile bir iletişime geçmeye çalışayım. çok teşekkürler.

@elektrükçü hocam yardımlarınızı arz ederim.
  • Merhaba, Black Friday indirimiyle Amazon.de den Denon AVR-X1400H satın aldım. Şu an kargoda, 11 Aralıkta gelecek sanırım. İyi bir indirimle güzel bir cihaz aldım diye düşünüyorum. Yalnız yaşım oldukça geçkin olmasına rağmen bu işlere yeni başlıyorum, forum sayesinde bu işleri bilen insanların fikir ve tecrübelerini değerlendirerek bilgilenmeye çalışıyorum. Evimde televizyon ve Türksat kablo tv modem ve receiver dışında hoparlör vs. yok :) Yani yolun başındayım. Cihazı 15-20 m2 lik bir alanda kullanacağım. Televizyonla olan mesafe 2-3 mt civarında olacak.Çok ses açmak taraftarı değilim, malum apartman katı. Televizyon, sinema, internet radyoları, flac şeklinde dinleyeceğim. Surround sistemli bir receivardan ne kadar müzik deneyimi yaşanır bilemiyorum, gönül isterdi ki müzik için özellikle yoğunlaşıp bu tarz ürünleri alabileyim ancak durum bu. Başınızı da ağrıtmadan Denonun ses rengine vs. uyumlu hoparlör takımı, incelemem gereken marka önerilerinizi rica edebilir miyim? hoparlör için 1000 tl civarında daha bütçe ayırabilirim. Ses uyumu iyi olan bir markanın kule tipi/raf tipi frontlarını sağ/sol alsam yeterli gelir mi? Komik bir soru olabilir tabi ki ancak böyle bir cihaza test amaçlı dahi olsa creative inspire 5.1 hoparlörler takılabilir mi? Surround testi yapabilmek için.

• quote:

Orijinalden alıntı: lostking

Merhaba, Black Friday indirimiyle Amazon.de den Denon AVR-X1400H satın aldım. Şu an kargoda, 11 Aralıkta gelecek sanırım. İyi bir indirimle güzel bir cihaz aldım diye düşünüyorum. Yalnız yaşım oldukça geçkin olmasına rağmen bu işlere yeni başlıyorum, forum sayesinde bu işleri bilen insanların fikir ve tecrübelerini değerlendirerek bilgilenmeye çalışıyorum. Evimde televizyon ve Türksat kablo tv modem ve receiver dışında hoparlör vs. yok :) Yani yolun başındayım. Cihazı 15-20 m2 lik bir alanda kullanacağım. Televizyonla olan mesafe 2-3 mt civarında olacak.Çok ses açmak taraftarı değilim, malum apartman katı. Televizyon, sinema, internet radyoları, flac şeklinde dinleyeceğim. Surround sistemli bir receivardan ne kadar müzik deneyimi yaşanır bilemiyorum, gönül isterdi ki müzik için özellikle yoğunlaşıp bu tarz ürünleri alabileyim ancak durum bu. Başınızı da ağrıtmadan Denonun ses rengine vs. uyumlu hoparlör takımı, incelemem gereken marka önerilerinizi rica edebilir miyim? hoparlör için 1000 tl civarında daha bütçe ayırabilirim. Ses uyumu iyi olan bir markanın kule tipi/raf tipi frontlarını sağ/sol alsam yeterli gelir mi? Komik bir soru olabilir tabi ki ancak böyle bir cihaza test amaçlı dahi olsa creative inspire 5.1 hoparlörler takılabilir mi? Surround testi yapabilmek için.

Merhaba,

1)Öncelikli olarak Canton'un ürünlerine bakabilirsiniz. Ses rengi uyumu meselesine takılmayın, bütçenize uygun diğer hoparlörler de işinizi görecektir.

2)Göreceli bir soru olmuş ama bence 2 kule şimdilik size yeter, sonra ihtiyaç duyarsanız diğerlerini de alırsınız. Yalnız kuleler pahalı oluyor, 1000 tl bütçeyi mutlaka aşmanız gerekecektir. Raf tipi alırsanız da bana göre filmler için subwoofer'la da desteklemek gerekir. O bütçeye yakın mini uydulu 5.1 setler alınabilir bence...

3)Hayır kesinlikle takmayın, cihazlara zarar verebilirsiniz.

• Pioneer başlıgını incelemenizde fayda var ,Denon başlıgında çok faydalı paylaşımlar oldu ,denonun hangi modelini kullandınız, pioneer da de bir ara iyi fiatlar oldu amazon,de de takip etmek lazım

• Öncelikle Canton chrono 502 serisi 2 tane ön hop tavsiye ederim ilerde bunları surround olarakta çok verimli kullanabilirsiniz ama en iyisi amazon de de hoperlör başlıgında raf tipi hoplarda satıcı amazon de diye aratırsanız çok uygun hoplar bulabilirsiniz

• Amazon. de de yamaha as 501 de indirim var . Guzel fiyat

• Stand by bekleme konumunda bir miktar gerilimle beslenmekte . görmeden yorum yapmak zor olduğu gibi olası durum kondansatörün frekans altında çıkardığı sestir ince tiz perdeden çıkan ses . kondansatör değişimi ile problem çözülür .
  • quote:

Orijinalden alıntı: elektürükçü

Stand by bekleme konumunda bir miktar gerilimle beslenmekte . görmeden yorum yapmak zor olduğu gibi olası durum kondansatörün frekans altında çıkardığı sestir ince tiz perdeden çıkan ses . kondansatör değişimi ile problem çözülür .

üstat çok teşekkür ederim. bu cihaz yeni bir cihaz o zaman ben servis ile iletişime geçeyim.
  • kesinlikle en doğru hareketi yapmış olursunuz ,garantisi bitmeden gösterin .
  • elektürükçü kullanıcısına yanıt
    üsküdardaki servise götüreceğim. servisdeki hanfandi sorunu tarif edince direk getirin bakalım dedi. sanırım daha önce böle bir durum ile karşılaştılar.
  • quote:

kesinlikle en doğru hareketi yapmış olursunuz ,garantisi bitmeden gösterin .

hocam keske ankarada olsan bnm hk avr 745 te bir iki sorun var hemde restore olurdu, mesela fşiten cıkınca veya elektirk kesilince ayarlar siliniyor, bir kapasitörden dolayı imiş nette bulabildigim kadarıyla, birde ez/eq set yparken microfon takılı olmasına ragmen mikrofunu algılamıyor jak girişinde vs bir problm var ama ona rastlamadım hiç internette

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • hozes H kullanıcısına yanıt
    Hafıza için gerekli olan enerjiyi ya li-ion bataryasından veya super cap . dediğimiz kondansatörden . başka bir problemi yoksa değişirse çözülür problem .
  • quote:

Hafıza için gerekli olan enerjiyi ya li-ion bataryasından veya super cap . dediğimiz kondansatörden . başka bir problemi yoksa değişirse çözülür problem .

Aynen supercap ti hafiza, mikrofon jak mikrofonu gormuyor o neden olabilir hocam, bir yerde bi temassizlik var galiba, mikrofonu pc de test ettim calisiyor, calibration yaparken amfide mikrofon takili degil diyor ama nedense

• hozes H kullanıcısına yanıt
    Temassızlık problemi olabilir .
  • Denon x1400H fiyatı 400 euro olmuş ve tr gönderimi durmuş tam zamanında aldık valla .

• quote:

Orijinalden alıntı: lostking

Merhaba, Black Friday indirimiyle Amazon.de den Denon AVR-X1400H satın aldım. Şu an kargoda, 11 Aralıkta gelecek sanırım. İyi bir indirimle güzel bir cihaz aldım diye düşünüyorum. Yalnız yaşım oldukça geçkin olmasına rağmen bu işlere yeni başlıyorum, forum sayesinde bu işleri bilen insanların fikir ve tecrübelerini değerlendirerek bilgilenmeye çalışıyorum. Evimde televizyon ve Türksat kablo tv modem ve receiver dışında hoparlör vs. yok :) Yani yolun başındayım. Cihazı 15-20 m2 lik bir alanda kullanacağım. Televizyonla olan mesafe 2-3 mt civarında olacak.Çok ses açmak taraftarı değilim, malum apartman katı. Televizyon, sinema, internet radyoları, flac şeklinde dinleyeceğim. Surround sistemli bir receivardan ne kadar müzik deneyimi yaşanır bilemiyorum, gönül isterdi ki müzik için özellikle yoğunlaşıp bu tarz ürünleri alabileyim ancak durum bu. Başınızı da ağrıtmadan Denonun ses rengine vs. uyumlu hoparlör takımı, incelemem gereken marka önerilerinizi rica edebilir miyim? hoparlör için 1000 tl civarında daha bütçe ayırabilirim. Ses uyumu iyi olan bir markanın kule tipi/raf tipi frontlarını sağ/sol alsam yeterli gelir mi? Komik bir soru olabilir tabi ki ancak böyle bir cihaza test amaçlı dahi olsa creative inspire 5.1 hoparlörler takılabilir mi? Surround testi yapabilmek için.

İnspire in hoparlörlerini eğer 4 ohm veya 8 ohm sa kullanabilirsiniz. Daha önce bende creative 2+1 in hoparlörlerini bağlayarak kullandım.

• Denon x 1400 fiatı tekrar 386 euroya geldi ama black friday indirimi muhteşemdi alan arkadaşlar çok iyi bir iş yaptı ,avr ler gelince bilgi paylaşımı yaparlarsa faydalı olur keyifli dinlemeler.

• 
Sayfa: önceki 7273747576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.