Şimdi Ara

Amazon'dan ses sistemleri alışveriş kulübü , Son Fırsatlar (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3.849
Cevap
114
Favori
176.125
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ocean72

Günaydın.

Arc hususunu çözemedim. TV ilk açılışta birkaç sn sonra tv.den aldığı sinyalden olmalı, kendiliğinden TV moduna geçiyor. Başka moda almakta zorlanıyorum.Arc i iptal edip tv avr yi ilave optik ile bağlayacağım sanırım...Manıelleri biraz daha okuyayım.

Amazon'dan ses sistemleri alışveriş kulübü , Son Fırsatlar

Hayırlı olsun cihazların sesini nasıl buldunuz? Tatmin etti mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dün akşam ancak bitti kablo çekme olayı.

Mikrofonuyla hop testi yaptım. Bir iki kısa sahne izledim. Ve evet çok memnun kaldım.Yerleşimim de içime sindi. 5 hoparlör de orantılı ses veriyor. Kendi başına takılan yok. Kendi ayarları ile izliyorum. Haricen bir müdahalede bulunmadım.

Arc yi iptal etsem optik harici kablo bağlasam, tv den avr ye gelen seslerde kayıp olur mu? Optik, tv den gelecek bütün güncel ses formatlarını iletir mi AVR 'ye? DTS HD ma gibi mesela ???

• quote:

Dün akşam ancak bitti kablo çekme olayı.

Mikrofonuyla hop testi yaptım. Bir iki kısa sahne izledim. Ve evet çok memnun kaldım.Yerleşimim de içime sindi. 5 hoparlör de orantılı ses veriyor. Kendi başına takılan yok. Kendi ayarları ile izliyorum. Haricen bir müdahalede bulunmadım.

Arc yi iptal etsem optik harici kablo bağlasam, tv den avr ye gelen seslerde kayıp olur mu? Optik, tv den gelecek bütün güncel ses formatlarını iletir mi AVR 'ye? DTS HD ma gibi mesela ???

optik bağlantı ile yeni nesil sesleri dts hd true hd gibi formatları olduğu gibi alamazsınız downgrade olur.
  • quote:

Dün akşam ancak bitti kablo çekme olayı.

tv dts hd true hd sesleri iletemez sadece dts ve dobly digital sesleri iletebilir arc olayına gelince avr nin çıkışını ju7500 arc girişine takıcaksınız ve avr hdmi setup arc on yapıcaksınız sorununuz çözülecek

kullandığınız uydu cihazı digitürk sagemcom cihazsa dediğiniz kesilmeyi yapabilir

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    Merhaba

O şekilde zaten...

Televizyon kısmında biraz daha detaylı yazdım. Tam durum şöyle aslında...

"

Merhaba

Arkadaşlar yorumlarınıza ihtiyacım var.

Onkyo marka (TX-NR555) yeni bir AVR aldım. 65JU7500 cihazıma bağladım.

Eskiden tüm cihazlarım hdmi ile tv deki hdmi portlarına bağlı idi. Sony marka 2+1 ses sistemin vardı ve tv sesini de ona optik kablo ile aktarıyordum.

TV' nin HDMI 4 portunda ARC özelliği var. Geri ses iletimi biliyorsunuz.

Şu an, apple tv 4, wii u ve media player cihazlarım hdmi ile direkt onkyo avr ye bağlı, avr nin hdmi çıkış portundan gelen hdmi kablo da tv nin 4 numaralı arc destekli hdmi portuna bağlı.

Amacım şu idi. Normalde istediğim cihazın görüntüsünü tv' den, sesini de avr den almak; TV kaynaklı programların da sesini arc özelliği sayesinde haricen bir optik vs kablo bağlamadan avr hoparlörlerinde almaktı...

HDMI CEC iki cihazda da aktif.

Konu şu:

Apple tv 4 kumandası ile açtığımda, apple tv, 65ju7500 ve onkyo avr derhal ve kusursuzca otomatikman açılıyorlar ve apple tv menüsünü görüyorum tv' de...

5-6 sn sonra ekranda sağ alt köşede onkyo avr den gelen "TV" mesajını görüyorum. Ve ekran kendiliğinden tv moduna geçiyor. TV den sinyal mi geliyor acaba? Burada tıkanıyorum.

TV ye bağlı bir cihaz yok (tek bağlantı hdmi 4 arc). Smart üzerinde bir uygulamaya basmamışım netflix vs.

Bu sinyal neden geliyor da ekran benim kontrolüm dışında değişiyor?

Tv ye geçtikten 3-5 sen sonra da yine tv ekranında sinyal yok uyarısı ile tv kalıyor o şekilde ve başka bir cihaza geçmek uğraştırıyor...

Bu problemi nasıl aşarım? Düzeltilebilir mi? Yoksa arc portunu değilde, standart bir hdmi portuna mı bağlantı yapayım tv' de ( Böyle yapınca tv ekranı gelmiyor)... TV den sesi almak için optik kablo ile haricen bağlantı kurayım ?

Optik ses kablosu, hdmi gibi güncel ses formatlarının tümünü iletir mi onkyo' ya? dts hd ma vb gibi?

• realburaq R kullanıcısına yanıt
    Hcam las950m kullanıyorum ve buna kablosuz olarak 2 adet h3 höperlör bağladım aldığım ses muhteşem arkadan önden heryerden ses dağılımı var kesinlikle soundbardan çıktı olay araştırın isterseniz.
  • Arkadaşlar, amazon.de üzerinden marantz 5011 avr almıştım

710 euroya, burayada yazmıştım hatırlarsanız.

Bugün amazondan mail geldi 117 euronuzu iade edicez diye

Yani amfi bana 600 euroya gelmiş olacak
  • Magnat_HiFi M kullanıcısına yanıt
    Gözün aydin. Normal avr ne kadardi? Depozitosu ne kadar tuttu ki 117 geri verdi merak ettim.

• Amazon satış fiyatı almanya için 600 euroydu.

Gönderim adresi türkiyeyi seçince, önce fiyat 500neuroya düştü sonrada 200 euro günrük depoİtosu aldı yani fiyat 710 euro civarı oldu.

Şimdide 117 euroyu iade edice diyor, yani birebir almanya fiyatına almış oldum
  • Almanya fiatının dahada altına olmuş ,, bende fark iadesi bekliyorum Mayısın 30 unda olacak diye bigi geldi , fiat belirlenince bende bilgi verecegim selamlar
  • Arkadaslar denon x4300h gonderi yapilir ise buraya yazar misiniz? Surekli bakiyorum ama kaciririz vs o yuzden dedim
  • Spirit_Rises kullanıcısına yanıt
    Silver renk satista ama hepsini bitirme. Benim iade onaylaninca bende alacagim ins.

• quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

Silver renk satista ama hepsini bitirme. Benim iade onaylaninca bende alacagim ins.

hocam etimiz butumuz ne ki hepsını bitirelim :)

ya bu Denon amfileri kendi üretmeyip Çin'de yaptırıyormuş artık bu doğru mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spirit_Rises

quote:

Orijinalden alıntı: virtue28

hocam etimiz butumuz ne ki hepsını bitirelim :)

ya bu Denon amfileri kendi üretmeyip Çin'de yaptırıyormuş artık bu doğru mu ?

Çin de kendisi üretiyor her marka gibi. Fason değil Çin malı olmasının bir önemi yok.

• Spirit_Rises kullanıcısına yanıt
    Espiri mahiyetinde yazmistim.

Çin uretimi olmasi pek fark etmiyor, apple da urunlerinin bazilarini orada uretir diger markalar gibi. Tabi secenek olsa çin i istemeyiz o ayri.

• tema59 T kullanıcısına yanıt
    Tv de, hdmi ses çıkış tipi otomatik yada pcm seçildiğinde, avr ekranında pcm görüyorum, infoya bastığımda da, 5.1 dolby digital görünüyor.

pcm değil de bitstream seçilirse avr de ve TV ekranda info da DTS vb görüyorum...

Apple TV 4 için de bu söylediklerim geçerli... Otomatik seçtiğimde, pcm ve 5.1 dolby digital; bitstream seçtiğimde dts görünüyor.

pcm daha iyi demiştiniz, buna göre dts i neden diğer ayarda göremiyorum?

5+1 dolby digital DTS den daha mı iyi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ocean72 -- 20 Mayıs 2017; 17:43:23 >
  • Dolbydigital ve dts ayrı şirketlerin ses formatlarıdır mercedes bmw gibi iki ses formatınıda kendine has ses keyfi vardır

• ocean72 kullanıcısına yanıt
    Siz onu bitstream olarak seçin.

Tv'den sadece tv kanallarını seyrediyor olsaydınız bitstream yada pcm yapmanız birşey fark ettirmezdi ama tv'nin usb girişi üzerinden film seyrediyorsanız o ayar bitstream olarak kalsın. Bu şekilde kaynaktaki ses ne ise o şekilde aktarılır ve Avr çözer. Filmin sesi Dolby ise dolby, dts ise dts olarak çıkar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turuncu55 -- 20 Mayıs 2017; 22:45:43 >
  • Klipsch RP 250 C center hop https://www.amazon.de/gp/product/B00S4HA4GQ/
    İthalat ücreti depozitosu iadesi biraz evvel kesinleşti

Sipariş Özeti
    Ürün Alt Toplamı: EUR 228,89
    Posta ve Paketleme Ücreti: EUR 0,00
    KDV Öncesi Toplam: EUR 228,89
    KDV: EUR 0,00
    Toplam: EUR 228,89
    İthalat Ücreti Depozitosu EUR 107,37
    Genel Toplam: EUR 336,26
    İade Toplamı: EUR 65,25

Bu durumda ithalatta alınan vergi % 18 olarak kesinleşti ve 65 euro hesaba geri yatacak , centerın maliyeti her şey dahil TR fiatı 271 euro oldu amazon ciddi ve güvenilir bir satıcı selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hunhun34 -- 20 Mayıs 2017; 23:6:43 >
  • Merhaba

Amazon.de den degilde hic. Com dan bir alisverisiniz oldu mu?

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.